Jak utworzyć formularz darowizny WordPress (krok po kroku)

jak utworzyć formularz darowizny w WordPress


Czy chcesz utworzyć formularz darowizny w WordPress? Niezależnie od tego, czy jesteś organizacją non-profit, czy po prostu osobą potrzebującą dodatkowej pomocy, dodanie formularza darowizny do witryny nie musi być kłopotliwe.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć formularz darowizny w WordPress, krok po kroku, prosty sposób.

Jak utworzyć niestandardowy formularz darowizny w WordPress

Dzięki intuicyjnemu konstruktorowi przeciągania i upuszczania, WPForms najlepszy kreator formularzy dla WordPress dostępny na rynku. Nawet kompletny nowicjusz może go zainstalować, aktywować i rozpocząć tworzenie formularzy bez wysiłku.

Aby przetwarzać płatności w formularzu darowizny, musisz albo PayPal lub Naszywka dodatek do WPForms. Oba są zawarte w Wersja Pro (i wersja Ultimate) wtyczki WPForms.

Krok 1: Zainstaluj i aktywuj WPForms

Zanim będziesz mógł użyć WPForms, musisz to zdobyć. Ma sens, prawda? Przejdź na stronę WPForms i pobierz wersję Pro lub Ultimate. Pobierz, zainstaluj i aktywuj.

Gdy to zrobisz, będziesz gotowy do rzucenia!

Nie wiesz, jak zainstalować i aktywować wtyczkę? Nie ma problemu! Napisaliśmy do tego przewodnik.

Krok 2: Utwórz formularz darowizny w WordPress

Aby rozpocząć z nowo aktywowaną wtyczką, kliknij WPForms »Dodaj nowe.

Po załadowaniu strony formularza możesz nazwać swój formularz na górze strony.

Tam zobaczysz listę szablonów. Wybierz szablon formularza darowizny, klikając Utwórz formularz darowizny.

Pojawi się komunikat „Nie zapomnij: kliknij kartę Płatności, aby skonfigurować dostawcę płatności”. Nie martw się tym na razie. Omówimy to na kolejnym etapie tego samouczka. Wystarczy kliknąć „OK”, aby usunąć go z twarzy.

Domyślnie wybrany szablon formularza darowizny zawiera pola dla:

 • Imię
 • E-mail
 • Kwota donacji
 • Komentarz lub wiadomość

W tym szablonie pole Kwota darowizny jest polem pojedynczego elementu, który pozwala użytkownikom wpisać dowolną kwotę, którą chcą przekazać. Jednak w tym samouczku pokażemy, jak zmienić to pole na pole wielokrotnego wyboru, dając Ci kontrolę nad kwotami, które użytkownicy mogą przekazać.

Aby to zrobić, kliknij Wiele przedmiotów przycisk pod Pola płatności Sekcja. Przeciągnij i upuść pole powyżej pola Kwota darowizny (jeśli nadal chcesz pozwolić użytkownikom na wybór własnych kwot; jeśli nie, umieść je w dowolnym miejscu).

Aby edytować pole Wiele elementów, po prostu kliknij je. Przepisz etykietę z napisem „Kwota darowizny”. Następnie wprowadź żądane przyrosty i opcję „Wprowadź kwotę”.

Po wykonaniu tej czynności nadszedł czas, aby zmienić pole Pojedynczy element, aby wyświetlało się tylko wtedy, gdy zaznaczona jest opcja „Wprowadź kwotę”.

Wybierz w polu Pojedynczy element, klikając go. Umożliwi to edycję. Upewnij się, że pole wyboru „Wymagane” nie jest zaznaczone, w przeciwnym razie dawcy nie będą mogli niczego używać, ALE ta opcja (pola wielokrotnego wyboru zostaną unieważnione).

Kliknij sekcję Warunki, nieco dalej w panelu edycji. Następnie kliknij „Włącz logikę warunkową”. Następnie skonfiguruj dla „Pokaż to pole, jeśli Kwota darowizny to Wprowadź kwotę”.

Po zakończeniu zapisz zmiany i przejdź do następnego kroku.

Krok 3: Skonfiguruj integrację płatności

Następnie nadszedł czas na skonfigurowanie integracji płatności. Możesz użyć Stripe lub PayPal. Jednak w tym samouczku pokażemy, jak skonfigurować system PayPal, ponieważ jest on najbardziej popularny. Pamiętaj tylko, że konfiguracja Stripe jest praktycznie tym samym procesem.

Ponieważ nadal jesteś na ekranie edycji formularza, możesz po prostu kliknąć przycisk Płatności kartę po lewej stronie, a następnie kliknij PayPal Standard.

Po prawej stronie ekranu wprowadź ustawienia. Najpierw sprawdź Włącz PayPal Standard płatności Następnie wybierz Darowizna z menu rozwijanego Rodzaj płatności.

Bezpośrednio pod tymi konfiguracjami masz opcję wysyłania użytkowników na adres URL, jeśli anulują proces płatności. Jest to fantastyczna okazja, aby zachęcić ich do ponownej interakcji z Twoją witryną na inne sposoby, wysyłając ich na stronę subskrybującą, najnowszy post na blogu lub ankietę z prośbą o opinie.

Po zakończeniu kliknij Zapisz i przejdź do kroku od ostatniego do ostatniego.

Krok 4: Dostosuj swoje powiadomienia

Ten krok jest konieczny, aby upewnić się, że dawcy otrzymają wiadomość e-mail z potwierdzeniem po przekazaniu darowizny.

Udaj się do Ustawienia »Powiadomienia rozpocząć.

Domyślnie powiadomienie zostanie wysłane do Ciebie, administratora witryny. Ale klikając Dodaj nowe powiadomienie, możesz utworzyć osobne powiadomienie dla dawcy.

Nazwij swoje powiadomienie. Następnie obok Wyślij na adres e-mail, Kliknij Pokaż inteligentne tagi. Z wyskakującej listy wybierz E-mail.

Stamtąd przewiń w dół i dostosuj wiadomość, którą chcesz otrzymać od dawców.

Kliknij Zapisać a następnie przejdź do ostatniego kroku. Jesteś prawie na miejscu!

Krok 5: Dodaj formularz darowizny do swojej witryny WordPress

Teraz pozostaje tylko formularz na swojej stronie. Jesteś prawie na miejscu!

Możesz osadzić formularz darowizny w dowolnym wpisie, stronie lub obszarze przygotowanym dla widgetów (pasek boczny / nagłówek / stopka).

W tym samouczku dodamy formularz do strony.

Najpierw idź do Strony »Dodaj nowe. Tytuł strony, a następnie kliknij Dodaj formularz przycisk nad paskiem narzędzi.

Wybierz utworzony formularz darowizny z menu rozwijanego. Następnie podaj Wstaw formularz przycisk ładne obfite kliknięcie.

Na twojej stronie pojawi się krótki kod. Dodaj dowolny tekst lub obrazy, które chcesz wokół niego. Po zakończeniu kliknij Publikować przycisk.

Altówka! Teraz masz formularz darowizny na stronie w witrynie WordPress!

Wolisz mieć swój formularz na pasku bocznym? Żaden problem. Po prostu idź do Wygląd »Widżety i przeciągnij widżet WPForms do obszaru paska bocznego.

Wybierz formularz utworzony z menu rozwijanego w ustawieniach widżetu. Następnie kliknij Zapisać. Otóż ​​to! Teraz formularz darowizny znajduje się na pasku bocznym.

Mamy nadzieję, że ten post pomógł Ci dowiedzieć się, jak utworzyć formularz darowizny w WordPress. Możesz także przeczytać 25 legalnych sposobów zarabiania pieniędzy na blogach online.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map