Jak skonfigurować witrynę testową WordPress (przewodnik dla początkujących)

Jak skonfigurować witrynę testową WordPress


Czy chcesz skonfigurować witrynę pośrednią WordPress??

Witryna pośrednia WordPress to klon witryny działającej na żywo, w której można przetestować nowe funkcje, motywy i wtyczki przed wdrożeniem ich w witrynie działającej. W ten sposób możesz naprawić błędy i przetestować zmiany przed dodaniem ich do swojej działającej witryny.

W tym artykule pokażemy, jak poprawnie skonfigurować witrynę pośrednią WordPress.

Konfiguracja strony testowej WordPress

Niektórzy dostawcy hostingu oferują konfigurację pomostową za pomocą jednego kliknięcia, która jest najłatwiejszym i zalecanym sposobem skonfigurowania witryny pomostowej.

Bluehost, WP Engine i SiteGround to jedni z niewielu dostawców hostingu, którzy oferują konfigurację etapową za jednym kliknięciem. Jeśli Twój dostawca hostingu nie oferuje konfiguracji stopniowania jednym kliknięciem, możesz przeprowadzić migrację hostingu do hosta oferującego opcję stopniowania. Możesz też zbudować witrynę pomostową za pomocą wtyczki WordPress lub nawet ręcznie.

Spis treści: Budowanie strony pośredniej w WordPress

1. Jak zbudować witrynę pomostową na Bluehost
2. Jak zbudować witrynę pomostową na WP Engine
3. Jak zbudować witrynę pomostową na SiteGround
4. Jak zbudować witrynę pomostową z wtyczką WordPress
5. Jak zbudować witrynę pomostową Ręcznie

Jak zbudować witrynę pomostową na Bluehost

Bluehost jest jedną z najpopularniejszych firm hostingowych i oficjalnym partnerem hostingowym WordPress. Możesz użyć opcji witryny pomostowej 1-kliknięciem, aby szybko i łatwo skonfigurować witrynę pomostową.

Funkcja strony przejściowej jest dostępna we wszystkich planach hostingowych Bluehost.

Aby rozwinąć nową witrynę pośrednią, zaloguj się na konto administratora WordPress i odwiedź Bluehost »Inscenizacja jak pokazano na zrzucie ekranu.

Utwórz witrynę pośrednią

Stamtąd kliknij Utwórz witrynę pomostową przycisk, aby kontynuować.

Musisz poczekać kilka sekund, aż Bluehost skonfiguruje witrynę pośrednią dla Twojej głównej witryny.

Przejdź do strony inscenizacyjnej

Następnie musisz kliknąć Przejdź do strony przejściowej przycisk, aby odwiedzić swoją stronę pośrednią. Zabierze Cię do obszaru administracyjnego WordPress witryny pomostowej. Teraz możesz zobaczyć czerwony przycisk u góry, który wskazuje, że jest to środowisko przejściowe.

Zapraszamy do testowania z nowymi aktualizacjami na tej stronie. Po przetestowaniu zmian możesz dodać je do witryny na żywo.

Zaktualizuj swoje zmiany z witryny pomostowej do witryny aktywnej na Bluehost

Po przetestowaniu wszystkich zmian w środowisku testowym możesz wprowadzić nowe funkcje / zmiany w swojej działającej witrynie w następujący sposób: Przejdź do Bluehost »Inscenizacja i przewiń w dół do Wdróż etapy do produkcji Sekcja.

Znajdziesz wiele opcji, takich jak Wdróż tylko pliki, Wdróż pliki i bazę danych oraz Wdróż tylko bazę danych.

Wdróż stronę przejściową

Wybierz opcję i kliknij na nią.

Zobaczysz teraz wyskakujące okienko, w którym możesz kliknąć Tak! Wdróżmy przycisk, aby kontynuować.

Tak, wdróż witrynę

Otóż ​​to! Udało Ci się skonfigurować witrynę pomostową na Bluehost i wdrożyć wszystkie zmiany w witrynie produkcyjnej.

Jak zbudować witrynę pomostową na WP Engine

WP Engine jest jedną z najlepiej zarządzanych firm hostingowych WordPress. Dzięki WP Engine nie musisz się martwić bezpieczeństwem, wydajnością, szybkością i kopią zapasową witryny, ponieważ jej platforma jest dostarczana ze wszystkimi tymi funkcjami.

Oprócz tego każdy plan WP Engine oferuje również konfigurację środowiska testowego 1-kliknięciem.

Aby skonfigurować witrynę pomostową w WP Engine, musisz zalogować się do pulpitu nawigacyjnego WP Engine i kliknąć swoją witrynę, dla której chcesz utworzyć witrynę pomostową.

WP Engine Dodaj witrynę

Następnie kliknij przycisk Dodaj inscenizację opcja budowy środowiska przejściowego.

Zacznij od wpisania nazwy swojej nowej witryny pośredniej. Kliknij na Utwórz środowisko przycisk, aby uruchomić witrynę.

Nazwa witryny WP Engine

Nowa witryna przejściowa będzie pustą witryną WordPress. Możesz przejść do strony produkcyjnej z menu po lewej stronie.

Aby sklonować treść witryny produkcyjnej w witrynie testowej, należy kliknąć przycisk Kopiuj do i kliknij przycisk Inscenizacja opcja.

Produkcja do inscenizacji

Następnie wybierz punkt kopii zapasowej i kliknij Podgląd kopii przycisk, aby przejść do następnego kroku.

Podgląd silnika WP

Następnie zobaczysz wyskakujące okienko z monitem o potwierdzenie, że chcesz skopiować zawartość witryny na żywo do środowiska testowego. Kliknij na Kopiuj środowisko przycisk.

Środowisko kopiowania WP Engine

Otóż ​​to! Utworzyłeś witrynę pomostową w WP Engine i pomyślnie sklonowałeś zawartość witryny produkcyjnej.

Przeprowadź migrację witryny pomostowej do witryny Live na WP Engine

Po pierwsze, przejdź do Inscenizacja »Punkty zapasowe z lewego menu. Następnie kliknij Utwórz kopię zapasową teraz przycisk.

Punkty zapasowe silnika WP

Wyskakujące okienko poprosi o wprowadzenie opisu kopii zapasowej i adresu e-mail, aby wysłać powiadomienie, gdy kopia zapasowa będzie gotowa.

Backup roboczy WP Engine

Kliknij na Utwórz tymczasową kopię zapasową przycisk, aby kontynuować.

Po przetworzeniu kopii zapasowej możesz przejść dalej i kliknąć przycisk Kopiuj do opcja.

WP Engine Wdróż produkcję

Teraz wybierz punkt kopii zapasowej dodany podczas konfigurowania środowiska pomostowego i kliknij przycisk Podgląd kopii przycisk.

WP Silnik etapowy do produkcji

Otworzy się wyskakujące okienko, w którym musisz potwierdzić, że chcesz przenieść swoją stronę pośrednią do strony aktywnej. Kliknij na Kopiuj środowisko przycisk, aby kontynuować.

WP Engine Potwierdź środowisko kopiowania

Po zakończeniu migracji otrzymasz powiadomienie na swój adres e-mail.

Jak zbudować witrynę pomostową na SiteGround

SiteGround to wiodąca firma hostingowa na rynku, która oferuje również konfigurację witryny pomostowej za pomocą jednego kliknięcia wraz z planami premium: GrowBig i GoGeek.

Jeśli zasubskrybowałeś SiteGround z którymkolwiek z tych planów hostingowych, łatwo jest skonfigurować dla ciebie stronę pośrednią.

Zacznij od zalogowania się na konto SiteGround i kliknij przycisk Narzędzia strony przycisk. Stamtąd musisz odwiedzić WordPress »Inscenizacja z lewego menu.

SiteGround Staging

Następnie wprowadź nazwę swojej witryny pośredniej i kliknij Stwórz przycisk.

Utwórz SiteGround Staging

Za kilka sekund zobaczysz komunikat o powodzeniu, a Twoja witryna testowa będzie gotowa. Możesz przewinąć w dół do Zarządzaj kopiami przemieszczania sekcji i kliknij ikonę strzałki, aby zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress witryny pomostowej.

To wszystko! Pomyślnie utworzyłeś witrynę pośrednią. Wszystko gotowe, aby rozpocząć wdrażanie nowych funkcji i testowanie błędów.

Przeprowadź migrację witryny pomostowej do witryny aktywnej w witrynie SiteGround

Po zakończeniu wprowadzania zmian w środowisku pomostowym możesz przystąpić do migracji witryny pomostowej do działającej witryny.

Aby to zrobić, przejdź do WordPress »Inscenizacja w panelu SiteGround Site Tools. Następnie przewiń w dół, aż znajdziesz Zarządzaj kopiami przemieszczania Sekcja.

Znajdź kopię przejściową utworzoną w poprzednim kroku i kliknij 3 pionowe kropki obok niej. Teraz kliknij Pełna instalacja opcja.

Wdróż pełną witrynę testową

Teraz musisz potwierdzić wdrożenie. Następnie kliknij Potwierdzać przycisk, aby kontynuować.

Potwierdź wdrożenie

Musisz poczekać kilka minut na zakończenie procesu, a następnie zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Jak zbudować witrynę pomostową za pomocą wtyczki WordPress

Jeśli Twój dostawca hostingu nie ma opcji przejściowej, idealnym rozwiązaniem jest użycie wtyczki WordPress do stworzenia środowiska przejściowego.

Istnieje wiele wtyczek, które pozwalają stworzyć witrynę WordPress. Zalecamy korzystanie z WP Stagecoach, popularnej wtyczki pośredniej WordPress.

Zainstaluj i aktywuj wtyczkę WP Stagecoach. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania wtyczki WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić stronę ustawień WP Dyliżans od administratora WordPress.

Ustawienia dyliżansu WP

Zacznij od wpisania nazwy użytkownika i klucza API WP Stagecoach. Informacje te można znaleźć na swoim koncie WP Stagecoach.

Musisz podać nazwę swojej witryny pośredniej. Możesz także wybrać Zabezpiecz hasłem stronę pośrednią opcja ochrony Twojej strony pośredniej.

WP Stagecoach Ride

Kliknij na Jeździć Dyliżanem przycisk, aby kontynuować.

Utworzenie strony pośredniej dla głównej witryny WordPress zajmie kilka minut. Gdy będziesz gotowy, zobaczysz link do odwiedzenia swojej witryny pomostowej i jej obszaru administracyjnego.

Przeprowadź migrację witryny pomostowej do witryny Live na WP Stagecoach

Po zakończeniu wprowadzania zmian w witrynie pomostowej odwiedź WP Dyliżans »Importuj zmiany i kliknij Sprawdź zmiany przycisk.

Zostaniesz poproszony o wybranie aktualizacji, które chcesz przenieść z witryny pomostowej do witryny głównej.

WP Import dyliżansu

Teraz kliknij Import przycisk, aby przenieść wszystkie zmiany z witryny pośredniej do witryny na żywo.

Musisz poczekać kilka minut na zakończenie procesu, a następnie odwiedzić witrynę na żywo, aby zobaczyć zmiany w działaniu.

Jak ręcznie zbudować witrynę pomostową

Jeśli jesteś programistą lub zaawansowanym użytkownikiem, który chce ręcznie utworzyć witrynę pomostową, ta metoda jest dla Ciebie. Ta metoda pochłonie więcej czasu niż inne metody wymienione w tym artykule.

Powinieneś także wiedzieć, że podczas procesu wdrażania ze środowiska przejściowego do witryny na żywo Twoja główna witryna zostanie tymczasowo wyłączona.

Aby ręcznie zbudować witrynę pośrednią, utwórz subdomenę na swoim koncie hostingowym. Na potrzeby tego samouczka będziemy korzystać z platformy Bluehost, aby pokazać cały proces.

Utwórz subdomenę

Musisz podać nazwę swojej subdomeny, na przykład inscenizacja. Kliknij na Stwórz przycisk, a subdomena będzie gotowa.

Bazy danych

Następnie możesz odwiedzić zaawansowane ustawienia z menu po lewej stronie. Następnie kliknij Bazy danych MySQL opcja.

Utwórz bazę danych ręcznie

Następnie wprowadź nazwę nowej bazy danych i kliknij Utwórz bazę danych przycisk.

Utwórz użytkownika bazy danych

Musisz także utworzyć nowego użytkownika bazy danych. Przewiń w dół, aż znajdziesz Dodaj nowego użytkownika Aby dodać nowego użytkownika, wprowadź nazwę użytkownika, hasło i kliknij przycisk Stwórz użytkownika przycisk.

Użytkownik do bazy danych

Następnie przejdź do Dodaj użytkownika do bazy danych Sekcja. Wybierz użytkownika i bazę danych, z którą chcesz się połączyć, i kliknij Dodaj przycisk.

Uprawnienia użytkownika

Spowoduje to wyświetlenie ekranu uprawnień. Następnie sprawdź Wszystkie uprawnienia opcję i kliknij Wprowadzać zmiany przycisk, aby kontynuować.

Teraz możesz odwiedzić obszar administracyjny witryny WordPress, aby zainstalować i aktywować Powielacz podłącz. Następnie odwiedź Powielacz »Pakiety strona.

Następnie kliknij Tworzyć nowe przycisk, a następnie kliknij Kolejny kontynuować.

Powielacz utwórz nowy

Wtyczka Duplicator uruchomi kilka testów, aby sprawdzić, czy witryna jest gotowa do klonowania. Jeśli wszystkie czeki zostaną zaliczone, możesz kliknąć przycisk Budować przycisk.

Kompilator duplikatora

Musisz poczekać kilka minut na zakończenie procesu, a następnie zobaczysz link do pobrania. Kliknij na Pobieranie jednym kliknięciem opcja zapisania pełnego pakietu na komputerze.

Pobieranie duplikatora

Następnie otwórz nowe okno przeglądarki, a następnie dodaj ten adres URL:

https://mysubdomain.example.com/installer.php

W powyższym adresie URL musisz zastąpić „moja_domena” swoją subdomeną i „example.com” swoją główną nazwą domeny.

Gdy spróbujesz odwiedzić powyższy adres URL, nastąpi przekierowanie do strony ustawień wtyczki Duplicator.

Ustawienia powielacza

Następnie sprawdź warunki i kliknijKolejny.

Następnie dodaj informacje o utworzonej wcześniej bazie danych. Będzie zawierać nazwę bazy danych, nazwę użytkownika i hasło.

Baza danych instalacji duplikatora

Kliknij na Kolejny przycisk, aby kontynuować.

Na następnej stronie możesz zobaczyć, że wtyczka Duplicator automatycznie dodała adres URL twojej subdomeny. Jeśli go nie ma, możesz dodać go ręcznie i kliknąć przycisk Kolejny przycisk.

Baza danych aktualizacji duplikatora

Po zakończeniu migracji możesz uzyskać dostęp do obszaru administracyjnego swojej witryny pomostowej. Następnie zacznij wprowadzać zmiany w swojej witrynie pomostowej zgodnie ze swoimi potrzebami.

Ponadto możesz również zabezpieczyć swoją witrynę pomostową, dodając hasło do subdomeny. W tym celu musisz zalogować się na swoje konto hostingowe i zlokalizować Akta Sekcja.

Tam znajdziesz Prywatność katalogu oprawa.

Prywatność katalogu

Aby chronić subdomenę za pomocą hasła, wybierz Hasło Chroń ten katalog. Następnie musisz wprowadzić nazwę tej ochrony, dodać nazwę użytkownika i nowe hasło.

Chroń miejsce postoju

Kliknij na Zapisać przycisk.

Ręcznie przenieś witrynę pomostową do witryny aktywnej

Aby przenieść witrynę pomostową do witryny aktywnej, wykonaj poprzedni krok. Jedyną różnicą jest to, że w ostatnim kroku przeniosłeś witrynę na żywo do strony przejściowej. Tutaj musisz przenieść stronę inscenizacji do strony na żywo.

Musisz także utworzyć pełną kopię zapasową swojej głównej witryny przed wdrożeniem jakichkolwiek aktualizacji z witryny pomostowej. Wtyczka Duplicator pozwala również łatwo utworzyć kopię zapasową WordPress.

Po utworzeniu kopii zapasowej usuń wszystkie pliki WordPress z działającej witryny. Teraz zobaczysz, że Twoja witryna na żywo pokazuje biały ekran.

Następnie wykonaj poprzedni krok, aby zaimportować witrynę pośrednią do witryny na żywo za pomocą wtyczki Duplicator.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak skonfigurować witrynę pośrednią WordPress. Możesz także sprawdzić nasz przewodnik po najlepszych wtyczkach do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map