Jak stworzyć sklep internetowy w 2020 r. – Krok po kroku

jak stworzyć sklep internetowy


Czy chcesz stworzyć sklep internetowy? Nie jesteśmy zaskoczeni. Jak założyć sklep eCommerce był jednym z najbardziej pożądanych samouczków od naszej publiczności.

Branża eCommerce kwitnie, a obecne trendy w handlu detalicznym pokazują, że 51% Amerykanów woli zakupy online. To najlepszy czas, aby zanurzyć się w branży eCommerce. Jeśli zastanawiasz się, jak założyć sklep internetowy, ten przewodnik jest dla Ciebie.

Poniżej utworzyliśmy przewodnik krok po kroku, jak założyć sklep internetowy, którego możesz użyć do utworzenia własnego sklepu. Nie musisz być osobą znającą się na technologii. Obiecujemy, że możesz zbudować sklep internetowy bez pisania ani jednego wiersza kodu.

Aby ułatwić Ci postępowanie zgodnie z tym przewodnikiem, podzieliliśmy go na 10 różnych sekcji:

Contents

Rozdział 1: Decydowanie, co sprzedać

tworzenie sklepu internetowego - zdecyduj, co sprzedać

Zanim zaczniesz budować sklep internetowy, musisz zdecydować, co zamierzasz sprzedać. Wybór odpowiednich produktów do sprzedaży jest ważny dla sukcesu Twojego sklepu internetowego.

Ogólnie rzecz biorąc, musisz sprzedawać produkty, które kupujący online będą chcieli kupić. Aby pomóc Ci ustalić, co sprzedać w sklepie internetowym, przyjrzyj się kilku czynnikom, w tym:

 • Popyt rynkowy – Popyt na rynku opisuje popyt na określony produkt i to, kto chce go kupić. Jeśli więc popyt na produkt na rynku jest wysoki, ludzie chętniej kupią ten produkt w sklepie internetowym i zapłacą za niego więcej. Możesz zbadać popyt na rynku za pomocą bezpłatnego narzędzia, takiego jak Narzędzie planowania słów kluczowych Google. Wpisz słowa kluczowe produktu, na przykład „organiczne środki nawilżające do twarzy”. Jeśli liczba słów kluczowych jest wysoka, oznacza to, że wielu kupujących online szuka tego produktu.
 • Konkurencja – Może być duże zapotrzebowanie na produkt, ale jeśli jest zbyt duża konkurencja, Twój sklep internetowy może nie wyróżniać się z tłumu. Dlatego ważne jest zbadanie konkurencji. Wykonaj proste wyszukiwanie w Google swoich słów kluczowych dotyczących produktów i spójrz na firmy, które pojawiają się na górze wyników wyszukiwania. Określ, jak będziesz się od nich różnił, aby przekonać kupujących do kupowania w sklepie internetowym.
 • Co jest modne – Jeśli możesz zacząć sprzedawać w swoim sklepie internetowym produkty, które cieszą się popularnością, będziesz w stanie przyciągnąć kupujących online przed konkurencją. Bądź więc na bieżąco z trendami. Możesz przeglądać witryny takie jak Amazon, eBay i Etsy, a także przeglądać ich listy „Co jest gorące” i „Najbardziej pożądane”, aby znaleźć najnowsze, najbardziej poszukiwane produkty.

Pamiętaj, że cokolwiek zdecydujesz się sprzedawać w swoim sklepie internetowym, powinno to być coś, co Cię pasjonuje. Założenie sklepu internetowego z nadzieją na zarabianie pieniędzy, ale wybór sprzedaży rzeczy, która Cię nie interesuje lub o której nie wiesz, nie przyniesie Ci sukcesu. Twoja pasja do produktów powinna błyszczeć na twojej stronie internetowej. Jeśli naprawdę lubisz produkty, które sprzedajesz, i uwierzysz, kupujący online będą bardziej skłonni do zakupu od Ciebie.

Aby dowiedzieć się, co sprzedać w sklepie internetowym, czytaj dalej.

1.1 Cyfrowe a dobra fizyczne

Najpierw musisz zdecydować, czy zamierzasz sprzedawać produkty cyfrowe czy dobra fizyczne. Produkty fizyczne od dawna są popularnym wyborem do sprzedaży i kupowania online, ale produkty cyfrowe stają się coraz bardziej popularne i cenne.

Rzućmy okiem na różnice między produktami cyfrowymi a fizycznymi.

Co to jest produkt fizyczny?

Produkt fizyczny to dotykalny, namacalny produkt, który sprzedajesz i wysyłasz do klientów. Odzież, meble, żywność, kosmetyki, obrazy itp. Są produktami fizycznymi.

Niektóre przykłady popularnych sklepów internetowych sprzedających produkty fizyczne to Amazon, Walmart, Target, American Apparel i Best Buy.

sprzedaż produktu fizycznego: walmart

Co to jest produkt cyfrowy?

Produkt cyfrowy, znany również jako e-towar, to niematerialny produkt lub forma mediów, które mogą być sprzedawane i dystrybuowane w Internecie bez konieczności wymiany ekwipunku. Produkty cyfrowe są dostępne w postaci plików do pobrania, plików PDF, wtyczek, filmów, plików do strumieniowania, szablonów itp. Książki elektroniczne, oprogramowanie, audiobooki, muzyka i sztuka cyfrowa to przykłady produktów cyfrowych.

Niektóre przykłady popularnych sklepów internetowych sprzedających produkty cyfrowe to Amazon Kindle Store, iTunes, Shutterstock i Themify, który sprzedaje motywy WordPress.

przykład towarów cyfrowych amazon kindle store

Plusy i minusy: produkty cyfrowe a fizyczne

Istnieją zalety i wady sprzedaży zarówno produktów cyfrowych, jak i fizycznych, musisz rozważyć zalety i wady, aby zdecydować, jaki rodzaj produktu powinieneś sprzedawać w swoim sklepie internetowym.

Omówmy zalety i wady każdego z nich.

Produkty fizyczne

Plusy:

 • Wyczyść wartość – Wykazanie wartości fizycznego produktu jest bardzo łatwe. Cel fizycznych produktów jest zazwyczaj jasny i łatwy do zrozumienia.
 • Wyższa postrzegana wartość – Ponieważ produkty fizyczne są namacalne, kupujący często kojarzą je z wyższą postrzeganą wartością.
 • Łatwy w użyciu – W przypadku produktów fizycznych zwykle nie ma zbyt wielu wyjaśnień, szkoleń ani działań następczych. Po prostu sprzedaj, wyślij, a klient będzie mógł z niego korzystać od razu.

Cons:

 • Koszty wysyłki – Ponieważ musisz wysłać produkt fizyczny, musisz wziąć pod uwagę koszty wysyłki i obsługi.
 • Więcej czasu – Wysyłka produktu fizycznego do klientów w całym kraju zajmuje dużo czasu.
 • Przechowywanie – Jeśli sprzedajesz produkty fizyczne, przez większość czasu potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania swoich produktów.

Produkty cyfrowe

Plusy:

 • Brak zapasów – W przypadku produktów cyfrowych nie masz żadnych zasobów reklamowych. Oznacza to, że nie musisz zajmować się zamawianiem określonej liczby jednostek i ich przechowywaniem.
 • Brak kosztów wysyłki lub czasu – Nie musisz wysyłać produktu cyfrowego. Klienci pobierają produkty cyfrowe bezpośrednio na swoje urządzenia, co oznacza, że ​​otrzymują produkt natychmiast i można go również wysłać za darmo.
 • Łatwiej skalować – Ponieważ możesz wielokrotnie sprzedawać ten sam produkt cyfrowy i nie musisz zajmować się zapasami ani pamięcią masową, znacznie łatwiej jest skalować i rozwijać swoją firmę.
 • Ogólnie bardziej proste – Z powyższych powodów produkty cyfrowe są ogólnie prostsze w sprzedaży i łatwiejsze w zarządzaniu.

Cons:

 • Trudniej wykazać wartość – W przypadku produktu cyfrowego trudniej jest wykazać wartość. Przekonanie klientów, że Twój produkt cyfrowy jest wart zakupu, wymaga więcej pracy.
 • Niższa postrzegana wartość – Ponieważ produkt cyfrowy nie jest czymś, co klienci mogą trzymać w swoich rękach, wiąże się z niższą postrzeganą wartością.
 • Dużo konkurencji – Ponieważ produkty cyfrowe są tak łatwe do sprzedaży online, wiele osób robi to teraz. Prawdopodobnie będziesz mieć dużo konkurencji. Ale istnieje także konkurencja ze sprzedażą produktów fizycznych.

Jak widać, istnieją zalety i wady sprzedaży zarówno produktów cyfrowych, jak i fizycznych. Sprzedaż produktów cyfrowych rośnie, ponieważ łatwo jest zacząć sprzedawać produkty cyfrowe online. Aby rozpocząć, nie musisz wydawać dużych pieniędzy, możesz ciągle sprzedawać ten sam produkt. Ale konsumenci szukają również produktów fizycznych. Dlatego rozważ zalety i wady i zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

1.2 Tworzenie własnych produktów a sprzedaż ustalonych produktów

Następnie musisz zdecydować, czy chcesz tworzyć własne produkty, czy sprzedawać produkty o ustalonej pozycji.

Jeśli chcesz stworzyć własne produkty, musisz zrozumieć, że zajmie to dużo czasu. Na przykład, jeśli sprzedajesz szaliki handknit, musisz poświęcić czas na tworzenie dużej ilości ekwipunku z wyprzedzeniem lub spędzić tygodnie na tworzeniu nowego przedmiotu za każdym razem, gdy ktoś go zamawia, co spowoduje, że klient będzie musiał czekać znacznie dłużej, aby otrzymać ich przedmiot.

Oprócz ręcznie robionych produktów, stworzenie własnego fizycznego produktu, takiego jak następny najlepszy odkurzacz, zajmie dużo czasu, czasem lat, i będziesz musiał wydać dużo pieniędzy, co może nie być najlepszą drogą dla Ciebie.

Z drugiej strony tworzenie własnego produktu cyfrowego jest znacznie łatwiejsze. Na przykład, jeśli zdecydujesz się sprzedawać szablony, możesz utworzyć szablon w ciągu kilku godzin i sprzedawać go w kółko – o wiele łatwiej.

Sprzedaż sprawdzonych produktów to najłatwiejsza droga, ponieważ nie musisz poświęcać czasu na tworzenie lub tworzenie produktu. Ponadto, w przypadku niektórych istniejących produktów, większość działań marketingowych jest również wykonywana dla Ciebie. Kupujący będą już zaznajomieni z produktem i jego wartością, dlatego podjęcie decyzji o zakupie będzie dla nich łatwiejsze.

1.3 Amazon Affiliate Store

Innym rodzajem sklepu internetowego, który możesz stworzyć, jest sklep partnerski Amazon. W sklepie afiliacyjnym Amazon możesz sprzedawać produkty na swojej stronie internetowej, które prowadzi Amazon. Nie musisz się więc martwić o tworzenie własnych produktów lub zajmowanie się magazynowaniem zapasów, wysyłką i obsługą, śledzeniem zapasów itp..

Sklepy partnerskie Amazon są zarządzane za pośrednictwem Amazon Associates program, który pozwala zarabiać procent na każdym produkcie Amazon, który jest promowany i sprzedawany za pośrednictwem Twojej witryny.

sklep partnerski Amazon

Zostanie partnerem Amazon jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Ponadto masz możliwość utworzenia nowego sklepu internetowego, aby wyświetlać i sprzedawać produkty Amazon lub możesz skorzystać z istniejącej witryny, aby sprzedawać ich produkty i zarabiać pieniądze.

Samouczek krok po kroku, jak założyć sklep partnerski Amazon, zobacz nasz artykuł na temat tworzenia sklepu partnerskiego Amazon za pomocą WordPress.

1.4 Model regularnej sprzedaży a model subskrypcyjny

Tworząc sklep internetowy, musisz również zdecydować, czy zamierzasz używać zwykłego modelu sprzedaży, czy modelu subskrypcji.

Zwykła sprzedaż, znana również jako sprzedaż jednorazowa, ma miejsce wtedy, gdy klient kupuje produkt i zostaje mu dostarczony 1 raz. Jeśli chcą zamówić inny produkt, muszą wejść na twoją stronę, kupić go ponownie, a następnie przedmiot zostanie do nich wysłany po raz drugi.

Ale model subskrypcji ma miejsce, gdy klienci płacą powtarzającą się cenę w regularnych odstępach czasu za dostęp do produktu lub usługi.

Na przykład, Witaj Świeżo używa modelu subskrypcji. Klienci płacą powtarzającą się opłatę, a co tydzień dostarczane są zestawy posiłków.

utwórz sklep z subskrypcją online

Niektóre inne popularne sklepy internetowe zgodne z modelem subskrypcji to BarkBox, FabFitFun i Netflix.

Możesz sprzedawać produkty cyfrowe również za pośrednictwem modelu subskrypcji. Wiele firm zajmujących się oprogramowaniem i wtyczkami pobiera miesięczne opłaty od klientów za korzystanie z produktu.

Kiedy sprzedajesz produkt klientowi 1 raz, musisz ciężko pracować, aby skłonić go do ponownego zakupu. Ale dzięki modelowi subskrypcji masz miesięczne powtarzające się przychody, na które możesz liczyć.

Rozdział 2: Określanie właściwych oczekiwań

tworzenie właściwych oczekiwań sklepu internetowego

Przed uruchomieniem sklepu internetowego musisz również ustawić odpowiednie oczekiwania. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z eCommerce, możesz nie zdawać sobie sprawy z typowych błędów popełnianych przez nowe witryny eCommerce. Uniknięcie tych błędów dla początkujących pomoże skierować sklep internetowy na ścieżkę sukcesu. Rzućmy okiem na niektóre z najczęstszych błędów w eCommerce.

Nierealne oczekiwania dotyczące sprzedaży
Oczywiście większość ludzi chce zrobić sklep internetowy, aby zarabiać pieniądze. Niektórzy spodziewają się, że wszystko, co muszą zrobić, to zbudować swoją stronę internetową, dodać swoje produkty online, a duże pieniądze zaczną się pojawiać. Ale osiągnięcie sukcesu w sklepie internetowym z dużą ilością przychodów wymaga czasu i pracy. Musisz więc wyznaczyć realistyczne cele dla swojego sklepu internetowego. Ustalanie celów w zakresie przychodów i ich śledzenie pomoże Ci zobaczyć, jak dobrze radzi sobie Twój sklep internetowy i jak blisko jesteś, aby uczynić ze swojego sklepu internetowego pełnoprawną firmę.

Ustal realistyczne cele dla:

 • Dzienna sprzedaż
 • Miesięczna sprzedaż
 • Coroczne wyprzedaże

Mając te cele, musisz również wziąć pod uwagę koszty prowadzenia sklepu internetowego. Twój sklep będzie opłacalny tylko wtedy, gdy sprzedaż przekroczy koszty. W miarę rozwoju sklepu internetowego możesz dostosować swoje cele i oczekiwania do siebie.

Brak odbiorców docelowych
Nie wszyscy będą Twoimi klientami. Jeśli spróbujesz być wszystkim dla wszystkich, Twój sklep internetowy nie odniesie sukcesu. Musisz zdecydować, kto jest twoją grupą docelową, i zaprojektować i sprzedać swój sklep internetowy z myślą o tych ludziach. Ponadto musisz dać swoim odbiorcom powód, aby kupować z tobą zamiast dużych witryn, takich jak Amazon czy Walmart.

Utwórz profil klienta dla idealnego klienta, który obejmuje:

 • Dane demograficzne – Podstawowe dane demograficzne odbiorców docelowych, takie jak wiek, płeć, lokalizacja, zawód, styl życia itp.
 • Zainteresowania – Czym interesuje się twoja publiczność? Gotowanie, biwakowanie, moda, sport itp.
 • Wartości i przekonania – Zdecyduj, co jest ważne dla odbiorców? Czy jesteś etyczny? Szczery?
 • Punkty bólowe – Jakie problemy / problemy napotyka twoja grupa docelowa? W jaki sposób Twój sklep internetowy pomaga rozwiązać ten problem?

Zdefiniowanie grupy docelowej pomoże Twojej firmie połączyć się z kupującymi i zwiększyć sprzedaż.

Słaba konstrukcja witryny
Wielu nowych właścicieli sklepów internetowych nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia dobrego projektu strony. Twoja witryna jest często pierwszą rzeczą, którą zobaczą Twoi klienci. Jeśli wygląd Twojego sklepu internetowego jest niechlujny, nieprofesjonalny i trudny w nawigacji, kupujący nie będą chcieli kupować od ciebie.

Upewnij się więc, że Twój sklep internetowy ma nowoczesny motyw, jest łatwy w nawigacji i świetnie wygląda na urządzeniach mobilnych. Profesjonalne logo, które można wyświetlać w witrynie eCommerce, pomaga również promować zaufanie między kupującymi a witryną.

Słaba obsługa klienta
Dobra obsługa klienta jest jedną z najważniejszych części udanego sklepu internetowego. Klienci będą chcieli wiedzieć, że zapewniasz dobrą obsługę klienta, nawet zanim dokonają zakupu. Możesz to udowodnić, dodając do swojej witryny polisę zwrotów, podając dane kontaktowe pomocy technicznej, takie jak adres e-mail lub numer telefonu, a nawet dodając czat na żywo do swojej witryny.

Jeśli nie zapewnisz szybkiej i sprawnej obsługi klienta, ryzykujesz utratą klientów.

Omówimy kroki, które możesz podjąć, aby uniknąć tych błędów w dalszej części tego artykułu. Ale najpierw musisz wybrać odpowiednią platformę eCommerce i zacząć budować swoją stronę internetową.

Rozdział 3: Wybór platformy eCommerce do utworzenia sklepu internetowego

tworzenie platform sklepu internetowego

Wybór odpowiedniej platformy eCommerce ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy, ponieważ trudno się wycofać, jeśli Twoja decyzja okaże się błędna. W rzeczywistości 60% średnich i dużych właścicieli sklepów zgadza się, że powinni wybrać lepszą analizę due diligence przed wyborem swoich platform eCommerce.

3 najpopularniejsze platformy eCommerce, które zalecamy, to Shopify, BigCommerce oraz WordPress + WooCommerce.
Rzućmy okiem na każdą z tych popularnych platform eCommerce.

3.1 Najlepsze starcie platform e-commerce

Shopify

Shopify Kreator stron internetowych

Shopify to w pełni hostowane rozwiązanie eCommerce, którego cena zaczyna się od 29 USD miesięcznie. Shopify sprawia, że ​​bardzo łatwo jest uruchomić sklep bez konieczności instalowania oprogramowania lub utrzymywania serwera hostingowego.

Chociaż pozwala dostosować projekt sklepu, opcje dostosowywania są ograniczone w porównaniu do platformy eCommerce z własnym hostingiem. Oprócz opłaty miesięcznej będziesz także musiał uiścić opłaty transakcyjne za każde zamówienie. Oznacza to, że Twoje rzeczywiste koszty będą wyższe niż 29 USD miesięcznie i będą rosły wraz ze wzrostem Twojego sklepu.

Plusy:

 • Przyjazny dla użytkownika i łatwy do nauczenia.
 • Shopify zarządza Twoim sklepem internetowym za Ciebie.
 • Skalowanie witryny jest łatwe i niedrogie.

Cons:

 • Nie masz pełnej kontroli nad swoją witryną.
 • Musisz uiścić opłaty transakcyjne.
 • Ograniczone dostosowanie ze względu na niemożność wyboru potrzebnych funkcji.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Shopify.

BigCommerce

platforma e-commerce bigcommerce

BigCommerce to kolejne w pełni hostowane rozwiązanie eCommerce. Oznacza to, że możesz szybko zrobić sklep internetowy bez konieczności zarządzania jakimikolwiek aspektami technicznymi. Wystarczy założyć konto w BigCommerce, błyskawicznie zaprojektować swój sklep internetowy, korzystając z jednego z wielu eleganckich szablonów eCommerce, dodać swoje produkty i zacząć sprzedawać.

Możesz zacząć korzystać z BigCommerce za jedyne 29,95 USD miesięcznie, który obejmuje nieograniczoną liczbę produktów, miejsce na pliki i przepustowość. Ponadto w BigCommerce nie ma opłat transakcyjnych za korzystanie z wiodących bram płatniczych w przeciwieństwie do Shopify.

Plusy:

 • Przyjazny dla użytkownika i łatwy do założenia strony.
 • Brak opłat transakcyjnych.
 • To w pełni hostowane rozwiązanie, nie musisz martwić się o zarządzanie swoją witryną.

Cons:

 • Nie masz pełnej kontroli nad swoją witryną.
 • Dostosowywanie witryny jest ograniczone, na przykład tylko kilka bezpłatnych motywów.
 • Roczne limity sprzedaży online, jeśli przekroczysz limit, musisz uaktualnić swój plan.

WooCommerce

platforma woocommerce

Dzięki samemu hostingowi rozwiązania eCommerce, takiego jak WooCommerce, uzyskasz pełną kontrolę nad swoim sklepem internetowym. WooCommerce jest platformą z wyboru dla prawie 28% wszystkich sklepów internetowych. Co najlepsze, działa na WordPress jako bezpłatnej wtyczce, więc jeśli znasz WordPress, możesz łatwo zarządzać sklepem za pomocą WooCommerce. Ponadto, jeśli masz już witrynę lub blog WordPress, możesz łatwo przekształcić go w sklep internetowy za pomocą WooCommerce.

WooCommerce oferuje szereg wbudowanych funkcji, takich jak wysyłka, przetwarzanie płatności, zarządzanie zapasami, kupony, raportowanie i inne. Masz również możliwość zakupu rozszerzeń WooCommerce, aby zwiększyć moc swojego sklepu internetowego lub skorzystać z szeregu bezpłatnych i płatnych wtyczek WooCommerce innych firm, aby zwiększyć sprzedaż.

Ponadto, ponieważ WooCommerce jest platformą typu open source i wtyczką WordPress eCommerce, pobieranie z repozytorium WordPress.org jest bezpłatne. Aby rozpocząć korzystanie z WooCommerce, wystarczy nazwa domeny, certyfikat SSL i konto hostingowe. W niektórych z najlepszych firm hostingowych możesz uzyskać wszystko za zaledwie 3-5 USD miesięcznie, co sprawia, że ​​WooCommerce jest najtańszym sposobem na rozpoczęcie sklepu internetowego.

Plusy:

 • Pełna kontrola nad witryną.
 • WooCommerce to oprogramowanie typu open source, dostosowywanie jest nieograniczone dzięki dodatkom.
 • Tańsze niż inne platformy eCommerce.
 • Bardziej przystępne opcje hostowanego hostingu internetowego, które są specyficzne dla WooCommerce.
 • Brak opłat transakcyjnych.

Cons:

 • Musisz zarządzać własną witryną, w tym zabezpieczeniami, aktualizacjami, kopiami zapasowymi itp.
 • Nieograniczone funkcje mogą sprawić, że nauka będzie trochę przytłaczająca.
 • Skalowanie sklepu internetowego jest trudniejsze, ponieważ musisz samodzielnie zarządzać witryną lub płacić więcej za zarządzany hosting.

Ważne jest, aby pamiętać, że aby korzystać z wtyczki WooCommerce WordPress, musisz zbudować swoją witrynę za pomocą WordPress.org, a nie WordPress.com. Sprawdź nasz artykuł na WordPress.com vs. WordPress.org, aby dowiedzieć się więcej o różnicy między 2.

3.2 Dlaczego zalecamy WooCommerce do stworzenia sklepu internetowego?

Podczas gdy platformy eCommerce, takie jak Shopify i BigCommerce, są nieco łatwiejsze w użyciu i zawierają wszystko, czego potrzebujesz od razu po wyjęciu z pudełka, aby łatwo założyć sklep internetowy, WooCommerce ma niższy koszt początkowy i masz większą kontrolę nad swoją witryną.

Dzięki WooCommerce masz pełną kontrolę nad tym, jak wygląda i działa Twój sklep internetowy. Tak jak sugerujemy stworzenie strony internetowej z WordPress ze względu na niekończące się opcje dostosowywania, to samo dotyczy tworzenia sklepu internetowego z WooCommerce. Sklep internetowy z WooCommerce umożliwia korzystanie z wielu wtyczek WordPress w celu dodania dodatkowych funkcji do sklepu internetowego.

Ponadto masz dostęp do mnóstwa niesamowitych motywów WooCommerce, dzięki którym Twój sklep będzie wyglądał dokładnie tak, jak chcesz. Zawiera także integracje, metody płatności, dodatki i wiele innych.

Ponieważ społeczność WooCommerce i WordPress jest tak duża, jeśli kiedykolwiek napotkasz problem ze swoim sklepem internetowym, istnieje mnóstwo społeczności internetowych i forów, które mogą ci pomóc.

Utworzenie sklepu internetowego za pomocą WooCommerce pozwala stworzyć dokładnie taki rodzaj strony eCommerce, jaki chcesz, bez konieczności wydawania dużej części swojego budżetu.

Związane z: 6 najlepszych platform eCommerce dla rynków dostawców

3.3 Wymagania wstępne do zrobienia sklepu internetowego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kiedy tworzysz sklep internetowy za pomocą WooCommerce, zanim zaczniesz, potrzebujesz kilku rzeczy. Ponieważ WooCommerce jest wtyczką WordPress, potrzebujesz własnej witryny WordPress wraz z tymi 3 rzeczami: nazwą domeny, certyfikatem SSL i hostingiem. Zastanówmy się, jakie są te wymagania wstępne i dlaczego ich potrzebujesz.

Nazwa domeny
Nazwa domeny to adres Twojej witryny. Użytkownicy mogą wpisać nazwę domeny w pasku adresu przeglądarki i uzyskać dostęp do Twojej witryny. Na przykład niektóre popularne nazwy domen, które możesz znać, to www.IsItWP.com, www.Amazon.com, www.Facebook.com i www.WPBeginner.com.

nazwa domeny dla sklepu e-commerce

Bez nazwy domeny użytkownicy nie będą mogli odwiedzać witryny eCommerce z własnych komputerów. Tak więc, jeśli chcesz utworzyć sklep internetowy, musisz kupić nazwę domeny pasującą do nazwy marki Twojego sklepu internetowego.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, zapoznaj się z naszym artykułem: Co to jest nazwa domeny i jak to działa?

Certyfikat SSL
Certyfikat SSL (Secure Sockets Layer), znany również jako certyfikat cyfrowy, tworzy bezpieczne połączenie między witryną a przeglądarką użytkownika. Zapewnia to, że wszystkie dane przekazywane między kupującymi a Twoją witryną są bezpieczne. Certyfikat SSL jest potrzebny na każdej stronie internetowej, która akceptuje informacje o karcie kredytowej.

certyfikat e-commerce ssl

Ponadto wyświetlanie certyfikatu SSL w witrynie buduje zaufanie między witryną a klientami. Jeśli Twój sklep internetowy nie jest bezpieczny, użytkownicy nie będą chcieli kupować od Ciebie. Ale certyfikat SSL pokazuje im, że ich informacje są w bezpiecznych rękach.

Hosting
Tworząc witrynę eCommerce z WordPress i WooCommerce, musisz również kupić hosting. Po utworzeniu witryny wszystkie pliki są przechowywane na komputerze i nikt inny nie może ich wyświetlić. Ale przy zakupie hostingu firma hostingowa przechowuje pliki witryny w przestrzeni internetowej, aby inni użytkownicy mogli odwiedzać Twoją witrynę.

Hosting to w zasadzie miejsce, w którym Twoja strona mieszka w Internecie. Tak jak sklep detaliczny potrzebuje fizycznej lokalizacji, do której mogą wejść kupujący, tak sklep internetowy potrzebuje przestrzeni w sieci, którą użytkownicy mogą odwiedzać. Hosting to zapewni.

Jeśli obawiasz się, że wszystkie te warunki wstępne będą kosztowne, nie martw się. W następnych sekcjach pokażemy Ci, jak uzyskać bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i niedrogi hosting.

3.4 Jak wybrać nazwę marki

Wybór marki jest ważny. Nazwa marki to w zasadzie nazwa Twojego sklepu internetowego. Twoja marka powinna zazwyczaj odpowiadać również nazwie domeny. Pomyśl na przykład o najpopularniejszym sklepie internetowym w Internecie, Amazon. Ich nazwa handlowa to Amazon, a nazwa domeny to www.Amazon.com. Ta sama nazwa marki i nazwa domeny ułatwi kupującym zapamiętanie i znalezienie Twojej witryny w Internecie.

Ale nie możesz po prostu wybrać przypadkowej nazwy marki. Zamiast tego musisz wybrać markę, która wyróżnia Cię na tle konkurencji. Jak więc wybrać najlepszą markę dla swojego sklepu internetowego? Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszej marki:

 • Mów krótko i zwięźle – Twoja marka powinna być krótka i prosta, aby klienci mogli łatwo zapamiętać i przeliterować. Dłuższe, skomplikowane nazwy marek mogą się niepoprawnie pisać, gdy klienci wpisują nazwę Twojej domeny w pasku adresu, przez co nie mogą znaleźć Twojego sklepu internetowego.
 • Być wyjątkowym – Przy tak wielu sklepach internetowych w Internecie Twoja marka musi być wyjątkowa, aby wyróżniać się z tłumu. Spójrz na swoją konkurencję, jeśli używają słowa „elektronika” w swojej marce, wymyśl inne słowo, którego możesz użyć do wyróżnienia się.
 • Użyj słów kluczowych – Użycie słów kluczowych w nazwie marki pomoże w znalezieniu sklepu internetowego przez większą liczbę osób online. Na przykład, jeśli Twój sklep internetowy sprzedaje buty, zastanów się nad dodaniem słowa „obuwie” do nazwy swojej marki, aby zwiększyć organiczne wyniki wyszukiwania.

Aby zwiększyć inspirację, oto kilka przykładów niesamowitych, unikalnych marek:

przykład śmierci życzy kawy

Jeśli masz problem z wymyśleniem nazwy marki, możesz również skorzystać z naszego bezpłatnego generatora nazw domen, aby pomóc Ci wymyślić coś niesamowitego.

generator nazw biznesowych e-commerce isitwp

Wystarczy wpisać 1 lub 2 słowa kluczowe, a narzędzie dostarczy Ci kilka pomysłów na markę. Narzędzie sprawdza również dostępność nazw domen, więc nie musisz się martwić o wybranie nazwy, którą ktoś inny już wybrał.

Po znalezieniu idealnej marki nadszedł czas, aby wybrać hosting i kupić nazwę domeny.

3.5 Jak wybrać hosting?

Wybór najlepszego hostingu to kolejny ważny krok w tworzeniu sklepu internetowego. Musisz wybrać wysokowydajne rozwiązanie hostingowe, aby zapewnić swoim klientom szybkie i wygodne zakupy. Jeśli Twoja witryna eCommerce działa wolno, nawet o 1 sekundę, może zmniejszyć sprzedaż o 7%. Jak widać, ważne jest, aby wybrać hosting, który ma najwyższą szybkość i wydajność.

Przy wyborze najlepszego hostingu eCommerce należy wziąć pod uwagę kilka innych czynników, w tym:

 • 1-Click Install – Hosting, który wybierzesz, powinien oferować 1-kliknięcie, łatwą instalację preferowanej aplikacji eCommerce, takiej jak WooCommerce.
 • Certyfikat SSL – Jak wspomnieliśmy wcześniej, potrzebujesz certyfikatu SSL, aby chronić swój sklep internetowy. Powinno to być dostarczone przez wybraną przez ciebie firmę hostingową.
 • Zgodność z PCI – Musisz również wybrać hosting zgodny ze standardem PCI, aby bezpiecznie akceptować płatności kartą kredytową.
 • Wsparcie i kopie zapasowe – Wybierz hosting, który zapewnia doskonałe wsparcie, aktualizacje i kopie zapasowe, gdy ich potrzebujesz.

Istnieje wiele najlepszych firm hostingowych eCommerce do wyboru. Niektóre z naszych najlepszych rekomendacji to SiteGround Cloud, BigCommerce, Shopify i WP Engine.

Ponieważ jednak sugerujemy zbudowanie sklepu internetowego za pomocą WordPress i WooCommerce, zalecamy wybranie Bluehost WooCommerce.

bluehost hosting woocommerce

Bluehost WooCommerce oferuje 1-kliknięcie automatycznej instalacji WooCommerce, 1 bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL, dedykowany adres IP i wiele innych. Bluehost obsługuje także ponad 2 miliony witryn internetowych na całym świecie i jest oficjalnie najlepiej polecanym hostingiem przez WordPress.org.

Ponadto zgodzili się zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną domenę, bezpłatne SSL i 50% zniżki na plan hostingowy.

Zacznij korzystać z Bluehost już dziś.

Uwaga: Wierzymy w pełną przejrzystość. Jeśli kupisz hosting za pomocą naszego linku polecającego, otrzymamy niewielką prowizję bez żadnych dodatkowych kosztów. Otrzymasz zniżkę na hosting + bezpłatną domenę + bezpłatne SSL. Możemy uzyskać prowizję od niemal każdej firmy hostingowej, ale zalecamy tylko produkty, które naszym zdaniem przyniosą wartość naszym czytelnikom.

Rozdział 4: Tworzenie sklepu internetowego – przewodnik techniczny (krok po kroku)

rozdział 4 utwórz sklep internetowy

To, że ta sekcja nazywa się „przewodnikiem technicznym”, nie oznacza, że ​​musisz być obeznany z technologią. Jeśli umiesz wskazywać i klikać, możesz postępować zgodnie z tym samouczkiem i szybko uruchomić sklep internetowy.

Zobaczmy, jak skonfigurować sklep internetowy w WordPress przy użyciu WooCommerce.

4.1 Kup nazwę domeny i konto hostingowe WooCommerce

Aby uruchomić sklep WooCommerce, przejdź na stronę Bluehost i kliknij Zacznij teraz przycisk.

bluehost hosting woocommerce

Na następnej stronie zostaniesz poproszony o wybranie planu. Każdy plan jest fabrycznie zainstalowany z WooCommerce na WordPress wraz z bezpłatnym certyfikatem SSL.

Certyfikat SSL dodaje specjalną warstwę bezpieczeństwa w Twojej witrynie, dzięki czemu możesz akceptować poufne informacje, takie jak numery kart kredytowych i inne dane osobowe. Jest to wymagane, aby prowadzić sklep internetowy i akceptować płatności kartą kredytową.

Ponieważ dopiero zaczynasz, możesz wybrać plan początkowy.

plan hostingowy woocommerce bluehost

Możesz użyć istniejącej domeny, którą masz, lub uzyskać nową, bezpłatną domenę. Zalecamy zarejestrowanie nowej domeny, ponieważ jest bezpłatna.

zakup domeny bluehost

Zostaniesz poproszony o podanie informacji o koncie. Aby ułatwić rejestrację, możesz zalogować się przy użyciu informacji Google za pomocą kilku kliknięć.

utworzenie konta bluehost

Po wprowadzeniu danych przewiń stronę w dół, aż znajdziesz pole informacji o paczce. Możesz wybrać plan początkowy na 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy. Zobaczysz również, że wstępnie wybranych jest kilka dodatków, które zwiększają całkowitą cenę. Zalecamy odznaczenie tych pól, ponieważ zawsze możesz je dodać później, jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz tych usług.

informacje o pakiecie bluehost

Następnie należy przewinąć stronę w dół, aby wprowadzić szczegóły płatności. Zostaniesz również poproszony o wyrażenie zgody na ich Warunki korzystania z usługi, a następnie kliknij przycisk Prześlij.

Otóż ​​to!

Z powodzeniem subskrybujesz plan hostingowy WooCommerce. Otrzymasz teraz wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat logowania do panelu sterowania hostingu (cPanel), w którym możesz zarządzać wszystkim, od plików hostingu po wiadomości e-mail i wsparcie.

Śmiało i zaloguj się do swojego cPanel. Zostaniesz powitany wyskakującym okienkiem informującym, że WordPress wraz z WooCommerce został wstępnie zainstalowany. Możesz teraz kliknąć zaloguj się na swojej stronie i zacznij zarządzać swoim sklepem internetowym.

Zainstalowano Woocommerce

Zobaczmy teraz, jak uruchomić sklep internetowy za pomocą WooCommerce.

4.2 Skonfiguruj WooCommerce

Korzystając z danych logowania z adresu e-mail, musisz zalogować się do pulpitu WordPress, gdzie zobaczysz wiadomość powitalną. Śmiało i kliknij Nie potrzebuję linku pomocy. Nie martw się, przeprowadzimy Cię przez każdy etap procesu.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że podałeś nazwę i slogan swojej witryny. Aby to zrobić, musisz odwiedzić Ustawienia »Ogólne i wstaw tytuł i opis strony WordPress.

Twój pakiet hostingowy WordPress został dostarczony z bezpłatnym certyfikatem SSL. Ten certyfikat jest wstępnie zainstalowany dla Twojej nazwy domeny. Jednak witryna WordPress musi zostać skonfigurowana, aby ładowała się jako https vs. http. Musisz także zmienić adres WordPress i adres witryny, aby używać https zamiast http.

wiadomość powitalna wordpress na bluehost

Następnie musisz uruchomić kreatora konfiguracji WooCommerce. Po prostu kliknij Uruchom Kreatora instalacji przycisk. Kreator instalacji przeprowadzi Cię przez podstawową konfigurację sklepu WooCommerce.

kreator konfiguracji woocommerce

W pierwszym kroku zostaniesz poproszony o podanie lokalizacji swojego sklepu. Zostaniesz także poproszony o wybranie waluty, której chcesz używać. Po wykonaniu pierwszego kroku możesz przejść do kroku Płatność.

konfiguracja sklepu woocommerce

Domyślnie WooCommerce pozwala tylko na przyjmowanie płatności za pośrednictwem PayPal. Możesz po prostu wpisać swój adres e-mail PayPal w tym kroku bez łączenia konta PayPal. Jeśli chcesz dodać dodatkowe metody płatności, musisz zainstalować odpowiednie dodatki (co możesz zrobić później).

płatność woocommerce

Jeśli zdecydujesz się sprzedawać towary fizyczne w sklepie WooCommerce, zostaniesz poproszony o skonfigurowanie metod wysyłki i opłat za wysyłkę zarówno dla przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych.

wysyłka woocommerce

Po skonfigurowaniu opcji wysyłki WooCommerce przekonuje Cię do połączenia witryny z Jetpack. Konfiguracja Jetpack nie jest koniecznym krokiem do zbudowania sklepu WooCommerce, więc możesz go pominąć. Możesz znaleźć Pomiń ten krok opcja na dole strony.

Woocommerce z jetpack

Gotowe z kreatorem konfiguracji.

gotowe na Woocommerce

4.3 Zmień motyw WordPress

Motywy WordPress kontrolują wygląd Twojej witryny. Aby nadać swojej witrynie unikalny wygląd, wystarczy znaleźć i zainstalować na niej odpowiedni motyw. Za pomocą WordPressa możesz dostosować istniejący motyw, a nawet zainstalować niestandardowy motyw według swoich unikalnych wymagań.

Domyślnie Twój sklep WooCommerce jest fabrycznie zainstalowany z motywem Storefront. Storefront to darmowy motyw WordPress oferujący głęboką integrację z WooCommerce.

Jeśli chcesz dostosować motyw Storefront bez dotykania jednego wiersza kodu, możesz uzyskać pakiet rozszerzeń Storefront, który pomoże Ci zachwycić klientów wyjątkowym wyglądem.

Alternatywnie możesz łatwo znaleźć inny motyw zgodny z WooCommerce w darmowym repozytorium wtyczek. Przed wybraniem losowego motywu z oficjalnego katalogu najlepiej jest zapoznać się z recenzjami motywów zgodnymi z WooCommerce i zdecydować, który będzie idealnym wyborem dla Twoich potrzeb.

Motyw premium należy pobrać ze strony dostawcy motywu i ręcznie przesłać na WordPress.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z bezpłatnego motywu WordPress z oficjalnego repozytorium motywów, możesz go wyszukać i zainstalować bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress bez konieczności pobierania go na komputer.

Aby zainstalować darmowy motyw, przejdź do Wygląd »Tematy na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Następnie kliknij Dodaj nowy motyw pudełko. Możesz teraz znaleźć polecane motywy na pulpicie nawigacyjnym.

dodaj nowy motyw

Przed zainstalowaniem możesz wyświetlić podgląd motywu, klikając wyświetlane miniatury. Możesz także filtrować motywy na podstawie układów, funkcji i nisz, klikając przycisk Filtr funkcjiprzycisk.

Ponieważ szukasz motywu do eCommerce, możesz po prostu sprawdzić E-commerce opcja w kolumnie tematu. W ten sposób pokażą Ci tylko motywy kompatybilne z eCommerce.

filtruj motyw eCommerce

W prawym rogu wpisz nazwę motywu na pasku wyszukiwania. Po znalezieniu odpowiedniego motywu najedź kursorem na jego obraz i kliknij zainstalować przycisk. Następnie kliknij Aktywuj aby zmienić wygląd swojej witryny.

instalacja motywu woocommerce

4.4 Rozszerz swój sklep internetowy o wtyczki

WooCommerce obsługuje mnóstwo różnych wtyczek dodatków, które pozwalają ulepszyć twój sklep internetowy bez pisania kodu lub zatrudniania profesjonalnego programisty.

Podobnie jak motywy WordPress, możesz łatwo znaleźć i zainstalować darmowe wtyczki z repozytorium wtyczek WordPress na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić Wtyczki »Dodaj nowe. Użyj pola wyszukiwania w prawym rogu, aby znaleźć wtyczkę i kliknij Zainstaluj teraz przycisk. A następnie kliknij Aktywuj.

zainstaluj wtyczkę

Rozdział 5: Pierwsze kroki w sklepie internetowym

rozdział 5 pierwsze kroki w sklepie internetowym

WordPress to w pełni funkcjonalne narzędzie do tworzenia stron internetowych, które daje nieograniczone możliwości dostosowywania witryny tak, jak chcesz. W przeciwieństwie do innych popularnych rozwiązań eCommerce, WordPress ułatwia integrację bloga ze sklepem internetowym i tworzenie niezależnych stron internetowych.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z WordPress, przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia w pełni funkcjonalnej witryny wraz ze sklepem internetowym. Poniżej omówimy:

 1. Dodaj bloga do swojego sklepu internetowego
 2. Twórz niezależne strony
 3. Dodaj menu nawigacyjne
 4. Dodaj widżet
 5. Skonfiguruj statyczną stronę główną

5.1 Dodaj bloga do swojego sklepu internetowego

Czy chcesz pomóc klientom eCommerce pozostawać w kontakcie z Twoją marką? Chcesz przyciągnąć więcej odwiedzających, zwiększyć sprzedaż i przychody? Następnie musisz zintegrować blog ze swoim sklepem internetowym.

Każda firma eCommerce potrzebuje bloga. Integrując bloga ze swoim sklepem, możesz aktualizować wiadomości o swojej marce i pozostać w kontakcie z klientami. Prowadzenie regularnego bloga to również jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu organicznego na Twojej stronie.

Przyjrzyjmy się, jak utworzyć i opublikować post na blogu w witrynie WordPress.

W menu po lewej stronie pulpitu WordPress znajdziesz dwie podobne opcje, które mogą pomylić Cię jako nowego użytkownika: Posty i Strony.

Wybierać Posty jeśli chcesz utworzyć post w witrynie, który pojawia się w odwrotnej kolejności chronologicznej (najpierw na najnowszej stronie) w witrynie WordPress. Wpisy są również podzielone na kategorie i tagi. Możesz przeczytać różnica między kategoriami i tagami po więcej informacji.

Aby utworzyć swój pierwszy post na blogu, przejdź do edytora postów, przechodząc do Posty »Dodaj nowe. Musisz zacząć od dodania tytułu do swojego posta na blogu. Następnie możesz rozpocząć pisanie treści postów na blogu w edytorze postów.

Aby przesłać zdjęcia do swojej witryny, użyj „+” przycisk. Następnie wybierz wizerunek opcja. Teraz możesz albo przesłać obraz z komputera lokalnego za pomocą opcji przesyłania, albo dodać istniejący z biblioteki za pomocą przycisku biblioteki multimediów.

5.2 Utwórz niezależne strony

Podobnie jak blog, musisz również dodać samodzielne strony do swojej witryny, takie jak strona O nas, strona Kontakt, strona Warunki usługi itp..

Dodanie strony jest prawie podobne do dodania posta na blogu. Jedyna różnica polega na tym, że musisz odwiedzić Strony »Dodaj nowe aby utworzyć nową stronę. Po zakończeniu kliknij Publikować przycisk, aby opublikować stronę.

5.3 Dodaj menu nawigacyjne

Menu nawigacyjne przykleja się do górnej części witryny, dzięki czemu odwiedzający mogą łatwo znaleźć najważniejsze strony i linki.

Aby dodać menu nawigacji, przejdź do Wygląd »Menu. Musisz zacząć od podania nazwy menu w Nazwa menu pole i kliknij Utwórz menu.

utwórz menu w WordPress

Możesz teraz wybierać spośród istniejących stron, postów, niestandardowych linków i kategorii. Po wybraniu kliknij Dodaj do menu. Przeciągnij i upuść, możesz ustawić strukturę menu. Możesz także użyć metody przeciągnij i upuść, aby utworzyć zagnieżdżone menu rozwijane. Po zakończeniu wybierz lokalizację wyświetlania i kliknij Zapisz menu.

struktura menu pozycji

5.4 Dodaj i dostosuj swoje widżety

W witrynie WordPress możesz łatwo dodać odpowiednie widżety paska bocznego zgodnie z własnymi preferencjami.

Dodanie widżetu jest przydatne, jeśli chcesz wyświetlać dynamiczne treści na pasku bocznym, takie jak przyciski mediów społecznościowych, kanały na Facebooku, referencje itp. Jeśli Twój motyw WordPress obsługuje widżety stopki, możesz go użyć do dodawania informacji o prawach autorskich, linków, i więcej.

Iść do Wygląd »Widżety i wybierz z dostępnych widżetów. Następnie przeciągnij wybrane opcje do obszaru widżetu witryny WordPress.

dodaj widżety w wordpress

5.5 Skonfiguruj statyczną stronę główną

Domyślnie WordPress wyświetla najnowsze posty na blogu jako stronę główną zamiast strony statycznej. Jeśli chcesz ustawić niestandardową stronę statyczną jako stronę główną, wykonaj następujące czynności.

Po utworzeniu strony przejdź do Ustawienia »Czytanie. w Zostanie wyświetlona strona główna sekcji, musisz wybrać Strona statyczna a następnie z rozwijanego menu wybierz stronę, którą chcesz wyświetlić jako stronę główną. Po zakończeniu kliknij Zapisz zmiany.

statyczna strona główna

Rozdział 6: Rozszerz swój sklep internetowy

rozdział 6 dodaje więcej funkcji

Rozszerzenie podstawowych funkcji sklepu WooCommerce jest tak proste, jak instalacja wtyczek (aplikacji). Chociaż każdy sklep internetowy jest wyjątkowy pod względem linii produktów, odbiorców docelowych itp., Istnieją pewne zalecane wtyczki, z których prawie każdy sklep będzie musiał skorzystać, takie jak wtyczka formularza kontaktowego, wtyczka Google Analytics, wtyczka SEO i inne.

Poniżej znajdują się zalecane wtyczki WordPress, które mogą okazać się przydatne w Twoim sklepie internetowym:

 • Buduj formularze kontaktowe za pomocą WPFormsZawodowiec | Wolny
 • Połącz swoją witrynę z Google Analytics za pomocą MonsterInsightsZawodowiec | Wolny
 • Popraw swoje SEO dzięki Yoast SEOZawodowiec | Wolny
 • Dodaj dodatkową warstwę bezpieczeństwa za pomocą Sucuri
 • Wykonuj regularne kopie zapasowe za pomocą Updraft Plus – Pro | Wolny
 • Popraw wydajność WordPress za pomocą W3 Total Cache
 • Zapobiegaj komentarzom ze spamem za pomocą Akismet – Pro | Wolny
 • Rozwijaj swoich subskrybentów i sprzedaż dzięki OptinMonster

Ponieważ szczegółowe wyjaśnienie wszystkich wtyczek byłoby przytłaczające, wyjaśnimy tylko cztery najważniejsze:

 1. Włącz śledzenie klientów dzięki MonterInsights
 2. Dodaj formularze online do swojej witryny za pomocą WPForms
 3. Popraw SEO swojego sklepu dzięki Yoast
 4. Zmniejsz liczbę porzucanych koszyków dzięki OptinMonster

6.1 Włącz śledzenie klientów za pomocą MonsterInsights

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób Twoi klienci wchodzą w interakcje z Twoją witryną? Chcesz śledzić sprzedaż i przychody swojego sklepu?

Następnie musisz włączyć śledzenie eCommerce za pomocą Google Analytics w swoim sklepie. Google Analytics to najbardziej wszechstronne narzędzie do śledzenia Twojej witryny. Daje szczegółowe informacje o tym, jak użytkownicy znajdują Twoją witrynę i wchodzą w interakcje ze stronami. Co najlepsze, Google Analytics jest całkowicie darmowy.

Domyślna konfiguracja Google Analytics nie pozwala na śledzenie złożonych interakcji użytkownika, takich jak transakcje eCommerce, przesyłanie formularzy, pobieranie plików itp. W tym miejscu pojawia się wtyczka MonsterInsights. MonsterInsights ułatwia Google Analytics dla Twojej witryny. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możesz śledzić złożone działania użytkowników, w tym transakcje eCommerce.

Przeczytaj pełną recenzję MonsterInsights.

Przyjrzyjmy się, jak włączyć śledzenie Google Analytics w Twojej witrynie.

Udaj się do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj MonsterInsights, a gdy pojawi się wtyczka, kliknij Zainstaluj teraz i wtedy, Aktywuj.

zainstaluj monsterinsights

Udaj się do Statystyki »Ustawienia do uwierzytelnienia witryny za pomocą Google Analytics. Kliknij Uwierzytelnij się na swoim koncie Google.

kliknij uwierzytelnij na swoim koncie Google

Na następnym ekranie wybierz swoje konto Google.

wybierz konto Google do analizy

Następnie pozwól MonsterInsights zarządzać swoim kontem.

zezwalaj monsterinsights na zarządzanie analityką

Na koniec wybierz odpowiedni profil witryny dla swojej witryny i kliknij Pełne uwierzytelnienie.

uwierzytelnij monsterinsights

Po uwierzytelnieniu możesz łatwo sprawdzić, jak działa Twoja witryna, odwiedzając stronę Statystyki »Raporty.

wordpress google analytics with monsterinsights

Śledzenie eCommerce jest profesjonalną funkcją MonsterInsights. Musisz uaktualnić do MonsterInsights Pro do włącz śledzenie eCommerce.

Zacznij korzystać z MonsterInsights już dziś aby łatwo skonfigurować Google Analytics w swojej witrynie.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować MonsterInsights Lite.

6.2.Dodaj formularze online za pomocą WPForms

Prowadząc sklep internetowy, musisz zbudować wiele różnych formularzy online, takich jak formularze kontaktowe, formularze obsługi klienta, formularze przeglądu produktu, formularze ankiety, formularze rejestracyjne, niestandardowe formularze logowania itp..

Najlepszym sposobem na utworzenie różnego rodzaju formularzy dla Twojej witryny jest zainstalowanie wtyczki WPForms. WPForms ułatwia tworzenie dowolnych formularzy w witrynie dzięki potężnemu narzędziu do przeciągania i upuszczania. Oprócz łatwości użycia, poniżej znajduje się kilka powodów, dla których WPForms jest najlepszym narzędziem do tworzenia formularzy WordPress:

 • Mnóstwo wbudowanych szablonów formularzy: Wtyczka jest dostarczana z mnóstwem przydatnych gotowych szablonów formularzy, więc nie musisz tworzyć wszystkich formularzy od zera. Dzięki dodatkowi do pakietu szablonów otrzymujesz ogromną różnorodność gotowych szablonów dla każdej niszy i branży.
 • Integracje z twoimi ulubionymi aplikacjami: WPForms płynnie integrują się z Twoimi usługami e-mail marketingu i innymi aplikacjami innych firm, z których korzystasz.
 • Niestandardowe formularze rejestracji i logowania: Miej spójny branding w całej witrynie, w tym formularze rejestracji i logowania.
 • I dużo więcej…

Przeczytaj pełną recenzję WPForms.

Aby utworzyć formularz na swoim blogu, najpierw musisz zainstalować WPForms, przechodząc do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj wtyczkę WPForms, a gdy się pojawi, kliknij Zainstaluj teraz, i wtedy Aktywuj.

zainstaluj wpforms

Nastąpi przekierowanie do pięknej strony powitalnej WPForms. Możesz albo kliknąć Utwórz swój pierwszy formularz przycisk lub kliknij WPForms »Dodaj nowe aby utworzyć swój pierwszy formularz.

stwórz swój pierwszy formularz

Następnie pojawi się monit o wybranie szablonu. Możesz wybrać jeden z gotowych szablonów lub rozpocząć od pustego formularza. Jeśli chcesz, możesz nadać niestandardową nazwę swojemu pierwszemu formularzowi kontaktowemu.

wybierz szablon formularza

WPForms ułatwia tworzenie formularzy metodą przeciągnij i upuść. Kliknij odpowiednie pola formularza w lewym panelu, aby dodać je do formularza. Możesz również z łatwością zmienić ich rozmieszczenie, a nawet z łatwością usunąć niepotrzebne pola. Po dokonaniu niezbędnych zmian kliknij Zapisać.

utwórz prosty formularz

Następnie przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij WPForms »Wszystkie formularze. Zobaczysz teraz wszystkie utworzone formularze. Tuż obok nazwy formularza zobaczysz krótki kod formularza. Skopiuj ten krótki kod.

WPForms

Teraz przejdź do posta lub strony, na której chcesz dodać formularz, i kliknij „+” zaloguj się w lewym górnym rogu edytora Gutenberga.

Za pomocą pola wyszukiwania wyszukaj krótki kod. Wybierz po znalezieniu. Na ekranie pojawią się następujące informacje.

Teraz wklej wcześniej skopiowany kod, wklej go w danym polu i wciśnij Publikować przycisk po prawej stronie.

Otóż ​​to! Pomyślnie opublikowałeś formularz kontaktowy.

Chcesz w prosty sposób utworzyć formularz kontaktowy? Następnie, zacznij korzystać z WPForm już dziś.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować WPForms Lite.

6.3 Popraw SEO swojego sklepu dzięki Yoast

Chcesz poszerzyć zasięg swoich produktów? Czy chcesz kierować bardziej ukierunkowany ruch z wyszukiwarek, które prawdopodobnie kupią twoje produkty?

W zasadzie musisz poprawić swoje SEO. Najlepszym sposobem na poprawę SEO twojego sklepu internetowego jest zainstalowanie wtyczki SEO takiej jak Yoast SEO.

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj Yoast na pasku wyszukiwania, który znajduje się w prawym górnym rogu. Wtyczka Yoast SEO pojawi się teraz na Twojej stronie. Kliknij zainstalować i wtedy Aktywuj.

yoast seo install

W panelu WordPress możesz teraz znaleźć menu SEO w menu po lewej stronie. Po prostu kliknij na to.

Jeśli wtyczka wykryje błędy SEO, możesz je naprawić, postępując zgodnie z podanymi sugestiami.

Konfigurowanie Yoast SEO jest łatwe przy użyciu kreatora konfiguracji. Po prostu kliknij kreator konfiguracji rozpocząć.

Kreator konfiguracji SEO

W pierwszym kroku zostaniesz zapytany, czy chcesz samodzielnie skonfigurować Yoast SEO, czy zatrudnić eksperta, który zrobi to za Ciebie. Wybierz KONFIGURUJ SWOJE SEO zrobić to sam.

skonfiguruj swoją SEO

W następnym kroku zostaniesz zapytany, czy Twoja witryna jest gotowa do indeksowania. Możesz wybrać opcję A. Następnie kliknij Kolejny.

yoast seo indexing

Następnie musisz wybrać typ swojej witryny. W takim przypadku chcesz wybrać – Sklep internetowy. Następnie kliknij Kolejny.

typ witryny seoast

W przypadku karty graficznej wiedzy Google zostaniesz zapytany, czy witryna jest prowadzona przez osobę, czy markę. Jeśli wybrano opcję Osoba, musisz podać jej nazwę. Jeśli wybierzesz Firma, musisz także dodać logo. Następnie kliknij Kolejny.

Twoja firma lub osoba

Możesz teraz wpisać adresy URL swojego profilu w mediach społecznościowych w odpowiednich polach. Następnie kliknij Kolejny.

profile społecznościowe yoast seo

W kroku widoczności w wyszukiwarce nie musisz zmieniać ustawień domyślnych, ponieważ są one skonfigurowane do indeksowania Twoich postów i stron. Po prostu kliknij Kolejny.

Twoja widoczność w wyszukiwarce seo

Archiwa autora mogą powodować problem ze zduplikowaną treścią dla wyszukiwarek. Aby temu zapobiec, możesz ją wyłączyć, jeśli Twój blog nie ma wielu autorów.

yoast seo wielu autorów

Następnie pojawi się monit o połączenie witryny z Google Search Console, która jest bezpłatnym narzędziem, które daje szczegółowe informacje o tym, jak Google postrzega treść bloga.

yoast seo wyszukiwarka google

Następnie możesz ustawić tytuł swojego bloga, a następnie kliknij Kolejny.

Twoje ustawienia tytułu

Możesz teraz wyjść z kreatora konfiguracji, ponieważ inne kroki zostały utworzone w celach promocyjnych, takich jak zapisanie się do newslettera Yoast.

Zacznij korzystać z Yoast SEO już dziś w celu poprawy SEO sklepu.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować darmowy SEO Yoast.

6.4 Zmniejsz porzucanie koszyków dzięki OptinMonster

Czy wiesz, że średni wskaźnik porzucania koszyków internetowych wynosi około 70%? Oznacza to, że tylko 3 na 10 klientów kończy kasę.

Najwyraźniej porzucenie koszyków jest największą przeszkodą dla biznesu eCommerce do pokonania. Możesz jednak ograniczyć porzucanie koszyków za pomocą wtyczki podobnej do wtyczki OptinMonster.

OptinMonster to popularne narzędzie do generowania leadów, które pozwala wyświetlać wyskakujące okienka wyskakujące, które przekształcają porzucających gości w subskrybentów.

Na przykład, gdy klient ma zamiar opuścić witrynę przed ukończeniem kasy, możesz poprosić go o uzupełnienie go za pomocą ukierunkowanej kampanii wyskakującej. Możesz użyć technologii zamiaru wyjścia OptinMonster, aby wyświetlić ukierunkowaną kampanię.

Aby utworzyć ukierunkowaną kampanię wyskakującą ukierunkowaną na wyjście, najpierw utwórz konto OptinMonster na ich oficjalnej stronie internetowej. Po zarejestrowaniu konta możesz rozpocząć tworzenie pierwszej wyskakującej kampanii z wyskakującym okiem, aby ograniczyć porzucanie koszyka. Najpierw kliknij zielony Utwórz kampanię.

Utwórz kampanię optinmonster

Następnie wybierz typ kampanii, klikając Popup.

optinmonster-typ kampanii

Następnie pojawi się monit o wybranie wstępnie zaprojektowanego szablonu kampanii. OptinMonster ma wstępnie zbudowany szablon specjalnie do porzucania koszyków, więc wybierzmy ten, zatytułowany Rezygnacja z kasy. Najedź kursorem na szablon i kliknij Użyj szablonu przycisk.

optinmonster porzucił szablon koszyka

Po kliknięciu Użyj szablonu zostanie wyświetlony monit o podanie nazwy kampanii i wybór witryny, w której będzie wyświetlane wyskakujące okienko. Następnie kliknij Zacznij budować przycisk, aby kontynuować.

Nastąpi przeniesienie do Kreatora kampanii. W tym obszarze możesz rozpocząć dostosowywanie kampanii do własnych potrzeb. Możesz zmieniać kolory, dodawać własny obraz i tekst oraz wiele więcej.

edytuj wyskakujące okno koszyka

Kiedy będziesz zadowolony z wyglądu wyskakującego okienka, nadszedł czas, aby ustawić reguły wyświetlania. Kliknij na Wyświetl reguły zakładka u góry ekranu. Następnie w menu rozwijanym wybierz wykryto wyjście. Możesz także wybrać poziom czułości wyjściowej wartości docelowej na niski, średni lub wysoki.

wyjście z wykrytej reguły wyświetlania

Możesz także dodać inne reguły, takie jak pokazywanie wyskakującego okienka również użytkownikom, którzy odwiedzili Twoją stronę kasy. Zapoznaj się z zasadami, aby sprawdzić, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Po zaprojektowaniu kampanii, ustawieniu reguł wyświetlania i upewnieniu się, że kampania jest połączona z usługą e-mail marketingu, kliknij zielony Zapisać przycisk, a następnie kliknij Publikować.
Stąd przełącz swoją kampanię na Relacja na żywo w Status Sekcja.

kampania optinmonster na żywo

W sekcji platformy wybierz WordPress i postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami, aby osadzić kampanię w swojej witrynie.

osadzić instrukcje kampanii optinmonster

Teraz zamiast tracić cenną sprzedaż, będziesz mógł przekonać porzucających użytkowników do zadowolonych klientów.
Niektóre inne sposoby ograniczenia porzucania koszyków obejmują dodawanie identyfikatorów bezpieczeństwa do witryny i oferowanie płatności dla gości. Dodanie plakietki bezpieczeństwa pomaga wzbudzić zaufanie klientów, a realizacja płatności dla gości ułatwia klientom realizację zamówienia, dzięki czemu nie muszą oni tworzyć konta.

Rozdział 7: Dodawanie pierwszych produktów

rozdział 7 dodaj pierwsze produkty

Możesz teraz zacząć wyświetlać swoje produkty w swoim sklepie, klikając Utwórz produkt przycisk. Spowoduje to przekierowanie do edytora produktów na pulpicie nawigacyjnym. Dodanie produktu do sklepu WooCommerce jest łatwe.

Podobnie jak w przypadku tworzenia strony lub postu, musisz dodać szczegóły produktu, takie jak tytuł, opis produktu, kategorie produktów, tagi produktu, obraz produktu i galerię, przechodząc do Produkty »Dodaj nowe.

woocommerce dodaj nowy produkt

Tuż pod edytorem tekstu znajduje się pole danych produktu, w którym można określić szczegółowe informacje o produkcie, takie jak:

 • Cena regularna i wyprzedażowa
 • Zarządzaj zapasami
 • Szczegóły wysyłki, takie jak waga i wymiary
 • Szczegóły dotyczące sprzedaży i sprzedaży krzyżowej produktów
 • I więcej…

dane produktu woocommerce

Znajdziesz także krótkie pole opisu, które jest używane, gdy na stronie znajduje się wiele produktów.

Rozdział 8: Lista kontrolna przed uruchomieniem

rozdział 8 przed uruchomieniem listy kontrolnej

Teraz, gdy sklep internetowy jest prawie gotowy, zanim zaczniesz działać, musisz upewnić się, że wszystko jest w porządku. Uruchomienie sklepu internetowego, zanim będzie on gotowy, może powodować problemy, a nawet odstraszyć potencjalnych klientów.

Oto lista kontrolna przed uruchomieniem, która zawiera każdy krok, który należy skreślić z listy rzeczy do zrobienia. Pamiętaj, aby wykonać każdy z tych kroków przed uruchomieniem sklepu internetowego na całym świecie.

 1. Zbuduj swój sklep internetowy – Zbuduj swój sklep internetowy i upewnij się, że wszystko wygląda idealnie dla przyszłych klientów. Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne strony, takie jak strony produktu, o stronie, stronie kontaktowej. Jako sklep internetowy potrzebujesz również koszyka i strony kasy.
 2. Przygotuj stronę już wkrótce – Zainteresuj odbiorców swoim sklepem internetowym, zanim jeszcze zostanie uruchomiony, dodając wkrótce stronę do swojej witryny. Możesz to łatwo zrobić za pomocą wtyczki WordPress już wkrótce SeedProd.
 3. Dodaj swoje produkty – Dodaj wszystkie swoje produkty do swojego sklepu internetowego. Obejmuje to obrazy wysokiej jakości, opisy produktów, ceny itp.
 4. Zoptymalizuj swoje zdjęcia – Sklepy internetowe są pełne obrazów, co może spowolnić Twoją witrynę. Pamiętaj, aby zoptymalizować swoje zdjęcia za pomocą wtyczki do optymalizacji obrazu, takiej jak reSmush.it.
 5. Dostosuj ustawienia podatku i wysyłki – Sprawdź dokładnie ustawienia podatków i wysyłki, aby upewnić się, że naliczasz odpowiednią cenę za sprzedawane produkty.
 6. Test na urządzenia mobilne – Wielu konsumentów robi zakupy online na urządzeniach mobilnych, więc upewnij się, że Twój sklep internetowy jest przyjazny dla urządzeń mobilnych.
 7. Sprawdź wydajność swojej witryny – Przetestuj szybkość i wydajność swojego sklepu internetowego, aby upewnić się, że jest zoptymalizowany dla kupujących. Możesz użyć naszego bezpłatnego narzędzia do testowania prędkości witryny, aby przetestować swoją witrynę i uzyskać sugestie dotyczące ulepszeń.
 8. Zainstaluj Analytics – Utwórz konto Google Analytics i użyj MonsterInsights do śledzenia danych witryny. Przetestuj, aby upewnić się, że dokładnie śledzi przed uruchomieniem sklepu internetowego.
 9. Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem SEO – Zainstaluj wtyczkę taką jak Yoast SEO, aby zoptymalizować swoją stronę pod kątem SEO.
 10. Skonfiguruj e-mail marketing – Musisz wysłać e-mailem do swoich klientów i na odwrót, więc skonfiguruj swój e-mail marketing. Powinieneś także zacząć powiększać swoją listę e-mailową za pomocą narzędzia do generowania potencjalnych klientów, takiego jak OptinMonster.
 11. Złóż zamówienie testowe – Upewnij się, że kupujący mogą z powodzeniem kupować produkty ze sklepu, składając zamówienie testowe za pomocą bramki płatności. Możesz zwrócić zamówienie natychmiast po potwierdzeniu, że działa.
 12. Sprzedawaj swój sklep internetowy – Rozpocznij marketing swojego sklepu internetowego, aby przyciągnąć więcej klientów do witryny eCommerce. Na przykład zacznij promować swój sklep internetowy w mediach społecznościowych i zacznij blogować.

Rozdział 9: Promuj i rozwijaj swój sklep internetowy

rozdział 9 rozwijaj swój sklep internetowy

Jeśli jesteś sprzedawcą eCommerce, Twoim ostatecznym celem powinno być zwiększenie sprzedaży i przychodów. Istnieje wiele różnych sposobów na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym. Rzućmy okiem na kilka z nich poniżej:

 • Zwiększ docelowy ruch.
 • Zamień odwiedzających w potencjalnych klientów i klientów, budując listę e-mail.
 • Materiały do ​​nauki i opanowania WordPress i WooCommerce.

9.1 Zwiększ docelowy ruch

Zwiększenie ruchu jest siłą napędową każdej firmy internetowej, ale pamiętaj, że większy ruch nie zawsze oznacza większą sprzedaż. Musisz upewnić się, że przyciągasz docelowy ruch, który jest zainteresowany Twoimi produktami.

Kilka sposobów na skierowanie bardziej ukierunkowanego ruchu do Twojej witryny to:

 • SEO: Popraw swoje SEO i pomóż potencjalnym klientom odkryć Twoje produkty w Google i innych wyszukiwarkach.
 • Płatne reklamy: SEO może być czasochłonne, więc jeśli chcesz szybko rozwiązać problem ukierunkowanego ruchu, możesz wydać pieniądze marketingowe na płatne reklamy.
 • Program partnerski: Rozpocznij program partnerski i zachęć ludzi do promowania Twoich produktów, aby uzyskać przychody z poleconych produktów.

9.2 Zbuduj i powiększ swoją listę e-mail

Jednym z powodów, dla których nie zamieniasz odwiedzających w klientów, jest brak relacji z nimi. Twoi klienci Cię nie znają, więc boją się dokonać zakupu w Twoim sklepie.

Zbudowanie listy e-mail to najlepszy sposób na nawiązanie i wzmocnienie relacji z potencjalnymi klientami.

Zbudowanie listy e-mailowej pomaga zakwalifikować potencjalnych klientów, zbudować z nimi długotrwałe połączenie, a ostatecznie pomaga przekształcić odwiedzających w potencjalnych klientów i klientów. w rzeczywistości, według ankiety, zwrot z inwestycji w e-mail wynosi około 4300%, więc jeśli nie traktujesz swojej listy poważnie, szybko się opóźnisz.

Z OptinMonster, możesz szybko podnieść swoją listę e-mailową, pokazując ukierunkowane kampanie budowania listy, wykrywając ich indywidualne zachowanie.

Związane z: Jak rozwinąć listę e-mail, PRAWDZIWE SZYBKO!

9.3 Dowiedz się i opanuj WordPress i WooCommerce

Aby móc prowadzić udany sklep internetowy, należy nauczyć się i opanować WordPress i WooCommerce.

Poniżej znajduje się kilka zasobów, które mogą Ci się przydać.

 • Blog OptinMonster: Blog OptinMonster to podstawowy zasób w Internecie do marketingu internetowego i optymalizacji współczynnika konwersji.
 • IsItWP: W IsItWP regularnie publikujemy samouczki WordPress, motyw WordPress i podsumowania wtyczek, recenzje, oferty WordPress i wiele więcej.
 • WPBeginner: WPBeginner to największy darmowy zasób WordPress w Internecie dla początkujących WordPress. Regularnie publikują przydatne samouczki, filmy, kody kuponowe do produktów WordPress i wiele więcej.
 • Blog WPForms: Jeśli chcesz przeczytać samouczki, które pomogą Ci rozwinąć działalność za pomocą platformy WordPress, musisz śledzić blog WPForms. Możesz także znaleźć wskazówki i zalecane praktyki tworzenia wszelkiego rodzaju internetowych formularzy WordPress.
 • Blog MonsterInsights: Blog MonsterInsights to doskonały zasób, z którego można skorzystać, aby zapoznać się z najlepszymi praktykami i zaleceniami Google Analytics. Znajdziesz wiele artykułów na temat WooCommerce, w tym konfigurację ulepszone śledzenie eCommerce, indywidualne śledzenie klientów, itp. dla WooCommerce.

Rozdział 10: Często zadawane pytania

rozdział 10 najczęściej zadawane pytania dotyczące sklepu e-commerce

Pomagając wielu użytkownikom założyć sklepy internetowe za pomocą WordPress + WooCommerce, okazało się, że ludzie często zadają te same pytania od nowa. Właśnie dlatego opracowaliśmy listę często zadawanych pytań, abyś mógł bez problemu uruchomić sklep internetowy.

Kiedy firma powinna rozpocząć tworzenie sklepu internetowego??

Ponieważ sprzedaż online szybko rośnie, posiadanie sklepu internetowego daje ogromną przewagę nad konkurencją.

Jeśli chcesz rozwinąć działalność online i zwiększyć przychody, powinieneś jak najszybciej uruchomić sklep internetowy.

Ile kosztuje uruchomienie sklepu internetowego?

Aby założyć sklep internetowy obsługiwany przez WooCommerce, musisz kupić nazwę domeny za 14,99 USD rocznie i konto hostingowe, które kosztują około 7,99 USD miesięcznie. W sumie założenie witryny będzie kosztować zaledwie 110,87 USD rocznie.

Czy mogę założyć sklep internetowy bez zakupu konta hostingowego??

Nie. Każda witryna wymaga konta hostingowego. Możesz znaleźć kilka platform eCommerce, które pozwalają zbudować sklep internetowy z subskrypcją premium, która obejmuje hosting w jej ramach.

Czy mogę założyć sklep internetowy bez WordPress / WooCommerce?

Tak, istnieje wiele platform eCommerce, które pozwalają łatwo zbudować sklep internetowy. Jednak najważniejszą rzeczą, która odróżnia WooCommerce od konkurencji, jest łatwość użycia. WooCommerce działa na WordPress, najpopularniejszej platformie do tworzenia stron internetowych na świecie. Oznacza to, że interfejs będzie znany, jeśli korzystałeś wcześniej z WordPress.

Kolejną korzyścią jest to, że w przeciwieństwie do innych platform eCommerce z własnym hostingiem, WooCommerce nie wymaga od ciebie żmudnego procesu instalacji. W rzeczywistości większość dostawców hostów internetowych, w tym Bluehost, obsługuje hosting WooCommerce, dzięki czemu można szybko uruchomić sklep internetowy bez konieczności instalowania oprogramowania lub ręcznej konfiguracji..

Jak mogę dodać blog do mojego sklepu internetowego??

Dodanie bloga do sklepu obsługiwanego przez WooCommerce jest łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć artykuły, przechodząc do Posty »Dodaj nowe, i opublikuj je, klikając przycisk Publikować przycisk.

Ponadto należy dodać link do swojego bloga w menu nawigacyjnym, aby odwiedzający mogli go łatwo znaleźć.

Jak sprawić, by moje produkty można było wyszukiwać w Google?

Jeśli chcesz, aby Twoi potencjalni użytkownicy odkryli Twój produkt w Google, musisz poprawić swoje SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek). SEO to praktyka polegająca na zwiększaniu ruchu w witrynie z wyszukiwarek poprzez podnoszenie pozycji stron w wynikach wyszukiwania.

Jak mogę dowiedzieć się więcej na temat terminologii WordPress?

Zobacz to Glosariusz WordPress Warunki dla początkujących za każdym razem, gdy zastanawiają Cię dziwne terminy lub skróty WordPress.

Jakie metody płatności są obsługiwane w WooCommerce?

Domyślnie WooCommerce umożliwia przyjmowanie płatności za pośrednictwem PayPal. Aby dodać więcej bramek płatności do swojego sklepu, znajdź odpowiedni dodatek WooCommerce i zainstaluj go w swoim sklepie. Możesz używać kart kredytowych za pośrednictwem Stripe, Authorize.net, Braintree i kilku innych bram. Możesz także akceptować przelewy bankowe, bitcoiny i inne.

Jak zarządzać wysyłką w WooCommerce?

WooCommerce obsługuje kilka opcji wysyłki:

 • Darmowa dostawa
 • Wysyłka według stawki zryczałtowanej
 • Międzynarodowa wysyłka
 • Dostawa lokalna / odbiór lokalny

Jeśli sprzedajesz wiele produktów, możesz zainstalować dodatek wysyłkowy, taki jak FedEx Shipping Method. W ten sposób nie musisz martwić się wysyłką zamówień złożonych przez klientów, co zapewnia spokój ducha.

Jak zwiększyć ruch w moim sklepie internetowym?

Niektóre sposoby kierowania ruchu do sklepu internetowego to:

 • Optymalizacja wyszukiwarki
 • Zwiększ ruch w mediach społecznościowych
 • Zainwestuj w reklamy online

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci stworzyć sklep internetowy z WooCommerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map