Jak wykryć i zatrzymać AdBlocking w WordPress (krok po kroku)

wykrywaj adblockery


Chcesz wykryć i zatrzymać oprogramowanie do blokowania reklam w WordPress?

Jeśli jesteś właścicielem witryny, który wykorzystuje przychody z reklam w celu obsługi witryny, blokery reklam mogą być dla Ciebie poważnym powodem do niepokoju.

Blokowanie lub filtrowanie reklam to popularna technika, dzięki której reklamy w Internecie są blokowane lub usuwane, więc nie wpływa to na wygodę przeglądania przez użytkownika.

Jeśli więc użytkownik korzysta z tej techniki, nie ma możliwości, aby zobaczył reklamy wyświetlane w Twojej witrynie. W ten sposób Twoi użytkownicy z pewnością będą mieli nieprzerwane przeglądanie, ale przychody i strategia rozwoju Twojej witryny będą poważnie pogarszać. Dlatego ważne jest, aby wykryć adblokery i powstrzymać ich przed blokowaniem reklam.

Co zrobić z Adblockingiem jako wydawcą?

Jako wydawca możesz podjąć szereg działań, aby oprogramowanie do blokowania reklam nie wpłynęło na tryb dochodów. Spójrzmy na niektóre z nich.

1. Podejście „nic nie robić”

Sam tytuł mówi, co robić w tym podejściu. Po prostu nic nie robisz i znosisz swoją stratę.

2. Podejście pasywne

Dzięki takiemu podejściu możesz poprosić użytkownika o umieszczenie witryny na białej liście i obiecanie jej za pomocą wysokiej jakości i nieuciążliwych reklam. Chociaż brzmi to ładnie i prosto, nie ma pewności, jak skuteczne byłoby to podejście.

Jako lepszą alternatywę możesz spróbować utworzyć witryny członkowskie i zaoferować płatne abonamenty. Użytkownicy mogą subskrybować te plany i cieszyć się strefą bez reklam, a także uzyskać dostęp do zaawansowanych treści i dodatkowych funkcji.

3. Podejście agresywne

Ten wymaga zablokowania wszystkich użytkowników korzystających z adblockerów w swoich przeglądarkach. Jeśli którykolwiek z nich nadal chce uzyskać dostęp do Twojej witryny, będzie musiał wyłączyć funkcję blokowania reklam, aby móc kontynuować.

Stosując to podejście, możesz stracić użytkowników, którzy już nigdy nie będą zainteresowani powrotem do Twojej witryny. Zamiast więc odstraszyć ich, ponieważ są tak surowi, zalecamy zamiast tego zastosować podejście pasywne.

Jak wykrywać użytkowników Adblock w WordPress

Chociaż wielu użytkowników aktywnie korzysta z adblockerów, istnieje wiele wtyczek na rynku WordPress, które mogą pomóc w wykryciu tego oprogramowania. W tym samouczku pokażemy, jak ominąć adblockery w WordPressie krok po kroku. W ten sposób będziemy używać dwóch najpopularniejszych wtyczek.

  1. OptinMonster
  2. Adsanity

Zanim jednak pokażemy Ci, jak korzystać z tych wtyczek, przejdź do pulpitu nawigacyjnego WordPress oraz zainstaluj i aktywuj obie wtyczki. Sprawdźmy teraz, jak z nich korzystać.

Metoda nr 1. Wykrywanie i kierowanie użytkowników AdBlocking za pomocą OptinMonster

OptinMonster jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do generowania leadów, które pomagają osiągnąć cele konwersji i zarabiać na Twojej witrynie. Dzięki tej aplikacji możesz łatwo tworzyć skuteczne wyskakujące kampanie, aby przyciągnąć uwagę użytkowników i osiągnąć cele konwersji. Dowiedz się więcej o OptinMonster tutaj.

Jedną z kluczowych cech tego narzędzia są wbudowane detektory AdBlock, za pomocą których można zidentyfikować dowolne urządzenie, które ma zainstalowany adblocker. Ale aby skorzystać z tego narzędzia, musisz najpierw połączyć swoje konto OptinMonster ze swoją witryną WordPress.

Aby to zrobić, musisz załóż swoje konto OptinMonster. Jest to płatny plan, więc musisz za niego zapłacić. Kliknij na Zaczynaj przycisk, a zobaczysz różne plany cenowe. Aby kupić plan, kliknij Zaczynaj przycisk. Aby skorzystać z funkcji wykrywania AdBlock, potrzebujesz Wzrost plan.

optinmonster-pricing

W następnym kroku wprowadź swoje dane, a następnie dokonaj płatności po dokonaniu płatności.

Zainstalowana wcześniej wtyczka działa jako łącznik między nimi. Więc po zakończeniu instalacji przejdź do pulpitu WordPress i kliknij OptinMonster.

Teraz kliknij Połącz swoje konto patka.

Spowoduje to przekierowanie do nowego ekranu, na którym możesz autoryzować swoje konto OptinMonster. Kliknij na Autoryzuj OptinMonster patka.

Pojawi się nowe okno z opcją połącz się z witryną WordPress. Kliknij tę kartę, a przejdziesz do pulpitu nawigacyjnego. Teraz w OptinMonster kliknij kampanie »utwórz nową kampanię.

kampanie optinmonster

Spowoduje to przejście do aplikacji OptinMonster, w której możesz wybrać kampanię. Dostępnych jest kilka typów kampanii. Jeśli chcesz zastosować podejście pasywne, wybierz typ kampanii wyskakującej lightbox. Jeśli chcesz agresywnie zablokować użytkowników AdBlock, możesz użyć typu kampanii pełnoekranowej.

Typy kampanii OptinMonster

Następnie musisz wybrać szablon. Możesz wybrać dowolną z dostępnych.

Następnie zobaczysz nowy ekran, na którym musisz nazwać swoją kampanię. Jeśli zarządzasz wieloma witrynami, możesz również wybrać tę, w której chcesz wyświetlić tę kampanię. Po zakończeniu kliknij Zacznij budować kartę, aby kontynuować.

Nastąpi tworzenie kreatora „przeciągnij i upuść”, gdzie możesz zaprojektować kampanię. Kliknij na Tak nie opcję (jak pokazano na zrzucie ekranu) na tak, klikając na nią, a następnie klikając Aktywuj przycisk.

ustawienia optinmonster

Teraz w sekcji tekstowej kliknij poszczególne elementy i edytuj je. Możesz także dodać obraz, jeśli chcesz.

Aby dodać blok, możesz użyć dodaj blok przycisk na górze. Po zakończeniu projektowania kampanii przejdź do Wyświetl reguły zakładka obok Projekt przycisk. Zgodnie z pierwszą regułą musisz wybrać blokada użytkownika jest włączona.

Następnie przewiń w dół i ustaw swoje ustawienia na dowolna strona.

Twoja kampania jest prawie gotowa do uruchomienia. Ostatnim krokiem jest opublikowanie go. Więc idź do Publikować przycisk u góry. Zobaczysz nowy ekran. Na tej stronie przełącz przycisk stanu, aby włączyć.

Teraz wróć do pulpitu WordPress i kliknij OptinMonster »Kampanie. Zobaczysz swoją kampanię tutaj. Kliknij na Edytuj ustawienia wyjściowe połączyć.

Teraz upewnij się, że sprawdziłeś Włącz kampanię na stronie opcja.

I to wszystko. Twoja kampania powinna zacząć pojawiać się w witrynach użytkowników, którzy włączyli Adblockery.

Metoda nr 2. Wykrywanie i kierowanie użytkowników AdBlocking z AdSanity

Adsanity to genialna wtyczka do zarządzania reklamami dla WordPress, która oferuje również funkcję wykrywania reklam z dodatkiem. Ten dodatek wykrywa oprogramowanie do blokowania reklam i ogranicza użytkownikom Adblocka dostęp do Twojej witryny, dopóki nie wyłączą blokowania. Wtyczka jest bardzo łatwa w użyciu. Dowiedz się więcej o Adsanity tutaj.

Po aktywacji wtyczki przejdź do pulpitu WordPress i kliknij AdSanity »Ustawienia i kliknij kartę Dodatki.

Zobaczysz tutaj kilka dodatków. Spójrz na Wykrywanie bloku reklam addon i kliknijWięcej informacji patka. Nastąpi przekierowanie do nowej strony, na której możesz kupić kopię dodatku.

Po zainstalowaniu dodatku w Twojej witrynie przejdź do Adsanity »Ustawienia» Dodatki. Tutaj w pierwszym polu dodaj posty i strony, aby ostrzeżenie było wyświetlane w całej witrynie. W następnej opcji wybierz Ostrzeżenie modalne. Teraz dodaj wiadomość, którą chcesz wyświetlić, do użytkowników Adblock lądujących w Twojej witrynie. Na koniec w opcji Tryb ostrzegawczy wybierz Obowiązkowy pole.

dodatek adsanity

I to wszystko. Po dokonaniu tych zmian kliknij Zapisz zmiany przycisk i możesz już iść. Każdy, kto odwiedzi Twoją witrynę z zainstalowanym Adblockerem, zobaczy komunikat dodany w powyższych ustawieniach.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Jeśli chcesz wiedzieć o innych sposobach zarabiania pieniędzy na blogach, sprawdź to.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map