Jak skonfigurować śledzenie autora w WordPress za pomocą Google Analytics

jak skonfigurować śledzenie autora w Google Analytics


Czy chcesz śledzić autorów bloga za pomocą Google Analytics? Jeśli masz wielu autorów piszących treści na swoim blogu, musisz śledzić ich indywidualnie, aby znaleźć najlepsze wyniki i na odwrót.

W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować śledzenie autorów w WordPress za pomocą Google Analytics.

Zainstaluj MonsterInisghts do śledzenia autorów w Google Analytics

Domyślnie w Google Analytics nie ma ustawień śledzenia autorów blogów. Musisz dodać niestandardowe ustawienia, aby umożliwić śledzenie autora.

Używając Wtyczka MonsterInsights to najprostszy sposób na włączenie śledzenia autorów w witrynie WordPress. MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress.

Po włączeniu śledzenia otrzymasz niesamowite raporty o odsłonach, współczynniku odrzuceń i najpopularniejszym autorze Twojego bloga. Możesz także dodać inne niestandardowe wymiary, aby śledzić autorów w WordPress.

Konfigurowanie śledzenia autorów w WordPress za pomocą Google Analytics

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować MonsterInsights Pro podłącz. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę w WordPress.

Po aktywacji przejdź do Statystyki »Dodatki zainstalować i aktywować Wymiary dodatek.

Teraz musisz połączyć Google Analytics z WordPress.

Po prostu przejdź do swojego konta MonsterInsights i skopiuj klucz licencyjny. Następnie przejdź do Statystyki »Ustawienia na swoim blogu WordPress.

w Klucz licencyjny w polu, wklej klucz i kliknij Weryfikuj klucz przycisk.

Klucz licencyjny

Po zweryfikowaniu kliknij Śledzenie zakładka z górnej części. Stamtąd musisz odwiedzić Wymiary niestandardowe w menu po lewej stronie.

Wymiary niestandardowe - śledzenie autora

Na tej stronie kliknij Dodaj nowe niestandardowe wymiary link, a wyświetli się menu rozwijane. W tym menu musisz wybrać Autor jako twój niestandardowy wymiar.

Wybierz Śledzenie autora i autora

Kliknij na Zapisz zmiany przycisk, aby zapisać te ustawienia.

Następnie zaloguj się na konto Google Analytics i otwórz link do swojego bloga, aby dodać niestandardowe wymiary do śledzenia autora.

Twoja witryna na koncie Google Analytics

Po otwarciu musisz przejść do Admin zakładka z menu po lewej stronie. W kolumnie Definicje niestandardowe musisz kliknąć opcję Wymiary niestandardowe.

Kliknij niestandardowe wymiary - śledzenie autora

Teraz kliknij Nowy niestandardowy wymiar przycisk w tabeli.

Nowe niestandardowe śledzenie autora z ustawieniami wymiarów

Otworzy formularz, aby utworzyć nowy niestandardowy wymiar. W polu Nazwa musisz dodać Autor i kliknij Stwórz przycisk. Zachowaj wszystkie pozostałe ustawienia bez zmian.

Na koniec musisz dopasować numer indeksu Google Analytics do Niestandardowy identyfikator wymiaru który jest dostępny w ustawieniach WordPress MonsterInsights.

Możesz zobaczyć numer indeksu dla autora pod Indeks kolumna w Google Analytics. Po prostu zanotuj ten numer indeksu.

Śledzenie autora

Teraz odwiedź Statystyki »Ustawienia strona w obszarze administracyjnym WordPress. Pod Śledzenie kartę, musisz przejść do niestandardowych wymiarów z menu po lewej stronie.

Jeśli niestandardowy identyfikator wymiaru jest taki sam jak numer indeksu w Google Analytics, nie musisz nic robić. Jeśli identyfikator jest inny, należy wprowadzić ten sam numer, który zanotowano w kolumnie indeksu Google Analytics dla wymiaru Autor i kliknąć przycisk „Zapisz zmiany”.

Identyfikator niestandardowych wymiarów

Teraz musisz dodać niestandardowy raport na koncie Google Analytics, aby poprawnie śledzić autorów bloga. W Google Analytics musisz przejść do Personalizacja »Raporty niestandardowe z lewego menu. Spójrz na Zgłoś treść pola i zdefiniuj grupy metryk.

Musisz dodać Autor w Drążeniu wymiarów i kliknij Zapisać przycisk.

Raporty niestandardowe

Wyświetli raport ruchu dla Twojego wymiaru Autor. Możesz monitorować wyświetlenia stron i współczynniki odrzuceń według autorów bloga.

Raport autora

Aby wyświetlić kolejne niestandardowe raporty autorów, wybierz Autor jako dodatkowy wymiar w Google Analytics.

Najpierw musisz odwiedzić Zachowanie »Treść witryny» Wszystkie strony. Stąd wybierz dowolny wymiar podstawowy (na przykład: Tytuł strony) i przejdź do Wymiar wtórny rozwijane poniżej.

W obszarze Niestandardowe wymiary kliknij przycisk Autor opcja wyświetlania raportów niestandardowych z innymi podstawowymi wymiarami.

Wymiar wtórny

Dodaje nową kolumnę autora i wyświetla nazwę autora obok każdego tytułu blogu. W ten sposób możesz przeglądać bardziej spersonalizowane raporty dla autorów.

Niestandardowy raport autora

W Google Analytics masz różne opcje zmiany ustawień i przeglądania raportów niestandardowych w razie potrzeby. Google Analytics umożliwia także eksportowanie raportów jako arkuszy kalkulacyjnych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak skonfigurować śledzenie autorów w WordPress za pomocą Google Analytics.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz także skorzystać z naszego przewodnika na temat konfigurowania śledzenia pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map