Jak stworzyć oszałamiające formularze Optin WordPress (krok po kroku)

jak utworzyć formularz optin


Czy chcesz dodać formularz optin na swojej stronie? Formularz optin jest pomocny w zdobywaniu większej liczby subskrypcji użytkowników i pozwala dalej angażować odwiedzających. Gdy masz odpowiednie narzędzia, możesz wdrożyć strategię, aby dotrzeć do użytkowników i uzyskać ich adresy e-mail. W tym artykule pokażemy, jak łatwo utworzyć formularz optin na swojej stronie WordPress.

Co to jest formularz Optin?

Formularz optin to subskrypcja użytkownika i formularz e-mail marketingu. Możesz łatwo zwiększyć liczbę subskrybentów witryny za pomocą interaktywnego formularza optin. Ci subskrybenci mogą później zostać Twoimi klientami.

Możesz stworzyć oszałamiający formularz optin dla swoich gości, aby mogli zapisać się do newslettera e-mail i stać się częścią listy mailingowej, po wdrożeniu odpowiednich narzędzi.

Przeprowadzimy Cię przez 2 różne metody tworzenia formularza optin na Twojej stronie WordPress.

Metoda nr 1 – Korzystanie z OptinMonster:

Najlepiej nadaje się dla użytkowników, którzy chcą tworzyć wspaniałe formularze zoptymalizowane pod kątem konwersji. OptinMonster jest samodzielną platformą, co oznacza, że ​​możesz utworzyć formularz optin na dowolnej stronie, w tym WordPress, Shopify, Joomla, HTML, itp..

Metoda nr 2 – Korzystanie z WPForms:

Wybierać WPForms jeśli chcesz, aby wtyczka WordPress utworzyła formularz optin. Zaletą jest to, że możesz zbudować dowolną liczbę formularzy optin bezpośrednio w panelu WordPress.

Gotowy? Zacznijmy!

Metoda 1: Utwórz formularz Optin w WordPress za pomocą OptinMonster

Najpierw będziemy używać wtyczki OptinMonster.

OptinMonster to najlepsza wtyczka do generowania leadów WordPress. Jest to najmocniejsza, najbardziej elastyczna, dostępna wtyczka i służy do łatwego tworzenia kampanii optin dla użytkowników. OptinMonster ma mnóstwo niesamowitych funkcji, które zwiększą liczbę subskrybentów.

Sprawdź także nasz artykuł na temat najlepszych wyskakujących wtyczek WordPress z OptinMonster.

Zanim zaczniemy, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę OptinMonster. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę w WordPress.

Po aktywacji musisz przejść do OptinMonster menu w obszarze administracyjnym WordPress, aby wprowadzić klucz API.

Aby uzyskać klucz API, musisz przejść do swojego konta w witrynie OptinMonster i odwiedzić stronę API strona z górnego menu.

Skopiuj API

Skopiuj i wklej ten klucz API na stronie OptinMonster na swoim koncie administracyjnym WordPress.

Dodaj klucz API

Kliknij na Zapisz ustawienia przycisk, aby kontynuować.

Następnie musisz kliknąć Utwórz nową kampanię przycisk w prawym górnym rogu ekranu. Otworzy się strona tworzenia kampanii OptinMonster w nowym oknie.

Wybierz kampanię

Aby rozpocząć, musisz wybrać typ kampanii. Ponieważ tworzymy prosty formularz optin, wybierzmy kampanię Popup i przewiń w dół, aby wybrać szablon.

Uwaga: Możesz również łatwo utworzyć formularz optin, używając innych typów kampanii. W tym samouczku wybraliśmy wyskakujące okienko, ponieważ jest to najpopularniejsza opcja.

Wybierz szablon kampanii

Zostaniesz poproszony o dodanie nazwy kampanii z opcją optin i wybranie witryny, w której chcesz ją wyświetlić. Dodaj tę informację i kliknij Zacznij budować przycisk.

Zacznij budować

Następnie zobaczysz stronę projektu, na której możesz ustawić swój formularz optin.

Zaprojektuj formularz optin

Na tej stronie możesz przejść do Ustawienia Optin z menu po lewej stronie, aby zarządzać podstawowymi ustawieniami, takimi jak style widoku optin, przycisk zamykania i niestandardowy CSS.

w Bloki ustawienia, możesz dodać więcej bloków do formularza wyboru. Funkcja przeciągnij i upuść w OptinMonster ułatwia dodawanie bloków bez wysiłku. Za pomocą tych bloków możesz dodawać tekst, obrazy, pola itp.

Możesz przejść do Pokaz ustawienia do zarządzania opcją wyświetlania i czasu trwania formularza. Pozwala zmodyfikować nazwę kampanii, dodać czas trwania pliku cookie, ustawić szerokość kontenera i wiele więcej.

Wyświetl ustawienia optin

Możesz także ustawić komunikat informujący o sukcesie dla nowych subskrybentów. Ten komunikat o sukcesie pojawi się, gdy użytkownicy wypełnią formularz optin na Twojej stronie. Po prostu przejdź do Sukces zakładka od góry podglądu formularza.

Karta Sukces

w Ustawienia sukcesu, możesz zarządzać stylami widoku sukcesu, zamykać ustawienia przycisków i dodawać niestandardowe CSS. Ponadto ustawienia stylów widoku sukcesu pozwalają dodawać obraz do wiadomości o sukcesie, zmieniać styl czcionki, dostosowywać kolory i więcej.

Dla wszystkich ustawień będziesz mieć podgląd po prawej stronie, dzięki czemu będziesz wiedział dokładnie, jak formularz optin pojawi się w Twojej witrynie po jej uruchomieniu..

Następnie musisz dodać integrację, która będzie zbierać adresy e-mail od użytkowników. Idź do Integracje kartę u góry strony i kliknij przycisk Dodaj nową integrację przycisk.

Dodaj nową integrację

OptinMonster zawiera wiele integracji dla najlepszych dostawców usług e-mail, takich jak AWeber, MailChimp, Constant Contact, SendInBlue i więcej.

Możesz wybrać dostawcę poczty e-mail, takiego jak AWeber i połącz OptinMonster z AWeber kontynuować.

Gdy będziesz zadowolony z ustawień formularza wyboru, kliknij Zapisać przycisk w prawym górnym rogu ekranu.

Najlepszą częścią tworzenia formularza optin za pomocą OptinMonster jest to, że masz wszystko na wyciągnięcie ręki. Po zapisaniu ustawień możesz przejść dalej i kliknąć przycisk Publikować przycisk.

Teraz wróć do strony OptinMonster w obszarze administracyjnym WordPress i kliknij Kampanie przycisk.

Uwaga: Jeśli nie znajdziesz tam formularza wyboru, kliknij Odśwież kampanie przycisk.

Strona kampanii OptinMonster

Kliknij na Edytuj ustawienia wyjściowe link pod nazwą utworzonej przez Ciebie kampanii optin form i włącz opcję kampanii na stronie. Możesz także kontrolować, kto powinien zobaczyć ten formularz zgody.

Ustawienia wyjściowe

Zapisz ustawienia, aby zobaczyć, jak działa formularz optin.

Zawsze możesz edytować projekt i tekst formularza wyboru. OptinMonster jest w pełni elastyczny i pozwala dodawać więcej funkcji do już utworzonych kampanii optin, dzięki czemu możesz niewiarygodnie szybko zwiększyć liczbę subskrybentów poczty e-mail.

Możesz także sprawdzić to porównanie między OptinMonster a Sumo, aby znaleźć zwycięzcę.

Jeśli szukasz alternatywnej metody, kontynuuj czytanie poniżej, aby użyć WPForms do utworzenia formularza optin na swojej stronie WordPress.

Metoda 2: Utwórz formularz Optin w WordPress przy użyciu WPForms

WPForms to najlepsza wtyczka formy WordPress na rynku. Umożliwia łatwe dodawanie niestandardowych formularzy do witryny, w tym formularzy optin.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować WPForms podłącz. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz zweryfikować swój klucz licencyjny, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji i dodatków WPForms.

Aby uzyskać klucz licencyjny, musisz zalogować się na swoje konto WPForms.

Strona konta WPForms

Skopiuj i wklej ten klucz licencyjny do obszaru administracyjnego WordPress w WPForms »Ustawienia strona. Teraz kliknij Zweryfikować przycisk.

Sprawdź licencję

Po zweryfikowaniu musisz przejść do Integracje zakładka na stronie ustawień WPForms. Na tej stronie znajdziesz dostawcę e-mail Constant Contact.

Dostawca poczty e-mail pomoże Ci przechowywać wiadomości e-mail subskrybentów. Umożliwia także tworzenie list e-mail, kontakt z subskrybentami i wiele więcej.

Związane z: Jak rozwinąć swoją listę e-mail, SZYBKO.

Uwaga: Możesz także zintegrować formularz z innymi dostawcami poczty e-mail, takimi jak AWeber, MailChimp, GetResponse itp. Wszystkie te opcje są dostępne jako dodatki w WPForms »Dodatki strona.

Dodaj nowe konto

Musisz dodać nowe konto do Constant Contact, aby zintegrować tę usługę z formularzem optin. Wystarczy postępować zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku jak połączyć stały kontakt z WPForms.

Następnie musisz przejść do WPForms »Dodaj nowe z obszaru administracyjnego WordPress, aby uruchomić konstruktora WPForms.

Dodaj tytuł nowego formularza i kliknij Formularz rejestracji do newslettera szablon.

Utwórz formularz biuletynu

Zostanie załadowany gotowy formularz rejestracji do newslettera.

Teraz musisz połączyć ten formularz z dostawcą e-mail Constant Contact, aby przechowywać e-maile. W tym celu musisz przejść do Marketing kliknij kartę po lewej stronie i kliknij opcję Stały kontakt, aby połączyć z nią formularz.

Dodaj nowe połączenie

Musisz kliknąć Dodaj nowe połączenie przycisk, aby utworzyć połączenie. Nazwij swoje połączenie i możesz połączyć dodatkowe pola z formularzem wyboru.

Zapisz formularz i wyjdź. Na koniec musisz wyświetlić ten formularz na swojej stronie WordPress.

Po prostu idź do Strony / posty »Dodaj nowe w obszarze administracyjnym WordPress i kliknij przycisk Dodaj formularz nad edytorem tekstu. Otworzy się okienko wyskakujące, w którym możesz wybrać formularz optin i kliknąć Dodaj formularz przycisk, aby wstawić go na stronę / post.

Wstaw formularz

Możesz także wyświetlić formularz optin w obszarach gotowych dla widgetów, takich jak pasek boczny, za pomocą widgetu WPForms.

To wszystko!

Mamy nadzieję, że ten post pomógł Ci dowiedzieć się, jak utworzyć formularz optin na swojej stronie WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia niestandardowego formularza rejestracji użytkownika w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map