Jak stworzyć przeszukiwalne archiwum Tweet z WordPress

twitter fail wielorybaSpójrzmy prawdzie w oczy Wyszukiwanie na Twitterze jest do bani i będziesz mieć szczęście znaleźć tweety powyżej tygodnia, mimo że nadal istnieją.


Twitter jest nękany problemami z usługami i wielorybem (który ktoś zakodował w czystym CSS) jest znowu regularnym zjawiskiem.

Pewnego dnia natknąłem się na samouczek na temat tworzenia przeglądalne tweety z możliwością przeszukiwania którego możesz użyć do hostowania własnych tweetów. A najlepsze jest to? Jego wspierane przez WordPress.

W tym artykule omówię moje doświadczenia związane z konfigurowaniem własnego @themelab archiwum tweet wspierane przez WordPress, w tym:

 • Tworzę kopie zapasowe moich tweetów w serwisie zewnętrznym
 • Importowanie tych starszych tweetów do WordPress
 • Konfiguracja, aby nowe tweety były importowane automatycznie
 • Instalowanie motywu, aby ładnie je wyświetlić

Utwórz kopię zapasową swoich tweetów

Pierwszym krokiem jest wykonanie kopii zapasowej twoich tweetów. Aby to zrobić, jest kilka usług stron trzecich, z których osobiście korzystałem TweetBackup z dobrym skutkiem. Ważne jest, aby pamiętać nie oczekuj, że utworzysz kopię zapasową wszystkich twoich tweetów.

W tym czasie udało mi się zdobyć tylko 910 z ponad 6000+. Nawet przy użyciu innych usług tworzenia kopii zapasowych na Twitterze utworzono kopię zapasową takiej samej liczby tweetów, co sugeruje, że jest to ograniczenie przez sam Twitter. Najlepiej wykonać kopię zapasową jak najszybciej, szczególnie jeśli często korzystasz z głośnika wysokotonowego.

Na początku miałem problemy z zalogowaniem się do TweetBackup, ale ostatecznie zadziałało. Jeśli jesteś sfrustrowany, możesz spróbować BackupMyTweets.com. Warto zauważyć, że BackupMyTweets sprawia, że ​​„płacisz”, publikując tweeta promującego ich usługę. Jeśli jest to dla ciebie zbyt bolesne (obiecuję, że to całkiem bezbolesne), masz również możliwość płacenia 9,95 USD rocznie.

backupmytweets

Po zakończeniu procesu tworzenia kopii zapasowej wyszukaj opcję „eksportuj” i zapisz jako RSS. Powinieneś mieć plik XML ze wszystkimi tweetami, które można odzyskać. Następnym krokiem jest zaimportowanie ich do WordPress.

Importuj tweety do WordPress

Przede wszystkim sugerujemy utworzenie nowej instalacji WordPress dla swojego archiwum tweet, abyś nie musiał się martwić oddzieleniem go od reszty normalnej zawartości WordPress. Osobiście użyłem subdomeny, aby nie zakłócały żadnych bezpośrednich linków z bloga.

Następnym krokiem jest przejście do Narzędzia → Importuj i wybierz opcję „RSS”.

WordPress RSS Import

Na następnym ekranie prześlij plik XML, który właśnie pobrałeś z jakiejkolwiek usługi tweet-backer-top, której właśnie użyłeś. Twoje tweety powinny być teraz ładowane na stronie WordPress.

 • Oczywista wskazówka: Zakładając, że jest to nowa instalacja WordPress, prawdopodobnie będziesz chciał usunąć „Hello World!” Poczta.
 • Nie tak oczywista rada: Ponieważ tweety z pliku kopii zapasowej są sformatowane w następujący sposób: „nazwa użytkownika: wiadomość tweet jest tutaj” (tj. „Themelab: tutaj wyświetlany jest mój rzeczywisty tweet”), możesz użyć Wyszukaj wtyczkę Regex aby to usunąć. Po prostu zamień „username:” w treści postu i pamiętaj, aby wstawić spację po.

Automatycznie pobierz nowe tweety

Teraz, gdy masz już wszystkie swoje stare tweety, upewnij się, że wszystkie nowe tweety są automatycznie pobierane i przechowywane jako posty WordPress. Do tego będziemy używać Wtyczka narzędzi Twittera autor: Alex King.

Po zainstalowaniu i zweryfikowaniu szczegółów konta Twitter upewnij się, że na stronie ustawień wtyczki ustawione są następujące dwie opcje (Ustawienia → Narzędzia Twittera):

 • Włącz opcję tworzenia tweetów podczas publikowania postów na swoim blogu? NIE
 • Utwórz post na blogu z każdego ze swoich tweetów? tak

Opcje narzędzi Twittera

Nie jestem pewien, co by się stało, gdybyś wybrał dla obu opcję „Tak”, ale nie zamierzam sam się przekonać z obawy przed zirytowaniem bzdur moich zwolenników. Douglas Bownman, autor oryginalnego przewodnika, opisał go jako „niekończącą się pętlę powtarzających się tweetów i postów na blogu”.

Wszystkie inne opcje, takie jak wykluczenie @ odpowiedzi, nie są konieczne lub zależą od osobistych preferencji.

Uwaga: Po zainstalowaniu narzędzi Twittera zauważyłem kilka zduplikowanych tweetów (w połączeniu z tweetami z kopii zapasowej), które wróciłem i ręcznie usunąłem.

Tweet Archiwum Temat

Douglas Bownman z Stopdesign był również wystarczająco miły, aby wydać motyw archiwum tweet używał za darmo.

Tweet Archiwum Temat

Motyw działa natychmiast po wyjęciu z pudełka, ale wymaga bezpośredniej edycji * westchnienia * w celu spersonalizowania zakodowanego obszaru (który zaznaczyłem na czerwono) informacjami o koncie. Po prostu otwórz plik header.php i przewiń w dół.

tweet-archive-header

Upewnij się, że masz pod ręką, aby skopiować i wkleić w obszarze div „user” w pliku nagłówkowym:

 • URL obrazu 48 × 48 Twojego awatara na Twitterze (lub cokolwiek, co naprawdę chcesz)
 • Twoje imię (użyłem na przykład „Theme Lab”)
 • Twoja nazwa użytkownika na Twitterze (@themelab)
 • Lokalizacja i adres URL strony internetowej (themelab.com)

Lub możesz to całkowicie usunąć, to zależy od Ciebie. Jest też ładna prezentacja linków do archiwów, które nie wydaje się być przerażony w takiej witrynie zorientowanej na archiwum.

Jeśli tworzysz własny niestandardowy motyw pamiętaj, aby wyświetlić treść postu i mieć pełną datę i godzinę jako bezpośredni link do postu. Nie jestem pewien, czy komentarze są naprawdę potrzebne w takim temacie, ale znowu, to jest teraz twoja strona, więc możesz robić z nią co chcesz.

Aktualizacja: Właśnie zauważyłem, że w formularzu wyszukiwania zapisano / tweets / URL na stałe w akcji formularza, co oczywiście nie zadziała, jeśli zainstalowano się gdziekolwiek poza podkatalogiem / tweets /. Aby to naprawić, zamień następujący kod w searchform.php:

I zamień na:

Wniosek

Naprawdę chciałbym to skonfigurować dawno temu. Jestem uzależnionym od Twittera i mam ponad 6000 tweetów (śledź mnie na @themelab) i niestety nie byłem w stanie wykonać kopii zapasowej wszystkich, tylko około 15% z nich.

Jeszcze raz chciałbym podziękować Douglasowi Bowmanowi z stopdesign przewodnik po ustawieniach to i temat. To było o wiele łatwiejsze niż myślałem i świetnie, że może być zasilany przez mój ulubiony CMS, WordPress, za pomocą kilku dodatkowych wtyczek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me