Jak utworzyć pełnoekranowy formularz powitalny Mata Optin w WordPress

Jak utworzyć matę powitalną w WordPress


Chcesz utworzyć pełnoekranowy formularz zgody w WordPress?

Uwielbiaj to lub nienawidź … użycie maty powitalnej jest jednym z najprostszych sposobów na przyciągnięcie uwagi użytkowników. Nawet duże marki, takie jak Forbes, wykorzystują matę powitalną do promowania swoich kampanii.

W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo utworzyć matę powitalną w WordPress.

What Is Welcome Mat & A po co ci to?

Mata powitalna to skuteczny sposób na zaangażowanie użytkowników w kampanię, gdy tylko odwiedzą Twoją witrynę. Możesz wyświetlać błyskawiczne informacje o sprzedaży, ofertach, formularzach subskrypcji biuletynu i innych wezwaniach do działania, aby powitać użytkowników.

Być może wiesz, że duża liczba osób, które po raz pierwszy odwiedzają witrynę, szybko opuszcza witrynę bez podejmowania jakichkolwiek działań.

Za pomocą maty powitalnej możesz zaprezentować odwiedzającym spersonalizowaną ofertę lub kampanię optin, aby później móc się z nimi połączyć.

Najłatwiejszym sposobem utworzenia pełnoekranowej maty powitalnej jest użycie OptinMonster. Najlepsze jest to, że pozwala automatycznie personalizować ofertę na podstawie strony, na której znajdują się odwiedzający, źródła polecania i innych.

Krok 1: Zainstaluj OptinMonster i utwórz nową kampanię

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować OptinMonster podłącz. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat instalowania wtyczki WordPress.

Ta wtyczka działa jako narzędzie, które łączy twoją stronę internetową z twoim kontem OptinMonster. Jeśli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się w jednym z planów OptinMonster.

Po aktywacji wtyczki przejdź do OptinMonster »Kampanie w twoim administratorze WordPress. Stamtąd kliknij Utwórz nową kampanię przycisk.

Utwórz kampanię

Następnie zobaczysz stronę konta OptinMonster. Zacznij od wybrania Pełny ekran typ kampanii.

Nowy typ kampanii Pełny ekran

Następnie przewiń trochę w dół i wybierz szablon maty powitalnej. Ze względu na ten artykuł będziemy korzystać z Społeczny szablon.

Wybierz szablon

Teraz musisz dodać nazwę kampanii i adres URL witryny, do której chcesz dodać matę powitalną.

Zacznij budować

Aby kontynuować, musisz kliknąć Zacznij budować przycisk.

Krok 2: Dostosuj szablon Maty powitalnej w OptinMonster

Na macie powitalnej zobaczysz mnóstwo opcji edycji. OptinMonster pozwala łatwo dostosowywać kolory, czcionki, obrazy tła i inne opcje projektowania.

Dostosuj matę powitalną

Kliknij dowolny element maty powitalnej z prawej strony ekranu, a jego ustawienia zobaczysz po lewej stronie. Możesz wyświetlić podgląd zmian na żywo na ekranie.

Pamiętaj, aby kliknąć Zapisać przycisk, aby zapisać ustawienia za każdym razem, gdy dokonasz zmiany w macie powitalnej.

Krok 3: Zarządzaj regułami wyświetlania maty powitalnej

Możesz ustawić reguły wyświetlania ręcznie, aby wyświetlać matę powitalną użytkownikom w dowolnym momencie. Jeśli nie zmienisz tych ustawień, mata powitalna pojawi się dla wszystkich użytkowników w 5 sekund po otwarciu witryny.

Wyświetl reguły

Ponieważ jest to mata powitalna, należy zmienić ustawienia na „0” sekund, aby użytkownicy mogli ją zobaczyć od razu po załadowaniu witryny WordPress.

Zmień ustawienia wyświetlania

Teraz musisz przewinąć w dół i kliknąć Następny krok przycisk.

w działania ustawienia, nie musisz niczego zmieniać. Jeśli jednak chcesz dodać efekt dźwiękowy do swojej maty powitalnej, kliknij przycisk + I przycisk.

Z dostępnych opcji możesz dodać dźwięk, aby grać swoją matą powitalną.

Odtwórz efekt dźwiękowy

Następnie kliknij Następny krok przycisk, aby kontynuować.

Reguły wyświetlania podsumowania

Zobaczysz Podsumowanie reguł wyświetlania. Spójrz na wszystkie wprowadzone ustawienia i kliknij Zapisać przycisk.

Krok 4: Zintegruj usługę e-mail marketingu z OptinMonster

Następnie musisz kliknąć Integracje przycisk z górnego menu w kreatorze kampanii. Możesz dodać integrację e-mail, aby zbudować swoją listę e-mail na macie powitalnej.

Kliknij na + Dodaj nową integrację przycisk z lewej strony ekranu.

Dodaj nową integrację

OptinMonster pozwala łączyć się z dziesiątkami dostawców poczty e-mail i możesz łączyć się z dowolnymi usługami e-mail, które lubisz. Zalecamy wybranie Constant Contact, która jest popularną usługą e-mail marketingu na rynku.

Wybierz dostawcę poczty e-mail

Teraz musisz kliknąć Zarejestruj się w stałym kontakcie przycisk, aby połączyć swoje konto OptinMonster ze stałym kontaktem.

Zarejestruj się w stałym kontakcie

Powinieneś zalogować się na konto Constant Contact, a następnie kliknąć Połącz ze stałym kontaktem przycisk, aby kontynuować.

Połącz ze stałym kontaktem

Następnie wybierz Konto dostawcy poczty e-mail i Listy dostawców e-mail zbudować listę e-mailową za pomocą maty powitalnej w WordPress.

Lista dostawców e-mail

Kliknij na Zapisać przycisk w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 5: Skonfiguruj Analytics w OptinMonster

Analytics pomoże Ci monitorować aktywność odwiedzających na macie powitalnej. OptinMonster oferuje domyślną analitykę, a także możesz łatwo połączyć Google Analytics.

Kliknij na Analityka przycisk z górnego menu, a następnie dodaj swój Konto Google Analytics i Profil strony internetowej.

Połącz Analytics

Następnie musisz kliknąć Zapisać przycisk, aby kontynuować.

Krok 6: Opublikuj i wyświetl swoją matę powitalną w WordPress

Po zakończeniu wszystkich ustawień kliknij przycisk Publikować przycisk z górnego menu. Musisz także zmienić status kampanii na Relacja na żywo i kliknij Zapisać przycisk.

Publikuj kampanię

Teraz wróć do strony administratora WordPress i odwiedź OptinMonster »Kampanie. Następnie kliknij Odśwież kampanię , aby wyświetlić niedawno utworzoną kampanię Welcome Mat.

Odśwież kampanię

Następnie musisz kliknąć Edytuj ustawienia wyjściowe pod nazwą kampanii Welcome Mat.

Edytuj ustawienia wyjściowe

W tym kroku włącz kampanię w swojej witrynie i wybierz, kto powinien ją zobaczyć. Następnie kliknij Zapisz ustawienia przycisk.

Ustawienia wyjściowe

Twoja mata powitalna jest gotowa i będzie widoczna dla wszystkich użytkowników, którzy odwiedzą Twoją witrynę.

Welcome Mat w WordPress

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się, jak utworzyć matę powitalną w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat powitania użytkowników WordPress niestandardową wiadomością powitalną.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map