Jak utworzyć niestandardowy układ WordPress (krok po kroku)

niestandardowe układy, konstruktor bobrów


Czy chcesz utworzyć niestandardowe układy WordPress dla swojej witryny, aby nadać jej niepowtarzalny wygląd??

Niezależnie od posiadanego zestawu umiejętności łatwo jest zbudować niestandardowy układ WordPress bez konieczności zatrudniania programisty.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć niestandardowy układ WordPress przy użyciu znanej wtyczki konstruktora stron WordPress, Beaver Builder.

Wielu z was musi się zastanawiać, po co tworzyć niestandardowy układ, skoro można po prostu wybrać motyw premium i rozpocząć swoją stronę jednym z gotowych układów.

Po co tworzyć niestandardowe układy WordPress

Znajdziesz wiele premium motywów WordPress, które oferują kilka wspaniałych wbudowanych układów, które są gotowe do użycia od razu. Zdecydowanie możesz wybrać te piękne układy i nadać swojej witrynie atrakcyjny wygląd.

Problem z takimi układami polega na tym, że ze względu na ich łatwą dostępność są one powszechnie używane przez setki i tysiące użytkowników w Internecie.

Oznacza to, że jeśli używasz wstępnie przygotowanego układu witryny WordPress, nie będziesz w stanie nadać wyraźnego wyglądu, chyba że będziesz go dużo dostosowywać. Ponadto układy te mogą również nie spełniać Twoich wymagań. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie niestandardowego układu.

Tworzenie niestandardowego układu WordPress

Najlepszym sposobem na stworzenie oszałamiających wizualnie niestandardowych układów witryny jest użycie wtyczki Beaver Builder. Beaver Builder to popularna wtyczka „przeciągnij i upuść”, która pozwala tworzyć jedne z najbardziej oszałamiających układów w ciągu kilku minut.

Beaver Builder

Najlepszą rzeczą w tej wtyczce jest poziom elastyczności, jeśli oferty. Możesz przejąć kontrolę nad prawie wszystkim.

Kolory, teksty, czcionki, obrazy – wszystko można w pełni dostosować, aby uzyskać dokładnie taki wygląd, o jakim zawsze marzyłeś.

Kolejną rzeczą, którą pokochasz w Beaver Builder, jest to, że w przeciwieństwie do innych wtyczek do tworzenia stron, jest całkowicie przyjazny dla początkujących i nie musisz spędzać godzin, zastanawiając się, jak go używać. Ponadto oferuje dziesiątki oszałamiających wizualnie szablonów, które pomogą Ci zacząć.

Sprawdź naszą recenzję Beaver Builder tutaj. Sprawdźmy teraz, jak utworzyć niestandardowe układy za pomocą tej wtyczki.

Krok 1: Instalacja i konfiguracja Beaver Builder w WordPress

Pierwszym krokiem jest instalacja i aktywacja Beaver Builder na swojej stronie. Wtyczkę możesz pobrać, przechodząc na stronę Beaver Builder. Po aktywacji przejdź do Ustawienia »Kreator stron.

Ustawienia Beaver Builder

Tutaj możesz wprowadzić klucz licencyjny, aby włączyć obsługę i otrzymywać aktualizacje. Po zakończeniu możesz utworzyć swój pierwszy niestandardowy układ.

Krok 2: Utworzenie pierwszego niestandardowego układu

Aby utworzyć pierwszy niestandardowy układ, przejdź do Wszystkie strony »Dodaj nowe na pulpicie nawigacyjnym WordPress. W edytorze tekstu możesz przełączyć się na narzędzie do tworzenia stron.

Po prostu kliknij tę opcję, a zobaczysz uruchamianą kartę Kreatora stron. Zobaczysz tutaj kilka opcji szablonów. Więc wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz także kliknąć strzałkę menu i wybrać żądany układ. Może to dotyczyć stron docelowych lub stron z treścią.

Gdy to zrobisz, zostaniesz przekierowany do kreatora przeciągnij i upuść. Aby edytować określone pole, wystarczy najechać wskaźnikiem myszy na ten konkretny obszar, a następnie kliknąć na nim i rozpocząć dostosowywanie projektu.

Do układów możesz dodać do 6 kolumn, pasków bocznych, plików audio, obrazów, separatorów i innych elementów. Aby dodać rzędy i paski boczne, kliknij Układy rzędów zakładki. Następnie przeciągnij odpowiednią liczbę kolumn i upuść ją w programie do tworzenia grafiki.

Po dodaniu kolumn kliknij je i dostosuj do swoich wymagań. Możesz zmienić tło, kolor tekstu, dodawać linki, teksty, obramowania i więcej do swoich kolumn. Te kolumny i wiersze można również zapisać do późniejszego wykorzystania. W tym celu wystarczy kliknąć Zapisać przycisk na końcu wyskakującego okienka.

W przypadku innych elementów musisz użyć Podstawowe moduły opcja. Masz również kilka innych elementów, które możesz dodać do swojego układu, takie jak przyciski, akordeony, tabele cen, mapy, minutniki i wiele więcej.

Musisz po prostu przeciągnąć elementy z prawej strony i upuścić je w kreatorze wizualnym po lewej stronie. Każdy z tych elementów można dostosować. Na przykład, jeśli chcesz dodać nowy nagłówek, po prostu kliknij Nagłówek przeciągnij i upuść go w swoim układzie. Następnie kliknij element Nagłówek, aby go dostosować.

Znajdziesz tutaj 3 różne karty. Ogólne, styl i zaawansowanie. Pierwszy pozwala dodawać teksty, linki itp. Do nagłówków. Druga zakładka pozwala stylizować nagłówek różnymi kolorami, czcionkami itp zaawansowane opcja pozwala pracować na marginesach, widoczności, responsywności, animacji itp.

Możesz dodać tyle elementów i modułów, ile chcesz, używając tej samej metody, a następnie dostosować ją do własnych wymagań.

Po edycji układów kliknij przycisk Gotowy przycisk w prawym górnym rogu ekranu. Zobaczysz nowe wyskakujące okienko z kilkoma różnymi opcjami, takimi jak te pokazane na zrzucie ekranu poniżej.

układ bobra zapisać układ

Korzystając z tych opcji, możesz zapisać wersję roboczą, opublikować ją lub odrzucić.

Krok 3: Ponowne użycie układu

Beaver Builder umożliwia także zapisywanie niestandardowego układu WordPress i ponowne użycie go w dowolnym momencie. Aby skorzystać z tej opcji, przejdź do Przybory w prawym górnym rogu ekranu. Na ekranie zobaczysz następujące opcje.

narzędzia do budowania bobrów

Teraz w zależności od wymagań wybierz opcję. Jeśli chcesz użyć szablonu do późniejszego użycia, kliknij Zapisz szablon opcję, a następnie nazwij swój układ. Po tym uderzył w Zapisać przycisk.

układy wordpress oszczędzają temp

Krok 4: Zarządzanie szablonami

Układy utworzone za pomocą Beaver Builder mogą być używane na nieograniczonej liczbie stron internetowych. Szablony tworzone przez użytkowników są przechowywane w niestandardowym typie postów o nazwie szablony.

Domyślnie ta opcja jest ukryta. Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia »Program budujący strony» Szablony patka.

Teraz kliknij Włącz administratora szablonów i naciśnij Zapisz ustawienia szablonu przycisk. Po wykonaniu tej czynności na pasku administracyjnym WordPress pojawi się nowy element menu o nazwie Szablony. Wszystkie układy strony zapisane jako szablon pojawią się na tej stronie.

Eksportowanie układów WordPress

Ponieważ tworzone układy są zapisywane jako niestandardowy typ postu, możesz łatwo eksportować szablony Beaver Builder. W tym celu masz wbudowaną funkcję eksportu w WordPress. Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do Narzędzia »Strona eksportu.

eksport układu WordPress

Teraz wybierz Szablony. Kliknij strzałkę menu i wybierz szablon, który chcesz wyeksportować. Następnie naciśnij Pobierz plik eksportu przycisk, a WordPress wyśle ​​plik XML do pobrania.

Importowanie układów Beaver Builder

Aby zaimportować układ, przejdź do pulpitu nawigacyjnego witryny, na której chcesz zaimportować ten układ. Teraz idź do Ustawienia »Importuj» WordPress. Kliknij opcję Zainstaluj teraz na karcie WordPress. Spowoduje to pobranie i zainstalowanie wtyczki importera WordPress.

Po pobraniu wtyczki możesz przesłać właśnie pobrany plik XML. Twój układ jest teraz gotowy do użycia również na innej stronie.

I to wszystko. Mamy nadzieję, że podoba Ci się nasz artykuł. Jeśli tak, możesz również poznać inne alternatywy Beaver Builder, które możesz wypróbować.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map