Jak przeprowadzić migrację ze średniej do WordPress (bez przestojów!)

Średni do WordPressa


Szukasz prostego rozwiązania, aby przenieść zawartość swojego bloga z Medium na WordPress? Medium to popularna platforma blogowa używana przez miliony blogerów do prowadzenia osobistych i profesjonalnych blogów. Jeśli jednak potrzebujesz więcej funkcji i możliwości dostosowania, zaczniesz szukać lepszej platformy. A potem pojawia się WordPress z nieograniczonymi niestandardowymi opcjami i łatwym w użyciu interfejsem.

W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo przenieść swojego bloga z Medium na WordPress.

Oto lista kroków, które omówimy w tym przewodniku:

 1. Konfiguracja WordPress
 2. Eksportuj swoje artykuły z medium
 3. Zaimportuj swoje średnie posty na blogu do WordPress
 4. Zaimportuj brakujące pliki multimedialne z medium do WordPress
 5. Tworzenie przekierowań w WordPress
 6. Dodaj motyw WordPress do swoich treści
 7. Zainstaluj wtyczki WordPress, których możesz potrzebować

Dlaczego powinieneś przenieść zawartość bloga ze średniej na WordPress?

Z WordPress korzysta ponad 32% blogów i stron internetowych na świecie. Oznacza to, że każda trzecia strona internetowa jest zbudowana na WordPress. Wiele najlepszych marek korzysta z WordPress na swoich blogach i stronach internetowych, w tym bankach, nieruchomościach, małych firmach, instytucjach edukacyjnych i innych.

W porównaniu do Medium, WordPress jest bardziej wydajny i oferuje niesamowite funkcje. Rzućmy okiem na niektóre funkcje oferowane przez WordPress, których nie ma Medium.

 • Większy ruch – Możesz użyć WordPress, aby uzyskać większy ruch na swoim blogu. Na przykład na Medium nie masz żadnej kontroli nad metadanymi, co jest ważne dla poprawy SEO.
 • Pełna własność – Kiedy tworzysz blog lub stronę internetową na WordPress, jesteś właścicielem swoich treści. Ale twoje treści na Medium są ich własnością. Mogą w dowolnym momencie zamknąć witrynę, usunąć Twoje artykuły lub zablokować dostęp do niej.
 • Dostosowywanie – Na średnim poziomie nie możesz dostosowywać wyglądu swojego bloga ani dodawać żadnych dodatkowych funkcji. Z drugiej strony WordPress zawiera tysiące wtyczek i motywów, które pozwalają dostosować blog do Twoich potrzeb.

Jak widać, utworzenie bloga lub strony internetowej na WordPress daje ci swobodę dostosowania go do twoich konkretnych potrzeb, a także możliwość rozwijania twojej strony, jak chcesz. Jest to jedna z najczęściej używanych i najlepszych platform blogowych.

Uwaga: Istnieją 2 rodzaje witryn WordPress, które mogą wprowadzać w błąd początkujących. Znajdziesz WordPress.com, która jest platformą hostowaną; oraz WordPress.org, które jest rozwiązaniem hostowanym przez siebie. Możesz przeczytać nasze porównanie między WordPress.com a WordPress.org, aby uzyskać więcej informacji.

W tym przewodniku będziemy korzystać z WordPress.org, ponieważ jest łatwy w użyciu i oferuje nieskończone możliwości. Możesz także stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress i zarabiać pieniądze w Internecie.

Gotowy do przeniesienia swojego bloga z Medium na WordPress?

Przejdźmy krok po kroku z zrzutami ekranu, jak prawidłowo przejść z Medium do WordPress bez utraty zawartości lub obrazów.

Krok 1: Konfiguracja WordPress

Najpierw musisz skonfigurować WordPress. W tym celu musisz kupić nazwę domeny i hosting.

Nazwa domeny to nazwa Twojej firmy lub adres URL (np. Mywebsite.com), którego użytkownicy będą używać do znajdowania Cię w Internecie. Jednak hosting będzie powiązany z nazwą Twojej domeny i tam będą zapisywane Twoje pliki. Możesz także sprawdzić nasz przewodnik na temat różnicy między nazwą domeny a hostingiem.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. To najpopularniejszy hosting i sprzedawca nazw domen. Bluehost jest również oficjalnie zalecany przez rdzeń WordPress. Powinieneś przeczytać recenzję Bluehost, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

Użytkownicy IsItWP oferują bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i 60% zniżki na hosting. To świetna okazja, aby zacząć pracę z WordPress.

start-a-website-bluehost

Jeśli szukasz więcej opcji hostingu swojej witryny lub bloga, sprawdź nasze wybory najlepszych dostawców hostingu WordPress na świecie.

Po zakupie nazwy domeny i hostingu możesz zainstalować WordPress. Zwykle w panelu hostingowym znajduje się opcja instalacji WordPressa jednym kliknięciem. Jeśli nie masz pewności, gdzie go szukać, skontaktuj się z obsługą klienta swojego dostawcy hostingu, a on cię poprowadzi.

Możesz również sprawdzić nasz kompletny przewodnik na temat instalacji WordPress.

Po zainstalowaniu możesz rozpocząć przenoszenie swojego bloga z Medium do WordPress.

Krok 2: Wyeksportuj artykuły z medium

Aby wyeksportować dane z medium, musisz użyć Importer średni do WordPress narzędzie. Jest to proste, bezpłatne narzędzie, które umożliwia eksport danych z nośnika w formacie obsługiwanym przez WordPress.

Odwiedzić Importer średni do WordPress strona narzędzia. Musisz wpisać swój średni adres URL, swoje imię i adres e-mail.

Narzędzie od średniego do WordPressa

Jeśli używasz niestandardowej nazwy domeny dla bloga Medium, np. „Mypersonalblog.com” lub „example.personalblog.com”, możesz wpisać tę nazwę domeny w polu adresu URL.

Gdy wpiszesz swój średni adres URL, poprosisz również o przesłanie pliku eksportu nośnika przed wpisaniem swojego imienia i adresu e-mail.

Prześlij plik eksportu Medium

Możesz pobrać plik eksportu Medium z pulpitu nawigacyjnego Medium. Po prostu zaloguj się na swoje konto Medium. Teraz przejdź do Ustawienia z ikony profilu w prawym górnym rogu po zalogowaniu.

Średnie ustawienia

Stamtąd musisz przejść do Pobierz swoje informacje i kliknij przycisk „Pobierz Zip”, aby uzyskać średni plik eksportu.

Pobierz przycisk zip

Zabierze Cię do strony eksportu. Możesz kliknąć przycisk „Eksportuj”, a link zostanie wysłany na Twój adres e-mail. Po prostu przejdź do łącza pobierania, a otrzymasz średni plik eksportu.

Uwaga: Ten plik eksportu nie jest zgodny z WordPress. Musisz to przetworzyć za pomocą Importer średni do WordPress narzędzie do importowania Twojego bloga Medium do WordPress.

Teraz wróć do narzędzia Importer z Medium do WordPress i możesz przesłać plik pobrany z Medium.

Prześlij plik danych Medium

Możesz kliknąć przycisk „Eksportuj moją średnią stronę internetową”, a Twój średni plik eksportu będzie gotowy do eksportu. Po zakończeniu zobaczysz komunikat o powodzeniu i możesz kliknąć przycisk „Pobierz średni plik eksportu”.

Pobierz plik Medium do WordPress

Następnie możesz łatwo zaimportować swoje posty na średnim blogu do WordPress przy użyciu tego pliku.

Krok 3: Zaimportuj swoje średnie posty na blogu do WordPress

Aby zaimportować posty na średnim blogu w WordPress, możesz przejść do Narzędzia »Importuj z obszaru administracyjnego WordPress. Ma wiele opcji importowania zawartości zewnętrznej do WordPress.

Potrzebujesz importera WordPress do importowania treści Medium. Kliknij opcję „Zainstaluj teraz” poniżej narzędzia do importowania WordPress.

Importer WordPress

Zainstaluje importer WordPress na backendie administratora i nadal będzie Cię na tej samej stronie. Następnie możesz kliknąć link „Uruchom importer”, aby kontynuować.

Uruchom importera WordPress

Na następnej stronie musisz kliknąć przycisk „Wybierz plik” i wybrać plik eksportu średniego, który został pobrany w poprzednim kroku.

Uwaga: Plik eksportu powinien być w formacie .xml, aby łatwo go zaimportować do WordPress.

Następnie kliknij przycisk „Prześlij plik i zaimportuj”. Zostaniesz poproszony o podstawowe informacje, takie jak wybór autorów postów na blogu, które importujesz do WordPress.

Przypisywanie autorów

Będziesz miał wiele opcji, takich jak importowanie autorów z Medium, tworzenie nowego autora artykułów lub wybieranie autora z witryny WordPress, aby przypisać do artykułów.

Uwaga: Możesz później zmienić autorów, więc wybierz dowolną opcję, aby kontynuować.

Upewnij się, że zaznaczyłeś opcję „Pobierz i importuj załączniki”, ponieważ pomoże to w przeniesieniu plików multimedialnych ze średniego do WordPressa.

Gdy będziesz gotowy, kliknij przycisk „Prześlij”, a proces się rozpocznie.

Zajmie to kilka minut, w zależności od rozmiaru importowanej zawartości z medium do WordPress. Po zaimportowaniu wyświetli komunikat o powodzeniu i porady dotyczące kolejnych kroków.

Sukces importu

Otóż ​​to. Możesz przejść do sekcji „Posty” w WordPress, aby zobaczyć zaimportowane artykuły. Chociaż powinien zaimportować wszystkie Twoje posty z Medium do WordPress, ale jeśli coś pozostało, możesz wrócić i ponownie uruchomić importera. Zaimportuje tylko pozostałe posty na blogu i nic nie zostanie zduplikowane.

Krok 4: Zaimportuj brakujące pliki multimedialne z medium do WordPress

Podobnie jak w przypadku treści, jeśli okaże się, że importer WordPress nie udało się zaimportować niektórych obrazów z bloga Medium, zawsze możesz je zaimportować ponownie.

Uwaga: Możesz sprawdzić obrazy z Media »biblioteka w WordPress.

Biblioteka medialna

Aby rozwiązać ten problem, możesz zainstalować Automatyczne przesyłanie zdjęć wtyczka w WordPress. Aby uzyskać pomoc, zapoznaj się z naszym artykułem na temat instalowania wtyczki WordPress.

Po aktywacji możesz śmiało aktualizować posty jeden po drugim, w których nie udało się zaimportować zdjęć. Wtyczka pobierze obrazy z Medium i zaktualizuje je w WordPress.

Wtyczka umożliwia także aktualizację wszystkich artykułów WordPress za pomocą jednego kliknięcia, więc nie trzeba ręcznie edytować i aktualizować postów.

Krok 5: Tworzenie przekierowań w WordPress

Gdy używasz adresu URL medium.com do treści Medium, nie możesz dodawać przekierowań w WordPress. Jeśli jednak masz niestandardową nazwę domeny, możesz łatwo tworzyć przekierowania dla swoich średnich artykułów w WordPress.

Po prostu postępuj zgodnie z tym kompletnym przewodnikiem na jak skonfigurować przekierowania w WordPress.

Krok 6: Dodaj motyw WordPress do swoich treści

Najlepszą rzeczą w WordPress jest to, że ma niesamowite funkcje dostosowywania zawartości bloga. Po zainstalowaniu WordPress zawiera kilka domyślnych motywów, których możesz używać na swoim blogu.

Jeśli nie lubisz domyślnych motywów, sprawdź nasze najlepsze wybory najlepszych darmowych motywów blogowych WordPress. Możesz także sprawdzić następujące elementy:

 • Proste motywy WordPress do założenia strony internetowej
 • Najlepsze motywy WordPress dla blogów podróżniczych
 • Najlepsze motywy fotograficzne dla WordPress
 • Najlepsze uniwersalne motywy WordPress
 • Najlepsze motywy WordPress dla blogów edukacyjnych

To są nasze rekomendacje, ale możesz znaleźć wiele innych tematów online. Po wybraniu motywu dla swojego bloga przejdź dalej i zainstaluj motyw WordPress.

Krok 7: Zainstaluj wtyczki WordPress, których możesz potrzebować

Ponieważ już na początku tego artykułu mówiliśmy o WordPressie, zapewne dobrze wiesz, jak łatwo możesz dostosować swojego bloga, aby uzyskać więcej czytelników. Wtyczki WordPress pomagają dodawać więcej funkcji do Twojego bloga.

W Internecie znajdziesz tysiące wtyczek WordPress. Wtyczki są podzielone na kategorie takie jak eCommerce, edukacja, osobiste, portfolio online i wiele innych. Sam WordPress.org ma ponad 55 000 darmowych wtyczek. Tak, dobrze to przeczytałeś!

Jednak początkującym może nie być łatwo wiedzieć, które wtyczki są dla nich najlepsze. Właśnie dlatego zapisaliśmy ważne wtyczki WordPress, których będziesz potrzebować od razu.

WPForms Lite: To darmowa i najlepsza wtyczka formularza kontaktowego WordPress w branży. Możesz zainstalować go na swoim blogu, aby dodać prosty formularz kontaktowy. Jeśli chcesz później dostosować formularz kontaktowy, uaktualnij do WPForms wtyczka premium.

Yoast SEO: To najlepsza wtyczka SEO WordPress. Możesz użyć Yoast SEO do optymalizacji swojego bloga pod kątem wyszukiwarek. Umożliwia zwiększenie ruchu w Internecie.

MonsterInsights Lite: Gdy zaczniesz uzyskiwać ruch, musisz go śledzić. MonsterInsights Lite to najlepsza wtyczka Google Analytics i pokazuje statystyki osób odwiedzających twój blog WordPress. Jeśli chcesz zobaczyć bardziej szczegółowe statystyki, możesz uaktualnić do MonsterInsights wersja premium.

Następnie zalecamy sprawdzenie naszej pełnej listy wtyczek WordPress, aby uzyskać jeszcze więcej funkcji i funkcjonalności.

Jeśli myślisz o zmianie domen, zapoznaj się z tym przewodnikiem, jak prawidłowo przenieść WordPress do nowej nazwy domeny.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci nauczyć się, jak przenieść bloga z Medium na WordPress. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również zapoznać się z naszymi przewodnikami na temat przenoszenia bloga z Bloggera do WordPressa i przeniesienia WordPressa z lokalnego serwera do witryny na żywo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map