Jak skonfigurować zamawianie jedzenia online dla restauracji

konfigurowanie zamówień żywności dla restauracji


Chcesz skonfigurować usługę zamawiania jedzenia online dla swojej restauracji?

Dzięki konfiguracji zamawiania żywności przez Internet możesz dostarczać żywność do klientów w dowolnym czasie i miejscu, bez konieczności płacenia za usługi dostawy osób trzecich. Ponadto klienci mogą delektować się jedzeniem nawet bez wchodzenia do restauracji.

W tym artykule pokażemy, jak krok po kroku skonfigurować usługę zamawiania jedzenia online dla swojej restauracji.

Krok 1: Konfiguracja strony internetowej do dostarczania żywności online

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to skonfigurować witrynę restauracji.

Aby zbudować witrynę od podstaw, musisz wybrać nazwę domeny i firmę hostingową, w której możesz hostować swoją witrynę.

Gdy zaczynasz, budowa witryny może wydawać się dużym wydatkiem. Dlatego zalecamy Bluehost, który jest oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress przez WordPress.org.

Bluehost

Oferują bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny SSL i 63% zniżki na hosting. Sprawdź naszą pełną recenzję Bluehost.

Oto SZCZEGÓŁOWY przewodnik na temat tworzenia witryny restauracji.

Krok 2: Instalowanie wtyczki WPForms

WPForms

Gdy witryna będzie gotowa, musisz ją zainstalować Wtyczka WPForms Na twojej stronie. Oto jak zainstalować wtyczkę w WordPress.

Następnym krokiem jest instalacja Pakiet szablonów formularzy dodatek.

Aby zainstalować ten dodatek, przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij WPForms »Dodatki. Teraz, korzystając z pola wyszukiwania, poszukaj Dodatek do szablonów formularzy.

pakiet szablonów formularzy

Możesz teraz kliknąć Zainstaluj Addon następnie przycisk Aktywuj przycisk, aby dodatek zaczął działać. Dodając ten dodatek, możesz uzyskać dostęp do szeregu gotowych szablonów zaprojektowanych specjalnie dla formularzy zamówień.

Krok 3: Tworzenie formularza na wynos

Następnym krokiem jest utworzenie internetowego formularza dostawy żywności. W tym celu kliknij WPForms »Dodaj nowe. Nastąpi przekierowanie do nowego ekranu. Przewiń tę stronę w dół, aby znaleźć Dodatkowe szablony opcja. Korzystając z dostępnego pola wyszukiwania, poszukaj Formularz zamówienia na wynos.

Formularz zamówienia na wynos, wpforms

Najedź kursorem na tę opcję i kliknij na nią. Będziesz teraz na stronie kreatora formularzy z polami po lewej stronie i rzeczywistym widokiem formularza po prawej stronie.

Formularz na wynos, WPForms

Możesz teraz dostosować formularz do swoich wymagań.

Krok 4: Dostosowanie formularza zamówienia

Dostosowanie utworzonego formularza zamówienia jest łatwe WPForms. Po prostu kliknij pole, które chcesz edytować, i dostosuj je po lewej stronie ekranu. Załóżmy na przykład, że chcesz edytować swoje pierwsze pole. Po prostu kliknij. Zobaczysz teraz opcje pola po lewej stronie.

Edycja WPForms

Jeśli chcesz usunąć określone pole, możesz kliknąć Usuń ikonę który pojawia się na polu.

Edycja WPForms

Jeśli nie sprzedajesz nic takiego jak ciasta czy pizza, nie martw się! Możesz dostosować swój formularz tak, jak chcesz. Po prostu użyj Usuń ikonę dla pierwszych dwóch pól i usuń je ze swojego pola.

Teraz po lewej stronie zobaczysz opcję o nazwie Wiele przedmiotów. Po prostu przeciągnij i upuść to pole do formularza.

WPForms mają formę

Teraz kliknij to pole i rozpocznij edycję każdego z pól po lewej stronie.

Edycja WPForms zabiera formularze

Jeśli chcesz, możesz także dodać zdjęcia swojego jedzenia. W tym celu musisz sprawdzić Użyj wyboru obrazu pudełko.

Formularz zamówienia WPforms

Po wykonaniu tej czynności zobaczysz Załaduj obrazek przycisk po nazwie każdego dania. Wystarczy użyć tej opcji, aby dodać swoje zdjęcia.

obrazy żywności wpforms

Po dodaniu elementów musisz dodać jeszcze jedno pole do formularza. To jest Całkowity pole. Możesz znaleźć tę opcję po lewej stronie, przewijając nieco poniżej Wiele pól opcja. Przeciągnij tę opcję i upuść ją w polu w dowolnym miejscu.

Ale wcześniej nie zapomnij przejść do Dodaj pola patka.

Pole ogółem, formularze WPF

Po zakończeniu możesz rozpocząć konfigurację formularza.

Krok 5: Konfigurowanie formularza zamówienia żywności

Następnym krokiem jest skonfigurowanie formularza zamówienia za pomocą WPForms. W tym celu musisz przejść do Ustawienia »Ogólne.

Konfiguracja WPForms

Zobaczysz tutaj różne opcje. W zależności od wymagań możesz w tym kroku dostosować wszystkie pola, które chcesz. Możesz także sprawdzić Włącz robota antyspamowego i Włącz przesyłanie formularza Ajax opcja.

Nie zapomnij kliknąć Zapisać kiedy skończysz.

Krok 6: Konfigurowanie powiadomienia w formularzu

Następnym krokiem jest skonfigurowanie powiadomienia formularza WPForms. Możesz skonfigurować sposób powiadamiania. W tym celu przejdź do Powiadomienie patka.

Powiadomienie WPForms

W pierwszym polu dodaj adres e-mail każdego w zespole, który zajmie się zamówieniami. Możesz wypełnić resztę pól zgodnie z etykietą, a na koniec dodać wiadomość również dla użytkowników. Możesz również użyć inteligentnych tagów, aby poinformować klientów, że zamówienie zostało otrzymane i zostanie wkrótce dostarczone.

Oto więcej na temat konfigurowanie powiadomień w formularzu zamówienia.

Krok 7: Dostosowanie wiadomości z potwierdzeniem formularza

Następnym krokiem jest dostosowanie komunikatu potwierdzającego formularz. W tym celu przejdź do Potwierdzenie patka. Tutaj, pod Rodzaj potwierdzenia masz 3 opcje:

 • Wiadomość: Wybierając tę ​​opcję, możesz pokazać konkretną wiadomość użytkownikom.
 • Pokaż stronę: Ta wiadomość pokazuje klientom określoną stronę w Twojej witrynie.
 • Przejdź do adresu URL: Ten przekieruje twoich klientów do nowego adresu URL. Jest to pomocne, jeśli chcesz przekierować je na inną stronę internetową.

Wybierzmy Wiadomość a następnie dodaj wiadomość do Wiadomość potwierdzająca pole.

Komunikat potwierdzający, WPForms

Możesz wybrać żądaną opcję i nacisnąć Zapisać przycisk w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 8: Konfigurowanie ustawień płatności

Pracujmy teraz nad konfiguracją ustawień płatności. Ta opcja ułatwia pobieranie płatności od klientów.

Aby skonfigurować tę opcję, przejdź do Płatności patka. Możesz odbierać płatności za pośrednictwem PayPal lub Stripe lub obu. Aby dodać opcję płatności, musisz najpierw zainstalować dodatki płatnicze.

Użyjmy PayPal do zbierania płatności tutaj. Więc kliknij Strona dodatkowa.

Opcje płatności wpforms

Teraz, korzystając z pola wyszukiwania, poszukaj Dodatek PayPal opcja. Po znalezieniu kliknij Zainstaluj dodatek a następnie Aktywuj przycisk. Teraz zobaczysz PayPal Standard opcja na twoim Płatności patka.

Teraz zaznacz pole wyboru obok Włącz standardowe płatności PayPal. W następnym polu dodaj swój adres e-mail PayPal. Pod Tryb wybierz Produkcja. Pod Typ płatności wybierz opcję Produkty i usługi. Pod adres wysyłki, Wybierz Poproś o adres i podaj go opcja z menu rozwijanego.

WPForms Builder Payments

Teraz kliknij Zapisać przycisk w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 9: Wyświetlanie internetowego formularza zamówienia żywności

Ostatnim krokiem jest wyświetlenie formularza zamówienia na stronie WordPress. W tym celu przejdź na stronę lub post, na którym chcesz dodać formularz zamówienia. Teraz za pomocą + znak, poszukaj WPForms.

Formularze zamówień

Możesz użyć pola wyszukiwania, aby łatwo je znaleźć. Po znalezieniu wybierz go. Za pomocą strzałki rozwijanej obok WPForms wybierz właśnie utworzony formularz. Teraz naciśnij Publikować przycisk, aby opublikować artykuł w formularzu.

Otóż ​​to! Formularz zamówienia żywności powinien być dostępny na stronie internetowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o WPForms, przeczytaj naszą szczegółową recenzję wtyczki WPForms tutaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map