Jak przenieść swoją witrynę z WordPress.com do WordPress.org

jak przejść z wordpress.com do wordpress.org


Czy chcesz przenieść swoją witrynę lub blog z WordPress.com na WordPress.org?

Chociaż WordPress.com może być dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia blogowania, ponieważ Twoje potrzeby w zakresie blogowania ewoluują, możesz przełączyć się na WordPress (WordPress.org), aby mieć większą kontrolę nad swoim blogiem.

WordPress.org to w pełni funkcjonalny system zarządzania treścią. Oprócz zapewnienia pełnej kontroli nad blogiem, WordPress.org pozwala dostosować wygląd i styl blogu tak, jak chcesz, zarabiać na nim, jak chcesz, dodawać śledzenie stron trzecich, w tym Google Analytics, i wiele więcej.

Przeczytaj pełne różnice między WordPress.com i WordPress.org.

W tym samouczku krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces przenoszenia bloga z WordPress.com na WordPress.org.

Oto lista kroków, które omówimy w tym przewodniku:

Uwaga: Jeśli planujesz zmienić domenę, mamy kompletny przewodnik, jak prawidłowo przenieść WordPress do nowej nazwy domeny.

Krok 1: Kup hosting

Aby przenieść swoją witrynę na platformę WordPress na własnym serwerze, musisz posiadać niestandardową nazwę domeny i konto hostingowe WordPress. Jeśli masz już skonfigurowaną domenę niestandardową w witrynie WordPress.com, możesz zachować tę samą nazwę domeny nawet po jej przeniesieniu.

Nazwa domeny: Nazwa Twojej domeny to adres Twojej witryny w Internecie, np. Google.com lub IsItWP.com. To właśnie klienci wpisują w swoich przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny. Nazwa domeny kosztuje zwykle około 14,99 USD rocznie, ale w dalszej części tego artykułu pokażemy, jak ją zdobyć za darmo.

hosting: Jak zapewne wiesz, WordPress.com jest bezpłatną i najlepszą platformą hostingową blogów, która ma wiele ograniczeń, takich jak niemożność instalowania wtyczek i ograniczone możliwości dostosowywania itp. Gdy przeprowadzasz się do WordPressa na własnym serwerze witryny, musisz kupić konto hostingowe. Twoje konto hostingowe służy do przechowywania treści i plików witryny.

Pomyśl o tym jak o domu nowej witryny. Gdy odwiedzający próbuje uzyskać dostęp do Twojej witryny, wpisując Twój adres internetowy (nazwę domeny), zostanie przekierowany do plików witryny zapisanych na serwerze hostingowym. Hosting zazwyczaj kosztuje 7,99 USD miesięcznie.

Jeśli zaczynasz od samoobsługowego WordPressa, łączny koszt domeny i hostingu może wydawać się dość wysoki.

Właśnie dlatego opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i 65% zniżki na hosting WordPress.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Są również oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu przez WordPress.org.

Aby kupić konto hostingowe, przejdź na stronę Bluehost i kliknij Zacznij teraz przycisk.

stwórz blog na bluehost

Na następnej stronie zostaniesz poproszony o wybranie planu. Ponieważ dopiero zaczynasz, możesz wybrać podstawowy plan, który obejmuje również bezpłatną domenę i bezpłatne SSL. Zawsze możesz uaktualnić swoje konto w miarę rozwoju witryny.

wybierz plan bluehost, aby założyć blog

Możesz teraz wybrać istniejącą domenę, którą już posiadasz, lub kupić nową domenę za darmo. Jeśli nie korzystasz z niestandardowej domeny w WordPress.com, zalecamy uzyskanie nowej domeny, ponieważ jest bezpłatna.

zakup domeny bluehost

Zostaniesz poproszony o podanie informacji o koncie. Aby ułatwić rejestrację, możesz zalogować się przy użyciu danych logowania Google za pomocą kilku kliknięć.

utworzenie konta bluehost

Po wprowadzeniu szczegółów przewiń stronę w dół, aż znajdziesz pole informacji o paczce. Możesz wybrać plan podstawowy na 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy. Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz usunąć zaznaczenie domyślnie wybranych dodatków. Na początku nie będziesz potrzebować tych dodatków. W razie potrzeby zawsze możesz je dodać później.

Uwaga: wybór 36-miesięcznego planu zapewni Ci najlepszy stosunek jakości do ceny!

informacje o pakiecie bluehost

Po skonfigurowaniu abonamentu przewiń stronę w dół, aby wprowadzić szczegóły płatności. Musisz zaakceptować ich Warunki korzystania z usługi, a następnie kliknąć Prześlij.

Otóż ​​to!

Subskrybujesz plan hostingowy. Zostaniesz poproszony o utworzenie hasła do swojego konta. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółami logowania do panelu sterowania hostingu (cPanel), w którym możesz zarządzać wszystkim, od plików hostingu po wiadomości e-mail i wsparcie.

Krok 2: Zainstaluj WordPress

Po zakupie konta hostingowego następnym krokiem jest zainstalowanie na nim WordPress. Powinieneś również sprawdzić w tym artykule, dlaczego warto korzystać z WordPress.

Dzięki Bluehost nie musisz przechodzić osobnego procesu instalacji WordPress, ponieważ Bluehost teraz robi to domyślnie. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać motyw WordPress, podać nazwę i slogan swojego bloga, a będziesz gotowy, aby rozpocząć korzystanie z WordPress.

Po zasubskrybowaniu planu hostingowego pojawi się monit o wybranie motywu WordPress. Możesz wybrać prawie wszystko na tym etapie, ponieważ zawsze możesz zmienić motyw później.

wybierz motyw

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy i sloganu swojego bloga.

stwórz nowy blog wordpress

Po określeniu szczegółów kliknij Kolejny. Bluehost automatycznie zainstaluje dla Ciebie WordPress. Po zakończeniu wyświetli się następujący ekran:

instalacja wordpress powiodła się

Możesz zalogować się na swojej stronie, dołączając wp-admin na twój adres URL. Oto jak powinien wyglądać Twój adres URL logowania do WordPress:

http://example.com/wp-admin

Możesz teraz zalogować się na swoim blogu WordPress przy użyciu poświadczeń przesłanych na Twój adres e-mail.

logowanie wordpress

Krok 3: Wyeksportuj treść z WordPress.com

Zaloguj się do konta WordPress.com i przejdź do pulpitu nawigacyjnego swojego bloga. Następnie przejdź do Narzędzia »Eksportuj.

Nastąpi przekierowanie do nowej strony, na której zostaniesz poproszony o wybór transferu bezpłatnego lub z przewodnikiem. w Eksport sekcja kliknij Rozpocznij eksport.

eksportuj wordpress.com do wordpress.org

Następnie wybierz Cała zawartość aby wyeksportować całą zawartość z WordPress.com, a następnie naciśnij Pobierz plik eksportu przycisk.

pobierz plik eksportu z WordPress.com

Plik XML zostanie pobrany na komputer zawierający wszystkie Twoje posty, strony, obrazy, komentarze, pola niestandardowe, kategorie, tagi, menu nawigacyjne i inne informacje.

Krok 4: Zaimportuj treść do WordPress na własnym serwerze

Teraz, gdy wyeksportowaliśmy Twoje treści z WordPress.com, następnym krokiem jest zaimportowanie ich do nowej witryny. Zaloguj się do nowego pulpitu WordPress i przejdź do Narzędzia »Importuj.

instalacja importu wordpress

Następnie kliknij Zainstaluj teraz oprócz WordPress. Spowoduje to zainstalowanie wtyczki importera WordPress na nowej stronie. Po zainstalowaniu kliknij Uruchom narzędzie Importer aby aktywować wtyczkę. Nastąpi przejście do strony, na której zostaniesz poproszony o przesłanie pliku XML WordPress.com, który pobrałeś w poprzednim kroku.

import wordpress

Wybierz plik i kliknij Prześlij plik i zaimportuj.

Uwaga: jeśli rozmiar pliku jest większy niż limit przesyłania pokazany na stronie, masz dwie opcje: Możesz poprosić firmę hostingową o tymczasowe zwiększenie limitu przesyłania lub podzielić plik, używając Rozdzielacz plików WXR.

Po przesłaniu pojawi się monit o zaimportowanie autorów lub przypisanie postów do istniejących użytkowników. Jeśli chcesz zaimportować załączniki, zaznacz pole wyboru i kliknij Zatwierdź.

importuj wordpress i przypisuj autorów

Gdy wszystko się skończy, zobaczysz komunikat o powodzeniu.

zaimportuj wiadomość o sukcesie wordpress

Krok 5: Zaimportuj linki do Blogroll

Jeśli korzystasz z funkcji linków Blogroll w starej witrynie WordPress.com, możesz również zaimportować je do nowej witryny.

Linki Blogroll są eksportowane w formacie OPML. Jest to format XML, który pozwala eksportować i importować linki i kategorie linków. Możesz znaleźć plik OPML WordPress.com, odwiedzając taki adres:

http://example.wordpress.com/wp-links-opml.php

Pamiętaj o wymianie przykład z poddomeną bloga WordPress.com. Jeśli korzystasz już z niestandardowej domeny na swoim blogu WordPress.com, możesz zastąpić całą domenę, jak pokazano poniżej:

http://www.example.com/wp-links-opml.php

Po otwarciu pliku OPML w przeglądarce po prostu zapisz plik na komputerze, naciskając CTRL + S (Command + S na Macu).

plik opml wordpress.com

Po pobraniu pliku OPML musisz go zaimportować do nowo zainstalowanej strony WordPress.

Domyślnie samoobsługowy WordPress nie zapewnia menedżera łączy, takiego jak WordPress.com.

Aby włączyć linki tak jak w witrynie WordPress.com, musisz zainstalować wtyczkę o nazwie Menedżer linków z repozytorium wtyczek.

Wtyczka nie była aktualizowana w ciągu ostatnich dwóch lat, ale możesz z pewnością zainstalować ją, ponieważ nie wymaga aktualizacji.

Po aktywacji wtyczka doda nowe menu, Spinki do mankietów na pasku administracyjnym WordPress.

włącz blogroll we własnym hostingu WordPress

Teraz, aby zarządzać linkami i blogrollami witryny WordPress.com, musisz zaimportować je do swojej witryny WordPress. Odwiedzić Narzędzia »Importuj i kliknij Blogroll, aby zainstalować importer OPML, a następnie kliknij Uruchom narzędzie Importer.

importuj blogroll z WordPress.com

Pojawi się monit o przesłanie wcześniej zapisanego pliku OPML. Po wybraniu pliku do przesłania kliknij Zaimportuj plik OPML.

Po przesłaniu wszystkich linków zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Krok 6: Ustaw swojego bloga WordPress.com na Prywatny

Oczywiście nie musisz utrzymywać dwóch osobnych witryn o tej samej zawartości zarówno na WordPress.com, jak i na własnym hostingu WordPress. Musisz przekierować wszystkich użytkowników do nowej witryny lub zachować prywatność witryny WordPress.com, aby była widoczna tylko dla Ciebie i wybranych przez Ciebie użytkowników.

W tym kroku przyjrzyjmy się, jak zachować prywatność witryny WordPress.com.

Jeśli nie chcesz przekierowywać starych użytkowników do nowej witryny, przejdź do Ustawienia »Czytanie. W obszarze Widoczność witryny wybierz Chciałbym, aby moja strona była prywatna.

ustaw witrynę wordpress.com na prywatną

Jeśli blogujesz przez jakiś czas i zyskałeś lojalną publiczność, nie ma sensu zostawiać ich wiszących. Google i inne wyszukiwarki mogły również zaindeksować Twoją witrynę. Powinieneś zachować zarówno rankingi wyszukiwarek, jak i starych użytkowników w nienaruszonym stanie na nowej stronie.

W następnym kroku pokażemy Ci, jak przekierować użytkowników i zachować rankingi wyszukiwania.

Krok 7: Przekieruj odwiedzających i zachowaj rankingi wyszukiwania

Przekierowywanie użytkowników do nowej lokalizacji z nagłówkiem 301 to standardowe rozwiązanie do utrzymywania pozycji wyszukiwania podczas przenoszenia witryny z jednej lokalizacji do drugiej. Dzięki WordPress.com nie masz dostępu do .htaccess, więc nie możesz samodzielnie wprowadzać żadnych zmian w celu zachowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak WordPress.com oferuje płatne uaktualnienie, przekierowanie strony, które zapewnia tę funkcjonalność.

Przejdź do strony Przekierowanie witryny na koncie WordPress.com i wybierz starą witrynę do przekierowania.

wybierz witrynę do przekierowania

Funkcjonalność przekierowania kosztuje 13 USD rocznie. To uaktualnienie zapewnia przekierowanie 301, umożliwiając automatyczne przekierowanie odwiedzających witrynę i wyszukiwarki do nowej witryny.

Związane z: Najlepsze wtyczki przekierowania dla WordPress.

strona wordpress.com przekierowuje na wordpress.org

Być może zastanawiasz się, „jak długo powinienem płacić za tę funkcję przekierowywania?” Odpowiedź jest tak długa, jak chcesz. Zalecamy jednak zachowanie tej funkcji przez co najmniej 2 lata. W ten sposób dajesz użytkownikom wystarczająco dużo czasu na zapamiętanie nowej nazwy domeny.

Jeśli zmieniasz domeny, kolejną rzeczą, którą chcesz zrobić, to zaktualizować wszystkie adresy URL postów. Jeśli kiedykolwiek powiązałeś swoje posty, to zaktualizuj te linki w nowej witrynie.

Najlepsze praktyki WordPress, które należy stosować po migracji witryny

Po zakończeniu przenoszenia witryny WordPress.com do WordPress.org, następną rzeczą, którą chcesz zrobić, jest przestrzeganie najlepszych praktyk WordPress, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej witryny i zwiększyć liczbę odbiorców na platformie WordPress.

Zanim wybierzesz losowy darmowy motyw dla swojej witryny, zapoznaj się z naszą listą najlepszych motywów WordPress i zdecyduj, który byłby najlepszym wyborem dla twoich potrzeb.

Po migracji poniżej znajduje się kilka rzeczy, które musisz natychmiast zrobić w nowej witrynie WordPress:

 • Formularz kontaktowy: Dodaj formularz kontaktowy do swojej witryny WordPress. Możesz także sprawdzić najlepsze wtyczki formularza kontaktowego WordPress.
 • Dodaj śledzenie Google Analytics: Dodaj śledzenie Google Analytics w nowej witrynie WordPress, instalując Wtyczka MonsterInsights.
 • Bezpieczeństwo WordPress: Zapewnij WordPressowi kuloodporne bezpieczeństwo, instalując niektóre
  najlepsze wtyczki bezpieczeństwa WordPress. Powinieneś również przeczytać ostateczny przewodnik bezpieczeństwa WordPress, aby uzyskać więcej informacji.
 • Popraw SEO WordPress: Zwiększ swoje SEO za pomocą najlepszych wtyczek SEO WordPress.
 • Utwórz kopię zapasową WordPress: Zaplanuj tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress za pomocą
  najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress.
 • Wydajność WordPress: Popraw swoją wydajność WordPress, instalując najlepsze buforowanie WordPress i inne wtyczki wydajności WordPress.
 • Zapobiegaj komentarzom do spamu: Zapobiegaj komentarzom ze spamem, instalując wtyczkę Akismet na swojej stronie.
 • Rozwijaj swoją stronę: Rozwijaj odwiedzających i klientów, korzystając z najlepszych wtyczek do generowania leadów WordPress.

Często zadawane pytania (FAQ)

Pomagając setkom użytkowników przenieść bloga z WordPress.com na WordPress.org na własnym serwerze, okazało się, że ludzie wciąż zadają takie same pytania. Właśnie dlatego opracowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań, abyś mógł łatwo migrować swojego bloga bez żadnych problemów.

Co stanie się z moimi subskrybentami WordPress.com?

Aby przenieść subskrybentów z WordPress.com do własnej witryny WordPress, musisz zainstalować wtyczkę Jetpack. Korzystając z Jetpack, możesz przenieść swoich subskrybentów, wykonując ten samouczek.

Jakie są koszty przejścia na WordPress.org?

WordPress jest bezpłatny. Zgodnie z opisem w samouczku, aby przekierować użytkowników i utrzymać nienaruszony ranking wyszukiwania w nowej witrynie, musisz subskrybować przekierowanie witryny za 13 USD rocznie przez co najmniej 2 lata. Oprócz tego musisz zapłacić za nazwę domeny i konto hostingowe, aby móc prowadzić własną witrynę WordPress. Możesz kupić nazwę domeny za 14,99 USD rocznie i konto hostingowe za 7,99 USD miesięcznie. Podsumowując, prowadzenie witryny na platformie WordPress na własnym serwerze kosztuje zaledwie 123,87 USD rocznie.

Możesz znaleźć tysiące darmowych motywów i wtyczek do swojego bloga. Jeśli jednak wolisz motywy premium i wtyczki, koszty bieżące Twojego bloga mogą wzrosnąć.

Już zapłaciłem WordPress.com, czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

Tak! WordPress.com pozwala wypróbować swój płatny plan bez ryzyka przez 30 dni. Jeśli kupiłeś płatny abonament w ciągu ostatnich 30 dni, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy. Jeśli nazwa Twojej domeny została zarejestrowana w ciągu ostatnich 48 godzin, możesz również uzyskać zwrot pieniędzy.

Czy moje obrazy się zepsują?

Nie oni nie będą. Podczas przesyłania przy użyciu pliku importu wszystkie załączone obrazy są pobierane, a łącza są aktualizowane. Zauważyliśmy jednak jeden problem: jeśli adres URL obrazu zaczyna się od files.wordpress.com, nie można go przekonwertować. Jeśli zauważysz, że adres URL obrazu nie zmienił się i nadal wskazuje na WordPress.com, zalecamy skorzystanie z importować obrazy zewnętrzne wtyczka do migracji zdjęć bez ryzyka.

Zarejestrowałem domenę za pośrednictwem WordPress.com, czy mogę się nadal przenosić?

Tak, możesz. Jeśli masz już nazwę domeny zarejestrowaną za pośrednictwem WordPress.com, być może potrzebujesz tylko konta hostingowego. Możesz wskazać tę nazwę domeny na swojej nowej, własnej stronie WordPress. Alternatywnie możesz przenieść swoją nazwę domeny do rejestratora nazw domen, takiego jak NameCheap lub Godaddy.

Czy moja witryna zostanie wyłączona po zmianie??

Nie! Możesz przenieść swoją witrynę przy zerowym przestoju, postępując zgodnie z naszym samouczkiem.

Możesz rozpocząć śledzenie własnej witryny WordPress, instalując Google Analytics.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci bezproblemowo zmienić witrynę WordPress.com na WordPress.org. Możesz również zapoznać się z naszymi przewodnikami krok po kroku, w jaki sposób przenieść WordPress z lokalnego serwera do działającej witryny i przeprowadzić migrację z Medium do WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map