Jak rozpocząć działalność korepetycji online za pomocą WordPress

Korepetycje online z wp


Chcesz rozpocząć działalność korepetycji online za pomocą WordPress? Korepetycje online powoli stają się normą w branży edukacyjnej.

Dzięki odpowiedniej wtyczce WordPress, takiej jak Learndash, możesz łatwo rozpocząć korepetycje online, nawet jeśli jesteś absolutnym początkującym.

W tym samouczku pokażemy, jak założyć firmę prowadzącą korepetycje online (krok po kroku).

Dlaczego warto rozpocząć korepetycje online?

Przyjrzyjmy się kilku zaletom korepetycji online.

 • Bez ograniczeń geograficznych: Ucz i ucz się z dowolnego miejsca na świecie.
 • Oszczędza pieniądze i czas, ponieważ zarówno nauczyciel, jak i uczeń nie muszą dojeżdżać na zajęcia, aby wziąć udział w zajęciach.
 • Jest to niezwykle pomocne w nagłych wypadkach, takich jak kryzys Covid-19, kiedy ludzie na całym świecie są silnie zamykani w swoich domach, aby uchronić się przed śmiertelnym wirusem.

Krok 1: Utworzenie strony internetowej korepetycji

Po pierwsze, stwórz stronę internetową korepetycji za pomocą WordPress. Aby utworzyć stronę internetową, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu.

Nazwa domeny to adres URL, który użytkownicy wpisują w swoich przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny (na przykład google.com lub isitwp.com).

Hosting to miejsce, w którym ludzie przechowują zawartość i pliki swoich stron internetowych.

Gdy odwiedzający próbuje uzyskać dostęp do Twojej witryny, wpisując adres internetowy (nazwę domeny), zostanie przekierowany do plików witryny zapisanych na serwerze hostingowym.

Jeśli chcesz stworzyć nową stronę internetową od zera, łączny koszt domeny i hostingu może wydawać się dość wysoki.

Właśnie dlatego opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i ponad 60% zniżki na hosting WordPress.

stwórz stronę na bluehost

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź, jak zbudować stronę internetową od podstaw.

Krok 2: Instalowanie i konfigurowanie wtyczki LearnDash LMS

Następnym krokiem jest instalacja wtyczki LearnDash. LearnDash to popularna wtyczka do systemu zarządzania nauczaniem (LMS), która ułatwia tworzenie kursów online ze wszystkimi jego zaawansowanymi funkcjami. Za jego pomocą możesz tworzyć kursy, quizy, plany lekcji i wiele więcej.

Wtyczka LearnDash LMS, stwórz stronę korepetycji online

Oto jak zainstalować wtyczkę na swojej stronie WordPress. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą recenzję LearnDash.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki przejdź do LearnDash LMS »Ustawienia» Licencja LMS. Tutaj możesz wpisać swój adres e-mail i klucz licencyjny.

Licencja Learndash

Teraz kliknij Zaktualizuj licencję przycisk. Następnie przejdź do Ustawienia PayPal patka. Na tej karcie będziesz mieć różne opcje. Po prostu wypełnij je i kliknij Zapisać przycisk po prawej stronie ekranu. Te ustawienia pomogą Ci otrzymywać płatności online od użytkowników.

Ustawienia PayPal

Twoje podstawowe ustawienia są poprawnie skonfigurowane. Teraz możesz zacząć tworzyć kurs online. Zobaczmy, jak to zrobić.

Krok 3: Używanie LearnDash do tworzenia kursów

Aby utworzyć kurs za pomocą LearnDash, przejdź do LearnDash »Kursy» Dodaj nowe

Pojawi się nowy ekran, na którym możesz rozpocząć tworzenie kursu. Możesz zacząć od dodania tytułu do kursu. Po dodaniu tytułu kontynuuj i dodaj opis kursu.

Dodaj kurs Learndash

Możesz także dodać wyróżniony obraz, który pojawi się jako miniatura kursu. Masz nawet opcje dodawania kategorii, tagów itp. Do swojego kursu.

Po zakończeniu przełącz się na Ustawienia patka. Zobaczysz kilka opcji, takich jak:

 • Możliwość dodawania materiałów kursu, które są widoczne na głównej stronie kursu
 • Dodaj certyfikat kursu
 • Wybierz opcje widoczności kursu
 • Ustawiać Niestandardowe paginacja i Niestandardowa kolejność lekcji

Ustawienia LearnDash

Przewijając dalej w dół, zobaczysz opcje, aby wybrać sposób, w jaki użytkownicy mają uzyskiwać dostęp do materiałów szkoleniowych.

Możesz albo zapewnić dostęp wszystkim, wymagać rejestracji użytkowników, aby uzyskać dostęp lub udostępnić je tylko użytkownikom premium.

Ustawienia LearnDash

Możesz także wybrać warunki wstępne kursu, punkty, datę wygaśnięcia dostępu i zmienić opcje listy dostępu.

Ustawienia LearnDash

Po zakończeniu ustawień kliknij Publikować przycisk, aby kurs był dostępny dla użytkowników.

Krok 4: Dodawanie lekcji do kursu

Następnym krokiem jest stworzenie lekcji dla twojego kursu. W tym celu przejdź do Budowniczy patka. Tutaj możesz tworzyć nowe lekcje i quizy dla swojego kursu. Kliknij Nowe lekcje dodać lekcję. W przypadku quizów kliknij Nowy quiz.

Kursy i quizy LearnDash

Możesz także dodać nowe lekcje, przechodząc do LearnDash LMS »Lekcje» Dodaj nowe.

Learndash lekcji

Spowoduje to przejście do edytora lekcji, w którym możesz rozpocząć tworzenie lekcji. Możesz zacząć od dodania tytułu, a następnie utwórz lekcję, tak jak zwykły post. Wstawiaj linki i przesyłaj pliki multimedialne.

Po utworzeniu lekcji przejdź do Ustawienia patka. Tutaj możesz skonfigurować wygląd swoich lekcji i zarządzać dostępem użytkowników.

Ustawienia lekcji, Learndash

Tutaj możesz również zaplanować swoje lekcje.

Plan lekcji, Learndash

Po zakończeniu zapisz ustawienia, używając Zapisz Projekt opcja. Możesz także dodać więcej tematów do każdego ze swoich kursów i lekcji, przechodząc do Tematy »Dodaj nowe.

tematy learndash

Po utworzeniu lekcji możesz przypisać go do kursu, który już utworzyłeś. Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia zakładka u góry strony.

Teraz pod Ustawienia dostępu do tematów, zobaczysz dwie opcje. Oczywiście możesz kliknąć strzałkę rozwijaną pod Kurs towarzyszący opcję, a następnie wybierz kurs, w którym chcesz dodać swój temat. Możesz zrobić to samo dla lekcji.

Krok 5: Włączanie zadań za pomocą LearnDash

LearnDash pozwala także dodawać zadania do swoich kursów. Ta opcja jest dostępna w Lekcje »Ustawienia . Tutaj możesz włączyć Przesyłanie zadań. Rozszerzy to wiele opcji, za pomocą których możesz ustawić rozmiar przesyłanego pliku, ograniczyć liczbę przesyłanych plików itp.

Przesyłanie Assignmet

Po utworzeniu zadania możesz je wyświetlić w LearnDash »Zadania.

Krok 6: Tworzenie certyfikatów dla użytkowników

Następnym krokiem jest utworzenie certyfikatów dla użytkowników, które mogą być przyznawane na koniec kursu. Aby utworzyć certyfikat, przejdź do LearnDash »Certyfikaty

Certyfikaty LearnDash

Teraz kliknij Dodaj nowe. Tutaj możesz utworzyć certyfikaty i dostosować je, aby były bardziej atrakcyjne. Po zakończeniu możesz powiązać go z dowolnym kursem.

Na przykład, aby dodać certyfikat do określonego kursu, przejdź do LearnDash »Kurs . Teraz kliknij Edytuj ustawienia. Tutaj masz opcje dodania certyfikatów, klikając strzałkę rozwijaną i wybierając wymagany.

certyfikaty

Krok 7: Tworzenie kursów członkostwa

Teraz, gdy kurs jest gotowy, możesz także utworzyć program członkowski dla swoich kursów. Tworząc witrynę członkowską, możesz udostępnić swoje kursy tylko zarejestrowanym użytkownikom. Możesz ukryć swoje treści premium i pozwolić użytkownikom odblokować je za pomocą klucza. Dostęp do tego klucza można uzyskać tylko w przypadku wykupienia członkostwa w witrynie.

Jest to świetny sposób na zarabianie powtarzających się pieniędzy z internetowej witryny prowadzącej korepetycje.

Możesz łatwo dodawać członkostwa do swojej witryny za pomocą wtyczki MemberPress. Dzięki tej wtyczce możesz przekształcić swoją zwykłą witrynę w witrynę członkowską. Oto jak zainstalować wtyczkę MemberPress.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki możesz zacząć używać jej do konwersji zwykłej witryny na witrynę członkowską. Oto jak możesz dodać członkostwo w MemberPress.

Ta oferta wtyczek zawiera również funkcje płatności i opcje kontroli subskrypcji.

Otóż ​​to! Twoja lekcja online jest już gotowa. Czy to nie było takie proste? Jeśli chcesz sprzedawać więcej produktów lub usług w swojej witrynie, możesz sprawdzić, jak dodać witrynę sklepu eCommerce do swojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map