Jak utworzyć witrynę Micro Job Like Fiverr (krok po kroku)

stwórz stronę z mikro pracą


Czy chcesz utworzyć witrynę podobną do Fiverr za pomocą WordPress? Jeśli wiesz, jak działa Fiverr, masz już pojęcie o procesach w tle. Witryna z drobnymi zleceniami, jak Fiverr, obsługuje dwukierunkową komunikację między pracodawcą a pracownikiem / freelancerem. Jesteś jednak firmą zewnętrzną, która zarabia prowizję od każdej pracy wykonanej za pośrednictwem Twojej witryny.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć witrynę mikrojobu, taką jak Fiverr, i jak możesz na niej zarabiać.

Budowanie strony internetowej Micro Job od zera

Zanim zaczniemy, musisz upewnić się, że masz wszystko, co jest wymagane do utworzenia witryny z ofertą mikro. Ponieważ budujesz go na WordPressie, potrzebujesz nazwy domeny, hostingu, certyfikatu SSL i motywu MicrojobEgnine WordPress.

Przez WordPress mamy na myśli samoobsługowy WordPress.org. Zapoznaj się z naszym pełnym artykułem, aby uzyskać szczegółowe porównanie między WordPress.com a WordPress.org.

Większość witryn małych firm szuka tańszych opcji. Ale gdy szukasz nazwy domeny i hostingu, możesz znaleźć opcje kosztujące od 25 do 30 USD miesięcznie.

Wiemy, że na początek jest dużo pieniędzy. Ale nie martw się!

Jest wielu tanich dostawców hostingu, którzy mogą również pomóc Ci zarejestrować bezpłatną nazwę domeny. Zalecamy jednak korzystanie z Bluehost, ponieważ:

  • Używamy ich.
  • Są jedną z największych firm hostingowych na świecie i są oficjalnymi partnerami hostingowymi z WordPress.
  • Oferują bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL (zwykle kosztuje 69 USD rocznie) i 60% zniżki na hosting dla użytkowników IsItWP.

Oznacza to, że faktyczny koszt rozpoczęcia pracy został obniżony do 2,75 USD miesięcznie. Wspaniale, prawda?

create-a-wordpress-account-on-bluehost

Po uzyskaniu nazwy domeny i hostingu internetowego, następną rzeczą, którą musisz zrobić, to stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress.

Teraz możesz rozpocząć instalację motywu WordPress Micro Job.

Instalowanie motywu Micro Job

Po utworzeniu witryny za pomocą WordPress musisz zainstalować i aktywować motyw MicrojobEngine. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania motywu w WordPress.

Po aktywacji motywu zostaniesz poproszony o dodanie klucza licencyjnego na stronie powitalnej motywu. Możesz uzyskać ten klucz licencyjny ze strony konta EngineThemes.

Ekran powitalny

Po zweryfikowaniu możesz kliknąć przycisk „Zainstaluj wersję demonstracyjną”. Spowoduje to zaimportowanie całej zawartości demonstracyjnej i utworzenie witryny demonstracyjnej.

Poniżej omówimy zastąpienie treści demo oryginalnym tekstem. Będzie to łatwiejsze niż samodzielne konfigurowanie wszystkiego od zera, a uzyskasz wygląd prawidłowo zbudowanej witryny z mikro-zadaniami.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać skórkę (szablon) dla swojej witryny. Domyślnie dostępne są 2 skórki do wyboru, aby uruchomić witrynę.

Przykładowe dane

Gdy skończysz, odwiedź witrynę mikroprzedsiębiorstw, aby sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak chcesz.

Dodawanie metod płatności do witryny Micro Job

Ta witryna obsługuje płatności między wieloma osobami, które używają jej do publikowania ofert pracy i freelancingu. Domyślnymi bramkami płatności są PayPal i 2 Checkout. Ale możesz także kupić rozszerzenia premium dla płatności takich jak Stripe, PayU, Authorize.net itp.

Aby skonfigurować metodę płatności, przejdź do Ustawienia silnika »Bramki płatności strona w WordPress.

Bramy płatnicze

Istnieją dwa sposoby zarabiania w witrynie z ofertami mikro:

Domyślną metodą jest naliczanie prowizji za każde zadanie. Możesz jednak również ustalić stałą kwotę, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą pobierać tylko tyle samo lub mniej za każde zadanie (jak Fiverr), a otrzymasz stałą prowizję.

Zaleca się, aby na początku nie dodawać żadnych ograniczeń, aby zachęcić większą liczbę użytkowników do witryny z mikro pracą. Gdy Twoja witryna zacznie generować ruch, możesz zmienić ustawienia i ograniczyć ilość, aby uniknąć spamu.

Po prostu idź do Ustawienia silnika »Opcje motywu. Stąd musisz przejść do „Typu płatności” w górnym menu.

Typ płatności

W ustawieniu „Bezpłatne przesyłanie” możesz włączyć / wyłączyć bezpłatne publikowanie ofert pracy dla pracodawców. Jeśli włączysz tę opcję, pracodawcy będą mogli ustawić dowolną cenę za pracę. Podczas wyłączania musisz dodać stałą kwotę lub dodać pakiety dla użytkowników.

Aktualizacja Twojej marki i tekstu

Teraz musisz spersonalizować witrynę, aktualizując markę i tekst. W tym celu musisz przejść do Wygląd »Dostosuj stronę w obszarze administracyjnym WordPress i zastąp zawartość demonstracyjną.

Wprowadź wszystkie potrzebne zmiany, a pojawią się one w podglądzie na żywo po prawej stronie ekranu. Po zakończeniu edycji kliknij przycisk „Opublikuj”, aby zobaczyć swoją prawdziwą witrynę w akcji.

Przeprowadzanie testów i zarządzanie witryną

Twoja strona z ofertami mikro jest gotowa!

Teraz musisz się upewnić, że wszystko działa dobrze. Jest to możliwe poprzez przetestowanie witryny i wyświetlenie jej jako użytkownika. Możesz opublikować ogłoszenie, wynająć usługę, podjąć pracę, wypłacić płatność itp., Aby sprawdzić procesy.

Witryna z ofertą mikro

Strony profilu

Wszyscy twoi użytkownicy będą mieli własną stronę profilu. Tutaj mogą dodawać dane osobowe, projekty itp. Strony profilu będą miały oceny dla każdego użytkownika, które są wystawiane przez pracodawcę lub freelancera, z którym współpracowali.

Pulpit użytkownika

Twoi użytkownicy będą mieli konto w Twojej witrynie do przechowywania swoich rozmów, zadań i statystyk. Mogą zarządzać swoim profilem z tego konta.

powiadomienia e-mailowe

Podczas testowania witryny należy wysyłać wiadomości e-mail na wiele adresów, aby sprawdzić, czy powiadomienia działają poprawnie. Jeśli występują problemy z powiadomieniami e-mail, możesz przeczytać ten artykuł na jak naprawić WordPress nie wysyłający e-maili.

Zarządzaj zadaniami

Możesz zarządzać zamówieniami i zadaniami w obszarze administracyjnym WordPress. Po prostu odwiedź Ustawienia silnika »Zamówienia aby zobaczyć wszystkie zamówienia i zlecenia na swojej stronie. Tutaj możesz także akceptować, weryfikować i odrzucać zlecenia.

Zamówienia

Wypłata płatności

Użytkownicy mogą wypłacić pieniądze z Twojej witryny dopiero po weryfikacji. Na Weryfikacja pracy musisz zaktualizować ich status na „Zatwierdzony”.

Możesz również sprawdzić status wypłaty z Ustawienia silnika »Wypłata pieniędzy strona.

Przeczytaj rozmowy

Gdy Twoja witryna stanie się popularna, możesz po cichu czytać rozmowy między użytkownikami (pracodawcami i freelancerami). W ten sposób możesz rozwiązać wszelkie spory, znając historię.

Czytanie rozmów daje również wgląd w to, jakie rodzaje transakcji mają miejsce i jakie mogą być ukryte intencje użytkowników (takie jak odcięcie cię i odebranie klientom na bok itp.).

Po wykonaniu wszystkich testów i zadań zarządczych możesz wprowadzić na rynek swoją witrynę z ofertami mikro.

Jak zarabiać na swojej witrynie Micro Job

Tworzenie witryny z mikroprojektami nie jest trudne, ale musisz zarabiać na niej, aby uzyskać najwyższą trwałość. Im więcej projektów zostanie zamkniętych, tym większe będą Twoje zarobki.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zwiększyć ruch w witrynie. Gdy zdobędziesz odpowiednich odbiorców, będziesz w stanie uzyskać udane oferty pracy.

Zalecamy założenie bloga i promowanie celu swojej witryny z ofertami mikro. Wyjaśnij, w jaki sposób chcesz pomóc pracodawcom i wolnym strzelcom. Powinieneś także skupić się na tym, aby Twoja strona internetowa była wyjątkowa w porównaniu z innymi witrynami z mikro-ofertami online.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci nauczyć się, jak stworzyć witrynę z drobnymi zleceniami, taką jak Fiverr. Możesz także przeczytać nasz artykuł na temat tworzenia witryny z recenzjami w WordPress, która zarabia pieniądze.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me