Jak rozpocząć podcast we właściwy sposób w 2020 r. (Krok po kroku)

jak zrobić podcast z wordpress


Czy chcesz publikować podcasty na swojej stronie WordPress? Podcasty mogą pomóc Ci dotrzeć do nowych odbiorców. Możesz zachęcić odwiedzających witrynę do subskrybowania Twojej serii i regularnego słuchania ich. W ten sposób możesz zbudować długotrwałe relacje ze słuchaczami i ewentualnie przekształcić ich w potencjalnych klientów i klientów.

W tym artykule pokażemy, jak rozpocząć podcast w kilku szybkich i łatwych krokach. Więc zacznijmy.

Krok 1: Tworzenie podcastów w WordPress: Pierwsze kroki

Posiadanie bloga byłoby dodatkową zaletą, jeśli chcesz prowadzić udaną serię podcastów. Blogowanie to coś więcej niż tylko dodatek do podcastu. Jest nawet bardziej dostępny niż same podcasty, zwłaszcza jeśli je transkrybujesz i opublikujesz na swoim blogu. Ponadto blogowanie może również znacznie zwiększyć twoją wiarygodność.

Ważnym krokiem podczas zakładania bloga WordPress jest wybór nazwy domeny i dobrej platformy hostingowej.

Nazwa domeny to adres Twojego bloga w Internecie, np. Google.com lub IsItWP.com. Hosting to miejsce, w którym ludzie przechowują zawartość i pliki swoich blogów.

Zalecamy wybranie BlueHost, jednego z wiodących dostawców hostingu na rynku. Bluehost jest również oficjalnie rekomendowanym dostawcą usług hostingowych przez WordPress.org.

Kiedy chcesz założyć nowego bloga, łączny koszt domeny i hostingu może wydawać się dość wysoki.

Właśnie dlatego opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i ponad 60% zniżki na hosting WordPress.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Jeśli nie masz jeszcze bloga, oto przewodnik na temat tworzenia bloga WordPress (krok po kroku).

Krok 2: Skonfiguruj hosta multimediów do tworzenia podcastów

Zasadniczo Twoje podcasty to ogromne pliki multimedialne, które muszą być hostowane na niezawodnej platformie. Twoim następnym krokiem byłoby wybranie dobrej platformy hostingu mediów. Być może zastanawiasz się, dlaczego miałbyś potrzebować osobnego hosta dla swoich plików multimedialnych i nie używać do tego Bluehost.

To dlatego, że nie chcesz, aby Twoja strona zwolniła i przestała reagować z powodu zużycia dużej ilości zasobów serwerowych. Platformy hostingowe zajmą się tym i zapewnią, że Twoja strona zawsze działa szybciej.

Hosting Blubrry, hosting podcastów

Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz wybrać Blubrry, który jest hostem multimediów dla podcastów. Blubrry oferuje również doskonałą wtyczkę o nazwie Blubrry PowerPress, która upraszcza proces obsługi i zarządzania podcastami z WordPress.

Krok 3: Wybór odpowiedniego sprzętu

Teraz, gdy jesteś już gotowy na hosting podcastów, nadszedł czas, aby wybrać odpowiedni sprzęt do konfiguracji podcastu. Najważniejszym wyposażeniem dla podcastów jest dobrej jakości mikrofon.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania podstawowego, możesz kupić Samson CO1U (USB). Jest to pierwszy w branży mikrofon pojemnościowy USB studyjny, który pomaga nagrywać wysokiej jakości podcasty, podłączając bezpośrednio do komputera przez port USB.

Alternatywnie możesz użyć Heil PR-40 (połączenie XLR, nie USB), z czego korzystają profesjonaliści. W tym przypadku musisz również kupić mikser audio.

Poza tym będziesz potrzebować –

 • Ramię mikrofonu
 • Shock Mount
 • Filtr pop
 • Słuchawki

Jeśli chcesz kupić cały niezbędny sprzęt jako pakiet, zastanów się nad zakupem zestawu do kolejek Rode Podcaster, który jest dostarczany z Podcasterem, ramieniem PSA1 i mocowaniem amortyzatora PSM1..

Sprawdźmy teraz następny krok.

Krok 4: Nagrywanie pierwszego podcastu

Aby rozpocząć nagrywanie pierwszego odcinka podcastu, potrzebujesz oprogramowania do nagrywania dźwięku. Śmiałość jest jednym z najpopularniejszych programów do nagrywania, z których można korzystać.

Dzięki Audacity możesz łatwo nagrywać swoje pliki i edytować je. Po zainstalowaniu otwórz oprogramowanie »Plik» Rozpocznij nowy projekt. Otóż ​​to. Możesz teraz kliknąć Rekord i rozpocznij nagrywanie swojego podcastu.

Nagrywaj za pomocą Audacity, podcasting z wordpress

Możesz edytować plik i dopracować go dla słuchaczy. Usuń niezręczne przerwy, kaszel, kichanie i wszystko, co uważasz za niepotrzebne.

Możesz także dodać muzykę w tle, jeśli chcesz. Aby dodać muzykę w tle, przejdź do Plik »Importuj. Następnie możesz przeglądać pliki muzyczne i dodawać ten, który Ci się podoba.

Ponieważ Audacity to narzędzie z obszerną listą funkcji, nie jest możliwe omówienie jego funkcji w tym samouczku. Możesz jednak przejść przez to tutoriale wiki mieć szczegółowy wgląd.

Po nagraniu kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, to wyeksportować plik. Zasadniczo pliki podcastów są eksportowane w formacie MP3. Dzięki temu pliki są zabezpieczone w najwyższej jakości i przy mniejszych rozmiarach. Nazwij swój plik i zapisz go na komputerze.

Krok 5: Publikowanie podcastu za pomocą WordPress

Aby opublikować podcast na swojej stronie WordPress, najpierw zaloguj się w obszarze administratora. Drugim krokiem jest przejście do Wtyczki »Dodaj nowe» Wtyczka PowerPress Podcasting firmy Blubrry.

PowerPress to darmowa wtyczka, która sprawia, że ​​publikowanie podcastów w witrynie WordPress jest bardzo łatwe. Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki przejdź do swojego Pulpit nawigacyjny PowerPress »Ustawienia. Teraz kliknij Skonfiguruj statystyki Blubrry i usługi hostingowe przycisk.

Ustawienia PowerPress, tworzenie podcastów za pomocą wordpress

Na ekranie pojawi się następujące okno. W tym miejscu musisz podać dane swojego konta hostingowego Blubrry.

Połącz Blubrry z wordpress

Przewijając dalej stronę zobaczysz więcej opcji. Wypełnij te pola. Wtyczka wykorzysta informacje z kanału RSS Twojego podcastu. Następnie te informacje zostaną wykorzystane przez iTunes do dodania Twojego podcastu do ich katalogu.

Zapisz wprowadzone zmiany. Twoja witryna jest już gotowa do publikowania podcastów.

Krok 6: Dodawanie plików multimedialnych do hostingu podcastów

Nie jesteś gotowy opublikować swoich podcastów, chyba że nagrane pliki zostaną przesłane do Twojej usługi hostingu mediów. Aby przesłać swoje pliki, zaloguj się do swojego Konto hostingowe Blubrry »Pulpit nawigacyjny Podcaster» Prześlij nowe pliki multimedialne.

Będziesz teraz mieć opcję przesyłania nowych mediów. Kliknij na nią i rozpocznij przesyłanie plików, które wcześniej zapisałeś na swoim komputerze.

Krok 7: Dodanie pierwszego podcastu do WordPress

Czas dodać podcast do swojej witryny WordPress. Więc idź do swojego Pulpit nawigacyjny WP »Posty» Dodaj nową stronę. Dodaj chwytliwy tytuł i opis do swojego podcastu. Musisz także utworzyć nową kategorię dla swoich podcastów.

Teraz przewiń w dół i znajdź opcję Odcinek podcastu.

Prześlij pliki multimedialne podcastów do wordpress

Zobaczysz opcję o nazwie Media URL. Użyj ikony obok tej opcji, aby przesłać pliki multimedialne, które właśnie przesłałeś na swoje media Blubrry. Jeśli korzystasz z innego hostingu, możesz kliknąć swój adres URL w pustym polu. Teraz naciśnij Publikować przycisk po prawej stronie.

Otóż ​​to! Twój podcast jest już dostępny.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci rozpocząć podcast w Twojej witrynie WordPress. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wtyczkach WordPress Podcast, przeczytaj nasz post na temat 12 najlepszych porównywanych wtyczek WordPress (bezpłatny & Premia)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map