Jak stworzyć witrynę WordPress przyjazną dla urządzeń mobilnych w 2020 roku


Czy chcesz, aby Twoja witryna WordPress była przyjazna dla urządzeń mobilnych??

W rzeczywistości witryna dostosowana do urządzeń mobilnych nie jest już „przyjemna”. To absolutna konieczność.

Ponieważ ponad 55% całego ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych, Twoja witryna musi obsługiwać funkcje reagujące na urządzenia mobilne i pięknie wyglądać na ekranach o różnych kształtach i rozmiarach.

Dlatego w tym artykule pokażemy, jak dostosować witrynę WordPress do urządzeń mobilnych.

Dlaczego warto dostosować witrynę WordPress do urządzeń mobilnych??

Jeśli Twoja witryna WordPress nie jest w pełni responsywna ani dostosowana do urządzeń mobilnych, pozwalasz, by mnóstwo ruchu spadło przez szczeliny. Nieprzekonany?

Oto kilka powodów, dla których Twoja witryna WordPress powinna być w pełni responsywna.

Wyszukiwarki: Jeśli chcesz pozycjonować się w wyszukiwarkach, musisz dostosować witrynę WordPress do urządzeń mobilnych. Wyszukiwarki takie jak Google zachęcają do witryn reagujących na urządzenia mobilne i zniechęcają do stron niereagujących.

Wyświetlacz i widoczność: Witryna WordPress dostosowana do urządzeń mobilnych wygląda lepiej na małych ekranach i tabletach. Jeśli witryna nie reaguje, użytkownicy częściej opuszczają witrynę, a współczynnik odrzuceń wzrasta. Ma to negatywny wpływ na Twoje działania SEO.

Stosowanie: Jak powiedzieliśmy wcześniej, ponad połowa całego ruchu internetowego na świecie pochodzi z telefonów i tabletów. Musisz dostosować swoją witrynę WordPress do urządzeń mobilnych, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Teraz, gdy wiesz, jak ważna jest responsywna witryna, przyjrzyjmy się, jak uczynić witrynę WordPress przyjazną dla urządzeń mobilnych.

Metoda 1: Użyj elastycznego motywu WordPress

Najłatwiejszym sposobem uczynienia swojej witryny WordPress przyjazną dla urządzeń mobilnych jest wybranie motywu reagującego na urządzenia mobilne od samego początku. Ale co należy zrobić, jeśli używasz już niereagującego motywu?

W takim przypadku zdecydowanie warto poświęcić czas na aktualizację lub przejście na inny motyw WordPress dostosowany do urządzeń mobilnych.

Dostosuj witrynę WordPress do urządzeń mobilnych

Na szczęście większość nowych motywów WordPress jest domyślnie w pełni responsywna. Wiele innych nie reagujących motywów aktualizuje swoje usługi, aby zapewnić użytkownikom środowisko przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Dla naszych użytkowników wybraliśmy ręcznie najlepsze motywy WordPress. Spójrz…

1. Divi – dostarczany z ponad 100 gotowymi pakietami tematycznymi

Motyw Divi

Divi to najpopularniejszy motyw WordPress na świecie. Oprócz gotowych pakietów motywów, Divi oferuje również pakiety z Divi Builder, narzędziem do przeciągania i upuszczania stron.

Oznacza to, że niezależnie od Twojego zestawu umiejętności, możesz zbudować blog tak, jak chcesz.

2. WP Astra – darmowy motyw z WordPress.org

Motyw Astra

WP Astra to jeden z popularnych darmowych motywów w repozytorium WordPress.org. Działa bezproblemowo z dowolnymi programami do tworzenia stron WordPress i jest dobrze dopasowany szczególnie dla tych, którzy mają napięty budżet.

Każdy z tych motywów jest gotowy na urządzenia mobilne i w pełni reaguje od samego początku. Oznacza to, że Twoja witryna będzie gotowa do obsługi ruchu mobilnego z niewielkim wysiłkiem po Twojej stronie.

Masz już motyw, ale rozważasz zmianę? Jeśli chcesz zmienić obecny motyw na dostosowany do urządzeń mobilnych, zapoznaj się z tym artykułem na temat jak poprawnie zmienić motyw WordPress.

Metoda 2: Użyj wtyczek, aby Twoja witryna WordPress była przyjazna dla urządzeń mobilnych

WPTouch Pro to wysokiej klasy wtyczka WordPress z zaawansowanymi ustawieniami, dzięki którym Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych.

Musisz utworzyć konto w WPTouch Pro przy użyciu swojego adresu e-mail i pobrać wtyczkę premium. Twój Klucz licencyjny pokaż się w panelu, którego będziesz potrzebować później.

Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WPTocuh Pro. Jeśli nigdy wcześniej nie instalowałeś wtyczki, nie martw się. Wystarczy zapoznać się z tym samouczkiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczki musisz kliknąć WPTouch Pro zakładka w obszarze administracyjnym WordPress. Wyświetli się kreator konfiguracji, w którym możesz zacząć od wyboru języka:

Wybierz język

Następnie musisz dodać adres e-mail użyty do utworzenia konta WPTouch Pro. Następnie wprowadzisz klucz licencyjny z pulpitu nawigacyjnego WPTouch Pro.

Po wprowadzeniu tych informacji kliknij przycisk Aktywuj licencję przycisk, a następnie na Kolejny przycisk strzałki:

Dodaj klucz licencyjny

Teraz zobaczysz wiele motywów dla witryny, bloga lub sklepu internetowego. Możesz wybrać motyw, który najlepiej pasuje do Twojej witryny i kliknij Kolejny przycisk strzałki:

Wybierz motyw

Aby zaoszczędzić czas, możesz pominąć wszystkie inne opcje i przejść bezpośrednio do ostatniej sekcji, w której możesz kliknąć przycisk Skonfiguruj ustawienia przycisk:

Skonfiguruj ustawienia

Spowoduje to automatyczne przekierowanie do WPTouch Pro »Ustawienia» Ogólne strona. Ustawienia obejmują tytuł witryny, wybór stron docelowych oraz możliwość włączania i wyłączania wielu opcji:

Ustawienia WPTouch

Stamtąd możesz odwiedzić Kompatybilność strony zakładka, aby zarządzać ustawieniami skrótów, buforowania i aktywnych wtyczek:

Kompatybilność strony

Umożliwia także włączanie i wyłączanie aktywnych wtyczek do witryny mobilnej.

Teraz możesz przejść do Urządzenia kartę, aby włączyć lub wyłączyć urządzenia mobilne i przeglądarki w witrynie mobilnej:

Urządzenia

Następnie możesz kliknąć Ustawienia menu kartę, aby zarządzać opcjami menu nawigacyjnego witryny mobilnej:

Ustawienia menu

Aby dostosować menu nawigacyjne swojej witryny, możesz odwiedzić Wygląd »Menu strona w obszarze administracyjnym WordPress:

Menu wyglądu

Musisz iść do Lokalizacje menu kartę, aby dodać menu witryny mobilnej do WPTouch Pro Menu nagłówka powierzchnia.

Jeśli nie masz osobnego menu, możesz utworzyć nowe menu nawigacji dla swojej witryny mobilnej. Możesz także użyć dowolnego innego menu dla widoku mobilnego.

Menu strony mobilnej

Jeśli chcesz dostosować motyw strony mobilnej, odwiedź WPTouch Pro »Ustawienia strona. Stamtąd musisz iść do Tematy »Dostosuj motyw i kliknij Przejdź do Customizer przycisk:

Dostosuj motyw

Spowoduje to przejście do konfiguratora WordPress, w którym możesz zobaczyć podgląd swojej witryny na żywo. Możesz łatwo zarządzać tytułem witryny, kolorami, tłem i innymi niestandardowymi ustawieniami.

I to wszystko!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dostosować witrynę WordPress do urządzeń mobilnych. Warto również zapoznać się z naszym artykułem na temat najlepszych motywów WordPress dla aplikacji mobilnych i oprogramowania.

Jeśli podobał Ci się ten post, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me