Jak utworzyć galerię obrazów w WordPress (z wtyczką i bez)

galerie zdjęć w wordpress


Chcesz stworzyć galerię zdjęć na swojej stronie WordPress?

Galeria obrazów sprawia, że ​​Twoje zdjęcia wyglądają na uporządkowane i uporządkowane. Dzięki galeriom obrazów możesz wyświetlać w swojej witrynie wiele zdjęć w formie układu siatki z kilkoma wierszami i kolumnami.

Dodawanie galerii obrazów WordPress: 2 metody

Dobra wiadomość jest taka, że ​​dzięki WordPress łatwo jest dodać galerię zdjęć. Możesz dodać galerię zdjęć na dwa sposoby: z wtyczką lub bez wtyczki.

Po wyjęciu z pudełka WordPress jest dostarczany z domyślną funkcją galerii, która ma wiele ograniczeń. Jeśli potrzebujesz tylko podstawowej galerii, możesz użyć domyślnej galerii WordPress do zaprezentowania swoich zdjęć. Ale jeśli chcesz wyjść poza to, możesz zdecydować się na wtyczkę galerii WordPress, taką jak Galeria Envira.

W tym artykule omówimy oba sposoby dodawania galerii obrazów w WordPress. Pokażemy również, która metoda jest lepsza i dlaczego.

Metoda 1: Dodanie galerii obrazów WordPress za pomocą wtyczki

Dzięki tak wielu niesamowitym wtyczkom dostępnym w repozytorium WordPress dodawanie nowych funkcji do witryny stało się bardzo łatwe. A tworzenie galerii obrazów nie jest wyjątkiem. Zwłaszcza z wtyczką taką jak Envira Gallery .

Galeria Envira

Envira Gallery to niesamowita wtyczka galerii dla WordPress, która sprawia, że ​​bardzo łatwo można dodawać piękne i responsywne galerie do wyświetlania swoich zdjęć. Pozwala zaprezentować swoje zdjęcia w oszałamiający sposób, otwierając je w wyskakującym oknie lightbox, pokazie slajdów i nie tylko. Sprawdź naszą pełną galerię Envira tutaj.

Krok 1: Przesyłanie zdjęć za pomocą Envira Gallery

Aby skorzystać z tej wtyczki, musisz najpierw pobrać i zainstalować Envira Gallery na swojej stronie WordPress. Po zakończeniu przejdź do Galerii Envira po lewej stronie ekranu i kliknij Dodaj nowe.

Galeria Envira

Teraz nazwij swoją galerię i w zależności od źródła, z którego chcesz przesłać swoje zdjęcia, użyj opcji, aby dodać swoje zdjęcia.

Gdy dodasz swoje zdjęcia, zobaczysz ikonę ołówka na miniaturach. Kliknij ikonę, aby edytować zdjęcia. Możesz teraz dodawać słowa kluczowe, podpis, znaczniki alt itp. Możesz także otwierać obrazy w nowym oknie za każdym razem, gdy użytkownicy je klikną.

Krok 2: Konfiguracja ustawień galerii obrazów

Po zakończeniu kliknij kartę Konfiguracja poniżej galerii. Tutaj możesz pracować nad ustawieniami swojej galerii. Możesz ustawić liczbę kolumn galerii, włączyć leniwe ładowanie, wybrać wysokość zdjęć, ich rozmiar i rozmiar itp. W zależności od wymagań wprowadź niezbędne zmiany.

Po wprowadzeniu zmian kliknij Lightbox patka. Teraz możesz wybrać motyw lightbox, zdecydować, czy chcesz wyświetlić, czy ukryć tytuł obrazu, wybrać rozmiar obrazu i zrobić wiele więcej.

Ustawienia lightbox Galerii Envira, wordpress galerii obrazów

Następnie kliknij mobilny patka. Ta karta umożliwia dostosowanie galerii do urządzeń mobilnych. Możesz wybrać wymiar układu, szerokość miniatury galerii i wszystko inne, aby Twoje obrazy wyglądały fantastycznie na urządzeniach mobilnych.

Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji ustawień, możesz użyć Misc też tab. Możesz także pominąć tę kartę, jeśli chcesz. To zależy wyłącznie od Ciebie.

Teraz możesz opublikować galerię. Użyj Publikować przycisk po prawej stronie, aby uruchomić galerię utworzoną za pomocą Envira Gallery.

Krok 3: Wstawianie galerii do WordPress

Następnym krokiem jest wstawienie tej galerii do postu lub strony, na której chcesz ją wyświetlić. Utwórz nowy post lub edytuj istniejący post. Teraz w lewym górnym rogu wersji roboczej kliknij + opcja. Będziesz miał kilka opcji, w tym Galeria Envira. Wybierz tę opcję.

Teraz za pomocą strzałki rozwijanej wyszukaj galerię, którą właśnie utworzyłeś za pomocą Envira po nazwie. Po znalezieniu wybierz galerię, aby dodać ją do posta lub strony.

Wtyczka automatycznie prześle galerię do Twojego postu. Możesz teraz nacisnąć Aktualizacja przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć galerię wyświetlaną w poście. Oto, jak galeria pojawia się w naszym przykładowym poście.

Otóż ​​to! W ten sposób dodajesz galerię zdjęć do swoich postów lub stron WordPress za pomocą wtyczki. Sprawdźmy teraz, jak dodać galerię bez wtyczki.

Metoda 2: Dodanie galerii obrazów bez wtyczki

W WordPress możesz łatwo dodać galerię obrazów, nawet bez dodawania wtyczki. To najlepszy wybór, jeśli potrzebujesz podstawowej galerii na swojej stronie.

Krok 1: Dodanie galerii zdjęć do posta lub strony

Najpierw musisz edytować post, w którym chcesz pokazać galerię zdjęć. Teraz, podobnie jak w powyższym kroku, kliknij + opcję i wybierz Galeria.

galeria zdjęć bez wtyczki

Możesz teraz przesyłać swoje zdjęcia za pomocą karty Prześlij. Może to być komputer lub biblioteka multimediów. Możesz wybrać jedno zdjęcie na raz lub zaznaczyć wiele zdjęć jednocześnie, naciskając klawisz Ctrl na klawiaturze.

Krok 2: Ustawienia obrazu i opublikowanie galerii

Możesz zmienić liczbę kolumn po prawej stronie tuż pod Publikować przycisk. Możesz także dodać podpis do całej galerii. Po zakończeniu wprowadzania zmian kliknij przycisk Aktualizuj. Twoja galeria powinna być teraz aktywna.

Która metoda jest lepsza do dodawania galerii obrazów w WordPress

Po zobaczeniu obu wyników możesz zastanawiać się, dlaczego warto korzystać z Galerii Envira, skoro możesz uzyskać ten sam wynik nawet bez niego. Odpowiedź jest prosta. Dodając galerię z wtyczką, możesz przejąć kontrolę nad każdym najmniejszym związanym z nią szczegółem. Możesz użyć jego ustawień, aby dostosować wymiary obrazu, wysokość i szerokość galerii, a nawet dostosować jej wygląd mobilny.

Jeśli jednak potrzebujesz tylko podstawowej galerii obrazów, możesz użyć wbudowanej funkcji galerii WordPress.

I to wszystko o dodaniu galerii obrazów w WordPress. Mamy nadzieję, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny. Być może zainteresuje Cię także sposób dodawania niestandardowych rozmiarów obrazu do okna dialogowego dodawania multimediów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map