Jak skonfigurować śledzenie eCommerce Google Analytics dla WooCommerce

jak skonfigurować śledzenie e-commerce dla woocommerce


Czy chcesz skonfigurować śledzenie e-commerce Google Analytics dla swojego sklepu internetowego? Śledzenie Twojego sklepu WooCommerce pomoże ci poprawić podróż użytkownika i zwiększyć sprzedaż. Powszechną praktyką jest sprawdzanie, które produkty najlepiej sprzedają się w twoim sklepie internetowym.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo skonfigurować śledzenie eCommerce Google Analytics w sklepie WooCommerce.

Co to jest śledzenie eCommerce i jak się różni?

Prawdopodobnie już monitorujesz ruch na swojej stronie / blogu za pomocą Google Analytics. Pozwala zoptymalizować witrynę pod kątem użytkowników, aby uzyskać większy ruch. Możesz także monitorować ruch w sklepie WooCommerce jako ogólną stronę internetową w Google Analytics.

Podobnie, śledzenie eCommerce (dokładniej ulepszone śledzenie eCommerce) jest również opcją na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics, który zapewnia pełny wgląd w zakupy w Twoim sklepie. Pomoże Ci zrozumieć potencjalnych klientów, dzięki czemu możesz ulepszyć najczęściej odwiedzane strony produktów i uczynić ich jeszcze lepszymi dla swoich klientów.

Musisz jednak włączyć ulepszone śledzenie e-commerce Google Analytics dla WooCommerce, aby śledzić zachowania klientów podczas zakupów. Ulepszone śledzenie eCommerce pomoże Ci wyodrębnić kilka ważnych raportów w Google Analytics, takich jak zachowania zakupowe, zachowanie przy kasie, skuteczność list produktów, wyniki sprzedaży, raporty marketingowe i inne.

Te raporty dodają ogromne korzyści do Twojego sklepu WooCommerce. Omówmy szczegółowo niektóre raporty.

Raport o zachowaniach zakupowych

analiza zachowań zakupowych

To potężny raport, który daje dokładny przegląd podróży klienta. Możesz śledzić każdego klienta, aby dowiedzieć się o widokach produktów, kliknięciach przycisku kasy, zakończonych zakupach i procesach płatności.

Ponadto da Ci wgląd w to, gdzie kończy się podróż twojego klienta. Na przykład, jeśli klient naciśnie przycisk kasy, ale nigdy nie dokończy zakupu. Następnie możesz ulepszyć konkretny proces w sklepie WooCommerce, aby klienci mogli dokończyć zakupy i dokonać płatności.

Raport wydajności list produktów

raport wydajności listy produktów

To ważny raport mapujący podróż klienta na twoich stronach produktów. Dzięki listom produktów możesz skonfigurować sprzedaż i sprzedaż krzyżową dla swoich klientów. Ten raport pokazuje wydajność powiązanych list produktów. Ponieważ jest to generator przychodów dla Twojego sklepu internetowego, upewnij się, że listy produktów są odpowiednio zarządzane.

Możesz także monitorować wydajność pojedynczego produktu i identyfikować pełne szczegóły dotyczące sprzedaży dodatkowej, liczby zamówień, rezygnacji itp..

Raporty marketingowe

kupon produktu

Wiele sklepów internetowych tworzy strategie marketingowe i chce skonfigurować Google Analytics za pomocą WordPress, aby śledzić każdą kampanię osobno. Raporty marketingowe w śledzeniu eCommerce Google Analytics dla Twojego sklepu WooCommerce właśnie to robią.

Jeśli współpracujesz z podmiotami stowarzyszonymi, możesz łatwo śledzić statystyki, według których partner wysyła najwięcej klientów do Twojego sklepu. W szczegółowych analizach możesz monitorować przychody, liczbę zamówień, udane transakcje i wiele innych.

Możesz także skonfigurować śledzenie kodów kuponów. Pozwala uzyskać pełne dane, na których kod kuponu ma największą sprzedaż i na odwrót.

Konfigurowanie śledzenia eCommerce Google Analytics dla WooCommerce

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować MonsterInsights podłącz. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Statystyki »Ustawienia strona. Stamtąd kliknij Uwierzytelnij się na swoim koncie Google przycisk.

Uwierzytelnij się na swoim koncie Google

Aby uzyskać pełne instrukcje, należy postępować zgodnie z tym przewodnikiem na jak poprawnie połączyć Google Analytics z MonsterInsights.

Po udanym połączeniu musisz odwiedzić Statystyki »Dodatki aby zainstalować i aktywować dodatek MonsterInsights eCommerce.

Dodatek eCommerce

Po aktywacji zaloguj się do swojego Google Analytics deska rozdzielcza. Następnie musisz kliknąć nazwę swojej witryny, w której chcesz skonfigurować śledzenie eCommerce.

Twoja witryna na koncie Google Analytics

Teraz przejdź do Admin ustawienia na pasku bocznym po lewej stronie.

Admin

Na tej stronie musisz przejść do Ustawienia eCommerce po prawej stronie ekranu.

Ustawienia e-commerce

Następnie włącz Status i Produkty powiązane opcje Omówiliśmy te opcje powyżej we wstępie.

Włącz ustawienia e-commerce

Po włączeniu kliknij Kolejny przycisk, aby kontynuować.

Wyświetli się Ulepszone ustawienia eCommerce opcja. Musisz włączyć tę opcję raportowania, aby wyświetlić wszystkie raporty w Google Analytics.

Włącz ulepszone ustawienia e-commerce

Teraz wróć do obszaru administracyjnego WordPress. Odwiedzić Statystyki »Ustawienia i kliknij Śledzenie patka. W menu po lewej stronie przejdź do eCommerce i kliknij Użyj ulepszonego eCommerce oprawa.

Użyj ulepszonej opcji e-commerce

Czytaj więcej:: Najlepsze wtyczki e-commerce WordPress.

To wszystko. Możesz teraz przeglądać pełne raporty dla swojego sklepu WooCommerce za pomocą śledzenia e-commerce w Google Analytics MonsterInsights.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak skonfigurować śledzenie eCommerce Google Analytics dla WooCommerce. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat konfigurowania śledzenia pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map