Jak zainstalować WordPress – przewodnik dla początkujących (krok po kroku)


Czy chcesz rozpocząć pracę z WordPress, aby utworzyć swoją stronę internetową? WordPress to najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią (CMS) i kreator stron internetowych.

W tym artykule pokażemy, jak zainstalować WordPress na wielu platformach.

WordPress jest używany przez ponad 30% stron internetowych na świecie, co czyni go najczęściej używanym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych. Jest łatwy w konfiguracji i pomaga szybko uruchamiać strony internetowe lub blogi. WordPress ma 2 typy: WordPress.com, który jest hostowanym rozwiązaniem; i WordPress.org, znany również jako WordPress na własnym serwerze.

W tym przewodniku użyjemy hostowanego WordPressa. Wiele dobrych firm hostingowych WordPress oferuje konfigurację instalacji 1-Click dla WordPress. Jednak proces instalacji jest inny dla każdego panelu hostingowego.

W tym przewodniku pokażemy, jak zainstalować WordPress przy użyciu MOJO Marketplace, Fantastico, Softaculous, SimpleScripts i innych paneli sterowania. Będzie to obszerny przewodnik, dlatego spisujemy spis treści, aby pomóc Ci łatwo znaleźć proces instalacji, którego szukasz:

Instalacja WordPress: spis treści

ja. Instalowanie WordPress: Wymagania wstępne
II. Instalowanie WordPress na różnych dostawcach hostingu

 1. Jak zainstalować WordPress w Bluehost
 2. Jak zainstalować WordPress w SiteGround
 3. Jak zainstalować WordPress w WPEngine

III. Instalowanie WordPress w instalatorach 1-Click

 1. Jak zainstalować WordPress za pomocą Fantastyczne
 2. Jak zainstalować WordPress za pomocą Softaculous
 3. Jak zainstalować WordPress za pomocą Szybka instalacja
 4. Jak zainstalować WordPress za pomocą Rynek MOJO

IV. Więcej samouczków instalacji WordPress

 1. Jak zainstalować WordPress za pomocą FTP
 2. Jak zainstalować WordPress w Twoim języku
 3. Jak zainstalować WordPress Multisite Network
 4. Jak zainstalować WordPress w Twój komputer
 5. Co należy zrobić po zainstalowaniu WordPress

Rzeczy do zrobienia przed instalacją WordPress

Zanim będziesz mógł zainstalować WordPress, musisz kupić nazwę domeny i hosting.

Zalecamy Bluehost do hostingu. Jest to jedna z najpopularniejszych firm hostingowych na świecie i jest oficjalnie rekomendowana przez WordPress.

Nasi użytkownicy oferują bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i 60% zniżki na hosting.

Utwórz blog na Bluehost

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Po zakupie nazwy domeny i hostingu internetowego jesteś gotowy do zainstalowania WordPress.

Jak zainstalować WordPress w Bluehost

Bluehost to jedna z najpopularniejszych nazw usług hostingowych. Instalacja WordPress z Bluehost jest bardzo szybka i łatwa. W rzeczywistości nie musisz wiele robić, ponieważ rejestrując się w Bluehost, automatycznie zainstalujesz WordPress w nazwie domeny.

Aby bezpośrednio zalogować się na swoje konto, przejdź do Moje strony kartę po lewej stronie i kliknij przycisk Zaloguj się do WordPress przycisk po prawej stronie.

zainstaluj wordpress w bluehost

Spowoduje to przejście do obszaru administracyjnego WordPress, w którym możesz zacząć korzystać z WordPress w normalny sposób. Jeśli chcesz zainstalować WordPress w więcej niż jednej witrynie, jest to również możliwe.

Bluehost pozwala zainstalować WordPress w nieograniczonej liczbie witryn dla wszystkich planów hostingowych oprócz podstawowej. Możesz dodać więcej witryn do swojego hostingu, klikając Utwórz witrynę przycisk pod Moje strony opcja.

zainstaluj wordpress w bluehost

Uruchomi się kreator instalacji WordPress z przewodnikiem Bluehost. Możesz teraz utworzyć nową witrynę WordPress, wprowadzając nazwę witryny i slogan. Po zakończeniu kliknij Kolejny przycisk.

W następnym kroku wybierz zakupioną nazwę domeny. Jeśli nie masz nazwy domeny, możesz ją kupić, przechodząc do Domeny strona na pulpicie nawigacyjnym Bluehost.

Po dodaniu domeny pozostaw pole katalogu puste. Bluehost automatycznie doda to pole dla Ciebie. Instalator wyświetli kilka wtyczek, które możesz wybrać.

Teraz naciśnij Kolejnyprzycisk. Za kilka minut WordPress zostanie skonfigurowany przez instalatora Bluehost. Po zakończeniu konfiguracji zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Instalator Bluehost

Otrzymasz również te dane pocztą elektroniczną. Teraz kliknij Zaloguj się do WordPress przycisk, aby przejść do obszaru administracyjnego nowej witryny. To proste, prawda?

Jak zainstalować WordPress w SiteGround

SiteGround to popularna opcja hostingu zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Oto więcej o SiteGround. Ich hosting jest wysoce zoptymalizowany pod kątem WordPress, a instalacja jest bardzo łatwa.

Po zarejestrowaniu się w SiteGround zobaczysz ekran wyskakujący z komunikatem powitalnym. Zostaniesz zapytany, czy chcesz teraz skonfigurować swoją witrynę.

instalacja wordpress w siteground

Wybierz Uruchom nową stronę internetową opcję i wybierz WordPress. Nastąpi przekierowanie do nowego ekranu, na którym musisz wprowadzić szczegóły instalacji WordPress. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające i kliknij Potwierdzać przycisk.

zainstaluj wp w siteground

Spowoduje to przejście do nowego ekranu. Możesz pominąć ustawienia na tej stronie i kliknąć Zakończ konfigurację przycisk.

Instalacja SiteGround

Instalator uruchomi się, a gdy to zrobisz, zobaczysz komunikat o powodzeniu na ekranie. Zobaczysz także opcję z napisem Przejdź do strefy klienta przycisk.

W obszarze klienta kliknij Moje konta patka. Tutaj zobaczysz opcję o nazwie Przejdź do panelu administracyjnego. Możesz kliknąć tę kartę, aby przejść do panelu administracyjnego WordPress.

I to wszystko. WordPress został pomyślnie zainstalowany na Twoim koncie hostingowym SiteGround.

Jak zainstalować WordPress w WP Engine

WPEngine to zarządzany dostawca hostingu WordPress, który dba o wszystkie Twoje potrzeby związane z hostingiem WordPress. Zarządza aktualizacjami witryny, instalacją i optymalizacją wydajności WordPress, dzięki czemu możesz łatwo rozwijać swoją działalność. Dowiedz się więcej o WP Engine tutaj.

Ponieważ WPEngine jest zarządzanym hostingiem WordPress, automatycznie zainstaluje WordPress podczas rejestracji.

Możesz także dodać więcej stron internetowych, jeśli chcesz. Aby rozpocząć, zaloguj się do swojego WP Engine deska rozdzielcza i przejdź do Witryny.

Zobaczysz nazwy wszystkich swoich witryn pojawiających się na ekranie. Teraz kliknij Dodaj witrynę przycisk, aby dodać nową instalację WordPress.

Na następnym ekranie możesz dodać nazwę swojego środowiska produkcyjnego. Dodaj także nazwę swoich preferencji i kliknij Utwórz środowisko przycisk.

Teraz rozpocznie się akcja. Propagacja zmian DNS zajmie oczywiście trochę czasu. Gdy to zrobisz, będziesz mógł uzyskać dostęp do obszaru administracyjnego WordPress, klikając link na pasku bocznym.

Możesz użyć Dodaj domenęlink, aby dodać domenę do swojej witryny. Ale WP Engine nie oferuje nazw domen. Musisz więc kupić nazwę domeny od jednego z rejestratorów domen, w którym musisz wskazać ustawienia DNS swojej domeny na WP Engine.

Będzie to wymagać adresu IP Twojej witryny i CNAME. Informacje te są dostępne na stronie przeglądu Twojej witryny. Podstawowe ustawienie jest takie samo dla wszystkich rejestratorów domen. Tutaj pokażemy Ci, jak korzystać z tych informacji w Domain.com.

Dodawanie informacji DNS na Domain.com

Aby rozpocząć, zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego konta domain.com i kliknij DNS i serwery nazw.

Teraz na następnym ekranie kliknij Edytować przycisk, aby dodać adres IP podany przez WP Engine.

Po zakończeniu kliknij Zaktualizuj DNS przycisk.

WPEngine aktualizacja DNS

Następnie musisz sprawdzić, czy masz CNAME nagrywaj z www jako nazwą. Jeśli to zrobisz, musisz edytować ten rekord CNAME. W przeciwnym razie idź dalej i kliknij Dodaj rekord DNS przycisk. Teraz w Wartość dodaj pole CNAME poddomeny dostarczone przez WPEngine, a następnie kliknij Dodaj przycisk DNS.

I to tyle. Twoja nazwa domeny została pomyślnie wskazana na stronie WordPress hostowanej przez WP Engine.

Jak zainstalować WordPress za pomocą Fantastico

Fantastico jest dostępny w wielu panelach sterowania hostingu. Jest to automatyczny instalator, za pomocą którego możesz szybko zainstalować WordPress.

Na pulpicie nawigacyjnym hostingu musisz poszukać sekcji Oprogramowanie, aby znaleźć Fantastyczne instalator.

Instalator Fantastico

Kliknij na Fantastyczne ikona, a otworzą się opcje automatycznego instalatora.

Uwaga: Różne firmy hostingowe używają różnych wersji Fantastico. Niektóre nadal używają starszych wersji, podczas gdy inne są aktualizowane do najnowszego oprogramowania do automatycznej instalacji. Różnica dotyczy wyglądu i kolorów. Jednak podstawowe kroki instalacji WordPress są podobne we wszystkich wersjach.

W menu po lewej stronie zobaczysz listę wszystkich aplikacji, w tym WordPress. Po prostu idź do Blogi »WordPress.

Nie przegap okazji, aby przeczytać o popularnym udziale w rynku CMS.

Następnie zobaczysz przegląd WordPress i duży przycisk Instaluj, który pokazuje wersję WordPress do zainstalowania.

Fantastico WordPress

Musisz kliknąć przycisk Zainstaluj WordPress.

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy domeny, podkatalogu (dodaj te informacje tylko, jeśli chcesz zainstalować WordPress w podkatalogu; jeśli nie, możesz pozostawić to pole puste), nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail kontynuować.

Automatyczny instalator Fantastico

Po dodaniu wymaganych informacji musisz kliknąć przycisk Zatwierdź przycisk.

Rozpocznie się proces instalacji, a pasek postępu pojawi się na tym samym ekranie. Po zakończeniu instalacji zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Uwaga: Jeśli nie zainstalowano najnowszej wersji WordPress, nie musisz się tym martwić. Po zalogowaniu się na konto administratora WordPress otrzymasz powiadomienie o aktualizacji do najnowszej wersji.

Jak zainstalować WordPress za pomocą Softaculous

Softaculous to kolejny skrypt instalatora WordPress używany przez wiele firm hostingowych. Działa podobnie do Fantastico i pomaga od razu zainstalować WordPress. Wiele dużych firm hostingowych, takich jak SiteGround, InMotion Hosting itp., Oferuje Softaculous w swoich pulpitach hostingowych.

Musisz zalogować się do panelu sterowania hostingu i poszukać Softaculous w sekcji Oprogramowanie. W niektórych panelach sterowania znajdziesz także osobną sekcję Instalator aplikacji Softaculous, z wszystkimi aplikacjami widocznymi na pulpicie nawigacyjnym. Umożliwi to bezpośrednie kliknięcie WordPressa i zainstalowanie go.

Softaculous

Możesz wybrać dowolną opcję instalacji WordPress. Jeśli klikniesz ikonę WordPress w sekcji Instalator aplikacji Softaculous, wyświetli się przegląd WordPress. Istnieją inne karty, takie jak Instaluj, Funkcje, Zrzuty ekranu itp. Przejdź do karty Instaluj, aby rozpocząć.

Zainstaluj WordPress z Softaculous

Najpierw musisz wybrać protokoły Http: // lub Http: // www. Jeśli używasz SSL i HTTPS, po prostu wybierz Https: // lub Https: // www z menu rozwijanego protokołu.

Wybierz protokół

Następnie musisz wybrać nazwę domeny, w której chcesz zainstalować WordPress. Po wybraniu nazwy domeny musisz dodać podkatalog (na przykład: mywebsite.com/wp), w którym chcesz zainstalować WordPress. Zostanie automatycznie utworzony katalog o zdefiniowanej nazwie, w którym zostanie zainstalowany WordPress.

Jeśli jednak będziesz instalować WordPress w katalogu głównym (na przykład: mywebsite.com), pozostaw pole In Directory puste.

Po zakończeniu konfiguracji oprogramowania przewiń w dół do Ustawień witryny.

Ustawienia strony

Musisz dodać nazwę i opis witryny. Te dane nie są trwałe i możesz je później zmienić w panelu administracyjnym WordPress.

Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika, hasła i adresu e-mail, aby utworzyć poświadczenia w obszarze administracyjnym WordPress. Możesz użyć generatora haseł firmy Softaculous, aby dodać silne hasło lub skorzystać z naszego bezpłatnego generatora silnych haseł. Musisz także upewnić się, że nazwa użytkownika nie jest słowem w słowniku.

Nie ma jednak żadnej reguły ustawiania nazwy użytkownika ani hasła. Możesz wybrać dowolną nazwę użytkownika i hasło, które możesz łatwo zapamiętać. Zalecamy zachowanie silnego hasła, aby Twoja strona pozostała zabezpieczona przed hakerami. Powinieneś sprawdzić ten przewodnik na jak zarządzać hasłami po więcej szczegółowych informacji.

Pole e-mail jest ważne, ponieważ wszystkie powiadomienia zostaną wysłane na podany tutaj adres e-mail. Powiadomienia te obejmują powiadomienia o aktualizacji, resetowanie hasła i wiele innych.

Ustawienia opcjonalne

Po zakończeniu ustawień witryny możesz przewijać dalej, aby wybrać wtyczki i motyw. Są to ustawienia opcjonalne i można nimi również zarządzać z poziomu pulpitu administracyjnego WordPress po instalacji. Kliknij przycisk Instaluj.

Za kilka minut zobaczysz komunikat o powodzeniu instalacji WordPress. Dopóki pasek postępu nie pokaże 100%, zaleca się pozostawanie na ekranie instalacyjnym, aby uniknąć problemów.

Sukces instalacji WordPress

Po udanej instalacji zobaczysz takie szczegóły, jak adres URL swojej witryny i adres URL dostępu administratora do WordPress.

Jak zainstalować WordPress za pomocą QuickInstall

QuickInstall to automatyczna instalacja programu WordPress i wielu innych aplikacji. Jest dostępny na wielu panelach sterowania hostingu, w tym HostGator i innych. Różne pulpity nawigacyjne hostingu mogą wyglądać inaczej dla QuickInstall, ale funkcje i proces instalacji WordPressa są prawie takie same.

Musisz zalogować się do pulpitu nawigacyjnego hostingu i wyszukać sekcję Oprogramowanie. Tam znajdziesz Szybka instalacja Ikona. Kliknij QuickInstall, aby kontynuować.

QuickInstall cPanel

Otworzy stronę QuickInstall ze wszystkimi jej aplikacjami, w tym WordPress, w sekcji Instalacja 1 kliknięciem. Wystarczy kliknąć link WordPress, aby rozpocząć.

Instalacja WordPress

Podobnie jak wiele innych skryptów instalacyjnych, pokaże przegląd WordPress i przycisk do instalacji. Musisz kliknąć Zainstaluj WordPress przycisk.

Zainstaluj WordPress

Następnie musisz dodać wymagane dane do instalacji WordPress.

Zacznij od wybrania nazwy domeny, w której chcesz zainstalować WordPress. W następnym polu musisz dodać podkatalog. Jeśli chcesz zainstalować WordPress w katalogu głównym (example.com), po prostu pozostaw to pole puste.

Zainstaluj WordPress w QuickInstall

Idąc dalej, musisz wprowadzić adres e-mail administratora, tytuł bloga lub nazwę witryny, nazwę użytkownika administratora, imię i nazwisko. Te dane zostaną wykorzystane do utworzenia użytkownika administratora dla instalacji WordPress.

Po dodaniu danych użytkownika musisz kliknąć przycisk Zainstaluj WordPress.

Rozpocznie się instalacja WordPress, a proces zajmie kilka chwil. Po pomyślnym zakończeniu instalacji zobaczysz szczegóły logowania z adresami URL witryny i obszaru administracyjnego WordPress.

Jak zainstalować WordPress za pomocą MOJO Marketplace

MOJO Marketplace obsługuje narzędzie instalacyjne 1-klikowe używane przez wiele firm hostingowych do szybkiego instalowania aplikacji takich jak WordPress. Jest dostępny w panelu sterowania hostingu.

Jeśli korzystasz z hostingu Bluehost, musisz zalogować się do panelu sterowania hostingu i przejść do sekcji witryny.

MOJO instaluje się jednym kliknięciem

Następnie musisz kliknąć ikonę Zainstaluj WordPress lub Instaluj 1-Click. Jeśli klikniesz ikonę Zainstaluj WordPress, nastąpi przekierowanie do wybrania nazwy domeny i dodania nazwy katalogu (tylko jeśli chcesz zainstalować WordPress w podkatalogu, np. Example.com/wp).

Następnie kliknij przycisk Kolejny przycisk.

Wybierz domenę i katalog

Teraz zostaniesz poproszony o dodanie informacji administratora, takich jak tytuł witryny, nazwa użytkownika administratora, hasło administratora i adres e-mail administratora. Musisz także zaznaczyć warunki i zasady. Następnie kliknij Kolejny przycisk.

Informacje o użytkowniku administracyjnym

U góry ekranu pojawi się pasek postępu, a po zainstalowaniu WordPress otrzymasz powiadomienie. Musisz kliknąć link, aby wyświetlić dane logowania.

instalacja zakończona

Po kliknięciu linku wyświetli się komunikat o powodzeniu oraz dostęp administratora do WordPress (nazwa użytkownika i hasło).

Dostęp administratora do WordPress

Jak zainstalować WordPress za pomocą FTP

Czy chcesz ręcznie zainstalować WordPress za pomocą klienta FTP? To doda jeszcze kilka kroków do procesu instalacji. Zalecamy zajrzeć do tego przewodnika na jak używać FTP do przesyłania plików WordPress po więcej szczegółowych informacji.

Zanim zaczniemy, musisz pobrać najnowsza wersja WordPress z ich oficjalnej strony. Po prostu rozpakuj plik i użyj klienta FTP, takiego jak FileZilla, aby przesłać pliki WordPress do katalogu głównego. Zwykle katalog główny nosi nazwę / public_html /.

Jeśli chcesz zainstalować WordPress w podkatalogu (Na przykład: mywebsite.com/wp), możesz utworzyć folder w katalogu głównym z odpowiednią nazwą i przesłać tam pliki WordPress. W takim przypadku Twoim rozszerzeniem w kliencie FTP będzie / public_html / wp.

Użyj klienta FTP, aby zainstalować WordPress

Po przesłaniu plików WordPress musisz zalogować się do panelu sterowania hostingu, aby utworzyć nową bazę danych. W swoim cPanelu musisz wyszukać sekcję Bazy danych i kliknąć Bazy danych MySQL Ikona.

Bazy danych MySQL

W polu Nowa baza danych musisz dodać nazwę swojej bazy danych. Następnie kliknij przycisk Utwórz bazę danych przycisk.

Nowa baza danych

Po utworzeniu bazy danych musisz podać nazwę użytkownika i hasło MySQL. Poświadczenia te będą należeć do Twojej bazy danych i będą używane w pliku konfiguracyjnym WordPress.

Po dodaniu nazwy użytkownika i hasła musisz kliknąć przycisk Utwórz użytkownika przycisk.

Utwórz użytkownika

Utworzenie użytkownika nie wystarczy. Musisz połączyć się z tym nowym użytkownikiem, aby połączyć się z bazą danych. Po prostu dodaj użytkownika do bazy danych ze wszystkimi uprawnieniami.

Aby to zrobić, musisz przejść do Dodaj użytkownika do bazy danych sekcja na tej samej stronie. Z listy rozwijanej Użytkownik wybierz utworzonego nowego użytkownika i wybierz bazę danych z menu rozwijanego Baza danych. Następnie kliknij przycisk Dodaj przycisk.

Dodaj użytkownika do bazy danych

Wyświetli się strona uprawnień użytkownika. Musisz zaznaczyć wszystkie uprawnienia tego nowego użytkownika do wprowadzania zmian w bazie danych.

Następnie przejdź do procesu instalacji. Aby rozpocząć instalację, musisz przejrzeć adres URL WordPress. Jeśli przesłałeś pliki WordPress do głównego katalogu głównego, nazwą Twojej domeny będzie URL WordPress (na przykład: www.mywebsite.com)

Najpierw poprosi Cię o wybranie języka. Po wybraniu języka kliknij Kontyntynuj przycisk. Teraz cały proces instalacji WordPress będzie w tym samym języku. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyboru języka, możesz go później zmienić w ustawieniach administratora WordPress.

Wybierz język

Następnie wyświetli wiadomość powitalną i informacje o Twojej nowej instalacji WordPress. Przeczytaj te informacje, ponieważ WordPress uzyska dostęp do poświadczeń bazy danych, aby poprawnie się uruchomić.

Musisz kliknąć Chodźmy! przycisk.

Zainstaluj WordPress ręcznie

Teraz zobaczysz formularz, w którym musisz dodać nazwę bazy danych, nazwę użytkownika i hasło. Następnie kliknij przycisk Prześlij.

Utwórz plik konfiguracyjny WordPress

Po udanym połączeniu z bazą danych zobaczysz komunikat z WordPress i musisz kliknąć Uruchom instalację przycisk, aby kontynuować.

Uruchom instalację

WordPress uruchomi proces w tle, który obejmuje tworzenie tabel w bazie danych i przejście do następnego kroku.

Aby skonfigurować witrynę WordPress, musisz podać tytuł witryny, nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail.

Na etapie projektowania możesz nie chcieć, aby wyszukiwarki widziały Twoją witrynę, więc musisz zaznaczyć znaczek opcji widoczności w wyszukiwarkach. Możesz zmienić to ustawienie później z konta administratora WordPress.

Ustawienia strony WordPress

Po kliknięciu przycisku Zainstaluj WordPress zakończy proces instalacji i wyświetli komunikat o powodzeniu. Zobaczysz również dane logowania, aby uzyskać dostęp do konta administratora WordPress.

Pomyślna instalacja WordPress

Jak zainstalować WordPress w swoim języku

WordPress jest tłumaczony na prawie wszystkie języki świata. Możesz łatwo zainstalować WordPress w swoim własnym języku.

Aby wymienić tylko kilka, WordPress obejmuje języki takie jak angielski, francuski, hiszpański, chiński (Han), japoński, arabski, koreański, niemiecki, hebrajski, hindi i więcej.

Podczas instalacji WordPress poprosi Cię o wybranie języka, a następnie zostanie wykonana dalsza instalacja w wybranym języku. Jeśli jednak najpierw wybierzesz angielski, a później chcesz zmienić język, musisz odwiedzić Ustawienia »Ogólne strona na koncie administratora WordPress.

Język strony

Powinieneś również sprawdzić ten przewodnik na jak stworzyć wielojęzyczną stronę internetową w WordPress po więcej szczegółów.

Jak zainstalować sieć WordPress Multisite

Domyślnie WordPress ma funkcje wielu witryn. Możesz używać sieci wielostanowiskowej do tworzenia i zarządzania więcej niż jedną witryną w ramach jednej instalacji WordPress. Wielostronna sieć WordPress jest silna i łatwo zarządza Twoimi nowymi witrynami w podkatalogach lub subdomenach.

Jest to przydatne dla dużych firm, organizacji rządowych, stron członkowskich, instytutów edukacyjnych, firm turystycznych i innych.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, postępuj zgodnie z tym kompletnym przewodnikiem na temat instalowania i konfigurowania sieci Multisite WordPress.

Jak zainstalować WordPress na komputerze

Czy chcesz zainstalować WordPress na swoim komputerze? Wielu początkujących chce stworzyć swoje strony internetowe w lokalnym środowisku serwerowym, zanim pokaże je innym osobom. Możesz jednak również zbudować swoją witrynę internetową w środowisku na żywo, po prostu zniechęcając wyszukiwarki do jej odwiedzania.

Poza tym jest wiele osób, które chcą zainstalować WordPress na swoim komputerze, aby tworzyć motywy, wtyczki lub testować kod.

Instalacja WordPress na twoim komputerze nie będzie widoczna dla wszystkich, dopóki nie uruchomisz go w swojej domenie.

Użytkownicy systemu Windows muszą pobrać i skonfigurować WAMP, aby zainstalować WordPress. Jednak użytkownicy komputerów Mac będą musieli skonfigurować Mamp na swoich komputerach w celu lokalnej instalacji WordPress.

Powinieneś także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat przenoszenia WordPress z lokalnego serwera na działającą witrynę, aby uzyskać instrukcje krok po kroku.

Co należy zrobić po zainstalowaniu WordPress

Po pomyślnej instalacji WordPress musisz wybrać motyw i wtyczki, aby poprawnie uruchomić witrynę.

Wybór motywu WordPress

Motyw lub szablon witryny będzie projektem / stylem witryny WordPress. W Internecie i repozytorium WordPress znajdziesz setki tysięcy motywów WordPress. Jednak wybór motywu jest trudny. Zalecamy posortowanie motywów WordPress według nisz biznesowych, a następnie sprawdzenie naszego eksperckiego wyboru najlepszych motywów WordPress.

Aktualizujemy tę listę, abyś mógł znaleźć najnowsze i najbardziej niesamowite motywy WordPress dla swojej witryny.

Wybór najlepszych wtyczek WordPress

WordPress jest elastyczny i łatwy w konfiguracji. Pozwala dodać dowolną funkcję na swojej stronie za pomocą wtyczek WordPress. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać formularz kontaktowy, zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek, zabezpieczyć swoją witrynę przed hakerami lub dowolną inną funkcjonalność witryny, istnieje spora szansa, że ​​znajdziesz wtyczkę w katalogu WordPress.

Oprócz repozytorium WordPress można znaleźć wtyczki premium, które są dostępne jako narzędzia innych firm w Internecie w celu rozszerzenia funkcjonalności na twojej stronie internetowej.

Mylisz się, które wtyczki musisz zainstalować na swojej stronie WordPress? Oto lista wtyczek ze szczegółami, które musisz dodać do swojej witryny zaraz po instalacji:

 • Dodaj formularz kontaktowy: Musisz dodać formularz kontaktowy do swojej witryny WordPress. Możesz także sprawdzić najlepsze wtyczki formularza kontaktowego WordPress.
 • Dodaj śledzenie Google Analytics: Dodaj śledzenie Google Analytics do swojej nowej witryny WordPress, instalując Wtyczka MonsterInsights.
 • Zabezpieczenia WordPress: Zabezpiecz swoją witrynę WordPress, instalując jedne z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress. Ponadto powinieneś przeczytać ostateczny przewodnik bezpieczeństwa WordPress, aby uzyskać więcej informacji.
 • Popraw SEO WordPress: Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem SEO, używając najlepszych wtyczek SEO WordPress.
 • Wydajność WordPress: Przyspiesz swoją witrynę WordPress, instalując najlepsze buforowanie WordPress i inne wtyczki wydajnościowe WordPress.
 • Zapobiegaj komentarzom do spamu: Unikaj komentarzy spamowych, instalując wtyczkę Akismet na swoim blogu WordPress.
 • Rozwijaj swoją stronę: Z łatwością zwiększ ruch w witrynie i klientów, korzystając z najlepszych wtyczek do generowania leadów WordPress.

Jeśli kiedykolwiek planujesz zmienić domenę, zapoznaj się z tym interesującym artykułem krok po kroku, w jaki sposób przenieść witrynę WordPress do nowej nazwy domeny. A jeśli kiedykolwiek pomyślisz o zmianie CMS, przeczytaj nasz artykuł na temat alternatyw WordPress, zawierający listę najlepszych konkurentów WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się instalować WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia witryny WordPress od zera (krok po kroku).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map