Jak przełączyć się z Wix na WordPress w 2020 r. (Krok po kroku)

Przełącz się z Wix na WordPress


Czy chcesz przenieść swoją witrynę Wix do WordPress? Wix to prosty kreator przeciągnij i upuść, który pozwala szybko i łatwo utworzyć stronę internetową. Jest jednak ograniczony pod względem funkcji i musisz zapłacić pokaźną kwotę, aby dodać więcej opcji do swojej witryny. Zamiast tego możesz przenieść swoją witrynę do WordPressa, który jest hostowany na własną rękę, który jest bardzo elastyczny i oferuje wiele funkcji.

W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo przenieść swoją witrynę z Wix do WordPress.

Dlaczego warto przenieść swoją witrynę z Wix do WordPress?

Wix pozwala Ci stworzyć stronę internetową w kilka minut i zacząć za darmo. Jest to niezwykle pomocne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Podczas gdy początkujący mogą korzystać z konstruktora przeciągnij i upuść, aby szybko skonfigurować i dostosować swoje strony internetowe, zaawansowani użytkownicy mogą dodawać własne kody i skrypty stylów do Wix.

Wix oferuje bezpłatny ograniczony plan budowy strony internetowej. Bezpłatny plan jest odpowiedni dla początkujących, którzy nie mają nic przeciwko brzydkiemu adresowi URL swojej witryny, np http://username.wixsite.com/siteaddress. Ponieważ regularnie publikujesz treści w ramach bezpłatnego abonamentu Wix, łatwo jest wyczerpać limit bezpłatnego miejsca. Aby utrzymać witrynę przy życiu, musisz wykupić abonament premium, który oferuje więcej przestrzeni dyskowej i przepustowości.

Ponieważ Wix jest platformą hostowaną, musisz przestrzegać warunków korzystania z usługi. Jeśli nie podoba Ci się ich warunki, wybierz inną platformę.

Z kolei platforma WordPress na własnym serwerze jest wolna od takich ograniczeń. Jest bardzo elastyczny i zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do stworzenia witryny w dowolny sposób. W przeciwieństwie do Wix nie ma wbudowanego limitu na platformie, który uniemożliwia dodawanie obrazów w WordPress. Twoje dane są w pełni zabezpieczone i należą do Ciebie, więc nikt nie może niczego usunąć z Twojej witryny, dopóki nie chcesz samodzielnie usunąć.

Dowiedz się więcej o różnicach między Wix a WordPress.

Związane z: Jak przeprowadzić migrację z Medium do WordPress (bez przestojów)

Rzućmy okiem na kroki, aby łatwo przełączyć się z Wix na WordPress.

 1. Rozpoczęcie pracy z WordPress
 2. Instalowanie WordPress na Twoim koncie hostingowym
 3. Importowanie zawartości Wix do witryny WordPress
 4. Zaimportuj strony Wix do WordPress
 5. Importuj obrazy z Wix do WordPress
 6. Skonfiguruj łącza bezpośrednie w WordPress
 7. Przekierowanie z Wix do WordPress
 8. Najlepsze praktyki WordPress, które należy stosować po migracji witryny

Krok 1: Rozpoczęcie pracy z WordPress

Wix ma własne serwery hostingowe, a koszt hostingu jest uwzględniony w ich planie premium. Ich opłata pokrywa koszty przestrzeni dyskowej, przepustowości, narzędzia do tworzenia witryn i innych usług używanych do tworzenia witryny. Koszt stale rośnie, gdy dodajesz przestrzeń dyskową.

Z drugiej strony oprogramowanie WordPress można pobrać i używać bezpłatnie. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić nazwę domeny i hosting.

stwórz blog na bluehost

Zalecamy korzystanie z Bluehost do hostingu witryny WordPress. Są one również oficjalnie zalecane przez WordPress.org (główna firma WordPress).

Bluehost to niezawodna platforma do prowadzenia witryny WordPress, która kosztuje mniej niż to, co płacisz Wix za ich plany premium co miesiąc. Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić na początkowych wydatkach, opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i ponad 60% ZNIŻKI na plany hostingowe WordPress. To nie jest ekscytujące?

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Jeśli masz już skonfigurowaną domenę niestandardową dla swojej witryny w Wix, możesz wybrać tę opcję Mam nazwę domeny podczas konfigurowania konta hostingowego w Bluehost.

Krok 2: Instalacja WordPress na Twoim koncie hostingowym

Po zakupie konta hostingowego możesz przystąpić do instalacji WordPress.

Ponieważ używasz Bluehost jako hosta internetowego, możesz użyć narzędzia instalatora WordPress 1-kliknięcia, które jest dostępne w cPanel. Ułatwia proces instalacji.

Oto jak zainstalować WordPress na koncie Bluehost.

Instalator WordPress

Po prostu wybierz Zainstaluj WordPress w sekcji witryny cPanel i postępuj zgodnie z instrukcjami. Zostaniesz poproszony o wybranie motywu do nowej instalacji WordPress.

Uwaga: Na razie możesz wybrać dowolny motyw. Można to zmienić po zakończeniu procesu instalacji WordPress.

Wybierz motyw w Bluehost

Teraz możesz dodać tytuł i slogan swojego bloga WordPress. Jeśli chcesz później zmienić tytuł lub slogan, możesz to po prostu zrobić w ustawieniach administratora WordPress.

stwórz nowy blog wordpress

Po zakończeniu dodawania wszystkich wymaganych informacji kliknij przycisk Kolejny przycisk. Instalacja WordPress rozpocznie się i będzie gotowa za kilka minut.

Po zakończeniu instalacji zobaczysz ekran z danymi logowania dla administratora WordPress.

instalacja wordpress powiodła się

Adres URL administratora WordPress będzie wyglądał następująco:

http://example.com/wp-admin

Śmiało i zaloguj się do konta administratora WordPress przy użyciu powyższych poświadczeń. Te dane logowania zostaną również przesłane na Twój adres e-mail.

logowanie wordpress

Krok 3: Importowanie zawartości Wix do witryny WordPress

Importowanie zawartości ze strony Wix do WordPress nie jest łatwe. Wix nie ma wbudowanej funkcji eksportowania treści do źródeł zewnętrznych.

Jednak nadal możesz importować swoje posty na blogu, używając kanału RSS Wix, aby uniknąć ręcznego odtwarzania każdego posta na blogu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć plik RSS Wix i pobrać go. Możesz dodać plik /feed.xml po adresie URL witryny Wix, aby wyświetlić kanał. Jeśli Twoja domena niestandardowa w Wix to mywixsite.com, adres URL kanału RSS będzie wyglądał następująco:

http://mywixsite.com/feed.xml

W przypadku, gdy nie korzystasz z domeny niestandardowej, adres URL kanału Wix RSS będzie podobny do username.mywixsite.com/myblog/feed.xml. Tutaj Nazwa Użytkownika jest twoją nazwą użytkownika Wix i mój blog to nazwa Twojego bloga utworzonego w Wix.

Po otwarciu prawidłowego adresu URL kanału RSS zobaczysz stronę pełną kodu. Musisz pobrać tę stronę na swój komputer. Wystarczy kliknąć stronę prawym przyciskiem myszy i Zapisz stronę jako zapisać plik.

Kanał RSS Wix

Po zapisaniu pliku RSS musisz zalogować się do konta administratora WordPress, aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego. Stamtąd przejdź do Narzędzia »Importuj strona.

Importer RSS

Możesz znaleźć listę różnych importerów. Musisz kliknąć Zainstaluj teraz przycisk poniżej narzędzie importera RSS.

Po zainstalowaniu musisz uruchomić importera i wybrać plik RSS z komputera. Teraz kliknij Prześlij plik i zaimportuj przycisk.

Przeglądaj plik XML

Zaimportowanie wszystkich postów z Wix do WordPress potrwa kilka sekund. Dla każdego posta zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Krok 4: Zaimportuj strony Wix do WordPress

Po zaimportowaniu postów na blogu możesz przenieść strony z Wix do nowej witryny WordPress.

Żadne wbudowane narzędzie do eksportu nie jest również dostępne do migracji stron. Musisz odtworzyć wszystkie strony w WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to iść Strony »Dodaj nowe w obszarze administracyjnym WordPress i dodaj tytuł podobny do strony Wix.

Teraz przejdź do strony Wix i skopiuj całą zawartość z edytora. Następnie wklej tę treść na swojej stronie WordPress w Tekst redaktor.

Import strony w WordPress

Po skopiowaniu całej zawartości strony Wix na stronę WordPress, po prostu kliknij Publikować przycisk, aby wyświetlić tę stronę w witrynie WordPress.

Musisz powtórzyć ten proces dla wszystkich stron jeden po drugim.

Krok 5: Zaimportuj obrazy z Wix do WordPress

Po zaimportowaniu całej zawartości z Wix do witryny WordPress możesz znaleźć problem z przesłanymi obrazami. Kiedy edytujesz zaimportowane posty lub strony, zauważysz, że obrazy nadal są hostowane w Wix.

Na szczęście WordPress ma wiele wtyczek, których można używać do importowania obrazów ze źródeł zewnętrznych, takich jak Wix. W naszym samouczku będziemy używać Automatyczne przesyłanie zdjęć wtyczka do tego celu.

Aby bezpiecznie zaimportować pliki graficzne do nowo zainstalowanej witryny WordPress, musisz najpierw zainstalować i aktywować wtyczkę w swojej witrynie. W tym celu przejdź do pulpitu WordPress i kliknij Wtyczki »Dodaj nowe. Teraz za pomocą pola wyszukiwania poszukaj wtyczki Auto Upload Images.

Po zlokalizowaniu kliknij Zainstaluj teraz przycisk, a następnie aktywuj wtyczkę.

Następnie przejdź ponownie do pulpitu nawigacyjnego i zaktualizuj wszystkie swoje posty. Aby zaktualizować swoje posty, przejdź do Posty »Wszystkie posty. Teraz zaznacz wszystkie pola i wybierz Akcja zbiorcza »Edytuj.

Następnie naciśnij Zastosować przycisk. Zobaczysz teraz nowy interfejs na ekranie. Powinieneś teraz kliknąć Aktualizacja przycisk.

importuj obrazy z squarespace

Po zakończeniu wtyczka zacznie działać na twoich obrazach. Powtórz ten sam proces na wszystkich swoich stronach, aby nie przegapić żadnego obrazu.

Krok 6: Skonfiguruj łącza bezpośrednie w WordPress

WordPress ma niesamowity i elastyczny system permalinks, który pozwala tworzyć adresy URL tak, jak chcą. Ważne jest, aby twoje permalinki były identyczne w WordPress, abyś nie tracił ruchu przychodzącego ze starej strony Wix.

Aby zmienić strukturę URL w WordPress, musisz przejść do Ustawienia »Permalinki i wybierz strukturę bezpośredniego połączenia, która najlepiej pasuje do Twojego bloga WordPress.

Struktura Permalinks

Po wybraniu kliknij Zapisz zmiany przycisk, aby zobaczyć adresy URL w akcji.

Krok 7: Przekierowanie z Wix do WordPress

Twoja strona jest gotowa. Teraz musisz skonfigurować przekierowanie, aby utrzymać ranking wyszukiwania i ruch nietknięty.

Uwaga: Przekierowanie na stronę WordPress może być możliwe tylko wtedy, gdy masz własną domenę w Wix. Jeśli używasz subdomeny Wix, nie możesz przekierowywać użytkowników do WordPress.

Aby rozpocząć od przekierowania, musisz utworzyć nowy plik za pomocą dowolnego edytora tekstu, takiego jak Notatnik, i wkleić ten kod:

var hashesarr = {
"#! about-us / c1it7":’/o/’,
"#! contact / ce54":’/kontakt/’,
"#! random-article / c1mz": „/ random-article /”
};

dla (var hash in hashesarr) {
var patt = new RegExp (skrót);
if (window.location.hash.match (patt)! == null) {
window.location.href = hashesarr [hash];
}
}

To jest przykładowy kod z przykładami trzech stron (o, kontaktów i losowych artykułach), które przekierowują z Wix do WordPress. Pierwszy ciąg to adres URL w Wix, a drugi ciąg to adres URL strony WordPress, na której chcesz wylądować użytkowników.

Musisz ręcznie dodać wszystkie strony, aby przekierować je z Wix do WordPress.

Po zakończeniu zapisz ten plik jako redirect.js i prześlij go do katalogu / js / motywu WordPress za pomocą Klient FTP. Jeśli nie ma dostępnego katalogu / js /, po prostu utwórz go, aby dodać ten plik.

Następnie musisz przejść do Wygląd »Redaktor w obszarze administracyjnym WordPress i edytuj Functions.php plik. Po prostu wklej ten kod na dole:

funkcja wpb_wixjs () {
wp_enqueue_script (‘wixredirect’, get_stylesheet_directory_uri (). ‘/js/redirects.js’, array (), ‘1.0.0’, true);
}
add Activity (‘wp_enqueue_scripts’, ‘wpb_wixjs’);

Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz zmiany przycisk. Teraz wszyscy twoi goście z Wix zostaną przekierowani na twoje strony WordPress.

Użytkownicy mogą nadal widzieć błędy 404 w witrynie WordPress po przekierowaniu. Nauczyć się jak śledź 404 strony i przekierowuj je w WordPress.

Najlepsze praktyki WordPress, które należy stosować po migracji witryny

Twoja strona Wix została pomyślnie przeniesiona do WordPress. Teraz powinieneś postępować zgodnie z zalecanymi praktykami, aby zabezpieczyć swoją witrynę, poprawić rankingi wyszukiwarek, monitorować komentarze spamowe i poprawić wydajność.

Zalecamy również zapoznanie się z naszymi specjalistycznymi typami najlepszych motywów WordPress, aby znaleźć najlepszy motyw dla nowej witryny WordPress.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na kroki, które powinieneś podjąć natychmiast po migracji.

 • Formularz kontaktowy: Utwórz formularz kontaktowy na swojej stronie WordPress. Możesz także sprawdzić najlepsze wtyczki formularza kontaktowego WordPress.
 • Dodaj śledzenie Google Analytics: Dodaj śledzenie Google Analytics do swojej nowej witryny WordPress, instalując wtyczkę MonsterInsights.
 • Zabezpieczenia WordPress: Zapewnij WordPressowi kuloodporne bezpieczeństwo, instalując jedne z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress. Powinieneś również przeczytać ostateczny przewodnik bezpieczeństwa WordPress, aby uzyskać więcej informacji.
 • Popraw SEO WordPress: Zwiększ swoje SEO za pomocą najlepszych wtyczek SEO WordPress.
 • Kopia zapasowa WordPress: Zaplanuj tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress za pomocą najlepszej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress.
 • Wydajność WordPress: Popraw wydajność WordPress, instalując najlepsze wtyczki buforowania WordPress.
 • Zapobiegaj komentarzom do spamu: Zapobiegaj komentarzom do spamu, instalując wtyczkę Akismet na swojej stronie.
 • Rozwijaj swoją stronę: Rozwijaj odwiedzających i klientów, korzystając z najlepszych wtyczek do generowania leadów WordPress.

Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress i planujesz zmienić domenę, zapoznaj się z tym artykułem na temat przenoszenia witryny WordPress na nową nazwę domeny.

Nie przegap tych alternatyw Wix i konkurentów, aby uzyskać większy wybór.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci przejść z Wix do WordPress. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, przeczytaj, jak uruchomić witrynę WordPress od zera (krok po kroku).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map