Jak przeprowadzić migrację strony Kreatora stron GoDaddy do WordPress

jak przejść z budowniczego chrzestnych do wordpress


Czy chcesz przejść z narzędzia do tworzenia stron GoDaddy do WordPress? Jeśli zbudowałeś witrynę w narzędziu do tworzenia stron GoDaddy i chcesz teraz przejść na WordPress, może to wydawać się trudne, szczególnie dla początkujących. Chociaż może być czasochłonne, zdecydowanie jest tego warte. Jak przenieść się z narzędzia do tworzenia stron GoDaddy do WordPress?

Niestety nie ma bezpośredniego sposobu na poruszanie się, prawdopodobnie dlatego, że GoDaddy nie chce, abyś wyszedł. Ale możesz to zrobić ręcznie, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

W tym artykule pokażemy, jak krok po kroku przeprowadzić migrację witryny do tworzenia witryn GoDaddy do WordPress.

Oto krótki spis treści, który przeprowadzi Cię przez kolejne kroki tego artykułu:

 1. Wybierz hosting witryny
 2. Utwórz kopię zapasową treści Kreatora stron GoDaddy
 3. Utwórz kopię zapasową naszej struktury linków
 4. Wskaż swoją domenę na hosting WordPress
 5. Zainstaluj WordPress
 6. Zaimportuj zawartość swojej witryny GoDaddy do WordPress
 7. Skonfiguruj przekierowania

Teraz zacznijmy od tego, jak przenieść witrynę do tworzenia witryn GoDaddy do WordPress.

Korzyści z przejścia z GoDaddy na WordPress

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) na świecie, który obsługuje ponad 75 milionów stron internetowych.

Witryna zbudowana na WordPress ma wiele zalet, w tym:

 • Bez ograniczeń – Dzięki WordPress możesz budować, dostosowywać i rozwijać swoją stronę internetową w dowolny sposób, bez ograniczeń.
 • Łatwa personalizacja – WordPress oferuje mnóstwo bezpłatnych motywów, które pozwalają błyskawicznie stworzyć świetnie wyglądającą stronę internetową.
 • Dodano moc – Masz dostęp do tysięcy darmowych wtyczek WordPress, dzięki którym Twoja witryna jest jeszcze bardziej wydajna.

Dzięki tym wszystkim korzyściom możesz mieć pewność, że Twój wybór przeniesienia witryny z GoDaddy do WordPress jest dobry.

Należy pamiętać, że istnieją 2 różne platformy WordPress, WordPress.org i WordPress.com. Zalecamy przeniesienie strony konstruktora strony GoDaddy na WordPress.org. Sprawdź nasz drugi post, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie różnic między WordPress.com i WordPress.org.

1. GoDaddy do WordPress: Wybierz Hosting WordPress

Aby stworzyć stronę internetową na WordPress, potrzebujesz hostingu WordPress. Hosting witryny to miejsce, w którym hostowana jest witryna, a pliki są przechowywane.

Jeśli masz już hosting za pomocą usługi hostingowej GoDaddy, możesz zacząć! Możesz korzystać z usługi hostingowej GoDaddy w nowej witrynie WordPress.

Ale jeśli musisz zmienić hosta na inny lub wybrać nową usługę hostingową dla swojej witryny WordPress, zalecamy wybranie Bluehost.

bluehost-wordpress-hosting

Bluehost jest jedną z najpopularniejszych firm hostingowych na świecie i jest oficjalnie rekomendowanym dostawcą usług hostingowych przez WordPress.org. Dodatkowo, czytelnicy IsItWP otrzymują niesamowitą ofertę, gdy rejestrują się w Bluehost.

Oferują naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny SSL i 65% zniżki na hosting WordPress.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Dzięki Bluehost płacisz tylko 2,75 USD miesięcznie, aby założyć witrynę WordPress.

Jeśli później zdecydujesz, że chcesz zmienić witrynę WordPress na innego usługodawcę hostingowego, zapoznaj się z naszym postem na temat przejścia z jednego usługodawcy hostingowego na inny bez żadnych przestojów.

Związane z: Szczegółowa recenzja Bluehost.

2. Utwórz kopię zapasową treści Kreatora stron GoDaddy

Zanim zaczniesz przenosić witrynę konstruktora stron GoDaddy do WordPress, musisz wykonać kopię zapasową treści witryny. Jeśli masz tylko kilka stron treści i obrazów, możesz wykonać kopię zapasową, po prostu kopiując tekst do plików tekstowych na komputerze i zapisując obrazy również na komputerze.

witryna zapasowa

Aby lepiej zorganizować kopię zapasową, możesz zapisać cały tekst strony głównej w pliku edytora tekstów o nazwie „Strona główna”, a wszystkie obrazy strony głównej w folderze o nazwie „Strona główna” i tak dalej. Zrób to dla każdej strony swojej witryny.

Inną szybką opcją wykonania kopii zapasowej zawartości witryny jest odwiedzenie każdej strony witryny w przeglądarce. Na klawiaturze naciśnij CTRL + S (Command + S dla komputerów Mac), pojawi się okno dialogowe zapisywania. Pamiętaj, aby wybrać opcję „Strona internetowa, pełna” w polu „Format” lub „Zapisz jako typ”. Zapisz w ten sposób każdą ze stron swojej witryny.

backup-site-to-move-wordpress

Możesz także użyć bezpłatnego narzędzia, takiego jak HTTrack co pozwala zapisać dowolną stronę internetową na komputerze. Wystarczy pobrać HTTrack i wprowadzić adres URL swojej witryny. Narzędzie wykona następnie kopię witryny na twoim komputerze.

httrack-tool

HTTrack to z pewnością szybszy sposób tworzenia kopii zapasowych wszystkich plików witryny. Jedynym minusem jest to, że ponieważ kreator stron GoDaddy i jego motywy przechowują swoje pliki na różnych serwerach CDN, co utrudnia pobranie wszystkich twoich zdjęć. Jeśli więc Twoja witryna składa się głównie z tekstu i nie masz nic przeciwko utracie zdjęć, HTTrack jest świetną opcją.

Przed przejściem do następnego kroku migracji z GoDaddy do WordPress, sprawdź dokładnie, czy masz pobrane wszystkie pliki z witryny. Po wyłączeniu narzędzia do tworzenia witryn nie będzie można odzyskać swojej witryny. Odłącz Internet na swoim komputerze i sprawdź, czy masz wszystkie dane swojej witryny.

3. Utwórz kopię zapasową struktury linków

Następnie musisz wykonać kopię zapasową struktury linków. Jeśli ktoś kliknie adres URL Twojej starej witryny, nie będzie w stanie znaleźć Twojej witryny. Musisz przekierować wszystkich użytkowników odwiedzających stare adresy URL Twojej witryny na nowe adresy URL w witrynie WordPress.

Aby utworzyć kopię zapasową struktury linków, potrzebujesz pełnej listy wszystkich adresów URL w swojej witrynie. Jeśli nie masz wielu, po prostu skopiuj i wklej adresy URL do pliku tekstowego na komputerze.

link-structure-godaddy-to-wordpress

Alternatywnie możesz użyć narzędzia online, takiego jak Klipper wyodrębnić adresy URL z witryny i zapisać je w pliku tekstowym.

4. Wskaż swoją domenę na Hosting WordPress

Ten krok jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają nazwę domeny zarejestrowaną w GoDaddy i chcą używać jej z inną usługą hostingową WordPress, taką jak Bluehost lub SiteGround. Jeśli nie masz nazwy domeny zarejestrowanej w GoDaddy, możesz pominąć ten krok.

Aby skierować domenę do innych usług hostingowych WordPress, przejdź do swojego konta GoDaddy i przejdź do Domeny Sekcja. Kliknij na Zarządzać przycisk obok domeny, którą chcesz zmienić.

manage-godaddy-domain

Następnie kliknij Ustawienia dodatkowe, a następnie Zarządzaj DNS.

manage-dns-godaddy

Teraz przewiń w dół do Serwery nazw sekcji i wybierz Zmiana przycisk.

change-nameservers

Następnie kliknij menu rozwijane, aby przełączyć typ serwera nazw na Zwyczaj. Teraz możesz tutaj wprowadzić nowe serwery nazw hostów WordPress. Jeśli twoja usługa hostingowa WordPress ma więcej niż 2 serwery nazw, kliknij Dodaj serwer nazw aby dodać kolejną linię.

niestandardowe serwery nazw

Po wprowadzeniu serwerów nazw kliknij ok przycisk, a następnie Zapisać przycisk, aby zapisać ustawienia. Należy pamiętać, że wprowadzenie zmian w systemie DNS może potrwać do 24 godzin, ale zwykle zajmuje to tylko kilka godzin.

Gdy domena zacznie wskazywać na nowego hosta WordPress, możesz przejść do następnego kroku.

5. Zainstaluj WordPress

Teraz musisz zainstalować WordPress. WordPress słynie z 5-minutowej instalacji, więc nie powinno to zająć w ogóle czasu.

Wiele firm hostingowych oferuje również instalację WordPress 1 kliknięciem. Tak więc, gdy zarejestrujesz się w usłudze hostingowej WordPress i wybierzesz swój plan, możesz zainstalować WordPress bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego usługi hostingowej. Poniżej pokazano, jak wygląda ten proces podczas rejestracji w Bluehost, ale będzie podobny do innych usług hostingowych WordPress.

Najpierw pojawi się monit o wybranie motywu WordPress. Możesz wybrać dowolny motyw wielofunkcyjny WordPress i łatwo go zmienić w dowolnym momencie.

instalacja-wordpress-wybierz-motyw

Następnie zostaniesz poproszony o nazwanie witryny WordPress i wybranie sloganu dla swojej witryny.

Utwórz nową witrynę WordPress

Po wpisaniu danych kliknij Kolejny. Teraz Bluehost automatycznie zainstaluje dla Ciebie WordPress. Po zakończeniu instalacji zobaczysz WordPress został zainstalowany pomyślnie ekran.

powodzenie instalacji programu godaddy-to-wordpress

Teraz możesz zalogować się na swojej stronie, aby rozpocząć tworzenie i przenoszenie do niej treści. Łatwym sposobem zalogowania się na stronie WordPress jest dodanie wp-admin na końcu twojego adresu URL.

Na przykład http://mysite.com/wp-admin.

Pojawi się ekran, w którym możesz zalogować się na swojej stronie WordPress za pomocą informacji logowania wysłanych na Twój e-mail.

wordpress-login

6. Zaimportuj zawartość swojej witryny GoDaddy do WordPress

Teraz nadszedł czas na zaimportowanie treści z witryny do tworzenia witryn GoDaddy do nowej witryny WordPress. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma możliwości automatycznego zaimportowania tej zawartości do WordPress, więc musisz to zrobić ręcznie.

WordPress zawiera 2 różne wbudowane typy treści: strony i posty. Musisz utworzyć strony swojej witryny, na przykład stronę „O nas”, stronę „Usługi”, stronę „Kontakt” i tak dalej. Musisz stworzyć posty, jeśli chcesz mieć bloga.

Utwórz strony w WordPress, klikając Strony przycisk na pulpicie nawigacyjnym WordPress, a następnie kliknij Dodaj nowe. Aby utworzyć posty na blogu, postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, ale wybierz Posty zamiast tego przycisk.

utwórz-wordpress-page

Teraz skopiuj zawartość ze starej strony kreatora stron GoDaddy, którą wcześniej zapisałeś i wklej do edytora WordPress.

import-site-builder-content-to-wordpress

Po zakończeniu importowania treści kliknij przycisk Publikować przycisk, aby strona była aktywna w witrynie. Powtarzaj ten krok, aż cała treść kreatora witryny GoDaddy zostanie zaimportowana do WordPress.

7. Konfiguracja przekierowań

Jeśli zapisałeś listę linków ze starej strony kreatora stron GoDaddy, możesz skonfigurować przekierowania. Przekierowania informują wyszukiwarki, że żądany adres URL został przeniesiony na nowy adres URL.

Możesz łatwo skonfigurować przekierowania za pomocą darmowej wtyczki WordPress, takiej jak Simple 301 Redirects. Przejdź do Wtyczki sekcji na pulpicie nawigacyjnym WordPress, wyszukaj „Proste przekierowania 301” i kliknij Zainstaluj teraz.

simple-301-redirects-plugin

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki przejdź do Ustawienia >> 301 Przekierowania. W polu „Request” wpisz stary adres URL, a w polu „Destination” wpisz nowy adres URL WordPress.

ustawienia-przekierowania

Kliknij Zapisz zmiany przycisk, aby zapisać przekierowanie i powtórzyć proces dla wszystkich pozostałych adresów URL.

Po udanej migracji, co dalej?

Teraz, gdy Twoja witryna do tworzenia witryn GoDaddy została przeniesiona z GoDaddy do WordPress, co dalej? Po migracji z GoDaddy do WordPress istnieje wiele funkcji WordPress, które powinieneś wykorzystać, w tym:

 • Znajdź idealny motyw WordPress – Istnieje wiele motywów WordPress stworzonych specjalnie dla każdej branży i typu witryny, więc znajdź taki, który idealnie pasuje do twoich celów.
 • Popraw swoje SEO – Popraw SEO swojej nowej witryny za pomocą potężnych wtyczek WordPress, takich jak YoastSEO i MonsterInsights.
 • Dodaj formularz kontaktowy – Dodaj formularz kontaktowy do swojej witryny, aby odwiedzający mogli łatwo skontaktować się z tobą za pomocą wtyczki podobnej do tej WPForms.
 • Zwiększ bezpieczeństwo – Podnieś bezpieczeństwo swojej witryny WordPress za pomocą jednych z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł na temat migracji witryny do tworzenia stron GoDaddy do WordPress. Po pomyślnym przejściu z GoDaddy do WordPress możesz zapoznać się z naszym artykułem na temat 25 wtyczek WordPress, które musisz mieć na stronach biznesowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map