Jak skutecznie śledzić ruch na Facebooku za pomocą Google Analytics

Jak śledzić użytkowników Facebooka w Google Analytics


Czy chcesz śledzić ruch na Facebooku w Google Analytics? Znajomość zachowania użytkowników Facebooka w Twojej witrynie jest ważna, ponieważ pomaga zoptymalizować witrynę pod kątem zwiększenia ruchu i przychodów na Facebooku.

W tym artykule wyjaśnimy, jak dokładnie śledzić użytkowników Facebooka w Google Analytics.

Śledzenie użytkowników Facebooka w Google Analytics

Dzięki ponad miliardowi aktywnych użytkowników miesięcznie Facebook jest niezawodną platformą, dzięki której możesz poszerzyć swój zasięg o nowych odbiorców, którzy z pewnością będą zainteresowani tym, co masz do zaoferowania. Nie wiedząc, co robią Twoi fani na Facebooku w Twojej witrynie, prawdopodobnie nie wiesz, czy Twoje treści faktycznie działają.

Ważne jest jednak, aby śledzić użytkowników Facebooka, aby dowiedzieć się, jakie są ich działania i zachowania. Pomoże Ci zarabiać na tych użytkownikach i zwiększy liczbę konwersji.

Facebook oferuje również raporty dotyczące kliknięć użytkowników, ale powinieneś wiedzieć, że te dane różnią się od wyników śledzenia w Google Analytics.

Facebook Insights koncentruje się na aktywności, która ma miejsce na Twojej stronie na Facebooku i pokazuje statystyki, takie jak odsłony, polubienia strony, zasięg, obserwujący stronę i inne. Te informacje pokazują, ilu użytkowników klika linki. Ale nigdy nie dowiesz się, co się stanie, gdy użytkownicy odwiedzą Twoją witrynę.

Właśnie tam działa Google Analytics. Możesz śledzić użytkowników Facebooka i ich zachowanie w Google Analytics, aby ulepszyć swoje strony i zwiększyć zaangażowanie użytkowników.

Jeśli nie masz jeszcze połączenia z Google Analytics, sprawdź, jak skonfigurować Google Analytics za pomocą WordPress.

Śledzenie konwersji i wniesione konwersje społecznościowe z Facebooka

Facebook jest raczej kanałem społecznościowym, w którym użytkownicy wchodzą w interakcje i dzielą się treściami, na których im zależy, niż kanałem konwersji. Jeśli używasz Facebooka tylko do bezpośrednich konwersji, prawdopodobnie robisz to źle. W rzeczywistości uznanie Facebooka za sprzedawane platformy wywrze niekorzystny wpływ i sprawi, że Twoje profile będą wyglądać na spam.

Aby odnieść sukces na Facebooku, musisz przeanalizować ROI na Facebooku. Ogólnie rzecz biorąc, zwrot z inwestycji na Facebooku to suma wszystkich działań, które zapewniają wartość Twojej firmie w porównaniu do zasobów, które inwestujesz na Facebooku. Gruntownie, obliczanie ROI pokazuje, czy czas i pieniądze wydane na Facebooku są tego warte.

Jeśli masz już skonfigurowane śledzenie e-commerce w WordPress, możesz odwiedzić Przejęcie »Społeczne do bezpośrednich konwersji, przyczyniły się do konwersji społecznościowych i nie tylko.

Odwiedzić Przegląd sekcja, aby przeanalizować dane ze wszystkich sieci społecznościowych i zobaczyć procentowy rozkład ruchu.

Przegląd społeczny

Kliknij na Konwersje kategoria, aby sprawdzić liczbę konwersji z każdej sieci społecznościowej. Pokazuje także wartość konwersji ze wszystkich kanałów społecznościowych.

Wartość konwersji

Następnie możesz odwiedzić Polecenia społecznościowe Kategoria. W tej kategorii wyświetlana jest liczba sesji, odsłony, średni czas trwania sesji i inne.

Polecenia społecznościowe

Jak śledzić interakcje użytkowników z Facebooka za pomocą Google Analytics

Odwiedzić Nabycie »Cały ruch» Kanały a zobaczysz wiele źródeł ruchu, takich jak bezpłatne wyszukiwanie, bezpośrednie, odesłania, serwisy społecznościowe itp.

Pozyskanie Google Analytics

Musisz kliknąć Społeczny link, aby wyświetlić listę wszystkich sieci społecznościowych generujących ruch do Twojej witryny. Ta lista zawiera również dane z Facebooka, które można porównać z innymi sieciami społecznościowymi, takimi jak YouTube, Twitter itp.

Google Analytics social

Dane pokażą całkowitą liczbę odwiedzin, współczynnik odrzuceń, średni czas trwania sesji, strony / sesje i więcej. To kompleksowy raport analityczny dla wszystkich kanałów społecznościowych, w tym Facebooka.

Aby wyświetlić raport strony docelowej, kliknij Facebook link, aby wyświetlić szczegółowe raporty.

Aby wyświetlić strony, na których użytkownicy Facebooka lądują w Twojej witrynie, musisz kliknąć Inny link i wpisz „Strony docelowe” w polu wyszukiwania.

Śledzenie stron docelowych

Wybierz Strony docelowe opcję, a teraz zobaczysz strony, które użytkownicy trafiają do Twojej witryny z Facebooka.

Dane Google Analytics

Google Analytics pokazuje pełne informacje, w tym nowych użytkowników, sesje, współczynnik odrzuceń itp., Dzięki czemu możesz zobaczyć, jakie są Twoje strony konwersji, a tym samym zwiększyć ruch. Jeśli masz skonfigurowane śledzenie eCommerce, zobaczysz szczegółowy raport o konwersjach eCommerce pochodzących z Facebooka.

Możesz także zmienić kategorię konwersji na podstawie celów utworzonych w Google Analytics, klikając Konwersje i zmień go na dowolny cel, np. konwersje formularzy.

Konwersja celów

Z Dodatek MonsterInsights Forms, możesz łatwo śledzić widoki formularzy, zgłoszenia i wiele innych.

To wszystko.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak śledzić użytkowników Facebooka w Google Analytics. Możesz także sprawdzić nasz wybór najlepszych wtyczek mediów społecznościowych WordPress do zaangażowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map