Jak utworzyć niestandardowy formularz rejestracji użytkownika w WordPress

Niestandardowy formularz rejestracyjny użytkownika


Czy chcesz utworzyć niestandardowy formularz rejestracji użytkownika w WordPress? Świetny pomysł! Domyślnie formularz rejestracyjny użytkownika WordPress jest dość nudny. Dodaj pikanterii swojemu osobistemu brandingowi?

W tym artykule pokażemy, jak krok po kroku utworzyć niestandardowy formularz rejestracji użytkownika w WordPress.

Po co zawracać sobie głowę dodawaniem niestandardowego formularza rejestracyjnego użytkownika?

Chodzi o branding, kochanie! Domyślny formularz rejestracji użytkownika WordPress pokazuje ich markę, a nie Twoją. Nie łączy się z pozostałym „wyglądem” witryny.

Możesz również dodać niestandardowy formularz rejestracji użytkownika do dowolnej strony w witrynie WordPress. Ponadto możesz to skonfigurować, aby przekierowywał użytkowników po ich zarejestrowaniu; co oznacza, że ​​możesz wysyłać użytkowników do dowolnej strony docelowej. Jest to świetny sposób na zbieranie potencjalnych klientów, jeśli, powiedzmy, przekierowujesz użytkowników na stronę z opcją e-mail.

Teraz, kiedy już znasz „dlaczego”, przejdźmy do „jak”. Od tego momentu nauczymy Cię dokładnie, czego potrzebujesz, aby utworzyć niestandardowy formularz rejestracji użytkownika w WordPress.

Jak utworzyć niestandardowy formularz rejestracji użytkownika w WordPress

Zacznij od pobrania Wtyczka WPForms. Następnie zainstaluj i aktywuj. Nie wiesz jak? Nie ma problemu. Możesz przejść do naszego przewodnika, jak zainstalować wtyczkę WordPress, aby wszystko załatwić.

Pamiętaj, że będziesz potrzebować Pro plan (lub lepszy) WPForms w celu zbudowania niestandardowego formularza rejestracji użytkownika w WordPress. Nie obawiaj się jednak. Korzystając z naszego kodu kuponu, ZAPISZ 10, możesz wziąć 10% zniżki od samego nietoperza.

Po aktywowaniu wtyczki przejdź do WPForms »Dodatki zainstalować dodatek rejestracyjny użytkownika. Po prostu kliknij „Zainstaluj dodatek”, a następnie kliknij „Aktywuj” po zainstalowaniu.

Wszystko gotowe? Niesamowite. Czas rozpocząć tworzenie niestandardowego formularza rejestracji użytkownika w WordPress.

Uruchom konstruktora WPForms, przechodząc do WPForms »Dodaj nowe.

Nazwij swój formularz, a następnie wybierz szablon „Formularz rejestracji użytkownika”.

W tej próbce / szablonie zostaną wstępnie dodane następujące pola rejestracji użytkownika:

 • Imię
 • Nazwa Użytkownika
 • E-mail
 • Hasło
 • Krótkie życiorys

Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, możesz być na dobrej drodze do następnego kroku.

Jeśli chcesz zmienić kolejność pól, możesz to zrobić za pomocą funkcji przeciągania i upuszczania. Możesz też dodać dodatkowe pola, przeciągając je z lewej kolumny. Możesz też usunąć dowolne pola, z których nie jesteś zadowolony. WPForms jest znany z funkcji dostosowywania. Baw się dobrze.

Gdy będziesz gotowy, kliknij Zapisz i przejdź do następnego kroku.

Jak dodać pola niestandardowe do formularza rejestracyjnego użytkownika

WPForms ma ciekawą funkcję, która pozwala łączyć niestandardowe profile użytkowników z formularzem rejestracji użytkownika. Aby to zrobić, musisz jednak dostosować swoją witrynę WordPress: musisz dodać dodatkowe pola profilu użytkownika.

Aby to osiągnąć, potrzebujesz dodatkowej wtyczki WordPress.

Każda wtyczka, która używa standardowych pól niestandardowych WordPress do dodawania i przechowywania metadanych, będzie działać z WPForms. Jednak w tym samouczku zamierzamy skorzystać User Meta Manager.

Pobierz, zainstaluj i aktywuj wtyczkę User Meta Manager. Po aktywacji udaj się do Użytkownicy »User Meta Manager i kliknij „Dodaj niestandardową metę”.

Musisz wprowadzić klucz, aby pole niestandardowego profilu użytkownika było rozpoznawane wewnętrznie. Następnie musisz wybrać typ pola. W tym samouczku używamy pola adresu URL w celu dodania adresu profilu na Facebooku.

W sekcji „Etykieta” musisz wprowadzić etykietę, aby opisać, co to jest pole. Będzie to widoczne dla użytkowników w Twojej witrynie, gdy wypełniają formularz.

Aby dodać niestandardowe pole meta, kliknij „Prześlij”. Następnie przejdź do Użytkownicy »Twój profil zobaczyć magię w akcji.

Po utworzeniu niestandardowego pola profilu użytkownika nadszedł czas, aby dodać go do niestandardowego formularza rejestracji użytkownika w WordPress za pośrednictwem WPForms. Aby to zrobić, musisz przejść do WPForms »Wszystkie formularze i edytuj wcześniej zapisany formularz (lub utwórz nowy).

Po wyświetleniu formularza na ekranie kliknij pole z lewej kolumny i przeciągnij je do formularza. W tym samouczku dodamy do formularza pole Witryna / URL.

Następnie, ponieważ dodałeś opcję adresu URL profilu Facebooka dla swoich użytkowników, chcesz, aby nowe pole to odzwierciedlało. Kliknij pole, aby je edytować. Następnie zmień etykietę z „Witryna / URL” na „Adres URL profilu na Facebooku” w sekcji Opcje pola po lewej stronie. W razie potrzeby możesz także dodać opis.

Po zakończeniu zapisz formularz.

Następnie musisz kliknąć przycisk Ustawienia, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień formularza i mapowania pól. Na tej stronie kliknij kartę Rejestracja użytkownika.

WPForms będą teraz wyświetlać pola formularza z rozwijanym menu pod nimi, aby wybrać pole rejestracji WordPress, aby zamapować je.

WPForms automatycznie zamapuje twoje domyślne pola, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, hasło itp. Możesz także wybrać stronę, na którą chcesz przekierować użytkowników po przesłaniu formularza.

Stąd przewiń w dół do sekcji „Meta użytkownika niestandardowego”. Wpisz niestandardowy klucz meta, który wcześniej utworzyłeś, a następnie wybierz pole formularza, w którym chcesz go zamapować.

Po zakończeniu kliknij Zapisz i przejdź do ostatniego kroku.

Jak dodać własny formularz rejestracji użytkownika w WordPress

To jest łatwa część. Od tego momentu płynie płynnie.

Z WPForms, możesz łatwo i szybko dodawać formularze do postów, stron lub widżetów na stronie WordPress.

W tym przykładzie utworzymy nową stronę.

Na ekranie edycji strony znajdziesz przycisk WPForms tuż nad paskiem narzędzi. Daj temu frajerowi mocne kliknięcie.

Teraz na ekranie powinno być wyskakujące okienko. Wybierz formularz utworzony z menu rozwijanego, a następnie kliknij przycisk Wstaw formularz.

Blam! Teraz na twojej stronie znajduje się krótki kod formularza. Naciśnij „Publikuj” (lub „Aktualizuj”, jeśli edytujesz starą stronę), a Twój formularz będzie dostępny w Twojej witrynie.

Wolisz widżet paska bocznego? Nie ma problemu. Po prostu idź do Wygląd »Widżety i przeciągnij widżet WPForms do obszaru paska bocznego.

Wybierz formularz utworzony z menu rozwijanego w ustawieniach widżetu. Następnie kliknij Zapisz. Otóż ​​to! Teraz formularz rejestracyjny użytkownika znajduje się na pasku bocznym.

utwórz widżet

Sprawdź także, jak utworzyć formularz AMP w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak utworzyć niestandardowy formularz rejestracji użytkownika w WordPress. Jeśli szukasz bardziej niesamowitych rzeczy, które możesz zrobić WPForms, sprawdź nasz artykuł na temat tworzenia ankiety w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map