Jak stworzyć stronę internetową od zera w 2020 roku (krok po kroku)

jak zrobić stronę internetową


Czy chcesz zbudować stronę internetową od podstaw? Budowanie witryny biznesowej lub osobistej było w przeszłości dość trudne, zwłaszcza jeśli nie byłeś osobą znającą się na technologii. Dobrą wiadomością jest to, że przy wszystkich różnych opcjach dostępnych dzisiaj w Internecie, uruchomienie strony internetowej stało się niezwykle łatwe, nawet dla nie znających się na technologii użytkowników. Alleluja!

Zasadniczo, jeśli umiesz czytać, wskaż i kliknij myszą, możesz utworzyć witrynę internetową w mniej niż 60 minut.

Tworząc witrynę od zera, możesz rozszerzyć swój zasięg na szerszą publiczność i nawiązać kontakt z podobnie myślącymi ludźmi na całym świecie. Dzięki odpowiednim strategiom Twoja strona internetowa może również pomóc Ci w tworzeniu stałego strumienia dochodów online.

W tym artykule pokażemy, jak założyć witrynę krok po kroku, bez wiedzy technicznej.

Dla Twojej wygody zorganizowaliśmy nasz ostateczny przewodnik po tworzeniu strony internetowej w 10 różnych rozdziałach:

Contents

Rozdział 1: Po co budować stronę internetową od zera?

rozdział 1 po co budować stronę internetową od zera

Każdego dnia powstają tysiące stron internetowych. Być może zastanawiasz się, dlaczego założyć stronę internetową? Jest ich już tak wiele, jak możesz konkurować? Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli Twoja witryna nie jest najpopularniejsza, nadal może przynieść Ci wiele korzyści.

Niektóre korzyści z założenia własnej strony internetowej obejmują:

 • Połącz się z nowymi ludźmi – Własna strona internetowa może pomóc Ci połączyć się z innymi podobnie myślącymi ludźmi z całego świata.
 • Podziel się swoją pasją – Jeśli coś Cię pasjonuje, możesz stworzyć stronę internetową, aby dzielić się tą pasją z innymi.
 • Pomagać innym – Chcesz podzielić się swoją wiedzą, aby pomóc innym? Strona internetowa może ci w tym pomóc.
 • Znajdź nową pracę – Wielu pracodawców poszukuje kandydatów online. Tworząc profesjonalną stronę internetową, możesz zaprezentować swoją poprzednią pracę, która pomoże ci znaleźć nową pracę.
 • Zarabiaj dodatkowe pieniądze – Dzięki reklamom, marketingowi afiliacyjnemu lub sprzedaży produktów online możesz zbudować stronę internetową, aby zarobić dodatkowe pieniądze na boku.
 • Promuj swoją firmę – Jeśli masz już firmę, możesz założyć witrynę internetową, aby promować swoją firmę i pozyskiwać nowych klientów online.

Ponadto w dzisiejszych czasach założenie strony internetowej jest takie proste. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własną stronę internetową, czy to dla biznesu, czy dla zabawy.

↑ Wróć do spisu treści

Rozdział 2: Rodzaje stron internetowych

tworzenie różnych rodzajów stron internetowych

Zanim utworzysz witrynę, musisz zdecydować, jaki typ witryny powinieneś utworzyć. Rodzaj witryny, którą chcesz utworzyć, jest ważnym krokiem w ustaleniu, jak powinna ona wyglądać i czego potrzebujesz w witrynie.

Istnieje wiele różnych rodzajów stron internetowych. Omówimy kilka z nich poniżej, aby pomóc Ci zdecydować, jaki typ witryny chcesz utworzyć.

Sklep internetowy
Sklep internetowy, znany również jako witryna eCommerce, umożliwia kupowanie produktów bezpośrednio z Twojej witryny. Prawdopodobnie już wcześniej odwiedziłeś wiele witryn eCommerce, większość dużych marek je ma, np Walmart, Amazonka, Najlepsza oferta, i tak dalej.

tworzenie witryny e-commerce amazon

Możesz odwiedzić te strony, kupić produkt online i wysłać go do Ciebie. Ale sklepy internetowe są przeznaczone nie tylko dla dużych marek, ale także dla mniejszych firm.

W witrynie eCommerce musisz wymienić produkty, które masz na sprzedaż, w tym obraz, opis produktu i cenę. Potrzebujesz także koszyka na zakupy i strony kasy, na której użytkownicy mogą wprowadzić informacje o płatności, aby dokonać zakupu.

Jeśli więc planujesz sprzedawać produkty w swojej witrynie, musisz utworzyć sklep internetowy.

Blog
Blog to informacyjna strona internetowa z regularnie aktualizowanymi postami / artykułami pisanymi w nieformalnym, konwersacyjnym stylu, prezentowanymi w odwrotnej kolejności chronologicznej (najpierw najnowsze posty na blogu). Kiedy po raz pierwszy wprowadzono blogi, ludzie używali ich głównie jako rodzaju internetowego dziennika, w którym dzielili się tym, co jedli na śniadanie, co robili tego dnia, dzielili się przemyśleniami i tak dalej.

Ale dzisiaj blogi to znacznie więcej. Blogi nie są już dla zabawy, możesz zarabiać na blogu, dodając reklamy i linki partnerskie. Ponadto ludzie mogą odwiedzać witryny blogów, aby nie tylko czytać o czyimś życiu, ale także poznawać różnorodne tematy. Niektóre popularne nisze blogowe obejmują:

 • Styl życia
 • Tech
 • Przedsiębiorczość
 • Jedzenie / Przepisy
 • Rodzicielstwo
 • Zdrowie i Kondycja
 • Podróżować
 • Finanse / budżetowanie

Niektóre popularne przykłady blogów obejmują nasze własne, IsItWP, a także WPBeginner, Szczypta Mniam, TechCrunch, i Huffington Post.

strona blogu

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą na dany temat, powinieneś założyć stronę blogu.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, sprawdź nasz post na temat blogu i różnic między blogiem a witryną.

Fora
Witryna forum to internetowa witryna do dyskusji, w której ludzie mogą prowadzić rozmowy w formie opublikowanych wiadomości. Różni się to od strony czatu na żywo, ponieważ fora prawie nigdy nie są aktywne, a wiadomości mogą być czytane w dowolnym momencie przez dowolną osobę na stronie.

Witryna forum, znana również jako tablica ogłoszeń, jest okazją dla podobnie myślących osób, aby spotkać się w celu omówienia różnych tematów. Fora są zazwyczaj zorganizowane i podzielone na różne tematy, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo znaleźć to, czego szukają.

Niektóre popularne strony internetowe forum to Quora i Reddit.

budowanie strony forum reddit

Jeśli chcesz utworzyć społeczność online dla użytkowników w celu omawiania tematu lub różnych tematów, rozważ utworzenie witryny internetowej forum.

Niszowa sieć społecznościowa
Wszyscy słyszeliśmy o portalach społecznościowych takich jak Facebook i Twitter, które to platformy oferują miliardy użytkowników. Ale niszowa witryna sieci społecznościowej jest skierowana tylko do określonego segmentu populacji ogólnej.

W niszowej sieci społecznościowej użytkownicy mogą nawiązywać połączenia z osobami podobnymi do siebie lub zainteresowanymi tymi samymi tematami. Na przykład możesz stworzyć niszową sieć społecznościową dla właścicieli psów lub profesjonalnych muzyków.

Niektóre popularne niszowe sieci społecznościowe obejmują Koledzy z klasy, Ostatnia stacja FM, i Spotkanie.

koledzy z klasy niszowej sieci społecznościowej

Chcesz stworzyć społeczność ciasnych rycerzy, która pozwala ludziom o podobnych poglądach łączyć się ze sobą? Uruchom niszową witrynę sieci społecznościowej.

Witryna członkowska
Witryna członkowska to zamknięta witryna, na której tylko osoby, które zasubskrybowały, mogą uzyskać dostęp do treści za bramą. „Brama” to po prostu bariera, którą stawiasz na przedniej stronie witryny, gdzie użytkownicy muszą się zalogować, aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych treści, ofert specjalnych lub interakcji ze społecznością. Witryna członkowska może być płatna, bezpłatna lub po części.

Za pomocą wtyczki WordPress, takiej jak ProfilePress lub MemberPress, możesz łatwo zmienić dowolną witrynę internetową w witrynę członkowską.

Niektóre popularne witryny członkowskie obejmują Lista osób wtajemniczonych, Cicha spekulacja, i Autorytet CopyBlogger.

wishlist-insider-member-site

Jeśli chcesz utworzyć witrynę internetową o charakterze VIP, rozważ utworzenie witryny członkowskiej.

Statyczna witryna biznesowa
Innym popularnym typem witryny jest statyczna witryna biznesowa. Statyczna witryna firmy to niezmienna, rzadko aktualizowana witryna, która reprezentuje i promuje konkretną firmę. Ten typ witryny istnieje, aby ludzie mogli odkryć Twoją firmę online i zobaczyć, co masz do zaoferowania.

Statyczna witryna firmy może zawierać adres firmy, numer telefonu, stronę kontaktową oraz przegląd działań firmy. Zazwyczaj zawierają także stronę Informacje, aby potencjalni klienci mogli poznać Ciebie i Twoje dane uwierzytelniające, listę oferowanych usług, zdjęcia biznesowe oraz recenzje i referencje.

Niektóre przykłady statycznych witryn biznesowych obejmują Fantastyczny motyw oraz witryny małych firm, takie jak Nowe ekologiczne krajobrazy.

niesamowita strona motywacyjna

Jeśli więc chcesz stworzyć obecność online dla swojej małej firmy i nie masz produktów do sprzedaży online, wybierz statyczną witrynę firmy.

Mamy nadzieję, że już zdecydowałeś, jaki typ witryny powinieneś stworzyć. Następnym krokiem jest rozpoczęcie budowy! Ale najpierw musisz wybrać odpowiedniego narzędzia do tworzenia witryn.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 1 – Po co budować stronę internetową od zera?

Rozdział 3: Wybór narzędzia do tworzenia witryn internetowych

wybór narzędzia do tworzenia stron internetowych w celu założenia strony

Budowa strony internetowej była trudna. Jeśli chcesz mieć własną stronę internetową, musisz zacząć budować ją od zera, co wymaga specjalistycznego poziomu umiejętności kodowania. Lub musiałbyś zatrudnić projektanta stron internetowych, aby go zbudował, co może być dość drogie. Na szczęście już tak nie jest.

Na rynku dostępnych jest wiele programów do tworzenia witryn internetowych, które pozwalają szybko zbudować witrynę internetową. Ale nie wszyscy twórcy witryn są tworzeni jednakowo. Przy tak wielu możliwościach wyboru, skąd wiesz, który kreator stron internetowych jest dla Ciebie najlepszy?

W następnej sekcji omówimy najlepszych twórców witryn. Omówimy ich funkcje, łatwość użycia, cenę i inne, aby pomóc Ci zdecydować, który twórca witryny jest najlepszym rozwiązaniem do budowy Twojej witryny.

3.1 Showdown najlepszych twórców stron internetowych

Następujący twórcy stron internetowych są przyjaźni dla początkujących, co oznacza, że ​​przy każdej z tych opcji możesz stworzyć stronę internetową od zera w ciągu kilku godzin. Omówimy każdy z nich, aby pomóc Ci zdecydować, który program do tworzenia witryn najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wix
kreator stron www wix

Wix to narzędzie do przeciągania i upuszczania stron internetowych, które umożliwia łatwe tworzenie dowolnego rodzaju stron internetowych. Możesz zaprojektować własną stronę internetową, zaczynając od pustej tablicy lub wybrać spośród ponad 500 szablonów, które nadadzą Twojej stronie profesjonalny wygląd w mgnieniu oka. Możesz także łatwo dodawać tła wideo, animacje i wiele innych.

Plusy:

 • Wolny – Dzięki Wix możesz stworzyć stronę internetową bezpłatnie. Ich bezpłatny plan pozwala stworzyć prostą witrynę typu „przeciągnij i upuść” z ograniczonymi funkcjami.
 • Elastyczny projekt – Każda witryna internetowa tworzona za pomocą Wix będzie zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, tabletów i komputerów stacjonarnych. Oznacza to, że bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystają użytkownicy Twojej witryny, Twoja strona odpowiednio się dostosuje.
 • Zaawansowane funkcje – Dzięki Wix możesz łatwo zintegrować zaawansowane funkcje, takie jak dodanie witryny sklepu eCommerce. Wix zapewnia również narzędzia SEO i przewodniki, które pomagają zoptymalizować witrynę pod kątem ruchu organicznego.

Cons:

 • Reklamy marki Wix – Wix wyświetla markowe reklamy w Twojej witrynie z bezpłatnym planem, musisz uaktualnić do planu premium, aby usunąć reklamy.
 • Ograniczona personalizacja – Dostosowanie jest ograniczone w Wix. Musisz przejść na plan premium, aby uzyskać dostęp do większej liczby funkcji, a nawet wtedy jest on ograniczony w porównaniu z innymi twórcami witryn. Na przykład, jeśli chcesz akceptować płatności online w swojej witrynie, musisz uaktualnić do biznesplanu od 20 USD miesięcznie.
 • Bez eksportu – Wix nie ma możliwości eksportowania danych twojej witryny. Jeśli więc chcesz w przyszłości przenieść swoją witrynę na inną platformę, nie ma łatwego sposobu.

Cena £:
Za pomocą Wix możesz bezpłatnie zbudować prostą stronę internetową od zera. Aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji i usunąć reklamy marki Wix, musisz przejść na płatny plan witryny. Plany te wahają się od 5 USD / miesiąc – 29 USD / miesiąc. Jak wspomniano wcześniej, jeśli chcesz założyć witrynę eCommerce za pomocą Wix, musisz uaktualnić do wersji Business & Plan eCommerce, od 20 USD / miesiąc – 35 USD / miesiąc.

GoDaddy Website Builder
godaddy-builder stron internetowych

GoDaddy jest znanym rejestratorem domen i dostawcą usług hostingowych, ale oferuje również prosty kreator stron internetowych typu „przeciągnij i upuść”. Oferują one szereg szablonów do tworzenia witryn internetowych, które pomogą Ci zacząć. Ponadto szablony te można łatwo dostosować za pomocą sekcji łączenia i dopasowywania.

Plusy:

 • Narzędzia marketingowe – Kreatorzy stron GoDaddy są wyposażone w szereg narzędzi marketingowych, w tym SEO i marketing e-mailowy, aby zwiększyć Twoją obecność w Internecie.
 • Opcje typu strony internetowej – Ten kreator stron internetowych umożliwia tworzenie wielu różnych typów stron internetowych. Możesz łatwo dodać blog lub witrynę eCommerce do swojej witryny.
 • Przyjazny dla urządzeń mobilnych – Wszystkie strony internetowe utworzone w GoDaddy Website Builder są przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Cons:

 • Ograniczona personalizacja – Ten kreator stron internetowych oferuje mniej opcji projektowania i mniej funkcji dla Twojej witryny niż inne opcje.

Cena £:
W tym narzędziu do tworzenia witryn nie jest oferowany bezpłatny plan. Możesz zacząć korzystać z Kreatora stron GoDaddy za jedyne 5,99 USD miesięcznie z ich osobistym planem. Jeśli jednak chcesz akceptować płatności online lub darowizny za pośrednictwem PayPal w swojej witrynie, musisz przejść na abonament biznesowy za 9,99 USD miesięcznie.

Chcesz stworzyć witrynę eCommerce za pomocą narzędzia GoDaddy Website Builder? Następnie musisz wybrać najdroższy abonament, sklep internetowy, który kosztuje 29,99 USD miesięcznie.

Shopify
shopify-website-builder

Shopify to popularny program do tworzenia witryn internetowych ukierunkowany na witryny eCommerce. Ten internetowy kreator stron internetowych pozwala szybko stworzyć sklep internetowy, bez konieczności zajmowania się jakimkolwiek kodem. Oferują mnóstwo bezpłatnych i płatnych, konfigurowalnych motywów, dzięki którym Twój sklep internetowy zyska profesjonalny wygląd w mgnieniu oka.

Plusy:

 • Płatności online – Możesz akceptować płatności w Shopify bez żadnych kont stron trzecich. Ponadto zapewniają bezproblemową integrację z ponad 100 zewnętrznymi bramami płatniczymi.
 • Zaawansowane narzędzia marketingowe – Shopify oferuje zaawansowane narzędzia marketingowe, takie jak narzędzia SEO i wbudowane blogi. Ponadto dostarczają marketingowe raporty na desce rozdzielczej, dzięki czemu możesz mieć oko na wydajność swojego sklepu internetowego.
 • Przyjazny dla urządzeń mobilnych – Twój sklep internetowy będzie wyglądał świetnie, niezależnie od urządzenia, na którym użytkownicy przeglądają Twoją witrynę.

Cons:

 • Opłaty za transakcje – Jeśli korzystasz z zewnętrznej bramki płatności, zostaniesz obciążony wysoką opłatą transakcyjną w wysokości od 0,5 do 2%.
 • Drogie aplikacje – Aplikacje do integracji z mediami społecznościowymi, czatu na żywo, sprzedaży flash i innych produktów należy zakupić osobno. Może to spowodować, że dostosowanie sklepu internetowego będzie bardzo kosztowne.

Cena £:
Możesz zacząć korzystać z Shopify za 29 USD miesięcznie z abonamentem podstawowym, który obejmuje 3% opłaty transakcyjnej. Możesz przejść na drugi najwyższy plan, 79 USD / miesiąc, aby obniżyć opłatę transakcyjną do 1%. Jeśli chcesz obniżyć opłatę transakcyjną do 0,5% i uzyskać dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji potrzebnych do prowadzenia sklepu internetowego, musisz uaktualnić do najdroższego abonamentu, który kosztuje 299 USD miesięcznie.

Squarespace
konstruktor witryn squarespace

Squarespace to kolejny popularny kreator stron internetowych, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zbudowania witryny osobistej lub biznesowej. Oferują szereg oszałamiających szablonów zaprojektowanych dla różnych branż i nisz, aby w kilka sekund przekształcić witrynę. Ponadto każdy szablon ma wiele konfigurowalnych funkcji.

Zapoznaj się również z naszym przewodnikiem krok po kroku na temat przejścia z Squarespace na WordPress.

Plusy:

 • Pasmo & Przechowywanie – Dzięki dowolnemu ich planowi zyskujesz nieograniczoną przepustowość i nieograniczoną przestrzeń dyskową.
 • Brak opłat transakcyjnych – Nie będziesz pobierać opłat transakcyjnych za transakcje eCommerce z ich podstawowymi lub zaawansowanymi planami eCommerce.

Cons:

 • Brak bezpłatnego abonamentu – W przeciwieństwie do innych twórców stron internetowych, Squarespace nie oferuje żadnego bezpłatnego abonamentu. Ponadto ich plan początkowy jest również droższy niż w przypadku innych twórców stron internetowych.
 • Brak aplikacji innych firm – Squarespace nie zezwala na aplikacje ani rozszerzenia innych firm.

Cena £:
Osobisty plan dla Squarespace kosztuje 12 USD miesięcznie, obejmuje to możliwość tworzenia nieograniczonej liczby stron. Jeśli chcesz dodać witrynę eCommerce do swojej witryny, musisz uaktualnić do biznesplanu, który kosztuje 18 USD miesięcznie z 3% opłatą transakcyjną. Jeśli chcesz usunąć opłaty transakcyjne, musisz uaktualnić do podstawowego planu sklepu internetowego za 26 USD miesięcznie.

WordPress.org
wordpress-builder stron internetowych

WordPress.org jest najpopularniejszym narzędziem do tworzenia witryn wszechczasów i faktycznie obsługuje ponad 30% wszystkich stron internetowych. Za pomocą WordPress, znanego również jako WordPress, możesz łatwo zbudować dowolny rodzaj strony internetowej, w tym blog, witrynę dla małych firm lub firm, sklep eCommerce, portfolio i wiele innych.

Plusy:

 • Niekończące się dostosowywanie – Dzięki WordPress masz dostęp do tysięcy darmowych i płatnych motywów, które zmieniają wygląd Twojej witryny. Ponadto możesz łatwo zmienić motyw w dowolnym momencie. Uzyskujesz również dostęp do tysięcy bezpłatnych i płatnych wtyczek, aby dostosować i zwiększyć moc swojej witryny. Tworzenie w pełni dostosowanej strony internetowej jest łatwe i niedrogie dzięki WordPress.
 • Kontrola – Korzystając z WordPress, masz pełną kontrolę nad swoją witryną.

Cons:

 • Nieznaczna krzywa uczenia się – Nauka obsługi WordPressa zajmuje trochę czasu. Istnieją jednak wtyczki, których można użyć w celu ułatwienia procesu, takie jak narzędzia do przeciągania i upuszczania stron.
 • Nie można utworzyć bezpłatnej witryny – Nie możesz utworzyć bezpłatnej witryny za pomocą WordPress.org, musisz zapłacić za hosting i nazwę domeny.

Cena £:
Chociaż oprogramowanie WordPress jest bezpłatne, nadal musisz wydać trochę pieniędzy, aby stworzyć stronę internetową. Musisz kupić nazwę domeny i hosting, ale nie martw się, mogą być bardzo przystępne w zależności od wybranych dostawców. Ponadto w tym przewodniku omówimy, jak kupić nazwę domeny i hosting.

3.2 Dlaczego zalecamy WordPress.org?

WordPress jest zdecydowanie najlepszym wyborem do budowy strony internetowej. Jest to najpopularniejszy kreator stron internetowych z jakiegoś powodu. Możesz użyć WordPressa do zbudowania dowolnego rodzaju strony internetowej, niezależnie od tego, czy jest to witryna firmowa, blog, strona członkowska, strona forum, witryna eCommerce i tak dalej. Dodatkowo, dzięki WordPress, masz natychmiastowy dostęp do każdej funkcji, której potrzebujesz, aby Twoja witryna odniosła sukces.

Zapoznaj się również z naszym artykułem na temat najlepszych książek WordPress, aby uzyskać więcej zasobów na temat WordPress.

Zobaczmy, dlaczego WordPress.org jest najlepszym narzędziem do tworzenia witryn:

 • Wolny – Korzystanie z WordPress jest bezpłatne. Musisz kupić nazwę domeny i hosting, ale nawet przy tych kosztach WordPress jest nadal jednym z najtańszych producentów stron internetowych.
 • Popularny – Zapewniając ponad 30% wszystkich witryn internetowych, WordPress jest zdecydowanie najczęściej używanym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Liczby są bezpieczne.
 • Społeczność – Istnieje ogromna społeczność WordPress online. Za każdym razem, gdy masz problem lub potrzebujesz odpowiedzi na pytanie, możesz znaleźć mnóstwo artykułów, samouczków i dyskusji online, które pomogą Ci.
 • Tematy & Wtyczki – W przypadku innych twórców stron internetowych trzeba płacić dodatkowo, aby uzyskać dostęp do wtyczek, które zwiększają moc i personalizują witrynę. Ale dzięki WordPress masz natychmiastowy dostęp do tysięcy darmowych wtyczek. Oprócz tego oferują również tysiące darmowych motywów.
 • Łatwy w użyciu – Chociaż WordPress wymaga trochę czasu, aby się przyzwyczaić, jest tak naprawdę bardzo prosty i łatwy w użyciu. Instalowanie samego WordPressa nie zajmuje w ogóle czasu, wielu dostawców hostingu zapewnia instalację WordPressa jednym kliknięciem.

Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy korzystanie z WordPress do budowy witryny. Nawet kompletni początkujący mogą błyskawicznie stworzyć w pełni dostosowaną stronę internetową za pomocą WordPress.

Nie myl jednak WordPress.org ze WordPress.com. Zalecamy zbudowanie witryny za pomocą WordPress.org, ponieważ masz pełną kontrolę nad swoją witryną, nieograniczone opcje dostosowywania, a także jest tańsza. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem porównującym WordPress.com z WordPress.org.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 2 – Rodzaje stron internetowych

Rozdział 4: Skonfiguruj witrynę za pomocą WordPress – przewodnik techniczny

rozdział 4 załóż stronę

WordPress to najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych dostępna w Internecie. Obecnie obsługuje ponad 30% wszystkich stron internetowych.

WordPress sprawia, że ​​zbudowanie strony internetowej od podstaw jest niezwykle proste. Możesz łatwo dostosować wygląd i funkcje swojej witryny, instalując odpowiednio odpowiedni motyw i wtyczki (aplikacje).

Najlepsze jest to, że nie musisz znać żadnego kodu ani znać się na technologii. Pomożemy Ci uruchomić witrynę WordPress w niecałą godzinę. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższy przewodnik krok po kroku.

4.1 Wybór platformy – Self Hosted WordPress

Ponieważ istnieje wiele różnych twórców witryn do wyboru, łatwo jest zostać przytłoczonym. Mimo że wielu twórców stron internetowych jest darmowych, zawsze zalecamy uruchomienie strony internetowej na własnej platformie WordPress.

wordpress

Dzięki bezpłatnemu narzędziu do tworzenia witryn nie możesz skonfigurować niestandardowej nazwy domeny. Na przykład nie będzie można uzyskać domeny niestandardowej, takiej jak:

www.mycoolwebsite.com

Zamiast tego utknąłbyś z czymś takim jak:

www.freewebsitebuilder.com/mycoolwebsite.com.

Co nie jest tak profesjonalne i trudniej jest zapamiętać odwiedzającym. Darmowy program do tworzenia witryn wyświetla również nietrafne reklamy, co sprawia, że ​​Twoja witryna również wygląda nieprofesjonalnie i może denerwować odwiedzających. Jeśli chcesz skonfigurować niestandardową nazwę domeny i usunąć ich reklamy, prawie każdy twórca witryny wymaga subskrypcji planu premium, który jest dość drogi.

Kolejną wadą jest to, że interfejs większości twórców witryn jest dostarczany z wieloma rozdętymi opcjami, których prawdopodobnie nigdy nie będziesz potrzebować. To sprawia, że ​​tworzenie strony internetowej jest żmudnym zadaniem dla początkujących użytkowników.

Z drugiej strony, samoobsługowa platforma WordPress zapewnia pełną kontrolę nad witryną. Interfejs jest uporządkowany i możesz łatwo rozszerzyć funkcje swojej witryny, po prostu instalując potrzebne wtyczki. Ponadto WordPress oferuje tysiące bezpłatnych wtyczek, dzięki czemu możesz zwiększyć swoją witrynę bez żadnych kosztów.

Ponadto możesz znaleźć tysiące darmowych motywów WordPress z oficjalnego repozytorium motywów, które pozwalają łatwo dostosować wygląd witryny tak, jak chcesz.

4.2 Kup nazwę domeny i konto hostingowe

Aby założyć witrynę na WordPress.org, musisz posiadać nazwę domeny i konto hostingowe.

Nazwa domeny: Twoja nazwa domeny to adres Twojej witryny (URL) w Internecie, taki jak Google.com lub IsItWP.com. To właśnie klienci wpisują w swoich przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny. Nazwa domeny kosztuje zwykle około 14,99 USD rocznie.

Związane z: Najlepsze narzędzie do generowania nazw witryn (całkowicie za darmo)

hosting: Twoje konto hostingowe to miejsce, w którym zawartość witryny i pliki są przechowywane online. Pomyśl o tym jak o fizycznym domu twojej witryny. Gdy odwiedzający próbuje uzyskać dostęp do Twojej witryny, wpisując adres internetowy (nazwę domeny), zostanie przekierowany do witryny skonfigurowanej na serwerze hostingowym. Hosting zazwyczaj kosztuje 7,99 USD miesięcznie.

Łączny koszt nazwy domeny i hostingu może być dość drogi, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz.

Właśnie dlatego opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom DARMOWĄ nazwę domeny i ponad 60% zniżki na hosting. To świetna okazja, aby zacząć.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Współpracują ze społecznością WordPress od 2005 roku i sami są oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu przez WordPress. Przeczytaj naszą recenzję Bluehost, aby uzyskać więcej informacji.

Uwaga: Wierzymy w pełną przejrzystość. Jeśli kupisz hosting za pomocą naszego linku polecającego, otrzymamy niewielką prowizję bez żadnych dodatkowych kosztów. Otrzymasz zniżkę na hosting + bezpłatną nazwę domeny + bezpłatny SSL. Możemy otrzymać prowizję od niemal każdej firmy hostingowej, ale zalecamy produkty, które naszym zdaniem przyniosą wartość naszym czytelnikom.

Aby uruchomić witrynę WordPress, przejdź na stronę Bluehost i kliknij Zacznij teraz przycisk.

stwórz stronę na bluehost

Na następnej stronie zostaniesz poproszony o wybranie planu. Ponieważ dopiero zaczynasz, wybierz podstawowy plan. Zawiera bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL. Zawsze możesz zaktualizować później, gdy Twoja witryna się powiększy.

wybierz plan bluehost, aby uruchomić stronę internetową

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wybranie istniejącej domeny, którą posiadasz, lub możesz kupić nową domenę za darmo. Śmiało i kup nowy, ponieważ jest bezpłatny.

zakup domeny bluehost

Zostaniesz poproszony o podanie informacji o koncie. Aby ułatwić rejestrację, możesz zalogować się w Google za pomocą kilku kliknięć.

utworzenie konta bluehost

Po wprowadzeniu danych przewiń w dół strony, aż znajdziesz pole informacji o paczce. Możesz wybrać plan podstawowy na 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy. Możesz również zobaczyć, że wstępnie wybranych jest kilka dodatków, co daje łączną cenę. Zalecamy odznaczenie dodatków, ponieważ nie będziesz ich potrzebować od razu. Zawsze możesz je kupić później, jeśli zmienią się Twoje potrzeby.

Wybór 36-miesięcznego planu zapewni Ci najlepszy stosunek jakości do ceny.

informacje o pakiecie bluehost

Po zakończeniu wybierania planów przewiń dalej stronę, aby wprowadzić szczegóły płatności. Musisz wyrazić zgodę na Warunki korzystania z usługi, a następnie kliknąć Prześlij.

Otóż ​​to!

Subskrybujesz plan hostingowy. Zostaniesz poproszony o utworzenie hasła do swojego konta.

Następnie otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat logowania do panelu sterowania hostingu (cPanel), w którym możesz zarządzać wszystkim, od plików hostingu po wiadomości e-mail i wsparcie.

4.3 Zainstaluj WordPress na swoim hoście internetowym

Dzięki Bluehost nie musisz przechodzić osobnego procesu instalacji WordPress, ponieważ Bluehost teraz domyślnie instaluje WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać motyw WordPress, podać nazwę i slogan swojej witryny, a będziesz gotowy, aby rozpocząć korzystanie z WordPress.

Po zasubskrybowaniu planu hostingowego pojawi się monit o wybranie motywu WordPress. Możesz po prostu wybrać dowolną część na tym etapie, ponieważ zawsze możesz zmienić motyw później (pokażemy Ci, jak to zrobić na późniejszym etapie tego samouczka). Najważniejsze jest, aby zacząć budować swoją witrynę, aby jakikolwiek motyw spełnił zadanie na razie.

wybierz motyw

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy i sloganu swojej witryny.

stwórz nową stronę wordpress

Po określeniu szczegółów kliknij Kolejny. Bluehost zainstaluje teraz WordPress dla Ciebie, a po zakończeniu wyświetli Ci się następujący ekran:

instalacja wordpress powiodła się

Możesz zalogować się na swojej stronie, dołączając wp-admin na twój adres URL. Oto jak powinien wyglądać Twój adres URL logowania do WordPress:

http://example.com/wp-admin

Możesz teraz zalogować się na swojej stronie WordPress przy użyciu poświadczeń przesłanych na Twój adres e-mail.

logowanie wordpress

4.4 Zmień motyw WordPress

Dzięki WordPress możesz łatwo zmienić wygląd swojej witryny. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiedni motyw WordPress i zainstalować go na swojej stronie WordPress.

Domyślny motyw WordPress jest dobry, ale jeśli chcesz zmienić wygląd swojej witryny, możesz znaleźć alternatywny motyw z oficjalnego katalogu motywów i zainstalować go na swojej stronie. Znalezienie idealnego motywu sprawi, że witryna stanie się naprawdę Twoja, i sprawi, że poczujesz się jak Ty.

Zdecydowanie zalecamy przejrzenie naszej listy najlepszych motywów WordPress przed zanurzeniem się i zainstalowaniem losowego motywu.

Jeśli wybierzesz motyw premium, musisz go pobrać ze strony dostawcy motywu i przesłać na WordPress.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z bezpłatnego motywu WordPress z oficjalnego repozytorium motywów, możesz zainstalować go bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress bez ręcznego pobierania z komputera.

Aby zainstalować darmowy motyw, przejdź do Wygląd »Tematy na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Następnie kliknij Dodaj nowy motyw pudełko.

dodaj nowy motyw

Spowoduje to wyświetlenie niektórych polecanych motywów na pulpicie nawigacyjnym. Przed instalacją możesz nawet obejrzeć podgląd i jego szczegóły, klikając obraz.

Możesz także filtrować motywy na podstawie układów, funkcji i niszy witryny, klikając przycisk Filtr funkcji przycisk.

filtr funkcji motywu

W prawym rogu wpisz nazwę motywu na pasku wyszukiwania. Po znalezieniu idealnego motywu najedź myszką na jego obraz, a następnie kliknij przycisk zainstalować przycisk. Następnie kliknij Aktywuj przycisk, aby zmienić wygląd witryny.

instalacja motywu

4.5 Utwórz swoją pierwszą stronę

Po zmianie wyglądu witryny nadszedł czas, aby utworzyć nową stronę w witrynie.

W menu po lewej stronie pulpitu WordPress możesz znaleźć dwie podobne opcje, które są często mylące dla początkujących: Posty i Strony.

Wybierać Strony jeśli chcesz utworzyć samodzielne strony w witrynie WordPress, takie jak strona O nas, strona Kontakt, strona Warunki usługi itp..

Wybierać Posty jeśli chcesz utworzyć post na blogu, który pojawia się w odwrotnej kolejności chronologicznej (najpierw nowsze) na swojej stronie WordPress. Wpisy są również podzielone na kategorie i tagi. Możesz przeczytać różnica między kategoriami i tagami aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Aby utworzyć pierwszą stronę, przejdź do edytora stron, klikając Strony »Dodaj nowe. Zobaczysz edytor, w którym możesz zacząć tworzyć swoją stronę. Musisz dodać tytuł strony, zanim zaczniesz pisać zawartość w edytorze stron. Teraz kliknij ’+’ przycisk, aby dodać blok.

Zobaczysz tutaj kilka opcji. Teraz wybierz blok na podstawie tego, co chcesz dodać do swojej strony. Jeśli chcesz dodać akapit, wybierz opcję akapitu; w przypadku obrazów wybierz opcję obrazu, a następnie prześlij obraz z komputera lokalnego lub wybierz z biblioteki i tak dalej.

4.6 Skonfiguruj statyczną stronę główną

Domyślnie WordPress wyświetla najnowsze posty na blogu jako stronę główną zamiast strony statycznej. Jeśli chcesz ustawić niestandardową stronę jako stronę główną, po prostu wykonaj poniższe czynności.

Po utworzeniu strony przejdź do Ustawienia »Czytanie na pulpicie administracyjnym WordPress. w Zostanie wyświetlona strona główna opcja, musisz wybrać Strona statyczna i wybierz stronę, którą chcesz wyświetlić jako stronę główną w menu rozwijanym. Po zakończeniu kliknij Zapisz zmiany przycisk.

statyczna strona główna

4.7 Dodaj menu nawigacyjne

Menu nawigacyjne przykleja się do górnej części witryny, dzięki czemu odwiedzający mogą łatwo znaleźć najważniejsze strony i linki, ułatwiając przeglądanie witryny.

Aby dodać menu nawigacyjne, musisz przejść do Wygląd »Menu w twoim administratorze WordPress. Podaj nazwę menu w Nazwa menu pole (jest to szczególnie przydatne, jeśli Twój motyw obsługuje wiele menu nawigacji). Następnie kliknij Utwórz menu.

utwórz menu w WordPress

Możesz teraz wybierać spośród istniejących stron, postów, niestandardowych linków i kategorii. Po wybraniu tego, co według Ciebie zasługuje na wyróżnienie, kliknij Dodaj do menu. Przeciągnij i upuść, możesz ustawić strukturę menu. Następnie musisz określić lokalizację wyświetlania i kliknąć Zapisz menu.

struktura menu pozycji

4.8 Dodaj i dostosuj swoje widżety

W witrynie WordPress możesz łatwo dodawać widżety na pasku bocznym i w innych lokalizacjach gotowych dla widgetów, takich jak stopka witryny, nagłówek itp..

Dodanie widżetu pozwala dodawać niestandardowe / dynamiczne treści. Pozwala dodawać elementy, takie jak menu, kalendarze, formularze kontaktowe, galerie i inne fajne elementy na pasku bocznym lub w stopce witryny.

Możesz dodać widżet, przechodząc do Wygląd »Widżety i wybierz z dostępnych widżetów. Po prostu przeciągnij i upuść preferowane funkcje w widżetowanym obszarze witryny WordPress.

dodaj widżety w wordpress

4.9 Dostosuj WordPress za pomocą wtyczek

Zaletą WordPress jest to, że możesz łatwo zwiększyć możliwości swojej witryny, po prostu instalując odpowiednie wtyczki. Pomyśl o wtyczkach jak o aplikacjach na swojej stronie internetowej (tj. Formularz kontaktowy, galeria itp.).

Podobnie jak w przypadku motywów WordPress, możesz łatwo znaleźć i zainstalować bezpłatne wtyczki z repozytorium wtyczek WordPress na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić Wtyczki »Dodaj nowe. Użyj pola wyszukiwania w prawym rogu, aby znaleźć wtyczkę i kliknij Zainstaluj teraz przycisk. Po zainstalowaniu kliknij Aktywuj przycisk, aby uruchomić.

zainstaluj wtyczkę

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 3 – Wybór narzędzia do tworzenia witryn

Rozdział 5: Konfigurowanie ustawień witryny

konfigurowanie ustawień strony

Następnie musisz skonfigurować ustawienia swojej witryny. Konfiguracja podstawowych ustawień WordPress jest ważna dla funkcjonowania Twojej witryny. Jest kilka kluczowych ustawień witryny, na których powinieneś się skupić, omówimy te poniżej.

5.1 Uczyń swoją witrynę widoczną dla Google

Najpierw upewnij się, że Twoja witryna jest widoczna dla Google. Dzięki temu Twoja witryna może być pozycjonowana w wynikach wyszukiwania, co pozwoli użytkownikom łatwiej Cię znaleźć w Internecie.

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Ustawienia, następnie do Czytanie Sekcja. W sekcji Widoczność wyszukiwarki upewnij się, że pole nie jest zaznaczone.

Dostosuj ustawienia WordPress

5.2 Ustaw strukturę łącza bezpośredniego

Następnie będziesz chciał ustawić strukturę permalink. Link bezpośredni to adres internetowy używany do linkowania do treści. Domyślnie WordPress ustawia strukturę permalink, ale nie jest najbardziej zoptymalizowana. Zamiast tego potrzebujesz struktury permalink, która pomoże wyszukiwarkom i osobom odwiedzającym Twoją witrynę łatwo zrozumieć Twoją treść.

Więc idź do Ustawienia, następnie do Permalinks. Pod Wspólne ustawienia, Wybierz Nazwa postu opcja.

wordpress-permalinks

5.3 Komentarze i powiadomienia

Jeśli zaczynasz blog lub blogujesz w swojej witrynie, musisz także skonfigurować ustawienia komentarzy dla swojej witryny.

Każdy blog powinien umożliwiać użytkownikom komentowanie postów, co zwiększa zaangażowanie w witrynie, skraca czas spędzany przez użytkowników na stronie i zachęca do ponownego odwiedzenia witryny.

Aby skonfigurować komentarze, przejdź do Ustawienia, następnie Dyskusja. Tutaj możesz wybrać, czy chcesz pozwolić komentować nowe artykuły i zezwalać na powiadomienia o linkach z innych blogów (pingbacki i trackbacki) o nowych artykułach.

wordpress-komentarze-powiadomienia

Możesz także zdecydować, czy chcesz, aby komentatorzy musieli wpisać swoje imię i adres e-mail przed komentowaniem, czy też zostać zarejestrowanym i zalogowanym, aby komentować. Ponadto możesz otrzymywać powiadomienia e-mail za każdym razem, gdy ktoś komentuje Twój blog.

5.4 Zaktualizuj swoją strefę czasową

Powinieneś także upewnić się, że witryna WordPress ma ustawioną prawidłową strefę czasową. Zaplanowane działania i wtyczki przejdą do czasu ustawienia WordPressa.

Tak więc, aby upewnić się, że witryna WordPress jest ustawiona na właściwą strefę czasową, przejdź do Ustawienia a następnie do Generał.

strefa czasowa wordpress

W menu rozwijanym obok strefy czasowej wybierz miasto w tej samej strefie czasowej co Ty lub przesunięcie strefy czasowej UTC.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 4 – Tworzenie strony internetowej – Przewodnik techniczny (krok po kroku)

Rozdział 6: Niezbędne wtyczki WordPress & Samouczki (podstawowe)

rozdział 6 niezbędne wtyczki i samouczki

Bez względu na typ witryny, którą chcesz utworzyć, musisz dodać te same podstawowe funkcje (takie jak możliwość utworzenia formularza kontaktowego, możliwość łatwego dodawania tagów SEO itp.).

Dzięki WordPress możesz łatwo dodawać te funkcje bez konieczności zatrudniania programisty lub pisania pojedynczej linii kodu. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednią wtyczkę i zainstalować ją na swojej stronie.

Wyjaśnimy …

 1. Jak dodać formularz kontaktowy do swojej witryny
 2. Jak śledzić odwiedzających za pomocą Google Analytics
 3. Jak poprawić SEO swojej witryny

6.1 Jak dodać formularz kontaktowy do swojej witryny

Bez względu na niszę, rozmiar i przeznaczenie witryny dodanie formularza kontaktowego jest niezbędne. Po dodaniu formularzy kontaktowych odwiedzający mogą łatwo dotrzeć do Ciebie bezpośrednio z witryny bez konieczności logowania się na swoje konto e-mail.

WPForms to najlepsza wtyczka formularza kontaktowego dla początkujących WordPress. Umożliwia tworzenie formularzy kontaktowych za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania oraz umożliwia łatwe publikowanie formularzy utworzonych w dowolnym miejscu na stronie.

Kilka dodatkowych korzyści z używania WPForms:

 • Twórz bezproblemowo wszelkiego rodzaju formularze online, takie jak formularze kontaktowe, formularze darowizn, formularze rejestracyjne, formularze rejestracyjne i wiele innych…
 • Wszystkie formularze tworzone za pomocą WPForm będą w 100% responsywne, co oznacza, że ​​działają na urządzeniach mobilnych, tabletach i przeglądarkach stacjonarnych.
 • Bezproblemowo zintegruj formularz z ulubionymi narzędziami e-mail marketingu lub aplikacjami internetowymi innych firm.
 • I więcej…

Przeczytaj pełną recenzję WPForms, aby uzyskać więcej informacji.

Aby utworzyć formularz na swoim blogu, musisz zainstalować WPForms, przechodząc do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj wtyczkę WPForms, a gdy się pojawi, kliknij Zainstaluj teraz, a następnie kliknij Aktywuj.

zainstaluj wpforms

Nastąpi przekierowanie do pięknej strony powitalnej WPForms. Możesz albo kliknąć Utwórz swój pierwszy formularz przycisk lub kliknij WPForms »Dodaj nowe aby utworzyć swój pierwszy formularz.

stwórz swój pierwszy formularz

Następnie pojawi się monit o wybranie szablonu. Możesz wybrać jeden z gotowych szablonów lub rozpocząć od pustego formularza. Jeśli chcesz, możesz nadać niestandardową nazwę swojemu pierwszemu formularzowi kontaktowemu.

wybierz szablon formularza

WPForms ułatwia tworzenie formularzy metodą przeciągnij i upuść. Kliknij odpowiednie pola formularza w panelu po lewej stronie, aby dodać je do formularza. Możesz również z łatwością je zmienić, a nawet usunąć niepotrzebne pola. Po dokonaniu niezbędnych zmian kliknij Zapisać.

utwórz prosty formularz

Następnie przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij WPForms »Wszystkie formularze. Zobaczysz teraz wszystkie utworzone formularze. Tuż obok nazwy formularza zobaczysz krótki kod formularza. Skopiuj ten krótki kod.

WPForms

Teraz przejdź do posta lub strony, na której chcesz dodać formularz, i kliknij „+” zaloguj się w lewym górnym rogu edytora Gutenberga.

Za pomocą pola wyszukiwania wyszukaj krótki kod. Wybierz po znalezieniu. Na ekranie pojawią się następujące informacje.

Teraz wklej wcześniej skopiowany kod, wklej go w danym polu i wciśnij Publikować przycisk po prawej stronie.

Otóż ​​to! Pomyślnie opublikowałeś formularz kontaktowy.

Chcesz w prosty sposób utworzyć formularz kontaktowy? Zacznij korzystać z WPForm już dziś.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować WPForms Lite.

6.2 Jak śledzić użytkowników za pomocą Google Analytics

Jeśli chcesz zwiększyć ruch w witrynie, musisz najpierw zrozumieć, w jaki sposób ludzie znajdują Twoją witrynę i co robią, kiedy tam docierają.

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie interakcji użytkownika w Twojej witrynie jest użycie Google Analytics. Google Analytics to najlepsze rozwiązanie do śledzenia witryn i jest całkowicie bezpłatne.

Wtyczka MonsterInsights ułatwia konfigurację Google Analytics w witrynie WordPress. Ponadto umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału śledzenia Google Analytics, takiego jak śledzenie pobrań plików, śledzenie reklam, śledzenie przesyłanych formularzy, śledzenie transakcji e-commerce itp. Bez konieczności dotykania jednego wiersza kodu.

Przeczytaj pełną recenzję MonsterInsights, aby uzyskać więcej informacji.

Aby skonfigurować Google Analytics w swojej witrynie, przejdź do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj MonsterInsights, a gdy pojawi się wtyczka, kliknij Zainstaluj teraz i wtedy, Aktywuj.

zainstaluj monsterinsights

Udaj się do Statystyki »Ustawienia do uwierzytelnienia witryny za pomocą Google Analytics. Kliknij Uwierzytelnij się na swoim koncie Google przycisk.

kliknij uwierzytelnij na swoim koncie Google

Na następnym ekranie wybierz swoje konto Google.

wybierz konto Google do analizy

Następnie pozwól MonsterInsights zarządzać swoim kontem.

zezwalaj monsterinsights na zarządzanie analityką

Na koniec wybierz odpowiedni profil witryny dla swojej witryny i kliknij Pełne uwierzytelnienie.

uwierzytelnij monsterinsights

Po uwierzytelnieniu możesz łatwo odkryć, jak radzi sobie Twoja witryna, odwiedzając stronę Statystyki »Raporty.

wordpress google analytics with monsterinsights

Zacznij korzystać z MonsterInsights już dziś aby łatwo skonfigurować Google Analytics w swojej witrynie.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować MonsterInsights Lite.

6.3 Jak poprawić SEO swojej witryny

Chcesz przyciągnąć grupę docelową do swojej witryny? Najlepszym sposobem na przyciągnięcie docelowych użytkowników jest zwiększenie ruchu w wyszukiwarce, zwanego także ruchem organicznym, poprzez poprawę SEO witryny.

Według OptinMonster, SEO to praktyka polegająca na zwiększaniu ruchu w witrynie przez zwiększanie pozycji stron w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy, którzy odwiedzają Twoją witrynę za pośrednictwem wyszukiwarek, nazywani są ruchem organicznym.

SEO może stać się techniczne i skomplikowane, ale dzięki bezpłatnym wtyczkom SEO stało się to dość łatwe popraw swoje SEO WordPress, nawet dla początkujących.

Chociaż można tam znaleźć mnóstwo różnych wtyczek SEO, używamy i zalecamy Yoast SEO. Jest to najpopularniejsza wtyczka SEO do WordPress (nie bez powodu!).

Dzięki Yoast SEO możesz łatwo dodawać metatagi i tytuły do ​​postów i stron blogów WordPress. Zmusza Cię również do wybrania słowa kluczowego dla swoich postów i stron na blogu, aby upewnić się, że używasz go prawidłowo na tej stronie.

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj Yoast na pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu. Wtyczka Yoast SEO pojawi się teraz na Twojej stronie. Kliknij zainstalować, i wtedy Aktywuj.

yoast seo install

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress możesz teraz znaleźć menu SEO na pasku zadań po lewej stronie. Po prostu kliknij na to. Jeśli wtyczka wykryje błędy SEO, możesz je naprawić, postępując zgodnie z podanymi sugestiami.

Konfigurowanie Yoast SEO jest proste przy użyciu kreatora konfiguracji. Po prostu kliknij kreator konfiguracji rozpocząć.

Kreator konfiguracji SEO

W pierwszym kroku zostaniesz zapytany, czy chcesz samodzielnie skonfigurować Yoast SEO, czy zatrudnić eksperta, który zrobi to za Ciebie. Wybierz KONFIGURUJ SWOJE SEO zrobić to sam.

skonfiguruj swoją SEO

W następnym kroku zostaniesz zapytany, czy Twoja witryna jest gotowa do indeksowania. Możesz wybrać opcję A. Następnie kliknij Kolejny.

yoast seo indexing

Na liście można znaleźć wiele różnych typów witryn. Wybierz odpowiedni typ, a następnie kliknij Kolejny.

typ witryny seoast

W przypadku karty graficznej wiedzy Google zostaniesz zapytany, czy witryna jest prowadzona przez osobę, czy markę. Jeśli wybrano opcję Osoba, musisz podać jej nazwę. Jeśli wybierzesz Firma, musisz również dodać logo. Następnie kliknij Kolejny.

Twoja firma lub osoba

Możesz teraz wpisać adres URL swojego profilu w mediach społecznościowych w odpowiednim polu. Następnie kliknij Kolejny.

profile społecznościowe yoast seo

W kroku widoczności w wyszukiwarce nie musisz zmieniać ustawień domyślnych, ponieważ są one skonfigurowane do indeksowania Twoich postów i stron. Po prostu kliknij Kolejny.

Twoja widoczność w wyszukiwarce seo

Archiwa autora mogą powodować problemy z treścią dla wyszukiwarek. Aby temu zapobiec, możesz go wyłączyć, jeśli Twój blog nie ma wielu autorów.

yoast seo wielu autorów

Następnie pojawi się monit o połączenie witryny z Google Search Console, która jest bezpłatnym narzędziem, które daje szczegółowe informacje o tym, jak Google postrzega treść bloga.

yoast seo wyszukiwarka google

Następnie możesz ustawić tytuł swojego bloga, a następnie kliknij Kolejny.

Twoje ustawienia tytułu

Możesz teraz wyjść z kreatora konfiguracji, ponieważ inne kroki są tworzone wyłącznie w celach promocyjnych (takich jak zapisanie się do newslettera Yoast).

Zacznij korzystać z Yoast SEO już dziś aby poprawić SEO swojego bloga.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować darmowy SEO Yoast.

Jeśli szukasz bardziej zalecanych wtyczek do swojej witryny, spójrz poniżej:

 • Buduj formularze kontaktowe za pomocą WPFormsZawodowiec | Wolny
 • Połącz swoją witrynę z Google Analytics za pomocą MonsterInsightsZawodowiec | Wolny
 • Popraw swoje SEO dzięki Yoast SEOZawodowiec | Wolny
 • Dodaj dodatkową warstwę bezpieczeństwa za pomocą Sucuri
 • Twórz regularne kopie zapasowe za pomocą Updraft PlusZawodowiec | Wolny
 • Popraw wydajność WordPress za pomocą W3 Total Cache
 • Zapobiegaj komentarzom ze spamem za pomocą Akismet – Pro | Wolny
 • Rozwijaj swoich subskrybentów i sprzedaż dzięki OptinMonster

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 5 – Konfigurowanie ustawień witryny

Rozdział 7: Dodaj ulepszone funkcje do swojej witryny (zaawansowane)

rozdział 7 dodaje więcej funkcji

W zależności od potrzeb możesz chcieć dodać ulepszone funkcje do swojej witryny. WordPress jest wyjątkowo rozszerzalny, więc wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednią wtyczkę, która pozwoli Ci dodać ulepszone możliwości do swojej witryny bez konieczności jej samodzielnego tworzenia lub wynajmowania profesjonalnego programisty.

Zobaczmy, jak łatwo można dodać ulepszone funkcje do witryny WordPress.

 1. Zacznij blogować
 2. Dodaj witrynę sklepu eCommerce
 3. Dodaj forum / forum dyskusyjne
 4. Udostępnij swoją witrynę w wielu językach

7.1 Rozpocznij blogowanie

Dodanie bloga do swojej witryny to świetny sposób na zwiększenie ruchu na nowej stronie i ułatwia użytkownikom odkrywanie Ciebie w Internecie. Więc chcesz założyć bloga w swojej nowej witrynie WordPress.

Najpierw zdecyduj, o czym będziesz pisać na blogu. Wpisy na blogu powinny pasować do celu Twojej witryny. Na przykład, jeśli tworzysz witrynę małej firmy dla firmy zajmującej się kształtowaniem krajobrazu, możesz blogować o poradach dotyczących pielęgnacji trawników dla swoich klientów. Jeśli tworzysz sklep internetowy, możesz blogować o rekomendacjach na prezenty w celu promowania swoich produktów. Oczywiście, jeśli zaczynasz blog lifestyle, będziesz chciał pisać na tematy związane ze stylem życia.

Krok 1: Utwórz post na blogu
Aby utworzyć swój pierwszy post na blogu, kliknij pulpit nawigacyjny WordPress Posty, i wtedy Dodaj nowe. Spowoduje to przejście do edytora WordPress, w którym możesz zacząć pisać swój post. Po prostu wpisz tytuł wpisu na blogu i zacznij wpisywać treść wpisu pod nim.

rozpocząć blogowanie

W swoich postach na blogu możesz dodawać bloki, takie jak obrazy, nagłówki, audio, galeria, cytaty, listy, wideo i inne. Aby dodać nowy blok, kliknij ikonę (+) w lewym górnym rogu. Najpowszechniejsze bloki pojawią się jako pierwsze. Po prostu kliknij blok, który chcesz dodać w swoim blogu.

dodaj bloki

Krok 2: Dodaj kategorie i tagi
Podczas tworzenia postu na blogu będziesz również chciał dodać kategorie i tagi. Kategorie i tagi uporządkują treść bloga w Twojej witrynie i ułatwią odwiedzającym Twoją witrynę znalezienie tego, czego szukają.

Kategorie mają być szerokimi grupami. Na przykład na blogu z przepisami mogą znajdować się szerokie kategorie, takie jak przepisy na śniadanie, przepisy na lunch, przepisy na kolację i przepisy na desery.

Aby dodać kategorię do posta na blogu, przejdź do panelu narzędzi po prawej stronie. Pod Kategorie sekcja kliknij Dodaj nową kategorię.

Wordpress-blog-kategorie

Nazwij kategorię w dostępnym polu tekstowym i kliknij Dodaj nową kategorię przycisk pod spodem. Po utworzeniu nowej kategorii pojawi się niebieskie pole wyboru.

dodaj kategorie

Możesz dodać dowolną liczbę kategorii i podkategorii.

Tagi mają opisywać szczegółowe informacje o Twoim poście i mogą być używane do mikrokategoryzacji swoich postów. Na przykład wpis na blogu dotyczący przepisu na spaghetti może znajdować się w kategorii „Przepisy na obiad” i zawierać tagi takie jak „przepis na spaghetti” i „domowy makaron”.

Aby dodać tag, przejdź do panelu po prawej stronie edytora WordPress. Pod Tagi sekcji, wpisz tag i naciśnij klawisz Enter, aby dodać tag do posta.

posty na blogu

Po zakończeniu pisania posta na blogu oraz dodaniu kategorii i tagów kliknij niebieski Publikować przycisk w prawym górnym rogu, aby opublikować wpis na blogu w witrynie.

7.2 Dodaj witrynę eCommerce Storefront

Branża eCommerce kwitnie, a przyszłość handlu detalicznego to eCommerce. Dzięki WordPress dodanie witryny sklepu eCommerce do witryny jest tak proste, jak zainstalowanie wtyczki.

Chociaż można znaleźć dziesiątki wtyczek eCommerce, WooCommerce wyprzedza konkurencję i wyprzedza konkurencję dzięki unikalnym funkcjom i łatwości użytkowania.

woocommerce-ecommerce

WooCommerce to najlepsza wtyczka eCommerce do WordPress. Umożliwia łatwą integrację witryny sklepowej z istniejącą witryną i umożliwia akceptowanie płatności za pośrednictwem PayPal. To powiedziawszy, w twoim najlepszym interesie jest upewnienie się, że Twój motyw WordPress jest zgodny z WooCommerce.

Kilka funkcji WooCommerce to:

 • Umożliwia łatwą sprzedaż towarów fizycznych lub cyfrowych w Twojej witrynie.
 • Z łatwością dodawaj kolejne bramki płatności dzięki dodatkom do wtyczek.
 • Obsługuje mnóstwo darmowych i premium wtyczek dodatków, aby ulepszyć swoją witrynę.
 • Jeśli potrzebujesz zatrudnić programistów, aby dodać niestandardowe funkcje do swojej witryny, łatwo je znaleźć, ponieważ WooCommerce jest najpopularniejszym rozwiązaniem eCommerce dla WordPress.

Przeczytaj pełną recenzję WooCommerce, aby uzyskać więcej informacji.

Chcesz zintegrować sklep internetowy z Twoją witryną? Zacznij korzystać z WooCommerce już dziś.

7.3 Dodaj forum / forum dyskusyjne

Dodanie forum dyskusyjnego lub forum do witryny opartej na WordPress pomaga rozwijać zaangażowaną społeczność. WordPress ułatwia udostępnianie tematycznych forów dyskusyjnych, na których użytkownicy mogą łączyć się i współpracować z większą publicznością.

bbPress jest jedną z najlepszych wtyczek forów WordPress i jest tworzona przez tych samych ludzi, którzy stoją za WordPress.org.

bbpress

Niektóre z fajnych zalet zasilania witryny za pomocą forów bbPress to:

 • Dostępne są setki wtyczek dodatków, które pozwalają łatwo ulepszyć forum.
 • Ułatwia uruchomienie forów za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 • Posiada pełen zestaw funkcji, w tym rozszerzone profile, fora grupowe, powiadomienia i rejestrowanie aktywności itp.

Przeczytaj pełną recenzję bbPress.

Chcesz zintegrować forum dyskusyjne / forum z Twoją witryną? Zacznij korzystać z bbPress już dziś.

7.4 Udostępnij swoją witrynę w wielu językach

Chcesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców, udostępniając swoją witrynę w wielu językach? Stworzenie wielojęzycznej strony internetowej i dotarcie do globalnej publiczności jest łatwe dzięki WordPress dzięki różnym rodzajom wtyczek tłumaczeniowych dostępnych na rynku.

Dzięki WordPress możesz znaleźć mnóstwo różnych wtyczek, które ułatwiają tworzenie wielojęzycznej strony internetowej.

Podczas gdy niektóre wtyczki koncentrują się na łatwości użytkowania i umożliwiają łatwe tworzenie wielojęzycznej witryny internetowej oraz zarządzanie nią, inne wtyczki pomagają w dostarczaniu automatycznego tłumaczenia na podstawie preferencji użytkowników. Możesz również znaleźć wtyczki, które ci pomogą
połącz się z profesjonalnymi tłumaczami z poziomu pulpitu WordPress.

Aby z łatwością utworzyć wielojęzyczną stronę internetową, zalecamy korzystanie z niej Polylang, jedna z najpopularniejszych wtyczek tłumaczących WordPress w katalogu wtyczek.

polylang

Dzięki Polylang możesz używać tyle języków, ile chcesz, co jest przyjazne dla wyszukiwarek i jest również zgodne z wtyczką WooCommerce.

Zacznij korzystać z Polylang już dziś.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 6 – Niezbędne wtyczki WordPress & Poradniki

Rozdział 8: Promuj i rozwijaj swoją witrynę

rozdział 8 promuje witrynę

Zanim zaczniesz inwestować czas i zasoby w promowanie swojej witryny, warto poświęcić chwilę na sprawdzenie, czy witryna zapewnia wartość dla odwiedzających. Bez względu na to, ile wydajesz na promocję witryny, odwiedzający nie będą się trzymać, dopóki nie przyniesie to jakiejś wartości.

Na przykład, jeśli Twoja witryna jest sklepem internetowym, możesz opublikować przydatne filmy demonstrujące Twoje produkty i sposób ich użycia. Możesz także zaoferować ogromne rabaty dla nowych klientów i zakupy w pakiecie.

Podobnie, jeśli masz witrynę z treścią, możesz utworzyć treści filarowe, które dobrze plasują się w Google, aby przyciągały nowych użytkowników i linki zwrotne.

Po zbudowaniu w witrynie systemu, na przykład treści filarowych, które stanowią pewną wartość dla odwiedzających, możesz zacząć inwestować swój czas i zasoby, aby zwiększyć ruch.

Pamiętaj, że bez tych systemów odwiedzający nie będą się trzymać, przez co działania marketingowe będą mniej skuteczne.

8.1 Zwiększ ruch w swojej witrynie

Ruch to życie każdej witryny, a bez niej Twoja witryna będzie bezwartościowa.

Kilka różnych sposobów na zwiększenie ruchu na blogu:

 • Publikowanie gości: Publikuj artykuły gości w popularnym blogu i dołącz link zwrotny do swojej witryny. Oprócz kierowania ruchem pomaga on wykazać się swoją wiedzą w swojej niszy i stać się autorytetem.
 • Adres e-mail: Utwórz listę blogerów w swoich niszowych kręgach. Rozpocznij kampanię e-mailową, aby dotrzeć do blogerów i poprosić ich o podanie linku zwrotnego do Twojej witryny. Przy odpowiednich strategiach ta taktyka skutecznie buduje linki zwrotne i generuje ruch.
 • Optymalizacja wyszukiwarek (SEO): SEO pozwala zwiększyć ruch w witrynie, podnosząc pozycję blogów na wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Dzięki taktykom SEO na miejscu i poza nim możesz kierować bardziej ukierunkowany ruch organiczny do swojej witryny.
 • Media społecznościowe: Zachęć czytelników do udostępniania postów na blogach w mediach społecznościowych. Może to pomóc w doprowadzeniu użytkowników mediów społecznościowych do Twojej witryny.

8.2 Więcej sposobów promowania swojej witryny

Strategie promocyjne nie ograniczają się do generowania natychmiastowego ruchu. Jeśli skupiasz się tylko na krótkoterminowych zyskach, prawdopodobnie wkrótce się nie spóźnisz.

Zastanawiasz się, na jakie strategie promocyjne możesz liczyć w perspektywie długoterminowej? Rzućmy okiem na niektóre z nich poniżej.

1. Uruchom listę e-mail:

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie odwiedzających blisko Twojej marki lub witryny jest utworzenie listy e-mail. W rzeczywistości stwierdzono, że 70% osób odwiedzających witrynę po raz pierwszy nigdy nie wróci do Twojej witryny po jej opuszczeniu. Jednak dzięki liście e-mailowej możesz budować połączenie z odwiedzającymi, regularnie aktualizując je o tym, co dzieje się w Twojej witrynie i ostatecznie sprowadzić ich z powrotem na swoją stronę.

Możesz zarejestrować się w narzędziu do tworzenia list, takim jak Constant Contact, AWeber lub MailChimp, i zacząć rozwijać swoją listę e-mail, dodając pole rejestracji do swojego bloga.

2. Wykładniczo powiększ swoją listę:

Większość domyślnych formularzy rejestracyjnych tworzonych przez e-mail marketing jest nudna. Powoduje to, że generowanie potencjalnych klientów jest mniej skuteczne, co znacznie spowalnia rozwój Twojej listy e-mail.

Z OptinMonster, możesz z łatwością tworzyć piękne formularze optin, o których udowodniono, że zwiększają liczbę rejestracji. Jest również wyposażony w dziesiątki opcji kierowania, dzięki czemu możesz wyświetlić formularz właściwemu użytkownikowi we właściwej lokalizacji witryny we właściwym czasie, bez frustracji..

OptinMonster pomaga również ograniczyć porzucanie koszyków dzięki ofertom opartym na zachowaniu czasowym, co może być bardzo pomocne dla sprzedawców internetowych.

3. Pozyskaj klientów i klientów:

Inwestowanie w reklamy online to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie odwiedzających, potencjalnych klientów i klientów. W przeciwieństwie do tradycyjnych reklam, reklamy online pomagają laserowo docierać do potencjalnych klientów. Dzięki temu możesz efektywnie wydawać budżet reklamowy i dzięki temu zwiększać przychody.

Reklamy na Facebooku: Reklama na Facebooku jest prawdopodobnie najłatwiejsza, ale wystarczająco skuteczna, aby przyciągnąć docelowych klientów do Twoich witryn. Zawiera mnóstwo opcji kierowania, które pozwalają wyświetlać reklamy odpowiednim segmentom odbiorców na Facebooku, którzy mogą zostać Twoimi klientami.

Google AdWords: Właściwie wykonane Google AdWords jest najbardziej niezawodną metodą reklamową, która pomaga generować więcej potencjalnych klientów i klientów dla Twojej firmy online. Możesz umieścić swoje reklamy tuż nad wynikami wyszukiwania Google, aby przyciągnąć odwiedzających do Twojej witryny i sprzedawać swoje produkty.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 7 – Dodaj ulepszone funkcje do swojej witryny

Rozdział 9: Lista kontrolna przed uruchomieniem

rozdział 9 przed uruchomieniem listy kontrolnej

Tworzenie strony internetowej to poważna sprawa. Udostępnienie swojej witryny internetowej na cały świat, zanim będzie ona gotowa, może wpłynąć na Twoją reputację i kosztować przyszłych klientów. Dlatego przed uruchomieniem witryny musisz upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Aby zapobiec uruchomieniu witryny przed jej przygotowaniem, oto lista kontrolna przed uruchomieniem. Sprawdź poniższą listę i zanim uruchomisz witrynę, upewnij się, że możesz sprawdzić każdy krok.

 1. Zbuduj swoją stronę internetową – Zbuduj swoją stronę internetową i upewnij się, że masz wszystkie ważne strony, takie jak strona główna, informacje o stronie kontaktowej itp.
 2. Przygotuj stronę już wkrótce – Zainteresuj odbiorców swoją witryną jeszcze przed jej uruchomieniem, dodając wkrótce stronę do swojej witryny. Możesz to łatwo zrobić za pomocą wtyczki WordPress już wkrótce SeedProd.
 3. Sprawdź błędy – Sprawdź swoją witrynę pod kątem niewielkich błędów, takich jak błędy ortograficzne. Upewnij się, że jest łatwy do odczytania, sprawdzając czcionki i kolory.
 4. Sprawdź obrazy – Upewnij się, że Twoje obrazy pojawiają się w Twojej witrynie, są zoptymalizowane i mają tekst alternatywny.
 5. Testuj linki – Przetestuj wszystkie linki w swojej witrynie, aby upewnić się, że działają i prowadzą do właściwego miejsca. Obejmuje to nawigację w witrynie, a także wszelkie linki przycisków lub linki w treści.
 6. Skonfiguruj ustawienia WordPress – Skonfiguruj ustawienia WordPress, takie jak widoczność w wyszukiwarce, struktura bezpośredniego łącza, komentarze i powiadomienia oraz strefa czasowa.
 7. Zainstaluj Analytics – Utwórz konto Google Analytics i użyj MonsterInsights do śledzenia danych witryny. Przetestuj, aby upewnić się, że dokładnie śledzi przed uruchomieniem witryny.
 8. Test na urządzenia mobilne – Upewnij się, że Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych.
 9. Sprawdź kompatybilność przeglądarki – Upewnij się, że witryna wyświetla się poprawnie we wszystkich typach przeglądarek za pomocą narzędzia takiego jak BrowserShots.
 10. Sprawdź wydajność swojej witryny – Przetestuj szybkość i wydajność swojej witryny, aby upewnić się, że jest zoptymalizowana dla użytkowników. Możesz skorzystać z naszego bezpłatnego narzędzia do testowania prędkości witryny, aby przetestować witrynę i uzyskać sugestie dotyczące ulepszeń.
 11. Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem SEO – Zainstaluj wtyczkę taką jak Yoast SEO, aby zoptymalizować swoją stronę pod kątem SEO.
 12. Zabezpiecz swoją witrynę – Zainstaluj wtyczkę bezpieczeństwa dla swojej witryny, np. Sucuri. Pamiętaj, aby użyć wtyczki zapasowej, takiej jak Updraft Plus, i zapobiec komentarzom ze spamem w Akismet.

Po sprawdzeniu każdego kroku na liście kontrolnej przed uruchomieniem nadszedł czas, aby Twoja witryna była aktywna!

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 8 – Promuj i rozwijaj swoją witrynę

Rozdział 10: Przydatne zasoby i często zadawane pytania

rozdział 10 zasoby wordpress

Aby móc prowadzić stronę internetową i rozwijać ją na platformie WordPress, niezbędne jest opanowanie i doskonalenie umiejętności WordPress. Nie musisz uczyć się żadnych języków programowania, powinieneś być w stanie samodzielnie rozwiązać niektóre typowe problemy techniczne. Zalecamy śledzenie niektórych z najlepszych zasobów WordPress w Internecie.

Oto niektóre z najlepszych darmowych zasobów WordPress, które mogą Ci się przydać:

 • IsItWP: W IsItWP regularnie publikujemy samouczki WordPress, recenzje WordPress i recenzje wtyczek, podsumowania produktów, oferty WordPress i wiele więcej.
 • WPBeginner: WPBeginner to największy darmowy zasób WordPress w Internecie dla początkujących WordPress. Regularnie publikują przydatne samouczki WordPress, filmy, oferty produktów WordPress i wiele innych.
 • Blog WPForms: Chcesz rozwinąć swój biznes online za pomocą platformy WordPress? Następnie musisz śledzić blog WPForms, w którym można znaleźć najlepsze praktyki i rekomendacje WordPress, aby zbudować wszelkiego rodzaju formularze online WordPress.
 • Blog MonsterInsights: Blog MonsterInsights to doskonały zasób, z którego można skorzystać, aby zapoznać się z najlepszymi praktykami i wskazówkami Google Analytics.

Pomogliśmy tysiącom użytkowników w tworzeniu stron internetowych i okazało się, że ludzie często zadają te same pytania od nowa. Dlatego opracowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań, abyś mógł łatwo uruchomić swoją witrynę.

Czy mogę stworzyć stronę internetową bez WordPressa?

Tak, możesz zbudować witrynę za pomocą HTML, CSS lub dowolnego narzędzia do tworzenia witryn. Jednak zawsze zalecamy założenie strony internetowej za pomocą WordPress, ponieważ większość darmowych twórców stron wyświetla swoje reklamy na Twojej bezpłatnej stronie, dzięki czemu wygląda nieprofesjonalnie. Nie pozwalają nawet wybrać niestandardowej nazwy domeny dla swojej witryny, chyba że subskrybujesz abonament premium. Ponadto, jeśli naruszysz którykolwiek z ich warunków, mogą oni zamknąć twoją stronę bez ostrzeżenia.

Z drugiej strony dzięki WordPress zyskujesz pełną swobodę w zakresie swojej witryny. Ponadto możesz dodawać dodatkowe funkcje bez zatrudniania programisty (takie jak formularze kontaktowe, sklep internetowy itp.).

Czy mogę stworzyć stronę internetową na WordPress bez kodowania??

Dzięki WordPress każdy może stworzyć stronę internetową bez wiedzy technicznej. Możesz łatwo wybierać spośród wielu różnych motywów WordPress, które pomogą Ci zmienić wygląd stron. WordPress ma również kilka przeciągnięć & upuść narzędzia do tworzenia stron, takie jak Beaver Builder i Divi, dzięki czemu możesz bardzo łatwo tworzyć całkowicie niestandardowe strony internetowe.

Jaka jest różnica między WordPress.com a WordPress.org (WordPress na własnym serwerze)?

WordPress.com to darmowa platforma blogowa, która pozwala łatwo rozpocząć tworzenie strony internetowej. Jednak ma wiele ograniczeń, takich jak ograniczona dostępność motywu i ograniczona przestrzeń dyskowa. Ponadto bezpłatna platforma nie pozwala zarabiać na swojej witrynie u dostawców zewnętrznych (takich jak Google AdSense).

WordPress.org, znany również jako WordPress z własnym hostingiem, wymaga posiadania nazwy domeny i konta hostingowego do prowadzenia strony. Dzięki platformie hostowanej samodzielnie zyskujesz pełną kontrolę nad swoją witryną, możesz zarabiać na niej tak, jak chcesz, i zapewnia nieograniczoną liczbę motywów i opcji dostosowywania, a także nieograniczoną przestrzeń dyskową w zależności od dostawcy hostingu.

Ile kosztuje uruchomienie strony internetowej?

Aby założyć witrynę na własnym hostingu WordPress, musisz kupić nazwę domeny za 14,99 USD rocznie i konto hostingowe, które kosztują około 7,99 USD miesięcznie. W sumie założenie witryny będzie kosztować zaledwie 110,87 USD rocznie.

Możesz znaleźć tysiące darmowych motywów i wtyczek do swojej witryny. Jeśli jednak wolisz motywy premium i wtyczki, koszty bieżące Twojej witryny mogą wzrosnąć.

Przeczytaj także porady naszego eksperta dotyczące kosztu witryny, aby uzyskać szczegółową odpowiedź.

Jak sprawić, by strona była responsywna?

Wybór responsywnego motywu dla swojej witryny to najprostszy sposób, aby uczynić ją elastyczną, aby działała na dowolnym urządzeniu, w tym na komputerach stacjonarnych, telefonach komórkowych i tabletach.

Jak sprawić, by witryna Google była dostępna do wyszukiwania?

Jeśli chcesz, aby Twoi potencjalni użytkownicy odkryli Twoją witrynę w Google, musisz poprawić swoje SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek). SEO to praktyka polegająca na zwiększaniu ruchu w witrynie z wyszukiwarek poprzez podnoszenie pozycji stron w wynikach wyszukiwania.

Czy mogę założyć stronę anonimowo?

Jeśli chcesz opublikować witrynę, ale zachować anonimowość, upewnij się, że chronisz swoją domenę przy włączonej prywatności WHOIS. W przypadku witryn anonimowych ludzie zwykle używają pseudonimu / pseudonimu do pisania. Możesz nawet utworzyć unikalny e-mail tylko do zarządzania witryną.

Jak strony zarabiają pieniądze?

Istnieje wiele różnych sposobów zarabiania na witrynie i zarabiania na niej. Niektórzy z nich są:

 • Reklama: Sprzedawaj miejsca reklamowe potencjalnym reklamodawcom bezpośrednio lub za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy, takiego jak Google AdSense.
 • Marketing afiliacyjny: Promuj produkty w swojej witrynie i zacznij generować przychody, gdy użytkownicy kupią produkty za pośrednictwem linków partnerskich.
 • Sprzedaż produktów: Dodaj witrynę do swojej witryny i zacznij sprzedawać swoje produkty użytkownikom witryny.
 • Sprzedaj usługi: Oferuj usługi swoim klientom i generuj dzięki nim przychody.

Czy mogę dodać blog do mojej witryny??

Dzięki WordPress dodawanie bloga do Twojej witryny jest łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć artykuły, przechodząc do Posty »Dodaj nowe, i opublikuj je, klikając przycisk Publikować przycisk.

Ponadto należy dodać link do swojego bloga w menu nawigacyjnym, aby odwiedzający mogli go łatwo znaleźć.

Czy witryną może zarządzać wielu użytkowników??

Tak. WordPress ma 5 domyślnych ról użytkownika, za pomocą których możesz zarządzać rolami i uprawnieniami każdego użytkownika witryny: administratora, redaktora, autora, współtwórcy i subskrybenta.

Jakie są kategorie i tagi w WordPress?

Treść bloga WordPress jest uporządkowana według kategorii i tagów.

Kategorie to zasadniczo szeroka grupa postów na blogu. Pomyśl o tym jako o ogólnych tematach, które omawiasz lub spisie treści na swoim blogu. Ponieważ kategorie są hierarchiczne, możesz mieć tyle podkategorii, ile chcesz.

Tagi mają na celu opisanie określonych szczegółów Twojego postu. Można ich użyć do mikrokategoryzacji treści i nie są hierarchiczne. Potraktuj je jako część indeksu książki.

Jak mogę dowiedzieć się więcej na temat terminologii WordPress?

Zobacz to Glosariusz WordPress Warunki dla początkujących za każdym razem, gdy zastanawiają Cię dziwne terminy lub skróty WordPress.

Jak mogę przyspieszyć moją stronę internetową??

Wybór niezawodnego hosta internetowego, takiego jak Bluehost, jest jednym z zalecanych sposobów na przyspieszenie witryny. Niektóre inne metody to:

 • Zmniejsz liczbę obrazów używanych na jednej stronie lub załaduj je leniwie, jeśli chcesz użyć ich wielu na jednej stronie.
 • Zwiększ wydajność witryny za pomocą wtyczki pamięci podręcznej, np W3 Total Cache.
 • Użyć Sieć dostarczania treści (CDN).

Jak mogę zabezpieczyć moją stronę internetową??

Aby zabezpieczyć witrynę, zaleca się jej regularne tworzenie kopii zapasowych i używanie wtyczki zabezpieczającej, takiej jak Sucuri, dzięki czemu można ją przeskanować i naprawić wszelkie znalezione problemy.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci nauczyć się, jak założyć witrynę WordPress bez zatrudniania programisty.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak rozpocząć podcast we właściwy sposób.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map