Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL w kilka minut (HTTPS)

Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL


Szukasz darmowego certyfikatu SSL, aby poprawić bezpieczeństwo swojej witryny? Certyfikat SSL jest teraz obowiązkowy dla wszystkich stron internetowych. Jeśli nie masz zainstalowanego certyfikatu SSL w swojej witrynie, przeglądarki takie jak Google Chrome będą wyświetlać błąd zamiast strony internetowej.

W tym artykule pokażemy, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL, aby utrzymać witrynę WordPress z dala od zagrożeń bezpieczeństwa i złośliwego oprogramowania.

Co to jest certyfikat SSL i dlaczego go potrzebujesz?

SSL to skrót od Secure Sockets Layer. Działa jak warstwa zapory ogniowej między użytkownikiem a serwerem WWW, zapewniając bezpieczne przeglądanie.

Kiedy odwiedzasz adres URL witryny, wysyła ona informacje do serwera i wyświetla stronę internetową w przeglądarce. Informacje, które wysyłasz na serwer, mogą pochodzić z adresu URL witryny, nazwy użytkownika / hasła, danych karty kredytowej, danych osobowych, adresu e-mail itp. Dane te są prywatne i należy z nimi ostrożnie obchodzić się.

Jeśli nie wdrożyłeś certyfikatu SSL, Twoja witryna może zostać zaatakowana lub przejęta, co oznacza utratę ważnych informacji. Porywacze wykorzystują te informacje do szantażowania użytkowników. Zabezpieczanie witryny zgodnie z protokołem HTTPS jest obowiązkowe poprzez dodanie certyfikatu SSL.

Certyfikat SSL może zostać wydany tylko przez certyfikowany organ, który uznał, że zapewnia certyfikaty SSL dla stron internetowych. Po dodaniu certyfikatu SSL do Twojej witryny zobaczysz kłódkę i HTTPS wraz z adresem URL witryny.
Protokół HTTPS

Jeśli certyfikat SSL nie zostanie pomyślnie dodany, nadal zobaczysz stary protokół HTTP, który jest niepewny. Popularne przeglądarki internetowe, takie jak Google Chrome, porzuciły witryny, które nadal obsługują protokół HTTP. Jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do witryny bez certyfikatu SSL, możesz zobaczyć błąd w przeglądarce Google Chrome.

Chociaż certyfikat SSL jest obowiązkowy dla wszystkich stron internetowych, powinieneś wiedzieć, że jeśli Twoja witryna obsługuje płatności online, dane logowania / rejestracje użytkowników, członkostwa itp., MUSI to dla Ciebie. W przeciwnym razie dane, a także dane użytkowników witryny będą poważnie zagrożone.

Czasami usługi stron trzecich, które zarządzają płatnościami, informują również o zainstalowaniu protokołu SSL / HTTP na swojej stronie internetowej, aby uniknąć włamania. Dzieje się tak, gdy witryna otrzymuje płatności za pośrednictwem usługi online, takiej jak PayPal lub Stripe.

Spójrzmy na niektóre kluczowe punkty, które ułatwią ci zrozumienie, dlaczego potrzebujesz certyfikatu SSL:

 • Potwierdza twoją tożsamość online i zapewnia użytkownikom, że Twoja witryna jest warta zainwestowania czasu.
 • Użytkownicy mogą dokonywać płatności bez obaw o bezpieczeństwo.
 • Google obsługuje witryny z aktywowanym protokołem SSL / HTTPs. Witryny z protokołem SSL / HTTP również będą miały lepsze wyniki wyszukiwania niż witryny ze starym protokołem HTTP.

Teraz, gdy wiesz, co to jest certyfikat SSL i dlaczego go potrzebujesz, następną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, jak działa.

W jaki sposób certyfikat SSL chroni twoją witrynę?

SSL tworzy warstwę między użytkownikiem a serwerem witryny. Ta warstwa szyfruje informacje, które są udostępniane / przesyłane od użytkownika na serwer WWW iz powrotem w przeglądarce.

Gdy użytkownik przegląda adres URL witryny, najpierw sprawdza, czy protokół SSL / HTTPs jest włączony, a następnie szyfruje informacje przed wysłaniem ich na serwer. Serwer ma specjalny klucz SSL, który pomaga w odszyfrowaniu informacji.

Podobnie, gdy serwer odpowiada na żądanie użytkownika, jest odszyfrowywany przy użyciu tego samego klucza SSL do wyświetlenia na stronie internetowej. Szyfrowanie pomaga chronić witrynę i informacje przed przejęciem.

Jaki jest koszt certyfikatu SSL?

Na rynku jest wielu dostawców certyfikatów SSL. Wszyscy ci dostawcy są autoryzowani i mogą oferować różne ceny. Cena waha się między 49 a 199 USD rocznie w zależności od usług oferowanych przez firmę SSL.

Niektórzy z popularnych dostawców certyfikatów SSL oferują również dodatki i usługi, takie jak instalacja certyfikatu SSL w Twojej witrynie. Usługi te wiążą się z dodatkowymi kosztami dla użytkownika.

Zalecamy zakup certyfikatu SSL od GoDaddy. Są jednym z najlepszych rejestratorów nazw domen i dostawców hostingu na rynku. Zarządzają ponad 75 milionami domen. Ich certyfikaty SSL zaczynają się od 2,49 USD / miesiąc, co jest najlepszą ofertą dla jednej witryny. Pomagają również zainstalować certyfikat SSL w Twojej domenie.

Cena SSL GoDaddy

Uwaga: Ta informacja jest przeznaczona dla użytkowników, którzy chcą kupić certyfikat SSL. Jeśli szukasz bezpłatnego certyfikatu SSL, czytaj dalej poniżej.

Jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL?

Certyfikat SSL jest koniecznością dla wszystkich rodzajów stron internetowych. Jednak dodatkowy koszt certyfikatu SSL utrudnia wielu właścicielom witryn jego instalację. Może to być bardzo frustrujące. Jeśli certyfikat SSL jest teraz obowiązkowy, aby mieć udaną stronę internetową, dlaczego jest tak kosztowny? Czy nie byłoby lepiej dla wszystkich, gdyby był darmowy?

Nie martw się: mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Istnieje firma non-profit o nazwie Let’s Encrypt. Rozumieją potrzebę i znaczenie certyfikatów SSL dla wszystkich stron internetowych, dlatego postanowili uruchomić bezpłatny urząd certyfikacji dla wszystkich. Ich życzliwość została zauważona przez niektóre z najpopularniejszych firm na świecie, takich jak Facebook i Google, a poparcie dla ich sprawy wzrosło. Dzięki temu Let’s Encrypt może kontynuować swoją pracę, pomagając właścicielom witryn takich jak Ty.

Proces włączania certyfikatu SSL za pomocą Let’s Encrypt jest jednak zaawansowany i nie jest przyjazny dla początkujących. Musisz mieć umiejętności kodowania, znajomość serwera i pełną znajomość Shell / SSH, aby zainstalować Let’s Encrypt na swojej stronie.

Dla początkujących zalecamy korzystanie z najlepszych dostawców hostingu WordPress, którzy oferują darmowe certyfikaty SSL przy zakupie hostingu od nich. Oferują nie tylko bezpłatny certyfikat SSL, ale także instalują go na twojej stronie internetowej; co oznacza, że ​​nie musisz się o nic martwić.

Oto lista wszystkich najlepszych dostawców hostingu WordPress na rynku, którzy zapewniają bezpłatny certyfikat SSL:

 1. Bluehost
 2. Dreamhost
 3. SiteGround
 4. Hosting InMotion
 5. WPEngine
 6. Liquid Web
 7. GreenGeeks

Jeśli jesteś już klientem którejkolwiek z powyższych firm hostingowych, możesz poprosić ich zespół obsługi klienta o włączenie certyfikatu SSL w swojej witrynie za darmo.

Jeśli jednak chcesz ręcznie włączyć protokół SSL, możemy podać przykład Bluehost. Musisz zalogować się na swoje konto cPanel i przejść do Moje strony z lewego menu.

Na tej stronie musisz kliknąć opcję „Zarządzaj witryną” w swojej witrynie, w której chcesz włączyć protokół SSL.

Zarządzaj witryną

Na karcie „Bezpieczeństwo” zobaczysz wiele ustawień, w tym opcję bezpłatnego certyfikatu SSL. Po prostu włącz, aby włączyć protokół SSL w swojej witrynie.

Włącz bezpłatny SSL

Uwaga: Wszyscy dostawcy usług hostingowych będą mieć różne pulpity nawigacyjne, ale w ustawieniach bezpieczeństwa najczęściej znajdziesz opcję SSL.

Powinieneś również przeczytać ostateczny przewodnik bezpieczeństwa WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli korzystasz z usług innego usługodawcy hostingowego niż wymieniony i nie oferuje on bezpłatnego certyfikatu SSL, możesz po prostu przenieść swoją witrynę WordPress do dowolnej z powyższych firm hostingowych, aby skorzystać z bezpłatnej oferty certyfikatu SSL.

Sprawdź także: Jak dodać SSL i HTTPS w WordPress.

Co należy zrobić po zainstalowaniu certyfikatu SSL

Po włączeniu certyfikatu SSL w witrynie WordPress musisz również skonfigurować adresy URL i zacząć korzystać z HTTP (protokół zabezpieczony).

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować Naprawdę proste SSL wtyczka w WordPress. Jeśli nie znasz wtyczek, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania wtyczki WordPress.

Po aktywacji nie musisz podejmować żadnych dodatkowych kroków. Wtyczka automatycznie sprawdzi, czy certyfikat SSL jest zainstalowany w Twojej witrynie i przekieruje wszystkie adresy URL z HTTP na HTTP.

Naprawdę prosty SSL

Teraz Twoja witryna WordPress korzysta z bezpiecznego protokołu SSL / HTTPs, który zapewnia bezpieczeństwo Twojej witryny.

Jeśli nadal są jakieś pliki lub adresy URL, które nie ładują się z zabezpieczonych HTTPs, najprawdopodobniej jest to spowodowane złym kodowaniem wtyczki, której używasz w swojej witrynie. Możesz wykryć wadliwą wtyczkę i dezaktywować ją, aby upewnić się, że jesteś w pełni zabezpieczony.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci dowiedzieć się, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapoznaj się także z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób łatwo wykonać kopię zapasową witryny WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map