Jak skonfigurować i skonfigurować SMTP w WordPress (krok po kroku)

zainstaluj i skonfiguruj smtp, wp mail smtp


Masz problemy z wysyłaniem lub odbieraniem wiadomości e-mail do iz witryny WordPress? Błąd dostarczania wiadomości e-mail jest częstym problemem w WordPress.

Domyślnie WordPress używa funkcji PHP mail () do wysyłania wiadomości e-mail. Problem polega jednak na tym, że wiele serwerów hostingowych WordPress nie jest skonfigurowanych do korzystania z tej funkcji. Dlatego wiele e-maili może po prostu wylądować w folderach ze spamem lub w ogóle nie zostać dostarczonych.

Może to być powodem do niepokoju o sukces Twojej firmy. Dobrą wiadomością jest to, że problem ten można łatwo rozwiązać, konfigurując i konfigurując serwer SMTP w witrynie.

SMTP lub Simple Mail Transfer Protocol to protokół komunikacyjny do wysyłania wiadomości e-mail między różnymi serwerami. Ściśle współpracuje z Mail Transfer Agent i zapewnia, że ​​komunikacja jest wysyłana do odpowiedniego komputera i właściwej skrzynki odbiorczej. Używając go jako elementu komunikacji, szanse na niedostarczenie wiadomości są znacznie zmniejszone.

Innym preferowanym sposobem zapewnienia pomyślnego dostarczenia wiadomości e-mail może być skorzystanie z zewnętrznych usług e-mail, takich jak Sendgrid, MailGun itp. Ale może to kosztować dodatkowe pieniądze.

Dlatego zamiast wybierać zewnętrzną usługę e-mail, wielu użytkowników woli skonfigurować serwer SMTP ze względu na jego niezawodność i opłacalność.

W tym artykule nauczymy Cię, jak skonfigurować i skonfigurować SMTP, a także sprawić, by komunikacja przebiegała sprawniej. Więc zacznijmy.

Konfiguracja i konfiguracja SMTP w WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować taką wtyczkę WP Mail SMTP.

WP Mail SMTP

Wtyczka SMTP WP Mail z łatwością rozwiązuje problemy z dostarczaniem wiadomości e-mail, poprawiając i zmieniając sposób, w jaki witryna WordPress wysyła wiadomość e-mail. Ponownie konfiguruje funkcję wp_mail (), aby upewnić się, że używane są odpowiednie poświadczenia hosta SMTP lub wykorzystać wbudowanego dostawcę poczty SMTP.

Jeśli korzystasz z jednego z wbudowanych dostawców poczty SMTP wtyczki, e-maile są wysyłane przy użyciu interfejsu API tego dostawcy. Oznacza to, że nawet jeśli host sieciowy blokuje port SMTP, wiadomości e-mail będą nadal dostarczane.

Sprawdźmy więc, jak korzystać z tej wtyczki. Ale wcześniej musisz utworzyć konto e-mail w usłudze hostingowej. Pokażemy Ci, jak to zrobić za pomocą usług Bluehost.

Krok 1: Konfigurowanie konta e-mail u gospodarza

Na potrzeby tego samouczka sprawdzimy, jak utworzyć adres e-mail w swoim cPanelu. Zarządzanie systemem kont może się nieznacznie różnić w zależności od używanej usługi hostingowej, ale podstawowy system jest w większości taki sam.

Aby rozpocząć, zaloguj się do swojego hostingu cPanel i w sekcji Mail kliknij Konta e-mail »utwórz nowe

Spowoduje to wyświetlenie formularza z wieloma polami. Wypełnij to. Ponieważ to konto będzie używane do wysyłania wiadomości e-mail WordPress, zalecamy utworzenie konta e-mail, takiego jak nazwa uż[email protected]

Po utworzeniu konta możesz używać go do wysyłania wiadomości e-mail. Ale wcześniej potrzebujesz dwóch ważnych informacji od swojego dostawcy hostingu.

  • Host SMTP na Twój adres e-mail
  • Port SMTP dla bezpiecznego logowania

Aby uzyskać te informacje, musisz skontaktować się z dostawcą usług hostingowych.

Krok 2: Instalacja i konfiguracja WP Mail SMTP

Po skonfigurowaniu i przygotowaniu konta e-mail należy zainstalować wtyczkę WP Mail SMTP na pulpicie nawigacyjnym WordPress. To darmowa wtyczka dostępna w repozytorium WordPress.

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do WP Mail SMTP po lewej stronie ekranu. Teraz wybierz Ustawienia »Ogólne. Tutaj musisz wprowadzić adres e-mail, który właśnie utworzyłeś. Wprowadź także nazwę, którą chcesz pokazać jako nadawcę. Jeśli pominiesz dodawanie nazwy, wtyczka użyje domyślnej nazwy jako WordPress. Upewnij się więc, że dodasz to pole.

Przewiń stronę w dół, a znajdziesz opcję wyboru swojego programu pocztowego. Wybierz inne SMTP. Tuż nad tym znajdziesz opcję oznaczoną ścieżka powrotna. Zaznacz pole obok niego.

Zaznaczając opcję ścieżki zwrotnej, ustaw ścieżkę zwrotną tak, aby była zgodna z adresem e-mail nadawcy. Zaznaczenie tego pola jest ważne, jeśli naprawdę chcesz śledzić odesłane i niedostarczone wiadomości e-mail. Teraz przewiń w dół ekranu, aby znaleźć więcej opcji, które pozwolą Ci skonfigurować opcje SMTP.

Ustawienia SMTP

Informacje o hoście i porcie znajdziesz od swojego dostawcy hostingu. Najlepiej, jeśli hostem SMTP jest mail.twojadomena.com (zastąp twojadomena.com własną nazwą domeny). W przypadku portu SMTP powszechnie stosuje się 465. Następną opcją jest wybór szyfrowania. Może to być Twój SSL lub TLS, w zależności od tego, którego używasz. Upewnij się, że wprowadziłeś te informacje poprawnie, w przeciwnym razie może wystąpić błąd.

Na koniec zamień kartę uwierzytelniania i wprowadź nazwę użytkownika i hasło SMTP. W przypadku nazwy użytkownika SMTP możesz po prostu użyć swojego adresu e-mail. Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz ustawienia, aby nie stracić zmian.

Krok 3: Testowanie ustawień SMTP

Po skonfigurowaniu ustawień sprawdźmy, czy wszystko działa poprawnie. Możesz to zrobić w ramach Test e-mail karta dostępna obok Generał karta ustawień.

Tutaj wpisz adres e-mail, na który chcesz otrzymywać wiadomości testowe. Po zakończeniu kliknij wysłać email przycisk, abyś mógł odbierać pocztę w swojej skrzynce odbiorczej. Wtyczka wyśle ​​Ci teraz wiadomość e-mail przy użyciu właśnie skonfigurowanych ustawień SMTP. Gdy tylko wiadomość zostanie wysłana, zobaczysz komunikat o powodzeniu na ekranie.

I to wszystko. Teraz nie powinieneś mieć żadnych problemów z dostarczaniem lub odbieraniem wiadomości e-mail. Mamy nadzieję, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również chcieć dowiedzieć się, jak rozwinąć listę e-mail.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map