Jak stworzyć witrynę dla małych firm w 5 prostych krokach (2020)

Jak stworzyć witrynę dla małych firm


Chcesz stworzyć stronę internetową, aby promować swoją małą firmę? Stworzenie strony internetowej dla Twojej firmy może pomóc Ci rozwinąć się w Internecie. Na szczęście możesz stworzyć własną stronę internetową dla małych firm, nie płacąc za to dużej opłaty programistom.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć witrynę dla małych firm w 5 prostych krokach.

Dlaczego powinieneś stworzyć stronę internetową dla swojej małej firmy?

Jako właściciel firmy chcesz udostępniać swoje produkty i usługi światu. Można to zrobić, tworząc stronę internetową firmy. Strona internetowa maksymalizuje zasięg dla nowych klientów i pomaga szybciej rozwijać firmę.

W przeszłości stworzenie strony internetowej lub sklepu internetowego dla małej firmy nie było łatwe. Ludzie zatrudniali profesjonalnych programistów, którzy tworzą swoje strony internetowe, co było ogromnym wydatkiem dla właściciela małej firmy. Teraz technologia się rozwinęła i możesz zbudować własną stronę internetową bez znajomości programowania.

Sprawdź także nasz artykuł na temat najlepszych książek WordPress, w tym książek na stronach internetowych WordPress dla biznesu.

Zobaczmy, jak stworzyć witrynę dla małych firm w 5 prostych krokach, bez pomocy programisty.

Krok 1: Wybór platformy do stworzenia witryny dla małych firm

Najpierw musisz wybrać odpowiednią platformę, która daje dostęp do wszystkich funkcji potrzebnych do utworzenia witryny. Większość początkujących nie uważa tego za ważne, ale jest to podstawowy czynnik Twojej witryny. Jeśli wybierzesz odpowiednią platformę do swoich potrzeb, wszystkie inne zadania, które podejmiesz, staną się łatwe.

Zalecamy wybranie WordPress do stworzenia witryny dla małych firm. Jest to dobrze znane oprogramowanie, które obsługuje 31% wszystkich stron internetowych.

WordPress jest świetny dla witryn małych firm, ponieważ oferuje mnóstwo wbudowanych funkcji, które ułatwiają pracę. Ma setki tysięcy darmowych szablonów i rozszerzeń, które pomagają w tworzeniu witryny bez pisania ani jednego wiersza kodu. Co najlepsze, daje Ci pełną kontrolę nad swoją witryną.

WordPress występuje w 2 wersjach: WordPress.com i WordPress.org. Na swoją stronę potrzebujesz WordPress.org, ponieważ ma niesamowite funkcje, a także dostęp do darmowych motywów i wtyczek. Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać WordPress.com vs. WordPress.org.

Teraz, gdy wiesz, którą platformę wybrać, możesz rozpocząć faktyczny proces tworzenia witryny.

Krok 2: Kup domenę i hosting dla swojej witryny dla małych firm

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest nazwa domeny i hosting, aby rozpocząć tworzenie swojej witryny biznesowej za pomocą WordPress.

Wymaga to pieniędzy i możesz chcieć opcji, która kosztuje mniej na początkowych etapach rozwoju. Ogólnie nazwa domeny kosztuje 14,99 USD rocznie, a hosting kosztuje około 7,99 USD miesięcznie, co stanowi duże pieniądze, jeśli masz ograniczony budżet.

Zalecamy hosting Bluehost dla Twojej witryny. Nasi czytelnicy oferują bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i 60% zniżki na hosting WordPress. Zmniejsza to koszt nazwy domeny i hostingu do 2,75 USD / miesiąc.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Gdy znajdziesz się na stronie Bluehost, kliknij Zacznij teraz przycisk, aby kontynuować.

stwórz blog na bluehost

Zostaniesz przeniesiony na stronę z cenami. Możesz zajrzeć do Podstawowy i Plus plany. Plany te są niedrogie i oferują dobre usługi dla witryn małych firm.

wybierz plan bluehost, aby założyć blog

Po podjęciu decyzji możesz kliknąć przycisk Wybierz przycisk, aby wybrać swój plan i przejść do następnego kroku, aby kupić nazwę domeny.

zakup domeny bluehost

W przypadku witryn dla małych firm zaleca się wybranie nazwy domeny, która jest prosta, krótka i łatwa do wymówienia. Nazwa domeny powinna być odpowiednia dla Twojej firmy i dawać potencjalnym klientom wskazówki, na czym polega Twoja marka. Poświęć trochę czasu na poszukiwanie właściwej nazwy domeny, ponieważ może to być główny czynnik sukcesu Twojej witryny. Możesz nawet wyszukać nazwę domeny za pomocą naszego narzędzia do generowania nazw domen.

Po uzyskaniu nazwy domeny możesz kliknąć Kolejny przycisk. Teraz musisz dodać swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, adres itp.

informacje o pakiecie bluehost

Na tej samej stronie wyświetli kilka dodatków, które należy uwzględnić w planie hostingowym. Po prostu odznacz je i kontynuuj, aby zobaczyć całkowitą cenę, wybierz metodę płatności i sfinalizuj zakup.

Uwaga: Jeśli chcesz później dodać którykolwiek z tych dodatków do hostingu, możesz dodać je z pulpitu nawigacyjnego hostingu.

Krok 3: Instalacja WordPress na koncie hostingowym

Po zasubskrybowaniu planu hostingowego pojawi się monit o wybranie motywu WordPress. Na tym etapie możesz wybrać dowolny motyw, ponieważ zawsze możesz go zmienić później (pokażemy Ci, jak to zrobić na późniejszym etapie tego samouczka).

wybierz motyw

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy i sloganu swojej witryny.

stwórz nową stronę wordpress

Po określeniu szczegółów kliknij Kolejny. Bluehost zainstaluje teraz WordPress dla Ciebie, a po zakończeniu wyświetli Ci się następujący ekran:

instalacja wordpress powiodła się

Możesz zalogować się na swojej stronie, dołączając wp-admin na twój adres URL. Oto jak powinien wyglądać Twój adres URL logowania do WordPress:

http://example.com/wp-admin

Możesz teraz zalogować się na swojej stronie WordPress przy użyciu poświadczeń przesłanych na Twój adres e-mail.

logowanie wordpress

W obszarze administracyjnym WordPress możesz zmieniać ustawienia ogólne, tworzyć strony i zarządzać całą witryną.

Ta instalacja WordPress ma podstawowy motyw, który jest instalowany i aktywowany automatycznie. Możesz zmienić domyślny szablon na wybrany motyw. W Internecie dostępne są setki tysięcy darmowych i premium motywów.

Możesz sprawdzić kolekcję najlepszych i najpopularniejszych motywów WordPress na swojej stronie dla małych firm. Po prostu wybierz motyw WordPress, który ma niesamowity wygląd i pasuje do funkcji, których potrzebujesz na swojej stronie.

Po wybraniu motywu możesz go po prostu zainstalować w WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować motyw WordPress.

Wszystkie motywy WordPress mają różne funkcje i opcje umożliwiające dostosowanie wyglądu i stylu witryny. Zawsze możesz iść do Wygląd »Dostosuj stronę w obszarze administracyjnym WordPress, aby edytować ustawienia motywu.

Dostosuj wygląd witryny

Na tej stronie możesz tworzyć menu, zmieniać kolory witryn, dodawać obraz nagłówka i nie tylko. Po zakończeniu ustawień możesz kliknąć przycisk Publikować przycisk, aby zobaczyć te zmiany w działaniu.

Chociaż łatwo jest znaleźć motyw WordPress, który dostosowuje się do przepływu pracy, opcje dostosowywania w większości motywów są ograniczone. Jeśli nie jesteś programistą, nie możesz wprowadzać znaczących zmian w projekcie motywu.

Jeśli chcesz samodzielnie stworzyć niestandardowy projekt swojej witryny, możesz zainstalować wtyczkę konstruktora WordPress typu przeciągnij i upuść. Najpopularniejsze z nich to Beaver Builder i Divi Theme, ponieważ oba dają wiele możliwości łatwego stworzenia wspaniałej strony biznesowej.

Krok 4: Tworzenie stron witryny

Po aktywowaniu motywu musisz utworzyć kilka stron i dodać informacje o swojej firmie. Witryny dla małych firm nie są ładowane treściami, dzięki czemu można tworzyć proste strony z podstawowymi informacjami dla użytkowników.

Aby utworzyć nową stronę, musisz przejść do Strony »Dodaj nowe w obszarze administracyjnym WordPress.

Nowa strona w WordPress

Możesz utworzyć tyle stron, ile potrzebujesz dla swojej witryny. Jeśli chcesz dodać lub zaktualizować dowolne informacje na opublikowanych stronach, możesz je po prostu edytować w obszarze administracyjnym WordPress.

Dodaj wszystkie ważne strony, które są niezbędne dla witryny małej firmy, takie jak o nas, usługi, produkty, wsparcie (jeśli są dostępne), lub wszelkie inne przydatne strony zostaną utworzone.

Po uruchomieniu możesz dodać więcej stron, takich jak strona blogu, osobne strony marek dla każdego produktu i wiele innych. Na razie zachowaj prostotę.

Krok 5: Dodawanie funkcji do witryny

WordPress zawiera tysiące wtyczek (aplikacji), które ułatwiają pracę. Możesz użyć tych wtyczek, aby dodać niesamowite funkcje do swojej witryny bez edytowania jednego wiersza kodu.

Strona wtyczek

Repozytorium WordPress zawiera ponad 50 000 darmowych wtyczek, których można użyć do dodania funkcji do swojej witryny. Po prostu zainstaluj i aktywuj te, które chcesz, i będziesz na dobrej drodze.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Ponadto zalecamy zapoznanie się z tym artykułem na temat tworzenia witryny z drobnymi zleceniami, takiej jak Fiverr.

Rzeczy do zrobienia zaraz po utworzeniu witryny WordPress

Gdy Twoja witryna będzie gotowa, powinieneś wykonać kilka zadań, które są niezbędne, aby Twoja strona internetowa działała dobrze w Internecie. Na przykład popraw pozycję wyszukiwarki, aby uzyskać większy ruch, monitoruj komentarze do spamu w Twojej witrynie, zwiększ szybkość ładowania strony, zabezpiecz swoją stronę przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem oraz dodaj formularz kontaktowy.

Rzućmy okiem na kroki, które powinieneś podjąć natychmiast po zbudowaniu witryny dla małych firm.

  • Formularz kontaktowy: Dodaj formularz kontaktowy do swojej witryny firmowej. Możesz także sprawdzić nasz wybór ekspertów w celu uzyskania najlepszych wtyczek formularza kontaktowego WordPress. Użytkownicy mogą łączyć się z Tobą za pomocą tych formularzy.
  • Dodaj śledzenie Google Analytics: Dodaj śledzenie Google Analytics w swojej witrynie dla małych firm, instalując Wtyczka MonsterInsights. Na początkowych etapach każdy odwiedzający jest ważny, a MonsterInsights może się tym zająć.
  • Zabezpieczenia WordPress: Zabezpiecz swoją witrynę WordPress, instalując jedne z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress. Polecamy Sucuri, która jest najpopularniejszą wtyczką bezpieczeństwa WordPress i używamy jej na wszystkich naszych stronach internetowych.
  • Popraw SEO WordPress: Zwiększ swoje SEO za pomocą najlepszych wtyczek SEO WordPress. Zalecamy korzystanie z wtyczki Yoast SEO.
  • Kopia zapasowa WordPress: Zaplanuj tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress za pomocą najlepszej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Możesz również zapoznać się z tym przewodnikiem, w jaki sposób łatwo wykonać kopię zapasową witryny WordPress.
  • Wydajność WordPress: Popraw wydajność swojej firmy, instalując najlepsze buforowanie WordPress i inne wtyczki wydajnościowe WordPress.
  • Zapobiegaj komentarzom do spamu: Zapobiegaj komentarzom do spamu, instalując wtyczkę Akismet na swojej stronie.
  • Rozwijaj swoją stronę: Rozwijaj odwiedzających i klientów, korzystając z najlepszych wtyczek do generowania leadów WordPress.
  • Telefon służbowy: Pozwól użytkownikom łączyć się z Tobą, dodając służbową usługę telefoniczną do Twojej witryny.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się, jak utworzyć witrynę dla małych firm w 5 prostych krokach. Przeczytaj także nasze odpowiedzi ekspertów na temat tego, ile kosztuje witryna przed jej uruchomieniem.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, przeczytaj, jak uruchomić witrynę WordPress od zera (krok po kroku).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me