Jak wyświetlać reklamy wbudowane w WordPress

Wielu użytkowników WordPressa uważa, że ​​reklamy wbudowane są bardziej opłacalne dla ich witryn. Platformy reklamowe często zachęcają wydawców do umieszczania reklam bliżej obszaru treści w celu uzyskania większej liczby kliknięć. Reklamy wbudowane są popularnym formatem reklamowym stosowanym w milionach witryn. W tym samouczku pokażę, jak wyświetlać reklamy wbudowane w WordPress przy użyciu różnych metod.


Pierwsza metoda jest najłatwiejsza, w której możesz wstawiać reklamy do swoich postów za pomocą wtyczki WordPress. Pozostałe trzy metody wymagają edycji szablonów szablonów WordPress, dlatego dotyczą wielu podobnych tematów. W związku z tym zalecamy przeczytanie wszystkich metod wyświetlania reklam wbudowanych, aby uzyskać pełne zrozumienie sposobu wdrażania technik w witrynie.

Jak wyświetlać reklamy wbudowane w WordPress – nie wymaga kodowania

Wielu wydawców internetowych chce wyświetlać reklamy po kilku pierwszych akapitach. W tym celu modyfikacja kodu będzie skomplikowana dla większości użytkowników. Ale nie martw się, mamy dla Ciebie idealną wtyczkę.

Korzystanie z dobrej wtyczki do zarządzania reklamami w WordPress jest najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem wyświetlania wbudowanych reklam w postach. Aby skorzystać z tej metody, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować Wstaw ogłoszenie podłącz. Po aktywacji zobaczysz pozycję menu Publikuj ogłoszenia w menu administracyjnym WordPress.

Aby skonfigurować wtyczkę, musisz przejść do Publikuj ogłoszenia »Ustawienia. Wtyczka wyświetla typy postów, w których można wstawiać wbudowane reklamy do postów. Domyślnie zobaczysz posty i strony. Kliknij oba, jeśli chcesz wyświetlać reklamy zarówno na swoich postach, jak i na stronach. W przeciwnym razie po prostu zaznacz pole obok postów i zapisz ustawienia.

Wstaw ustawienia reklam ogłoszeniowych

Następnym krokiem jest tworzenie reklam w ogłoszeniach reklamowych. Iść do Publikuj ogłoszenia »Dodaj nowe. Podaj tytuł swojej reklamy. Może to być wszystko, co pomaga zapamiętać typ kodu reklamy, np. Średni prostokąt. Poniżej musisz wkleić kod dostarczony przez Twoją platformę reklamową. Na koniec musisz wybrać, kiedy chcesz wyświetlać reklamę. Wartość domyślna to pierwszy akapit.

Dodanie nowego kodu reklamy

To wszystko, reklama zostanie automatycznie wyświetlona po pierwszym akapicie.

Jeśli jednak czujesz się bardziej ryzykowny i chcesz wypróbować modyfikację motywów, czytaj dalej. Ale zanim dokonasz jakichkolwiek zmian w motywie lub motywie potomnym. Zachęcałbym cię do stworzenia pełna kopia zapasowa witryny lub przynajmniej wykonaj kopię zapasową motywu WordPress.

Jak wyświetlać reklamy wbudowane we wszystkich postach lub stronach

Reklamy wbudowane można wyświetlać na wszystkich swoich postach lub stronach, bezpośrednio edytując szablony szablonów WordPress. Szablon, który musisz edytować, zależy od strony, na której chcesz umieścić swoje reklamy. W tym samouczku założę, że chcesz wyświetlać reklamy wbudowane w postach i stronach bloga; jednak techniki wyszczególnione poniżej będą działać z każdym szablonem publikującym treść.

Aby umieścić reklamę wbudowaną u góry obszaru treści, musisz zlokalizować funkcję Treść(). Ta funkcja ściąga treść posta lub strony WordPress. Zawsze znajduje się w pętli WordPress.

W przypadku stron musisz edytować szablon page.php. W Twenty Thirteen kod otaczający funkcję the_content () wygląda następująco:

<?php the_content (); ?>
<?php wp_link_pages (array (‘before’ => ”. __ („Strony:”, „twentythirteen”). „”, „po” => ”, ‘link_before’ => „”, „link_after” => ”)); ?>

Wpisy na blogu są kontrolowane za pomocą szablonu single.php. Wiele motywów umieszcza pełny kod pętli WordPress w szablonie single.php. W ciągu ostatnich kilku lat wielu programistów motywów WordPress przeniosło części pętli WordPress do dedykowanych szablonów. Ma to przede wszystkim na celu uwzględnienie formaty wpisów w bardziej uporządkowany sposób.

Jeśli funkcja the_content () nie jest umieszczona bezpośrednio w samym szablonie single.php, możesz wyświetlić kod, który do niej prowadzi, w szablonie single.php i określić, który szablon edytować z tego.

Jako przykład przyjrzyjmy się, jak domyślny motyw WordPress Twenty Thirteen obsługuje różne rzeczy. Kod pętli WordPress w szablonie single.php wygląda następująco:

<?php / * Pętla * / ?>
<?php while (have_posts ()): the_post (); ?>

<?php get_template_part (‘content’, get_post_format ()); ?>
<?php twentythirteen_post_nav (); ?>
<?php comments_template (); ?>

<?php tymczasem; ?>

Wywołanie szablonu dla get_template_part () importuje zawartość z szablonów treści. W przypadku zwykłych postów na blogu szablon ten to content.php. Szablony, takie jak content-quote.php (cytaty), content-image.php (obrazy) i content-status.php (statusy) są używane w innych formatach postów.

W content.php kod otaczający funkcję the_content () wygląda następująco:

<?php the_content (__ („Kontynuuj czytanie →”, „twentythirteen”)); ?>
<?php wp_link_pages (array (‘before’ => ”. __ („Strony:”, „twentythirteen”). „”, „po” => ”, ‘link_before’ => „”, „link_after” => ”)); ?>

Aby umieścić swoją reklamę u góry obszaru treści, musisz dodać kod reklamy powyżej funkcji the_content (). Możesz następnie upewnić się, że treść się wokół niego otacza, używając pływaka CSS, aby przenieść reklamę na lewą lub prawą stronę.

Poniższy kod wyświetli Twoją reklamę w prawym górnym rogu artykułów z pięciopikselowym wypełnieniem po lewej i dolnej stronie reklamy.

Poniżej znajduje się przykład dodania powyższego kodu reklamy do funkcji the_content () w szablonie page.php Twenty Thirteen:

<?php the_content (); ?>
<?php wp_link_pages (array (‘before’ => ”. __ („Strony:”, „twentythirteen”). „”, „po” => ”, ‘link_before’ => „”, „link_after” => ”)); ?>

Spowodowałoby to:

Reklamy pływające po prawej stronie

Twoje reklamy mogą być wyświetlane po lewej stronie obszaru treści, zmieniając ruch CSS z prawej na lewą. Musisz także zmienić dopełnienie, aby odstępy były wyświetlane po prawej i dolnej stronie reklamy, a nie po lewej i dolnej stronie.

Poniżej znajduje się przykład dodania kodu reklamy do funkcji the_content () w szablonie content.php Twenty Thirteen. Kod przeniesie reklamy na lewą stronę w postach na blogu.

<?php the_content (__ („Kontynuuj czytanie →”, „twentythirteen”)); ?>
<?php wp_link_pages (array (‘before’ => ”. __ („Strony:”, „twentythirteen”). „”, „po” => ”, ‘link_before’ => „”, „link_after” => ”)); ?>

Wynik końcowy wygląda następująco:

Reklama swobodna po lewej stronie

W powyższych przykładach stylizowałem nasze reklamy bezpośrednio w samym dziale CSS. Możesz też utworzyć klasę CSS i dodać ją do arkusza stylów CSS (który jest plikiem szablonu style.css).

Na przykład możesz utworzyć klasę CSS o nazwie inlineads:

.inlineads {float: right; padding: 0 0 5px 5px;}

Następnie link do klasy w samym kodzie reklamy:

Wynik końcowy jest taki sam, jednak umieszczenie stylizacji w arkuszu stylów jest bardziej praktycznym rozwiązaniem, ponieważ jeśli zmienisz styl reklam (np. Dodasz ramkę lub zmienisz kolor tła), wystarczy zmienić kod w stylu. szablon css. To oszczędza Ci edytowania kilku szablonów.

Jak zawsze pamiętaj o utworzeniu kopii zapasowej zmian wprowadzonych w szablonach przed aktualizacją motywów do nowej wersji. W przeciwnym razie wszystkie wprowadzone zmiany zostaną utracone.

Jak wyświetlać reklamy wbudowane w wybranych postach lub stronach przy użyciu tagów warunkowych

Możemy rozszerzyć nasz kod szablonu i korzystać z niego Tagi warunkowe WordPress wyświetlać tylko reklamy wbudowane w wybranych postach i stronach.

Funkcja tagu warunkowego dla postów na blogu to is_single. Post może być przekazany jako parametr do funkcji za pomocą tytułu postu, ślimaka postu lub identyfikatora postu. Slug informacyjny, jak zapewne pamiętasz, jest częścią URL-a. Natomiast identyfikator posta odnosi się do numeru identyfikacyjnego postu w bazie danych WordPress. Tagi warunkowe używają wartości danych logicznych; dlatego wartość musi być prawdziwa lub fałszywa.

Rozważmy post oparty na wiadomościach zatytułowany „Najnowsze wiadomości na blogu w grudniu”. Adres URL posta to www.twojastrona.com/news-post-seven/, a numer identyfikacyjny to 7. Możemy określić ten post, używając tagu warunku is_single na jeden z trzech sposobów:

 • is_single („Najnowsze wiadomości na blogu w grudniu”)
 • is_single („news-post-seven”)
 • is_single („7”)

Możesz także użyć tablicy, która przejdzie wynik true, jeśli którykolwiek z warunków zostanie spełniony.

 • is_single (tablica („Najnowsze wiadomości na blogu w grudniu”, „Wiadomości po siódmej”, 7))

Znaczniki warunkowe są zawsze używane z instrukcjami if. Poniższy kod pokaże reklamę wbudowaną tylko w poście na blogu „Najnowsze wiadomości blogowe za grudzień”. Nie będzie pokazywany w żadnym innym poście.

<?php if (is_single (‘news-post-seven’)) { ?>

<?php}?>

Jest mało prawdopodobne, że będziesz chciał wyświetlać reklamę wbudowaną tylko w jednym poście na blogu w swojej witrynie. Zazwyczaj właściciele witryn chcą wyświetlać reklamy na większości swoich postów na blogu. Tagów warunkowych można używać do wyświetlania reklamy na wszystkich postach oprócz tych, które zostały specjalnie wykluczone. Odbywa się to za pomocą operatora logicznego NOT (!).

Poniższy kod wyświetli wbudowaną reklamę we wszystkich postach na blogu oprócz posta piętnastego.

<?php if (! is_single (15)) { ?>

<?php}?>

Tag warunkowy stron to is_page. Działa dokładnie tak samo, jak is_single. Tytuł strony, informacje o stronie i identyfikator strony można przekazać jako parametry.

Operator logiczny NIE może być również używany ze stronami. Powiedzmy, że chcesz wyświetlać reklamy wbudowane na wszystkich stronach z treścią, ale nie na stronach informacyjnych, takich jak strona o stronie. Wszystko, co musisz zrobić, to określić każdą stronę, którą chcesz wykluczyć. Możemy to zrobić za pomocą operatora logicznego OR (||).

Poniższy kod informuje WordPress, że nie chcemy wyświetlać naszej reklamy na żadnej z wymienionych stron. Na wszystkich innych stronach zostanie wyświetlona reklama wbudowana.

<?php if (! (is_page („Informacje”) || is_page („Kontakt”) || is_page („Polityka prywatności”))) { ?>

<?php}?>

Możemy również wykluczyć strony za pomocą tablicy:

<?php if (! is_page (tablica („Informacje”, „Kontakt”, „Polityka prywatności”))) { ?>

<?php}?>

Innych i innych instrukcji można również używać do wyświetlania niektórych reklam w jednej części witryny, a innych reklam w innej. Na przykład poniższy kod wyświetlałby jeden typ reklamy w postach na blogu, a inny typ reklamy na wszystkich twoich stronach.

<?php if (is_single ()) { ?>

<?php} elseif (is_page ()) { ?>

<?php}?>

Dotknęliśmy tylko powierzchni tego, co można osiągnąć za pomocą tagów warunkowych w WordPress. Możliwe jest tworzenie złożonych instrukcji przy użyciu tagów warunkowych, które wyświetlają różne reklamy w całej witrynie. Pomysł jest prosty. Musisz tylko określić, gdzie chcesz wyświetlać reklamy i gdzie nie chcesz, aby były wyświetlane za pomocą instrukcji if.

Jak wyświetlać reklamy wbudowane w wybranych postach lub stronach przy użyciu niestandardowych pól

Pola niestandardowe zezwalaj użytkownikom WordPress na przypisywanie niestandardowych pól do postów i stron. Aby zobaczyć niestandardowy obszar pola na swoich postach i ekranach edytora stron, musisz otworzyć okno opcji ekranu u góry strony i upewnić się, że pole wyboru „Pola niestandardowe” jest włączone.

Opcje ekranu

Pola niestandardowe składają się z dwóch części: Nazwa pola niestandardowego i odpowiadająca mu wartość.

Pole niestandardowe

Informacje można pobrać z niestandardowych pól w szablonach motywów. Dzięki temu możemy dodawać niestandardowe pola do poszczególnych postów i stron oraz pobierać określone informacje z szablonów motywów na podstawie tych niestandardowych pól.

Aby pobrać dane z niestandardowych pól w WordPress, musisz użyć get_post_meta funkcjonować. Funkcja ma trzy parametry.

get_post_meta ($ post_id, $ key, $ single)

Parametr $ post_id jest wymagany, a pozostałe dwa parametry są opcjonalne.

 • $ post_id – Identyfikator postu, z którego chcesz uzyskać dane.
 • $ key – nazwa ciągu zdefiniowanego w niestandardowym polu pola w poście lub stronie.
 • $ single – parametr boolowski, który można ustawić jako prawda lub fałsz. Jeśli ustawione jako prawda, łańcuch, który został wprowadzony jako wartość w polu pola niestandardowego, zostanie zwrócony. W przypadku ustawienia wartości false zwracana jest tablica pól niestandardowych.

Spójrzmy na przykład, w jaki sposób możemy wyświetlać reklamy wbudowane w określone posty i strony. Dla każdego postu lub strony, na której chcemy wyświetlać reklamę, możemy zdefiniować nazwę jako ad_size, a następnie zdefiniować wartość, taką jak 300 × 250.

Przykład pola niestandardowego

Gdybyśmy zadzwonili (get_post_meta ($ post->Identyfikator, klucz $, prawda) w powyższym poście (poprzez szablon), wynik będzie wynosić „300 × 250”. Jest to przydatne, ponieważ możemy wykorzystać to wyjście do kontrolowania, jakie reklamy chcemy wyświetlać na naszej stronie internetowej.

Załóżmy na przykład, że chcemy wyświetlać trzy rozmiary reklam w naszych postach na blogu. Możemy kontrolować, która reklama jest wyświetlana za pomocą szeregu instrukcji if i elseif.

Sprawdź poniższy kod, aby zobaczyć, jak można to osiągnąć. Pamiętaj, że ten kod należy dodać powyżej funkcji the_content () w szablonie motywu (np. Page.php, single.php, content.php itp.).

<?klucz php $ ="ad_size";
if (get_post_meta ($ post->ID, klucz $, prawda) == "300 x 250") { ?>

<?php} elseif (get_post_meta ($ post->ID, klucz $, prawda) == "250 x 250") { ?>

<?php} elseif (get_post_meta ($ post->ID, klucz $, prawda) == "200 x 200") { ?>

<?php} ?>

Pierwszą rzeczą, którą wykonujemy powyżej, jest zdefiniowanie parametru $ key jako „ad_size”. Dzięki temu jedna z naszych trzech reklam będzie wyświetlana tylko wtedy, gdy niestandardowe pole „ad_size” zostanie wprowadzone dla posta lub strony. $ post->Identyfikator jest używany do pobierania identyfikatora postu, a $ single jest ustawione na true, tak że generowany jest ciąg znaków. Jeśli przejdziesz do jednego ze swoich postów lub stron i wpiszesz „ad_size” w polu nazwy i „200 × 200” w polu wartości; wyświetlona zostanie reklama 200 × 200.

Korzystanie z tej metody pozwala kontrolować reklamy wyświetlane w witrynie. Za pomocą tagów warunkowych kontrolowaliśmy, które strony i posty w witrynie wyświetlały reklamy bezpośrednio przez szablon motywu. Za pomocą pól niestandardowych kontrolowaliśmy, które posty i strony wyświetlają reklamy bezpośrednio przez strony edytora postów i stron. Jedna metoda nie jest lepsza od drugiej. Wszystko sprowadza się do tego, jak chcesz to wszystko skonfigurować.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wyświetlać reklamy wbudowane w Twoich postach i stronach WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, dołącz do nas Świergot i Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map