Jak przeprowadzić migrację do WordPress z dowolnego CMS lub witryny (krok po kroku)

Jak przeprowadzić migrację do WordPress z dowolnego CMS lub strony internetowej


Czy chcesz przeprowadzić migrację do WordPress z dowolnego CMSa lub strony internetowej??

Jest całkowicie w porządku, jeśli masz już witrynę internetową na dowolnej platformie lub CMS. W miarę rozwoju firmy możesz w dowolnym momencie przenieść swoją witrynę do WordPress, bez względu na to, z jakiego CMS korzystasz. Prowadzenie witryny w WordPress jest nie tylko tańsze, ale daje również nieskończone możliwości ulepszania witryny za pomocą dowolnych funkcji, takich jak integracja witryny sklepu eCommerce, forów, niszowej sieci społecznościowej itp..

W tym artykule pokażemy, jak przeprowadzić migrację do WordPress z dowolnego CMSa lub strony internetowej.

The Ultimate WordPress Migration Guide

Oto dokładne kroki, które omówimy w naszym przewodniku migracji WordPress krok po kroku:

 1. Zidentyfikuj platformę internetową: Statyczny lub CMS
 2. Wybierz hosting WordPress
 3. Zainstaluj WordPress i wybierz motyw
 4. Wyeksportuj swoją istniejącą stronę internetową
 5. Zaimportuj stronę do WordPress
 6. Zarządzaj przekierowaniami i stałymi linkami
 7. Rzeczy do zrobienia po migracji

Dlaczego warto przenieść swoją witrynę do WordPress?

WordPress to najpopularniejszy na świecie kreator stron internetowych. Jest bardzo elastyczny i łatwy do dostosowania. Wiele największych marek na świecie używa WordPressa do zarządzania swoimi witrynami.

WordPress może być zarządzany bez znajomości programowania i programowania. Ma również wiele wbudowanych funkcji, dzięki czemu jest to najlepszy wybór zarówno dla początkujących, jak i programistów.

Rzućmy okiem na kilka kluczowych powodów, które sprawiają, że ludzie wybierają WordPressa na inne platformy.

Przyjazny SEO: Niezależnie od tego, czy Twoja witryna to mała firma, witryna portfolio lub inna, WordPress ułatwia optymalizację witryny pod kątem SEO. Możesz wybrać niestandardową, przyjazną SEO strukturę permalink za pomocą kilku kliknięć. Instalując wtyczkę SEO, możesz łatwo dodać opis meta, tytuł meta i inne informacje SEO, bez konieczności kodowania swojej witryny.

Łatwy do dostosowania: Wraz z pojawieniem się edytora Gutenberg i WordPress Customizer, korzystanie z WordPress jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek! Po prostu dokonaj edycji i natychmiast zobacz zmiany bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym, bez konieczności podglądu strony.

Z innych powodów zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem, dlaczego warto korzystać z WordPress.

Zanim zaczniesz, ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje platform WordPress. WordPress.com, który jest hostowanym rozwiązaniem, oraz WordPress.org, która jest platformą hostowaną samodzielnie. W tym przewodniku wykorzystamy WordPress.org, ponieważ zapewnia on pełną kontrolę nad witryną.

Rozpocznijmy migrację do WordPress z dowolnego CMSa lub strony internetowej, krok po kroku.

Uwaga: Przed zanurzeniem się w tym samouczku założono, że masz dynamiczną stronę internetową opartą na CMS. Jeśli masz witrynę statyczną / HTML, możesz zatrudnić profesjonalnego programistę, który przeniesie Twoją witrynę do WordPress.

Krok 1: Zidentyfikuj platformę internetową: CMS lub statyczny

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, czy witryna źródłowa jest zbudowana na systemie zarządzania treścią, czy tylko na stronie statycznej / HTML. System zarządzania treścią pozwala dostosować witrynę z zaplecza.

Możesz dowiedzieć się, czy Twoja witryna jest dynamiczna czy statyczna, odwiedzając Wappalyzer.com. Następnie wprowadź nazwę domeny swojej witryny w polu i dowiedz się, czy korzysta z dowolnej aplikacji.

migracja wordpress z wyszukiwania technologii CMS

Jeśli twoja strona nie jest opracowana w żadnym systemie CMS lub aplikacji, możesz zatrudnić profesjonalnego programistę, aby przenieść ją do WordPress.

Proces migracji różni się w zależności od aplikacji, w której zbudowana jest Twoja strona internetowa.

 • Przejdź do następnego kroku, jeśli Twoja witryna jest zbudowana z niestandardowego systemu CMS
 • Przewodnik migracji z Bloggera do WordPressa
 • Przewodnik po migracji z Wix do WordPress
 • Przewodnik migracji od Weebly do WordPress
 • Przewodnik po migracji do WordPressa
 • Przewodnik migracji programu Godaddy Website Builder do WordPress

Krok 2: Wybierz hosting WordPress

Aby założyć witrynę na WordPress.org, musisz posiadać nazwę domeny i konto hostingowe.

Nazwa domeny to adres URL (na przykład isitwp.com), który ludzie będą wpisywać w swoich przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny. Hosting to miejsce, w którym będziesz przechowywać wszystkie swoje treści i pliki. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź różnice między nazwą domeny a hostingiem.

Chociaż istnieje wiele hostów WordPress, zalecamy korzystanie z Bluehost. Jest to jeden z najpopularniejszych dostawców hostingu i oficjalnie zalecana usługa hostingowa WordPress.org.

Negocjowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i wielką zniżkę na hosting.

strona internetowa bluehost

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Wejdź na stronę Bluehost i kliknij Zaczynaj przycisk. Następnie musisz wybrać plan hostingowy dla swojej nowej witryny WordPress. Wybierzmy plan podstawowy, gdy dopiero zaczynasz. Zawiera bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL. Zawsze możesz zaktualizować później, gdy Twoja witryna się powiększy.

wybierz plan Bluehost dla strony restauracji

Następnie musisz wybrać nazwę domeny. Możesz użyć istniejącej domeny, którą jesteś właścicielem, lub zarejestrować nową bezpłatnie.

zakup domeny bluehost

Na następnej stronie musisz podać informacje o koncie. Aby ułatwić rejestrację, możesz zalogować się w Google i ukończyć konfigurację za pomocą kilku kliknięć.

utworzenie konta bluehost

Teraz przewiń w dół do pola informacji o paczce. Istnieje wiele opcji, w tym plan podstawowy na 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy. Możesz również zobaczyć, że wstępnie wybranych jest kilka dodatków, co daje łączną cenę. Zalecamy odznaczenie dodatków, ponieważ nie będziesz ich potrzebować od razu. Zawsze możesz je kupić później, kiedy chcesz.

Aby uzyskać najlepszą cenę za hosting, wybierz abonament 36-miesięczny.

informacje o pakiecie bluehost

Idąc dalej, musisz przewinąć w dół, aby wprowadzić szczegóły płatności. Musisz wyrazić zgodę na „Warunki korzystania z usługi”, a następnie kliknąć Zatwierdź.

W następnym kroku musisz utworzyć hasło do swojego konta hostingowego. Otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat logowania do panelu sterowania hostingu (cPanel), w którym możesz zarządzać plikami hostingu, wiadomościami e-mail i pomocą techniczną.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Bluehost, sprawdź naszą pełną recenzję Bluehost.

Krok 3: Zainstaluj WordPress i wybierz motyw

Po zakupie nazwy domeny i hostingu internetowego musisz zainstalować WordPress. Wielu dostawców hostingu, w tym Bluehost, oferuje instalację WordPress jednym kliknięciem, aby zaoszczędzić czas.

Musisz przejść do swojego konta Bluehost. Stamtąd możesz kliknąć ikonę WordPress, aby dodać nazwę i slogan swojej witryny. Musisz także wybrać motyw WordPress i kliknąć zainstalować przycisk.

Katalog motywów

Ponieważ istnieją tysiące darmowych motywów WordPress, znalezienie odpowiedniego dla Twojej witryny jest przerażające. Wszystkie motywy mają różne funkcje i opcje. Dobry motyw powinien obejmować piękny projekt szablonu, menu nawigacyjne, paski boczne, obsługę widżetów, skróty i szablony stron.

Możesz także sprawdzić najlepsze i najpopularniejsze motywy WordPress wszechczasów.

Na potrzeby tego przewodnika użyjemy motywu Astra. Jest to popularny i uniwersalny motyw WordPress stworzony do tworzenia dowolnej witryny internetowej.

Motyw Astra

Krok 4: Wyeksportuj swoją stronę internetową opartą na CMS

Eksport istniejącej lub źródłowej strony internetowej z CMS jest tak łatwy. W sekcji administracyjnej witryny będzie można wyeksportować plik XML z pełną treścią, multimediami i bazą danych. Do migracji musisz zapisać ten plik na komputerze.

Krok 5: Zaimportuj stronę internetową opartą na CMS do WordPress

Aby zaimportować witrynę opartą na CMS do WordPress, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować WP All Import podłącz. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania wtyczki WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Wszystkie Importuj »Nowy import w obszarze administracyjnym WordPress. Stamtąd kliknij Prześlij plik przycisk.

Prześlij plik

Otworzy się okno dialogowe, w którym musisz wybrać wyeksportowany plik XML. Kliknij na otwarty przycisk, aby kontynuować.

Otwórz plik XML

Podczas przesyłania pliku zobaczysz pasek postępu pokazujący postęp procesu przesyłania.

Postęp przesyłania pliku

Następnie musisz kliknąć Przejdź do kroku 2 przycisk.

Kontynuuj krok drugi

Istnieje wiele elementów do zaimportowania do WordPress. Powinieneś wybrać element i kliknąć Przejdź do kroku 3 przycisk.

Importuj element

Teraz musisz przeciągnąć i upuścić tytuł i opis w odpowiednich polach z prawej strony ekranu.

Dodaj opis tytułu

Przewiń w dół i kliknij Przejdź do kroku 4 przycisk.

W następnym kroku musisz kliknąć Automatyczne wykrywanie przycisk pola Unikalny identyfikator. Automatycznie wypełni pole poprawnym elementem.

Automatyczne wykrywanie

Przewiń w dół i kliknij Kontyntynuj przycisk.

Po zakończeniu kliknij przycisk Potwierdzać & Uruchom import przycisk. Wszystkie dane z pliku XML zostaną zaimportowane do WordPress.

Potwierdź import

Po zakończeniu importowania zobaczysz również komunikat o powodzeniu.

Krok 6: Zarządzaj przekierowaniami i stałymi linkami

Musisz dodać przekierowania na swojej stronie, aby zachować pozycję w wyszukiwarkach. Gdy użytkownik odwiedzi stary adres URL, przekieruje do tej samej strony w nowej witrynie WordPress.

Wystarczy postępować zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku konfigurowanie przekierowań w WordPress.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to zarządzać strukturą permalinks. W obszarze administracyjnym WordPress odwiedź Ustawienia »Permalinki aby wybrać format adresu URL.

Struktura Permalinks

Możesz również utworzyć niestandardową strukturę bezpośredniego łącza.

Krok 7: Co zrobić po migracji

Po udanej migracji do WordPress, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest wykorzystanie pełnego potencjału WordPress.

Na rynku dostępnych jest tysiące darmowych i premium wtyczek WordPress. Te wtyczki pomogą Ci zwiększyć funkcjonalność Twojej witryny za pomocą kilku kliknięć. Możesz także sprawdzić naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress.

Spójrz na niektóre z najpopularniejszych wtyczek, które musisz zainstalować na swojej stronie WordPress po migracji:

 • WPForms: Jest to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka formularza kontaktowego WordPress. Możesz użyć WPForms, aby dodać formularz kontaktowy, formularz ankiety, formularz rejestracji użytkownika i dowolny rodzaj niestandardowego formularza na swojej stronie internetowej.
 • MonsterInsights: Jest to najpopularniejsza wtyczka Google Analytics. Ta wtyczka wyświetla kompletne informacje i raporty o ruchu na pulpicie nawigacyjnym WordPress, dzięki czemu możesz ulepszyć witrynę i zwiększyć ruch.
 • OptinMonster: OptinMonster pomaga przekształcić użytkowników w subskrybentów i klientów. Jest to najpotężniejsza istniejąca wtyczka do generowania potencjalnych klientów i optymalizacji konwersji. Możesz także użyć ich Exit-Intent® technologia umożliwiająca wyświetlanie ofert i ofert porzucającym użytkownikom oraz proszenie ich o zapisanie się na twoją listę e-mail.
 • BackupBuddy: Ta wtyczka pomoże ci zachować kopie zapasowe twojej strony WordPress. W przypadku, gdy coś pójdzie nie tak lub Twoja witryna zostanie zhakowana, możesz przywrócić wszystko w ciągu kilku minut za pomocą BackupBuddy.
 • Sucuri: Mówiąc o złośliwym oprogramowaniu i hakowaniu, Sucuri jest popularną wtyczką bezpieczeństwa WordPress. Zabezpiecza twoją stronę przed wszelkiego rodzaju złośliwymi działaniami i hakerami.

Twoja witryna może wyglądać dobrze i działać płynnie, ale zaleca się przetestowanie witryny w wielu przeglądarkach w celu wykrycia ewentualnych błędów. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten przewodnik na rozwiązywanie typowych błędów WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się migrować do WordPress z dowolnego CMS. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat przenoszenia WordPress z lokalnego serwera do działającej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map