Jak utworzyć niestandardowy formularz Airtable w WordPress

airtable form, wp airtable form, wpforms i zapier


Chcesz utworzyć niestandardowy formularz Airtable na swojej stronie WordPress?

Airtable to usługa w chmurze, która pozwala tworzyć niestandardowe aplikacje do arkuszy kalkulacyjnych bez konieczności pisania wiersza kodu. Forma Airtable ułatwia zapisywanie informacji o użytkowniku w bazie Airtable.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć niestandardowy formularz Airtable dla WordPress.

Po co tworzyć niestandardowy formularz Airtable w WordPress?

Formularze Airtable są idealne dla stron internetowych, które przeprowadzają quizy i ankiety, zbierają informacje o klientach, planują produkty, planowanie kalendarza treści itp..

Airtable ułatwia zbieranie informacji w długich tabelarycznych formach.

Zasadniczo możesz tworzyć zachwycające wizualnie arkusze kalkulacyjne, których można używać do przechowywania informacji w bazie danych. Jednak wszystkie dane w tych formularzach należy wprowadzić ręcznie, co oczywiście jest żmudnym zadaniem. Aby rozwiązać ten problem, możesz utworzyć formularz WordPress i zintegrować go ze swoim kontem Airtable.

Jak utworzyć niestandardowy formularz Airtable w WordPress

Najlepszym sposobem na zbudowanie niestandardowego formularza Airtable w witrynie WordPress jest skorzystanie z Wtyczka WPForms. WPForms to najlepsza i najpopularniejsza wtyczka konstruktora formularzy WordPress, która pozwala tworzyć dowolne formularze w ciągu kilku minut.

WPForms

Oferuje kilka pięknych szablonów, które są gotowe do użycia od razu. Możesz także użyć tych formularzy do zbierania płatności, zapobiegania wysyłaniu spamu, dodawania geolokalizacji i wykonywania wielu innych czynności. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj naszą recenzję na temat WPForms.

Jedną z funkcji tej wtyczki jest połączenie formularza z kontem Airtable za pomocą Zapiera. Zapier to aplikacja, która łączy się z ponad 1500 aplikacji w Internecie, w tym Airtable, Kalendarz Google, Slack, Gmail itp..

Po połączeniu formularza z Airtable wszystkie informacje w formularzu zostaną automatycznie dodane do Twojego konta Airtable. Czy to nie jest szybki i prosty sposób na zapisanie informacji? Sprawdźmy więc, jak utworzyć niestandardowy formularz Airtable w WordPress.

Krok 1: Tworzenie formularza WordPress za pomocą WPForms

Aby rozpocząć tworzenie formularza, musisz najpierw zainstalować i aktywować Wtyczka WPForms Na twojej stronie. Po aktywacji przejdź do WPForms »Dodaj nowe stworzyć formularz.

Teraz wybierz Prosty formularz kontaktowy opcja. Możesz także dodać nazwę do formularza w polu nazwy formularza.

WPForms Builder, formularze Airtable

Prosty formularz będzie zawierał kilka podstawowych pól, takich jak nazwa i adres e-mail. Możesz dodać więcej pól do tego formularza, po prostu przeciągając i upuszczając pola z lewej strony ekranu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia prostego formularza kontaktowego.

Po zakończeniu dostosowywania formularza możesz wprowadzić zmiany w ustawieniach powiadomień i potwierdzeń tego formularza. Na koniec kliknij Zapisać przycisk, aby nie stracić ustawień.

Krok 2: Instalowanie dodatku Zapier do integracji Airtable

W następnym kroku musisz zainstaluj dodatek Zapier. Za pomocą Zapiera możesz połączyć swój formularz z więcej niż 2 aplikacjami jednocześnie.

Tutaj użyjemy Zapiera do połączenia naszego formularza z Airtable. Aby zainstalować Zapiera, przejdź do WPForms »Dodatki. Teraz użyj pola wyszukiwania, aby wyszukać dodatek.

Po znalezieniu kliknij Zainstaluj Addon przycisk. Teraz przejdź do strony ustawień WPForms i kliknij Integracja patka. Tutaj znajdziesz klucz API Zapier, który będzie używany do połączenia twoich WPForms z twoim kontem Zapier.

Na tej stronie można zobaczyć logo Zapier. Kliknij go, aby znaleźć klucz API. Pozostaw tę stronę otwartą. Będziemy potrzebować tego interfejsu API w następnym kroku.

Zapier API

Krok 3: Tworzenie Zap

Zap to zautomatyzowane zadanie, w którym możesz jednocześnie uruchamiać i łączyć dwie lub więcej aplikacji online. Ale aby tak się stało, musisz najpierw założyć konto Zapier. Otwórz nową kartę i utwórz konto Zapier.

Aby to zrobić, po prostu przejdź do Oficjalna strona Zapiera i kliknij Zapisz się. Następnie możesz użyć swojego adresu e-mail, aby się zarejestrować.

Zapier, integracja wpforms, formularze airtabe

Gdy znajdziesz się w panelu Zapier, kliknij przycisk Zrób Zap przycisk.

Teraz musisz skonfigurować dwie rzeczy:

  • Skonfiguruj aplikację Trigger
  • Skonfiguruj aplikację Action

Spójrzmy na nich krok po kroku.

Krok 4: Konfiguracja aplikacji Trigger dla Airtable

Zap potrzebuje wyzwalacza dla każdego określonego działania. Tutaj musimy skonfigurować WPForms jako aplikację wyzwalającą. Po kliknięciu na Zrób Zap zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu. Na tej stronie możesz użyć pola wyszukiwania, aby wyszukać WPForms. Po znalezieniu kliknij go, aby przejść do następnego kroku.

Zintegruj WPForms z zapier

W następnym kroku wybierz Kontyntynuj przycisk.

zintegruj wpfrms z zapier

Zobaczysz teraz nowy ekran, na którym musisz zalogować się na swoje konto WPForms. Po kliknięciu na Zaloguj się do WPForms przycisk zobaczysz nowe okno podręczne, w którym możesz wpisać adres swojej witryny i klucz API, którego potrzebujemy w kroku 2. Po wprowadzeniu tych danych kliknij Tak, kontynuuj przycisk.

Zobaczysz, że wtyczka WPForms została dodana do Wybierz konto WPForms strona. Teraz kliknij przycisk Testuj na ekranie, aby sprawdzić, czy konto Zapier zostało poprawnie zintegrowane z wtyczką WPForms.

Jeśli otrzymasz komunikat o powodzeniu, kliknij przycisk Zapisz + Kontynuuj, aby kontynuować. Teraz Zapier uzyska dostęp do twojego Wtyczka WPForms i może pobrać wszystkie formularze utworzone za pomocą konta. Za pomocą strzałki rozwijanej wybierz wcześniej utworzony formularz i kliknij przycisk Kontyntynuj przycisk.

Teraz Zapier pobierze wszystkie wpisy twojego formularza. Wybierz jeden z wpisów formularza, aby można go było użyć do testowania połączenia między WPForms a Airtable. Kliknij na Kontyntynuj przycisk, aby kontynuować.

Krok 5: Konfigurowanie aplikacji Action

Ten krok jest kontynuacją poprzedniego i tutaj skonfigurujemy aplikację akcji. W tym celu kliknij link pokazany na zrzucie ekranu poniżej.

Ustawienia Zapiera

Możesz teraz wybrać aplikację Airtable za pomocą strzałki rozwijanej.

Wybierz aplikację ActionTable

Zostaniesz poproszony o wybranie akcji Airtable. Masz tutaj kilka opcji. Wybierz potrzebną opcję. Tutaj wybierzmy opcję tworzenia zapisu. Zakończ krok, klikając przycisk Zapisz + Kontynuuj przycisk.

W następnym kroku naciśnij Połącz konto przycisk, aby połączyć swoje konto Airtable z Zapier. Na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o podanie klucza API Airtable. Aby uzyskać interfejs API Airtable, otwórz nową kartę i zaloguj się do swojego konta Airtable. Interfejs API znajdziesz w Przegląd konta. Po prostu kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu i kliknij Przegląd konta.

API Airtable

Możesz wyświetlić interfejs API, klikając pole tekstowe. Teraz skopiuj i wklej ten interfejs API w oknie Zapiera.

Po zakończeniu kliknij Tak, kontynuuj przycisk. Zobaczysz teraz, że Twoje konto Airtable jest dodawane do Wybierz konto Airtable strona. Możesz teraz kliknąć Test przycisk, aby przetestować połączenie między kontami Zapier i Airtable.

Krok 6: Konfigurowanie i testowanie szablonu Airtable

Ostatnim krokiem jest skonfigurowanie i przetestowanie szablonu Airtable. Aby znaleźć szablony Airtable, kliknij kartę Szablony u góry konta Airtable.

szablony powietrzne

Aby wybrać szablon, musisz najpierw wybrać bazę. Wybierzmy Badania użytkowników jako podstawa tego samouczka. Oto jak wygląda nasz szablon.

podstawa powietrzna dla wordpress

Zapier pobierze dane z niestandardowego formularza Airtable dla pól. Każde z tych pól można edytować. Po zakończeniu przewiń w dół i kliknij przycisk Kontyntynuj przycisk. W następnym kroku możesz sprawdzić swoje WPForms i połączenie Airtable, klikając na Wyślij test do Airtable przycisk.

Zostanie teraz utworzony nowy kontakt z wpisem formularza testowego na koncie Airtable. Możesz zalogować się na swoje konto Airtable, aby potwierdzić, że kontakt został utworzony. Jeśli to zrobisz, możesz wrócić do swojego konta Zapier i nacisnąć koniec przycisk, aby zakończyć proces. Przewiń ekran w dół i zamień Twój Zap opcja włączona. Możesz także dodać nazwę do swojego Zap.

nazwa zap

Teraz za każdym razem, gdy użytkownik prześle formularz, informacje zostaną automatycznie dodane do twojego konta Airtable.

Krok 7: Osadzenie formularza Airtable w WordPress

Gdy formularz jest gotowy, możesz go łatwo osadzić na swojej stronie internetowej. Możesz osadzić go na swoich postach, stronach lub paskach bocznych. Aby osadzić formularz, przejdź do Strony »Dodaj nowe. Teraz dodaj nazwę do formularza i kliknij „+” znak, aby dodać blok. Teraz wybierz WPForms z sekcji najczęściej używanych bloków.

osadzić wpforms

Kliknij strzałkę rozwijaną i wybierz formularz, który właśnie utworzyłeś Wtyczka WPForms.

Twój formularz zostanie teraz dodany do edytora stron. Ostatnim krokiem jest opublikowanie formularza. Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć przycisk Publikuj, a formularz zostanie natychmiast udostępniony.

Opublikuj formularz, WPForm

Więc to jest to. Twój niestandardowy formularz Airtable został pomyślnie utworzony. Mamy nadzieję, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny. Możesz także chcieć sprawdzić, jak utworzyć biuletyn e-mailowy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map