Jak utworzyć formularz WordPress z próbnikiem daty

jak utworzyć formularz wordpress z selektorem dat


Czy chcesz dodać selektor daty do formularza kontaktowego? Selektor daty jest wymagany, jeśli chcesz, aby użytkownicy wybrali datę i godzinę w formularzu.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć formularz WordPress z selektorem dat.

Kiedy i dlaczego należy dodać selektor daty w formularzach WordPress?

Wiele formularzy kontaktowych ma proste pola, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, telefon i wiadomość. Ta informacja wystarczy, aby połączyć się z użytkownikami. Jeśli jednak chcesz umówić się na spotkanie z użytkownikami, musisz dodać w formularzu selektor dat.

Jeśli prowadzisz sklep eCommerce i chcesz, aby klienci dodali datę dostępności do dostawy, możesz dodać pole daty i godziny w formularzu kontaktowym lub formularzu zamówienia.

Istnieje wiele innych powodów, dla których musisz poprosić użytkowników o przesłanie daty i godziny wraz z podstawowymi informacjami. Zobaczmy, jak łatwo utworzyć formularz WordPress za pomocą selektora dat.

Tworzenie formularza WordPress z Selektorem dat

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować WPForms podłącz. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz przejść do WPForms »Dodaj nowe stronę, aby utworzyć formularz w WordPress. Otworzy się ekran konfiguracji WPForms, w którym znajdziesz wiele gotowych szablonów, aby łatwo utworzyć nową formę do wyboru. Możesz także wybrać pusty formularz, aby rozpocząć od zera.

Aby rozpocząć, wybieramy Prosty formularz kontaktowy szablon.

Utwórz nowy formularz

Prosty formularz kontaktowy załaduje się z podstawową nazwą pola, e-mailem, komentarzem itp. Możesz zobaczyć więcej pól po lewej stronie i podgląd nowego formularza po prawej stronie ekranu. Po prostu przeciągnij i upuść dowolne pole z lewej strony do nowego formularza po prawej stronie.

Ponieważ chcesz dodać selektor dat, musisz przeciągnąć i upuścić Data / godzina pole z lewej kolumny do formularza. Możesz umieścić selektor daty powyżej lub poniżej dowolnego pola w formularzu WordPress.

Przeciągnij i upuść pole wyboru daty

Formularz jest w pełni elastyczny, co oznacza, że ​​możesz łatwo zmienić kolejność pól lub dostosować dowolne pole z sekcji podglądu formularza po prawej stronie.

Zmień kolejność pól

Po kliknięciu dowolnego pola w podglądzie formularza zostaną wyświetlone ustawienia po lewej stronie dla tego konkretnego pola. Na przykład, jeśli klikniesz na Data / godzina pole, które właśnie dodałeś do formularza, zobaczysz te ustawienia, aby dostosować:

 • Etykieta: Jest to tytuł pola Data / Czas w formularzu.
 • Format: W tym menu możesz wybrać format daty, godziny lub obu.
 • Opis: Pozwala dodawać instrukcje dla użytkowników poniżej pola.
 • Wymagany: Jeśli zaznaczysz tę opcję, użytkownik nie będzie mógł przesłać formularza bez wybrania daty / godziny w tym polu.

Oprócz tych podstawowych ustawień istnieją zaawansowane opcje dostosowywania wyglądu i stylu pola daty / godziny.

Ustawienia pól formularza

Kilka zaawansowanych opcji obejmuje:

 • Rozmiar pola: W polu daty / godziny dostępne są różne rozmiary wyświetlania.
 • Data: To jest symbol zastępczy. Tekst, który tu dodasz, będzie domyślnie wyświetlany użytkownikom. Obok możesz również wybrać format daty.
 • Rodzaj: Możesz wybrać typ selektora dat. Istnieją 2 typy: Wybór daty i Lista rozwijana
 • Czas: To kolejny symbol zastępczy czasu. Możesz także wybrać format od 12 do 24 godzin.

Istnieje wiele innych niestandardowych ustawień, takich jak interwał, ukrywanie etykiet i wiele innych.

Zaawansowane opcje

Powinieneś również sprawdzić ten przewodnik na jak dodać niestandardowy CSS do formularza po bardziej szczegółowe instrukcje.

Pamiętaj, aby kliknąć Zapisać przycisk, aby zapisać zmiany.

Ustawienia potwierdzenia i powiadomień

Gdy będziesz zadowolony z pól, musisz zarządzać ustawieniami potwierdzeń i powiadomieniami e-mail dla formularza. Po prostu odwiedź Ustawienia »Potwierdzenie strona w kreatorze WPForms. Następnie możesz dodać niestandardową wiadomość dla użytkowników, którą otrzymają po przesłaniu formularza. Możesz także zmienić typ potwierdzenia, aby przekierowywać użytkowników do strony z podziękowaniami.

Ustawienia potwierdzenia formularza

Następnie możesz przejść do Ustawienia »Powiadomienia strona do zarządzania powiadomieniami e-mail o przesyłaniu formularzy. Możesz również wysyłać wiele powiadomień na różne adresy e-mail. Sprawdź ten przewodnik na jak utworzyć wiele powiadomień w WPForms.

W przypadku ustawień zaawansowanych możesz dodać logika warunkowa w formularzu, aby wysłać określone powiadomienia do użytkowników. Uczyć się jak tworzyć warunkowe powiadomienia o formularzach w formularzach WordPress.

Na koniec musisz kliknąć Zapisać przycisk, aby zobaczyć formularz kontaktowy w akcji.

Wyświetl formularz na swojej stronie WordPress

Możesz łatwo dodać formularz kontaktowy do stron WordPress, postów, pasków bocznych i innych obszarów widżetów.

Aby dodać formularz na stronie, musisz przejść do Strony »Dodaj nowe w WordPress. Po prostu kliknij przycisk Dodaj formularz nad edytorem tekstu.

Dodaj formularz na stronie

Pojawi się wyskakujące okienko, w którym możesz wybrać utworzony formularz. Po wybraniu właściwego formularza kliknij przycisk Dodaj formularz przycisk. Ten sam proces dotyczy postów WordPress. Opublikuj stronę / post, aby zobaczyć formularz kontaktowy z funkcją wyboru daty na swojej stronie WordPress.

Formularz WordPress z selektorem dat

Jeśli jednak chcesz dodać formularz do paska bocznego lub innego obszaru widgetizowanego, przejdź do Wygląd »Widżety przeciągnij i upuść widget WPForms na pasku bocznym. W ustawieniach widżetu możesz wybrać formularz utworzony powyżej i kliknąć przycisk Zapisać przycisk.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak utworzyć formularz WordPress z selektorem dat. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia formularza przesyłania plików w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map