Jak skonfigurować śledzenie pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics

Jak skonfigurować śledzenie pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics


Czy chcesz skonfigurować śledzenie pobierania plików w WordPress? Śledzenie pobieranych plików pomoże Ci określić, które z Twoich eBooków lub plików PDF są najczęściej pobierane przez użytkowników.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo skonfigurować śledzenie pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics.

Dlaczego warto skonfigurować śledzenie pobierania za pomocą Google Analytics?

Jeśli masz wiele eBooków lub innych przydatnych plików dostępnych w witrynie WordPress, powinieneś skonfigurować śledzenie pobierania, aby sprawdzić, czy użytkownicy pobierają te pliki, czy nie. Możesz także chcieć wiedzieć, które pliki są najczęściej pobierane przez użytkowników.

Poza tym pomoże ci dowiedzieć się, które pliki są mniej (lub nie) pobierane przez użytkowników, dzięki czemu możesz dostosować swoje strategie i tworzyć tylko te treści, które najbardziej przyciągają użytkowników w Twojej witrynie.

Zwykle używasz Google Analytics do monitorowania źródeł ruchu i innych przydatnych statystyk w witrynie WordPress. Google Analytics nie ma jednak systemu śledzenia pobierania określonych plików.

Zalecamy korzystanie z MonsterInsights podłącz. To najlepsze rozwiązanie analityczne WordPress i pomaga w łatwym śledzeniu pobrań plików.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak łatwo skonfigurować śledzenie pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics.

Konfigurowanie śledzenia pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę MonsterInsights. Powinieneś kupić ich plan Pro, aby łatwo skonfigurować śledzenie pobierania w swojej witrynie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę w WordPress.

Po aktywacji musisz skonfigurować Google Analytics w WordPress za pomocą MonsterInsights. Automatycznie włączy śledzenie pobierania plików w WordPress.

Teraz możesz przejść dalej i skonfigurować sposób śledzenia pobrań plików. W pulpicie nawigacyjnym MonsterInsights pobrane pliki można traktować jako zdarzenia. Możesz zmienić to ustawienie i zobaczyć pobrane pliki jako odsłony strony.

Zalecamy śledzenie pobrań jako zdarzeń zamiast odsłon. Śledzenie pobrań jako zdarzeń spowoduje płynniejsze wyświetlanie statystyk pobrań plików na pulpicie WordPress.

Śledzenie pobranych plików jako odsłon może wpłynąć na statystyki ruchu w Twojej witrynie. Jeśli nadal chcesz zmienić ustawienia domyślne ze zdarzeń na odsłony, po prostu zaloguj się w obszarze administracyjnym WordPress. Następnie odwiedź Statystyki »Ustawienia» Śledzenie i przejdź do menu Pobieranie plików z menu po lewej stronie.

Śledź pobieranie plików jako odsłony strony

Stamtąd wybierz Widok strony i kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać te ustawienia.

Dodanie kolejnych rozszerzeń plików w celu śledzenia pobrań plików

Zastanawiasz się, które rozszerzenia wtyczka MonsterInsights będzie śledzić podczas pobierania? Lista znajduje się na stronie Pobieranie plików, w tym doc, exe, js, pdf, ppt itp.

Dodaj więcej rozszerzeń

Możesz łatwo dodać więcej rozszerzeń w polu „Rozszerzenia plików do śledzenia jako pobrane”. Kliknij przycisk Zapisz zmiany.

Uwaga: Oddziel nowe rozszerzenia przecinkiem w polu Rozszerzenia.

Wyświetlanie pobranych plików w Panelu WordPress

Aby wyświetlić raport pobranych plików w WordPress, musisz przejść do Statystyki »Raport» Raport wydawcy.

Na tej stronie przewiń w dół do sekcji Najczęściej pobierane łącza, aby wyświetlić pobrane pliki.

Najlepsze linki do pobrania

Wyświetlanie pobranych plików w Google Analytics

MonsterInsights pozwala przeglądać pliki do pobrania w Google Analytics, tak jak pokazuje statystyki ruchu w Twojej witrynie. Po prostu zaloguj się na konto Google Analytics i kliknij link do witryny, na której śledzisz pobrania.

Twoja witryna na koncie Google Analytics

Jeśli wybrałeś odsłony w ustawieniach pobierania MonsterInsights, po prostu przejdź do Wszystkie strony sekcja, aby znaleźć raport śledzenia.

Stamtąd możesz wyświetlić raport, przechodząc do Zachowanie »Treść witryny» Wszystkie strony.

Jeśli jednak wybrałeś wydarzenia w ustawieniach pobierania plików, musisz odwiedzić sekcję raportów zdarzeń, aby wyświetlić dane pobranych plików.

Po prostu idź do Zachowanie »Wydarzenia w menu po lewej stronie, a zobaczysz wiele opcji. Omówmy te opcje indywidualnie.

 • Przegląd: Kliknięcie tej opcji spowoduje wyświetlenie wszystkich najważniejszych wydarzeń z Twojej witryny.
 • Najważniejsze wydarzenia: W tej sekcji zobaczysz wydarzenia, na które Twoi użytkownicy spędzili najwięcej czasu.
 • Strony: Wyświetli listę wszystkich stron, do których dodałeś pliki do pobrania dla użytkowników, którzy kliknęli opcję pobierania.
 • Przebieg zdarzeń: Możesz monitorować podróż użytkowników w sekcji przepływu zdarzeń. Pozwala także śledzić, które pliki są lubiane przez większość użytkowników, zwracając uwagę na czas zaangażowania spędzony na konkretnych stronach z plikami do pobrania.

Aby wyświetlić dane na wykresach ze szczegółami, przejdź do Wydarzenia »Najważniejsze wydarzenia Sekcja.

Śledzenie zdarzeń w Google Analytics

Możesz kliknąć opcję pobierania pod Kategoria zdarzenia kolumna, aby wyświetlić pełny raport.

Raport z wydarzenia

W jaki sposób śledzenie pobierania plików działa z MonsterInsights?

Google Analytics nie ma domyślnego systemu do śledzenia pobieranych plików. Jednak MonsterInsights pozwala łatwo monitorować pobrane pliki za pomocą Google Analytics.

W sekcji raportu o zdarzeniach Google Analytics zobaczysz wszystkie pobrane zasoby oznaczone jako „link do pobrania”.

Sekcja raportu o wydarzeniach jest dalej podzielona na wiele kolumn. Te składniki będą takie same dla pobranych plików lub dowolnego innego śledzenia zdarzeń w Google Analytics.

 • Kategoria zdarzenia: Zobaczysz wszystkie pobrane pliki po kliknięciu etykiety pobierania w kolumnie Kategoria zdarzenia (pokazanej powyżej).
 • Akcja zdarzenia: Gdy klikniesz etykietę pobierania, zobaczysz wszystkie adresy URL z zasobami do pobrania w kolumnie Event Event i możesz kliknąć dowolny URL, aby śledzić pobrania.
 • Etykieta zdarzenia: W tej kolumnie możesz zobaczyć nagłówek lub tytuł, z którym powiązane jest Twoje wydarzenie.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak skonfigurować śledzenie pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics. Możesz również sprawdzić alternatywy dla Google Analytics w naszej prezentacji najlepszych rozwiązań analitycznych dla WordPress.

Jeśli chcesz szybko skonfigurować swoją witrynę i nie chcesz ręcznie dodawać funkcji, sprawdź najlepsze narzędzia do przeciągania i upuszczania stron dla WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map