Jak uzyskać dokumenty podpisane elektronicznie za pomocą WordPress

jak podpisywać dokumenty elektronicznie w wordpress


Czy chcesz korzystać z dokumentów elektronicznych i podpisywać dokumenty drogą elektroniczną??

Podpisywanie dokumentów w wiadomościach e-mail wydaje się żmudnym procesem – użytkownicy muszą wydrukować dokument, podpisać go i zeskanować, a następnie odesłać go pocztą e-mail.

Na szczęście dzięki WordPress możesz pominąć wszystkie te kroki i pozwolić użytkownikom od razu podpisać dokumenty podpisem elektronicznym. W tym artykule dowiesz się, jak podpisać dokumenty w witrynie WordPress bez przechodzenia przez te długie procesy.

Ale zanim to nastąpi, zobaczmy, dlaczego podpisy cyfrowe są ważne i jak mogą być pomocne dla Twojej firmy.

Po co podpisywać dokumenty elektronicznie

Bez względu na to, jaką firmę prowadzisz online, podpisywanie dokumentów elektronicznych ma wiele zalet.

Po pierwsze, podpisy elektroniczne lub cyfrowe podpisywanie dokumentów ułatwia klientowi podpisywanie dokumentów. Twoi klienci mogą podpisać dokumenty za pomocą myszy lub ekranu dotykowego i od razu je odesłać.

Po drugie, możesz pominąć wszystkie etapy wysyłania wiadomości e-mail do przodu i do tyłu i szybciej wykonywać zadania. Oznacza to, że możesz szybko zamknąć oferty i nie musisz czekać na podpisanie dokumentów.

Krok 0: Utwórz dokument umowy serwisowej

Przed utworzeniem kopii umowy serwisowej musisz znać dokładne punkty, które należy w niej zawrzeć, aby mieć prawidłowe dane przed podpisaniem umowy. Typowa kopia umowy zazwyczaj składa się z następujących elementów:

 1. Warunki usługi i płatności
 2. Adres i numer kontaktowy klienta
 3. Pole podpisu

Jeśli nie masz pewności, jak utworzyć kopię umowy, to próba może pomóc Ci zacząć Gdy umowa będzie gotowa, możesz dodać pole podpisu cyfrowego na kopii. Oto jak możesz to zrobić.

Krok 1: Zainstaluj wtyczkę WPForms w celu dodania pola podpisu cyfrowego

WPForms

Pierwszym krokiem jest instalacja i aktywacja WPForms wtyczka na twojej stronie. WPForms to jedna z najlepszych i najpopularniejszych wtyczek formularzy kontaktowych WordPress, która pozwala tworzyć dowolne formularze, w tym formularze podpisów cyfrowych z solidnym narzędziem do przeciągania i upuszczania formularzy. Nie wymaga absolutnie żadnego kodowania i zajmuje mniej niż 5 minut, aby utworzyć pierwszą formę.

Krok 2: Zainstaluj dodatek do podpisu WPForms

W drugim kroku musisz zainstalować WPForms Dodatek do podpisu. W tym celu przejdź do pulpitu WordPress i kliknij WPForms »Dodatki. Teraz użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć dodatek do podpisu WPForms.

WPForms Signature Addons

Po znalezieniu kliknij Aktywuj przycisk, aby dodatek zaczął działać.

Krok 3: Utwórz swój pierwszy formularz z włączonym podpisem elektronicznym

Po zainstalowaniu i aktywowaniu dodatku nadszedł czas, aby utworzyć swój pierwszy formularz obsługujący podpis elektroniczny. W tym celu przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij WPForms »Dodaj nowe.

Teraz wybierz szablon formularza. Istnieje kilka opcji do wyboru. Ale ze względu na ten samouczek wybierzemy Prosty formularz kontaktowy opcja.

Prosty szablon formularza kontaktowego

Powinieneś teraz znaleźć się na stronie kreatora formularzy, na której zobaczysz wszystkie elementy po lewej stronie i kreator wizualny po prawej stronie. Ponieważ jest to narzędzie do budowania metodą przeciągnij i upuść, możesz łatwo przeciągać opcje z lewej strony i upuszczać je w formularzu po prawej stronie.

Możesz także zmienić kolejność pól, przeciągając je i upuszczając w żądanym miejscu. Po dodaniu wszystkich wymaganych pól i dołączeniu kopii napisanej dla umowy, dodaj Podpis opcja z sekcji Fantazyjne pola. Po prostu przeciągnij tę opcję i upuść ją w formularzu.

WPForms Signature addon

Nie zapomnij trafić Zapisać przycisk w prawym górnym rogu pola.

Krok 4: Osadzenie formularza podpisu na swojej stronie internetowej

Twoja forma jest teraz gotowa do użycia. Wystarczy osadzić formularz na swojej stronie, aby był widoczny dla użytkowników. Utwórz nowy post / stronę (lub edytuj istniejący) i po prostu kliknij Dodaj formularz przycisk nad paskiem narzędzi.

Dodaj formularz do postu

Pojawi się menu podręczne. Wybierz formularz kontaktowy utworzony z menu rozwijanego. Następnie kliknij Dodaj formularz.

Kliknij Publikuj (lub Aktualizuj, jeśli edytujesz wcześniej istniejący post / stronę), a Twój formularz pojawi się na stronie w trybie gotowym do rock and roll.

Otóż ​​to! Użytkownicy mogą teraz łatwo korzystać z pola, aby podpisać formularz i przesłać go bez konieczności wykonywania skomplikowanego procesu. W zależności od wymagań możesz dodać lub usunąć dowolne pole z formularza.

Podpis elektroniczny, jak podpisać formularz

Z WPForms, możesz mieć wiele innych zaawansowanych funkcji, które znacznie ułatwią ci życie. Aby dowiedzieć się o tych funkcjach, przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat WPForms.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również sprawdzić, jak utworzyć niestandardową stronę logowania w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map