Jak włączyć śledzenie przewijania w WordPress za pomocą Google Analytics

Przewiń śledzenie


Chcesz włączyć śledzenie przewijania w swojej witrynie WordPress?

Śledząc przewijanie aktywności w Twojej witrynie, możesz łatwo dowiedzieć się, jak daleko użytkownik przewija w dół każdy post. Znając głębokość zwoju, poznasz dokładną sekcję, w której tracą zainteresowanie i opuszczają witrynę.

Pomaga to zmodyfikować tę konkretną sekcję i uczynić ją wystarczająco interesującą, aby zaangażować odbiorców do końca. Pomaga to zwiększyć ruch, zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć liczbę konwersji w witrynie.

Google Analytics to doskonałe narzędzie, które pomaga odkryć przewijanie aktywności użytkownika w witrynie. To powiedziawszy, przy domyślnej konfiguracji Google Analytics śledzenie przewijania nie jest włączone w Twojej witrynie.

Łatwe śledzenie przewijania Google Analytics w WordPress

Najłatwiejszym sposobem włączenia śledzenia przewijania w WordPress jest użycie wtyczki. W tym przypadku najlepszą opcją jest MonsterInsights podłącz. MonsterInsights to jedna z najpopularniejszych wtyczek Google Analytics do WordPress.

monsterinsights, login użytkownika i wtyczki rejestracyjne

Po zainstalowaniu tej wtyczki na pulpicie nawigacyjnym nigdy nie będziesz musiał przełączać kart w celu śledzenia wydajności witryny. Wszystko można zarządzać i przeglądać bezpośrednio z pulpitu WordPress, co pozwala śledzić każdą interakcję użytkownika w witrynie, np. Transakcje eCommerce, kliknięcia linków partnerskich, pobieranie plików, śledzenie autora, wynik SEO i wiele więcej.

MonsterInsights oferuje nawet statystyki w czasie rzeczywistym bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego.

Aby dowiedzieć się więcej o tej wtyczce, przeczytaj naszą szczegółową recenzję na MonsterInsights.

Najlepszą rzeczą jest to, że jedną z ważnych funkcji MonsterInsights jest śledzenie głębokości przewijania. Sprawdźmy teraz, jak włączyć śledzenie przewijania w WordPress za pomocą MonsterInsights.

Krok 1: Zainstaluj MonsterInsights do śledzenia przewijania

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia jest instalacja wtyczka MonsterInsights na twojej stronie WordPress. Ta funkcja jest dostarczana z MonsterInsights Plus lub wyższym planem.

MonsterInsights pozwala łatwo połączyć swoją stronę z Google Analytics bez pisania ani jednego wiersza kodu.

Oto jak skonfigurować konto Google Analytics i połączyć je z MonsterInsights.

Krok 2: Włącz śledzenie przewijania

Po pomyślnym zakończeniu całej konfiguracji śledzenie przewijania zostanie automatycznie włączone w Twojej witrynie. Nie musisz przechodzić przez żadne dodatkowe ustawienia. Aby to sprawdzić, przejdź do MonsterInsights na pulpicie WordPress i kliknij Statystyki »Zaangażowanie.

przewijanie, monsterinsights

Jeśli nie zostanie ono automatycznie włączone, upewnij się, że używasz wersji 7.6.0 i nowszej.

Ta opcja jest domyślnie aktywowana w Twojej witrynie bez potrzeby dodawania. Gdy odwiedzający przewijają 25%, 50%, 75% lub 100% w Twojej witrynie, MonsterInsights wywoła zdarzenia w Google Analytics.

Krok 3: Przeglądanie raportów śledzenia przewijania w WordPress

Ten raport jest dostępny bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Aby go wyświetlić, przejdź do Statystyki »Raporty» Wydawcy na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Zobaczysz go tuż obok Zainteresowanie Sekcja.

W tym raporcie zobaczysz średni procent głębokości przewijania dla całej witryny. Dzięki temu dokładnie wiesz, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcje z Twoimi treściami. Oferuje także szansę na zoptymalizowanie swoich postów w celu lepszego zaangażowania. Możesz także wyraźnie zdecydować, gdzie umieścić reklamy i wezwania do działania, aby uzyskać więcej kliknięć.

Jeśli chcesz, możesz również przeglądać te raporty na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics.

Wyświetlanie raportów śledzenia przewijania na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics

Włączając śledzenie przewijania za pomocą MonsterInsights, możesz również sprawdzać raporty bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics, nawet bez logowania się do pulpitu WordPress.

W tym celu zaloguj się na swoje konto Google Analytics. Teraz idź do Zachowanie »Wydarzenia» Przegląd.

Zobaczysz Przewiń głębokość link pod Kategoria zdarzenia opcja pokazana na zrzucie ekranu powyżej. Po prostu kliknij ten link, a od razu znajdziesz szczegółowy raport. Jeśli chcesz sprawdzić całkowitą liczbę zdarzeń wyzwalanych dla każdego podanego procentu przewijania, kliknij Etykieta zdarzenia opcja.

Jeśli chcesz sprawdzić dane przewijania w czasie rzeczywistym, jest to również możliwe. Po to idź do Wydarzenia w czasie rzeczywistym na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics. Zobaczysz przewijanie w czasie rzeczywistym, które miało miejsce w ciągu ostatnich 30 minut.

Więc to jest to. Włączenie śledzenia przewijania za pomocą MonsterInsights nie jest łatwe?

Możesz także sprawdzić, jak włączyć śledzenie pobierania w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map