Jak ustawić witrynę WordPress w trybie konserwacji (z wtyczką i bez)

jak włączyć tryb konserwacji w wordpress


Chcesz dodać stronę trybu konserwacji do swojej witryny WordPress?

Dodanie strony trybu konserwacji do witryny to wspaniały sposób na ukrycie uszkodzonych stron przed użytkownikami, gdy witryna jest wyłączona z powodu konserwacji. Pomaga Ci dostosować ustawienia witryny, motyw lub wtyczki normalnie w zapleczu witryny, nie pozwalając odwiedzającym zobaczyć nakrętek i śrub, których używasz w procesie konserwacji.

Nie tylko to świetny sposób na zaoszczędzenie SEO, sygnalizując wyszukiwarkom, że witryna nie działa z powodu konserwacji. Dlatego za każdym razem, gdy wyszukiwarki zaindeksują Twoją witrynę, pominie indeksowanie wszelkich zmian, które wyglądają na niekompletne, zapewniając, że Twoje rankingi SEO pozostaną nienaruszone.

W tym artykule pokażemy, jak ustawić witrynę WordPress w trybie konserwacji. Ale wcześniej przyjrzyjmy się, jakie korzyści przyniesie ta strona.

Spis treści – Włącz tryb konserwacji w WordPress

Dlaczego warto korzystać ze strony konserwacji w swojej witrynie

Rzućmy okiem na kilka zalet strony konserwacji. Za pomocą strony konserwacji możesz…

 • ukryj uszkodzone strony przed odwiedzającymi
 • przekierowuj odwiedzających do innego miejsca docelowego, gdy wylądują na Twojej stronie
 • upewnij się, że rankingi pozostają nienaruszone
 • zbieraj adresy e-mail użytkowników
 • powiadom wszystkich subskrybentów, gdy tylko twoja witryna będzie ponownie aktywna
 • zwiększyć liczbę obserwujących

Domyślnie WordPress oferuje opcję dodania strony trybu konserwacji do swojej witryny. Ale nic nie możesz z tym zrobić, jeśli chodzi o poprawę wyglądu. I ludzie nie chcieliby zobaczyć tej strony, ponieważ jest ona bardzo nieprofesjonalna.

komunikat trybu konserwacji wordpress

Ale nie martw się. Nie musisz już tego używać.

SeedProd to niesamowita wtyczka, która już wkrótce będzie oferować dużą elastyczność w zakresie wyglądu i obsługi strony. Dzięki temu nie musisz już mieć do czynienia z domyślną prostą stroną trybu konserwacji, którą oferuje WordPress. Zamiast tego możesz stworzyć efektowną w ciągu kilku minut.

Włącz tryb konserwacji za pomocą wtyczki – SeedProd

SeedProd

SeedProd to w pełni responsywna i bardzo elastyczna wtyczka WordPress, która pozwala projektować piękne strony trybu konserwacji bez kodowania ani jednego wiersza. Możesz użyć tej wtyczki, aby stworzyć żywą i angażującą stronę dla odwiedzających, aby poinformować ich, że witryna nie działa z powodu konserwacji.

Od dodania logo marki do dostosowania każdej strony, dzięki tej wtyczce wszystko jest tak proste i łatwe. Aby dłużej angażować odwiedzających, możesz również dodać film wideo do tej strony. Obsługuje również różne inne elementy na stronie, takie jak formularz e-mail, minutnik, pasek postępu, ikony społecznościowe, wezwania do działania i inne.

Powiedziawszy to, sprawdźmy, jak wprowadzić witrynę WordPress w tryb konserwacji. Zaczynajmy.

Krok 1: Zainstaluj i aktywuj wtyczkę SeedProd już wkrótce

Pierwszym krokiem jest instalacja i aktywacja Wtyczka SeedProd na twojej stronie WordPress. Jeśli nie wiesz, jak zainstalować wtyczkę w WordPress, oto jak możesz to zrobić.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki musisz zweryfikować swój klucz licencyjny. Możesz znaleźć klucz na swoim koncie SeedProd utworzonym w momencie zakupu produktu. Wklej klucz w puste pole i kliknij pole wyboru licencji, aby je zweryfikować.

W idealnym przypadku powinien on automatycznie przejść do strony „klucz licencyjny” po zakończeniu procesu aktywacji. Jeśli nie, możesz to zrobić ręcznie, przechodząc do pulpitu nawigacyjnego WordPress »Ustawienia» Już wkrótce Pro »Licencja.

Jeśli przewiniesz stronę, znajdziesz film pokazujący, jak korzystać z wtyczki.

Po zakończeniu możesz rozpocząć korzystanie z wtyczki. Teraz kliknij Przejdź do ustawień przycisk, aby rozpocząć tworzenie strony.

Krok 2: Wybierz motyw

Czas utworzyć stronę trybu konserwacji. Po kliknięciu strony Idź do ustawień nastąpi przejście do następującego okna. Tutaj musisz wybrać Włącz tryb konserwacji opcja. Następnie kliknij przycisk Edytuj wkrótce / Tryb strony konserwacji, aby przejść do narzędzia do tworzenia stron.

już wkrótce pro

Ale wcześniej będziesz mógł wybrać motyw, aby od razu zacząć. SeedProd oferuje ponad 60 różnych, w pełni konfigurowalnych, gotowych szablonów do wyboru.

Motywy SeedProd już wkrótce

Wybierz motyw, który najbardziej Ci się podoba. Teraz będziesz w wizualnym narzędziu do tworzenia stron, w którym możesz popracować nad dostosowaniem motywu. Po lewej stronie ekranu dostępne są opcje dostosowywania, a po prawej stronie można wyświetlić podgląd strony. Możesz przeglądać zmiany na ekranie podglądu podczas ich wprowadzania.

Pierwszą opcją jest opcja Motywy. Możesz użyć tej opcji, aby zmienić motyw, jeśli chcesz. Ale ponieważ właśnie wybraliśmy motyw dla naszej strony, na razie pomińmy go i wybierz następną opcję – Treść.

Opcja Treść umożliwia zmianę tekstu na stronie.

karta zawartości produktu nasiennego

W ramach tej opcji możesz dostosować nazwę strony, nagłówek i opis. Możesz również przesłać swoje logo w tej zakładce. Jeśli przewiniesz trochę w dół, zobaczysz również kilka innych opcji.

zamówienie elementów z nasion

Jeśli chcesz zmienić kolejność elementów, po prostu przeciągnij i upuść je w żądanej kolejności pod Zamówienie sekcji opcja. Możesz także dodać favicon i pracować nad swoim tytułem i opisem SEO, miniaturami mediów społecznościowych i dodać kod Google Analytics w tej sekcji.

Chociaż wszystkie motywy są dostarczane z domyślnym obrazem tła, możesz go zmienić, jeśli chcesz. SeedProd jest wyposażony w bibliotekę pełnych zdjęć stockowych, do których można uzyskać dostęp bez dodatkowych opłat. Po prostu kliknij Wybierz czas obrazu i wybierz swój ulubiony obraz.

Możesz także użyć pola wyszukiwania, aby znaleźć określony obraz, który chcesz.

Tutaj możesz także pracować nad pozycją i rozmiarem obrazu tła. Aby było bardziej angażujące, możesz dołączyć film i pokaz slajdów.

Następną opcją jest Kontener zawartości. Możesz użyć tej opcji, aby pojemnik z zawartością był nieprzezroczysty lub przezroczysty, w zależności od tego, co uważasz za najlepsze. Możesz także ustawić go, dodać animację i dostosować jego promień.

Możesz również wybrać kolor, aby uzupełnić obraz w tle, tak jak my tutaj.

Kolejną opcją jest Kolor elementu i Typografia. Na razie pomińmy je i najpierw dodamy elementy, abyśmy mogli je edytować.

Krok 3: Dodaj elementy do swojej strony

SeedProd oferuje 6 różnych elementów do dodania na stronie. Możesz łatwo je dodać, a następnie dostosować ich wygląd do marki. Oto dostępne opcje.

Aby dodać element, kliknij konkretną opcję. Na przykład, jeśli chcesz dodać opcję e-mail, po prostu kliknij Ustawienia formularza e-mail i włącz formularz. Następnie możesz dodać szerokość formularza. Ma również opcję wyboru dostawcy usług e-mail marketingu. Posiada ponad 23 opcje do wyboru.

Jeśli chcesz dodać linki społecznościowe, po prostu kliknij profil społecznościowy i wybierz ikonę społecznościową, klikając strzałkę rozwijaną. możesz następnie dodać swoje linki i dostosować rozmiar i kolor przycisku.

Podobnie możesz również wybrać przyciski udostępniania społecznościowego, minutnik i pasek postępu. Oto jak to wygląda po dodaniu ich wszystkich.

Krok 4: Dostosuj kolor i typografię elementów

Po dodaniu wszystkich elementów do strony możesz wrócić do Kolor elementów opcja dostępna bezpośrednio pod Kontener zawartości patka.

Tutaj możesz wybrać swój ulubiony kolor i użyć małego czarnego paska, aby dostosować krycie elementów. Możesz także zmienić kolor tła formularza.

Jeśli chcesz dostosować tekst, istnieje również taka możliwość. Twój projekt jest już prawie gotowy. Jeśli chcesz dodać własny projekt, możesz użyć niestandardowe CSS i Zaawansowane skrypty opcje na to.

Krok 5: Sprawdź responsywność swojej strony

Gdy strona jest już gotowa, ostatnim krokiem w procesie projektowania jest sprawdzenie responsywności strony. Aby sprawdzić, jak wygląda na ekranie różnych urządzeń, po prostu kliknij przyciski Pulpit i Urządzenia mobilne.

Krok 6: Opublikuj stronę trybu konserwacji

Teraz możesz opublikować swoją stronę. W tym celu najpierw kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia. Teraz kliknij Powrót do Ustawień opcje Spowoduje to przejście do okna, w którym wybrano opcję włączenia Tryb konserwacji opcja. Teraz kliknij Zapisz wszystkie zmiany przycisk, aby strona została uruchomiona. Oto jak twoja strona będzie wyglądać dla odwiedzających.

niedługo strona z materiałem siewnym

Możesz teraz zalogować się do backendu i kontynuować zadanie konserwacji.

Włącz tryb konserwacji bez wtyczki

Jeśli po raz pierwszy dodajesz fragmenty kodu w WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat prawidłowego dodawania fragmentów kodu w WordPress, abyś nie przypadkowo zepsuł swoją witrynę.

Stworzyliśmy łatwy fragment kodu, którego możesz użyć, aby wprowadzić witrynę WordPress w tryb konserwacji bez wtyczki.

Wszystko, co musisz zrobić, to dodać ten kod do pliku functions.php motywu lub we wtyczce specyficznej dla witryny:

funkcja Maintenance_mode () {

if (! current_user_can (‘edit_themes’) ||! is_user_logged_in ()) {wp_die (‘Maintenance.’);}

}
add Działalności („get_header”, „Maintenance_mode”);

Aby wyłączyć tryb konserwacji i umożliwić użytkownikom dostęp do Twojej witryny, po prostu skomentuj ostatni wiersz w ten sposób:

// add_action ();

Dlatego tak łatwo jest utworzyć stronę konserwacji witryny. Możesz także sprawdzić najlepsze wtyczki trybu konserwacji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map