Jak przesłać formularz bez odświeżania strony w WordPress

prześlij formularz bez odświeżania strony


Czy chcesz zapobiec odświeżaniu strony, gdy użytkownik prześle formularz? Domyślnie cała strona jest ładowana ponownie po kliknięciu przycisku przesłania formularza. I wtedy dane wprowadzone w formularzu są przesyłane i przechowywane na serwerze.

W tym artykule pokażemy, jak włączyć przesyłanie Ajax w formularzach WordPress i zapobiec przeładowaniu strony.

Dlaczego warto włączyć przesyłanie formularzy Ajax w WordPress

Przesłanie formularza Ajax jest szczególnie przydatne, jeśli chcesz osadzić formularz w modalnym oknie podręcznym. Bez włączonego przesyłania formularzy AJAX cała strona musiałaby zostać odświeżona, co doprowadziłoby do zamknięcia wyskakującego okna. W ten sposób użytkownicy mogą przegapić ważny komunikat potwierdzający, który utrzymuje ich zaangażowanie.

Po włączeniu przesyłania formularza AJAX użytkownicy mogą zobaczyć komunikat potwierdzający po przesłaniu formularza na tej samej stronie bez ponownego ładowania.

formularze ajax

Aby włączyć przesyłanie formularzy ajax na swojej stronie WordPress, zalecamy WPForms, najlepsza wtyczka formularza dla WordPress.

Krok 1: Tworzenie nowego formularza

Aby rozpocząć tworzenie formularza, musisz najpierw zainstalować wtyczka WPForms na twojej stronie WordPress.

Nie wiesz jak? Nie ma problemu. Możesz przejść do naszego przewodnika, jak zainstalować wtyczkę WordPress, aby wszystko załatwić.

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki przejdź do pulpitu WordPress i przejdź do WPForms »Dodaj nowe. Nastąpi przekierowanie do strony, na której możesz wybrać szablon formularza.

WPForms oferuje 7 różnych szablonów formularzy do wyboru. Wybierzmy Prosty formularz kontaktowy opcję tego samouczka, a następnie dodaj pole przesyłania pliku do formularza.

Konfiguracja formularza WPForms

Na ekranie pojawi się teraz kreator formularzy. Po lewej stronie ekranu masz Dodaj pola i Opcje pól patka. Możesz użyć tych kart, aby skonfigurować formularz kontaktowy.

usuń pole z wpforms

WPForms ułatwia dodawanie pól do formularza za pomocą przeciągania i upuszczania. Możesz także zmienić pozycję pól, przeciągając i upuszczając. Jeśli chcesz usunąć pole, to też jest łatwe. Po prostu najedź kursorem na niechciane pole i kliknij usunąć ikona, która pojawi się w prawym górnym rogu pola.

Pod Opcje pól zakładkę, możesz zmienić etykietę pola, zmienić format pola nazwy, zmienić rozmiar czcionki oraz włączyć lub wyłączyć etykiety i pod-etykiety. Masz również opcję włączenia logika warunkowa opcja.

Po zakończeniu tworzenia formularza za pomocą narzędzia do tworzenia formularzy kliknij przycisk zapisać przycisk, więc zmiany pozostaną nienaruszone.

Teraz, gdy utworzyliśmy prosty formularz kontaktowy, dodajmy do niego funkcję przesyłania plików.

Aby dodać funkcję przesyłania plików, wystarczy kliknąć pole Przesyłanie pliku w panelu po lewej stronie. Możesz także przeciągnąć pole formularza Przesyłanie pliku i upuścić go w preferowanym miejscu w narzędziu do tworzenia formularzy.

formularz przesyłania pliku

Krok 3: Włączanie przesyłania formularzy Ajax

Po zapisaniu zmian kliknij Ustawienia kartę po lewej stronie narzędzia do tworzenia stron. Zobaczysz tutaj kilka opcji. Idź do Generał opcja. Poniżej zobaczysz kilka pól. Tutaj możesz zmienić nazwę swojego formularza, dodać opis formularza, zmienić tekst przycisku itp.

Jeśli przewiniesz dalej w dół ekranu, zobaczysz kilka pól wyboru. Możesz zaznaczyć pole wyboru, które mówi Włącz przesyłanie formularzy Ajax. Zakończ proces, klikając przycisk Zapisać przycisk w prawym górnym rogu ekranu.

włącz przesyłanie formularzy ajax

Teraz przejdź do Powiadomienie zakładka poniżej Generał patka. Ta opcja powiadomi Cię za każdym razem, gdy ktoś prześle Twój formularz. Więc w pierwszym polu wprowadź adres e-mail administratora lub osoby odpowiedzialnej za otrzymywanie wiadomości e-mail. Możesz także wprowadzić temat wiadomości e-mail, nazwę nadawcy, adres odbiorcy i własną wiadomość.

Po zakończeniu pamiętaj o zapisaniu zmian. Możesz także ustawić komunikat potwierdzający, że użytkownicy otrzymają po kliknięciu przycisku Prześlij.

ustawienia potwierdzenia formularza przesłania pliku

Krok 4: Publikowanie formularza za pomocą Ajax Submission

Ostatnim krokiem jest opublikowanie formularza umożliwiającego przesyłanie Ajax na swojej stronie internetowej. W tym celu przejdź do strony, na której chcesz wyświetlić formularz.

Możesz zacząć od przejścia do Strony »Dodaj nowe na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Teraz dodaj tytuł do swojej strony. W edytorze tekstu swojej strony kliknij Dodaj formularz opcja. Na ekranie pojawi się nowe okno.

wpforms formularz do osadzenia

Kliknij strzałkę menu i wybierz właśnie utworzony formularz. Teraz kliknij Dodaj formularz przycisk. Zobaczysz kod osadzania odzwierciedlany w edytorze tekstu na swojej stronie. Możesz sprawdzić, jak wygląda formularz, klikając przycisk Zapowiedź przycisk po prawej stronie ekranu.

Następnie możesz kliknąć Publikować przycisk, aby w końcu uruchomić formularz.

To było łatwe, prawda??

Możesz teraz śledzić liczbę kliknięć przycisków, które otrzymuje formularz kontaktowy. Aby to zrobić, sprawdź nasz przewodnik na linki śledzące i kliknięcia przycisków.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map