Jak założyć blog WordPress w 2020 r. [Kompletny przewodnik]

Jak założyć blog


Czy chcesz stworzyć blog? Wiemy, że założenie bloga może być przerażające, zwłaszcza jeśli nie jesteś osobą znającą się na technologii. Dobra wiadomość jest taka: założenie bloga jest o wiele łatwiejsze niż myślisz, bez względu na twoje umiejętności.

Platformy blogowe, takie jak WordPress, ułatwiają każdemu założenie bloga bez znajomości jednego wiersza kodu. Po skonfigurowaniu bloga możesz tworzyć treści w edytorze postów, który wygląda bardzo podobnie do Microsoft Word. Możesz dostosować wygląd, wygląd i styl swojego bloga za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu przeciągnij i upuść.

Innymi słowy, założenie bloga w 2020 roku jest DUŻO łatwiejsze niż założenie jednego 10 lat temu.

Chcesz założyć blog… ale po co nas słuchać?

W przeciwieństwie do innych niedoszłych ekspertów i fałszywych proroków, głosimy tylko to, co praktykujemy.

W swojej karierze zbudowaliśmy kilka dużych blogów, w tym ten. Pomagając tysiącom użytkowników WordPress rozpocząć blogowanie, wiemy dokładnie, jak zbudować wspaniały blog od podstaw.

Niezależnie od tego, czy jesteś absolutnym początkującym, czy też potrzebujesz odświeżenia, w tym przewodniku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić swojego bloga.

Ten przewodnik podzieliliśmy na 12 różnych rozdziałów:

W tym przewodniku krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia bloga od podstaw w mniej niż godzinę.

Jeśli wolisz od razu przejść do pościgu i zanurzyć się w samouczek techniczny krok po kroku, to idź po to.

Contents

Rozdział 1: Dlaczego warto założyć blog?

rozdział 1 po co zakładać bloga

Blogowanie przeszło długą drogę od samego początku. Początkowo był używany przez osoby do dzielenia się osobistymi przemyśleniami i opiniami. Teraz nawet firmy na całym świecie wykorzystują blogi do zwiększania zasięgu i generowania nowych potencjalnych klientów.

Jeśli chodzi o blogowanie, cel ma kluczowe znaczenie, w przeciwnym razie stracisz kierunek i inspirację w miarę upływu czasu. Kiedy blogujesz w określonym celu, Twoi czytelnicy połączą się z nim, ponieważ ten cel przejawia się w twoim piśmie.

Oto niektóre z powodów, dla których ludzie blogują:

Blog / osobiste blogowanie

Niektórzy blogują, aby udokumentować wszystko, co się dzieje, aby mogli śledzić swoje postępy. Pomaga ci łączyć się z podobnie myślącymi ludźmi w społeczności i budować z nimi długotrwałe relacje.

Zarabiaj na blogach

Wiele osób zakłada blog z jednym celem: zarabiać pieniądze w Internecie.

Twój blog może być Twoim półpasywnym źródłem dochodu, co oznacza, że ​​możesz zarabiać pieniądze, nawet jeśli nie aktywnie go aktualizujesz. Oto niektóre sposoby zarabiania na blogu:

 • Reklama: Sprzedawaj przestrzeń reklamową na swoim blogu i generuj z niej stały strumień dochodów.
 • Marketing afiliacyjny: Polecaj produkty swoim odbiorcom i generuj przychody, kupując je za pomocą linków polecających.
 • Sprzedawać produkty: Utwórz produkt, o którym wiesz, że Twoi odbiorcy pokochają go i sprzedaj na swoim blogu.

Stań się autorytetem

W tej zatłoczonej erze cyfrowej blogowanie może pomóc Ci wykazać się wiedzą i umocnić swoją pozycję autorytetu. Aby to zrobić, musisz mieć oko na trendy w swojej niszy i konsekwentnie o tym pisać.

Pamiętaj, aby regularnie udzielać odbiorcom wskazówek i rekomendacji, aby zdali sobie sprawę, że Twój blog jest podstawowym zasobem, jeśli chodzi o wszystko, co dotyczy Twojej niszy.

1.1 Wybierz odpowiednią niszę dla swojego bloga

Podczas zakładania bloga należy bezwzględnie zdawać sobie sprawę, że blogowanie nie zawsze będzie tęczą i jednorożcem. Blogowanie to maraton, a nie sprint.

Aby prowadzić blog na dłuższą metę, musisz być wytrwały. Aby być wytrwałym, musisz wybrać kilka różnych rzeczy, wybierając temat swojego bloga:

 • Pasja: Aby uporczywie blogować, musisz wybrać temat, który naprawdę Cię pasjonuje. Nie możesz ciągle pisać o temacie, który Cię nie ekscytuje.
 • Natężenie ruchu: To, że lubisz temat, nie zawsze oznacza, że ​​jest najlepszy do założenia bloga. Jeśli nikt nie chce czytać bloga na temat, który masz zamiar wybrać, musisz ponownie rozważyć ten temat, zanim włączysz się.
 • Cel, powód: Podejmując decyzję na temat, weź pod uwagę cel swojego bloga. Na przykład, jeśli chcesz zarabiać na życie dzięki reklamom, ale nisza jest zbyt wąska przy niskim natężeniu ruchu, możesz rozszerzyć swoją niszę lub zmienić strategię monetyzacji.

1.2 Oducz się konwencjonalnych lekcji pisania

Blogowanie różni się nieco od tradycyjnego pisania. Jeśli jesteś początkującym blogerem, być może będziesz musiał nauczyć się kilku rzeczy, których nauczyłeś się podczas lekcji angielskiego.

Na przykład, gdy piszesz na blogu lub piszesz w Internecie, zaleca się tworzenie krótkich zdań, a nawet krótszych akapitów, aby czytelnicy mogli szybko wykorzystać Twój artykuł. Wynika to głównie z tego, że ludzie mają krótszy okres uwagi w sieci.

Inną różnicą jest to, że redaktorzy drukarni często zalecają pisarzom pisanie w trzeciej osobie. Jednak blogerzy powinni pisać głosem z perspektywy pierwszej osoby. Pisząc głosem z perspektywy pierwszej osoby, rozmawiasz bezpośrednio ze swoimi czytelnikami, tak jak ze znajomymi.

Oprócz bezpośrednich rozmów z czytelnikami musisz również zoptymalizować swoje posty na blogach pod kątem wyszukiwarek. Pomoże to wyszukiwarkom w odkryciu i zaindeksowaniu witryny, dzięki czemu możesz przyciągać do swojego bloga większy ruch z wyszukiwarek.

↑ Wróć do spisu treści

Rozdział 2: Wybór platformy blogowej

rozdział 2 wybierz platformę blogów

Wybrana platforma blogowa może tworzyć lub łamać Twojego bloga.

Nie każda platforma blogowa jest sobie równa. Łatwo jest zostać przytłoczonym wszystkimi dostępnymi platformami blogowymi. Zanim więc wskoczysz, warto poświęcić chwilę na zbadanie kilku różnych czynników:

 • Twój cel blogowania: Wybierając platformę, musisz sprawdzić, czy jest ona zgodna z celami blogowania.
 • Użyteczność: Oczywiście musisz wybrać platformę, która jest łatwa w użyciu. Dzięki intuicyjnej platformie możesz łatwo wykonywać zadania przy minimalnej krzywej uczenia się.
 • Zarabianie: Sprawdź dwukrotnie, czy wybrana platforma blogowa pozwala Ci zarabiać na swoim blogu za pomocą reklam. Na przykład niektóre platformy, takie jak bezpłatny WordPress.com, nie pozwalają zarabiać na blogu. Oznacza to, że taka platforma nie jest dla Ciebie odpowiednia, jeśli Twoim celem jest zarabianie na blogach.

2.1 Najlepsze pojedynki na platformach blogowych

Teraz, gdy wiesz, jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, rzućmy okiem na jedne z najlepszych istniejących platform blogowych.

WordPress.org

wordpress.org

Bez wątpienia WordPress jest najpopularniejszą platformą blogową. Początkowo WordPress powstał jako platforma blogowa, ale teraz został przekształcony w pełnoprawny system zarządzania treścią.

Dzięki WordPress możesz zbudować dowolną stronę internetową, jaką możesz sobie wyobrazić, taką jak sklep eCommerce, forum, niszowa sieć społecznościowa itp..

Zdecydowanie zalecamy rozpoczęcie pracy z WordPress, ponieważ daje on pełną kontrolę nad blogiem. Zapoznaj się również z naszym artykułem na temat najlepszych książek WordPress, w tym książek na temat tworzenia witryny lub bloga za pomocą WordPress.

cennik: Aby utworzyć bloga, musisz kupić nazwę domeny i konto hostingowe. Nazwa domeny kosztuje około 14,99 USD rocznie, a hosting kosztuje około 7,99 USD miesięcznie. Opracowaliśmy umowę z Bluehost dla użytkowników IsItWP, więc musisz płacić tylko 2,65 USD miesięcznie.

Oznacza to 60% zniżki na hosting WordPress i bezpłatną nazwę domeny.

Wix

logo wix

Wix to darmowa platforma do budowania stron internetowych, która pozwala również na tworzenie zupełnie nowego bloga od podstaw. Aby utworzyć blog z Wix, musisz zintegrować aplikację Blog z witryną Wix. Bezpłatny plan Wix pozwala na wykorzystanie 500 MB pamięci i przepustowości 1 GB.

Aby usunąć markę Wix i ulepszyć wbudowane funkcje, możesz kupić abonament premium, zaczynając od 17 USD miesięcznie.

WordPress.com

platforma blogowa wordpress.com

WordPress.com to darmowa platforma blogowa zarządzana przez tych samych ludzi co WordPress.org. Dzięki WordPress.com możesz stworzyć darmowego bloga, bez kupowania nazwy domeny. Możesz zaktualizować swoją subskrypcję, aby uzyskać dodatkowe funkcje, takie jak domena niestandardowa, monetyzacja, dodatkowe miejsce itp.

Sprawdź różnice między WordPress.com i WordPress.org.

cennik: Możesz założyć podstawowy blog za darmo. Za 48 USD rocznie możesz podłączyć niestandardową nazwę domeny i usunąć reklamy WordPress.com. Aby zarabiać na swoim blogu, musisz uzyskać abonament Premium za 96 USD rocznie.

Blogger

Platforma blogowa Blogger.com

Blogger to darmowa platforma blogowa firmy Google. Blogger pozwala założyć blog i zarabiać na nim za pomocą reklam bez konieczności wydawania ani grosza. Chociaż zawiera wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia bloga, nie można dodawać ulepszonych funkcji, takich jak witryna sklepu eCommerce.

cennik: Blogger to w 100% darmowa platforma blogowa.

2.2 Dlaczego zalecamy WordPress.org do stworzenia bloga??

Wszystkim zalecamy korzystanie z własnej platformy WordPress.org, ponieważ jest to naprawdę doskonała platforma blogowa. Używamy go na wszystkich naszych stronach internetowych, w tym na tej!

wordpress

Główną różnicą między samosterowalnym WordPressem a innymi opcjami jest to, że daje ono pełną swobodę i kontrolę nad witryną. W razie potrzeby możesz dostosować wygląd. Możesz zarabiać na swojej witrynie w dowolny sposób. Możesz nawet dodać sklep internetowy do swojego bloga.

Wreszcie nikt nie może usunąć Twojego bloga tylko dlatego, że nie przestrzegałeś jego warunków świadczenia usług. Zobacz ten przewodnik, aby zobaczyć pełną listę różnic między WordPress.com a WordPress.org.

Zapoznaj się również z tym artykułem na temat przenoszenia bloga z Bloggera do WordPress.

Teraz, gdy wybraliśmy platformę, rzućmy okiem na to, czego potrzebujesz, aby założyć blog WordPress.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 1 – Dlaczego warto założyć blog?

Rozdział 3: Tworzenie bloga – przewodnik techniczny (krok po kroku)

rozdział 3 rozpocznij blog techniczny

Założenie bloga nie jest rakietą. Dzięki odpowiedniemu zestawowi narzędzi łatwo jest uruchomić swojego bloga.

Bez względu na to, jakiego rodzaju blog chcesz utworzyć, musisz mieć pod ręką kilka rzeczy, takich jak nazwa domeny, platforma blogowa i hosting.

Po skonfigurowaniu bloga musisz dostosować jego wygląd, dodać niezbędne funkcje i wiele więcej.

W tym rozdziale wyjaśnimy:

 • Jak wybrać nazwę domeny
 • Jak skonfigurować nazwę domeny i hosting?
 • Jak zainstalować WordPress na swoim hoście
 • Jak zainstalować motyw WordPress, aby dostosować wygląd bloga
 • Jak zainstalować wtyczkę WordPress, aby dodać funkcje

3.1 Jak wybrać nazwę domeny

Rejestracja nazwy domeny jest łatwa i tania, ale ważne jest, aby wybrać odpowiednią nazwę domeny dla swojej witryny, łatwą do wpisania i zapamiętania.

Twoja nazwa domeny to adres Twojego bloga w Internecie, taki jak Google.com lub IsItWP.com. To właśnie klienci wpisują w swoich przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny. Nazwa domeny zwykle kosztuje około 14,99 USD rocznie.

Rzućmy okiem na kilka różnych metod, które możesz zastosować, aby wybrać nazwę domeny dla swojego bloga.

Wybierz markową nazwę domeny

Dawno minęły czasy, kiedy możesz poprawić rankingi swojego bloga za pomocą nazwy domeny wypchanej słowem kluczowym. Chociaż dodanie słowa kluczowego do nazwy domeny może nadal mieć pozytywny wpływ, upychanie słów kluczowych może negatywnie wpłynąć na Twoje działania SEO.

Wybierając nazwę domeny, zaleca się korzystanie z markowych nazw domen, takich jak ProBlogger.com lub OptinMonster.com, zamiast takich z kluczowymi słowami kluczowymi, takich jak copywritingtweaks.com lub killercopywriting.com.

Nie tylko łatwiej je zapamiętać, ale pomaga uzyskać pozytywny wpływ na SEO w dłuższej perspektywie.

Wybierz odpowiednie rozszerzenie domeny

.domeny com są tak popularne, że użytkownicy częściej wpisują [yourblog] .com w swojej przeglądarce, aby odwiedzić Twoją witrynę. W rzeczywistości, jeśli wybierzesz inne rozszerzenie, możesz chcieć wykonać dodatkową pracę, aby ludzie go zapamiętali.

Oczywiście zawsze zalecamy wybranie nazwy domeny .com dla swojego bloga. Jeśli jednak .com nie jest dostępny, możesz wybrać .net lub .org.

Użyj generatora nazw domen

Generator nazw domen od IsItWP

Wybór idealnej nazwy domeny dla swojego bloga może być zastraszający, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że Twoja pierwsza wybrana nazwa domeny jest już zajęta. Oznacza to, że musisz przeprowadzić burzę mózgów pomysłów na nazwy domen i sprawdzić ich dostępność pojedynczo.

Generator nazw domen pomaga zaoszczędzić czas, automatycznie generując mnóstwo pomysłów na nazwy domen, po prostu wprowadzając jedno lub dwa słowa kluczowe.

Możesz wybrać generator nazw domen IsItWP, aby znaleźć idealną nazwę domeny.

3.2 Jak skonfigurować nazwę domeny i hosting?

Teraz, gdy już znalazłeś nazwę domeny, musisz ją zarejestrować i skonfigurować hosting.

Jeśli jesteś nowy w przestrzeni internetowej, poniżej znajduje się definicja nazwy domeny i hostingu WordPress.

Nazwa domeny: Twoja nazwa domeny to adres Twojego bloga w Internecie, taki jak Google.com lub IsItWP.com. To właśnie klienci wpisują w swoich przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny. Nazwa domeny kosztuje zwykle około 14,99 USD rocznie, ale w dalszej części tego artykułu pokażemy, jak ją uzyskać za darmo.

hosting: Twoje konto hostingowe służy do przechowywania treści i plików Twojego bloga. Pomyśl o tym jak o domu swojej witryny. Gdy odwiedzający próbuje uzyskać dostęp do Twojego bloga, wpisując adres internetowy (nazwę domeny), zostanie przekierowany do plików witryny zapisanych na serwerze hostingowym. Hosting zazwyczaj kosztuje 7,99 USD miesięcznie.

Sprawdź również te najlepsze firmy hostingowe blogów w celach informacyjnych.

Gdy zaczynasz pisać swojego bloga, łączny koszt nazwy domeny i hostingu może wydawać się dość wysoki.

Właśnie dlatego opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i ponad 60% zniżki na hosting WordPress.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Są zaangażowani w społeczność WordPress od 2005 roku i są oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu przez WordPress.org.

Uwaga: Wierzymy w pełną przejrzystość. Jeśli kupisz hosting za pomocą naszego linku polecającego, otrzymamy niewielką prowizję bez żadnych dodatkowych kosztów. Otrzymasz zniżkę na hosting + bezpłatną domenę + bezpłatne SSL. Możemy uzyskać prowizję od niemal każdej firmy hostingowej, ale zalecamy tylko produkty, które naszym zdaniem przyniosą wartość naszym czytelnikom.

Aby rozpocząć blog WordPress, przejdź na stronę Bluehost i kliknij Zacznij teraz przycisk.

stwórz blog na bluehost

Na następnej stronie zostaniesz poproszony o wybranie planu. Ponieważ dopiero zaczynasz, możesz wybrać podstawowy plan, który obejmuje również bezpłatną domenę i bezpłatny certyfikat SSL. Zawsze możesz uaktualnić swoje konto w miarę rozwoju witryny.

wybierz plan bluehost, aby założyć blog

Możesz teraz wybrać istniejącą domenę lub kupić nową domenę za darmo. Zalecamy uzyskanie nowej domeny, ponieważ jest bezpłatna.

zakup domeny bluehost

Zostaniesz poproszony o podanie informacji o koncie. Aby ułatwić rejestrację, możesz zalogować się w Google za pomocą kilku kliknięć.

utworzenie konta bluehost

Po wprowadzeniu danych przewiń stronę w dół, aż znajdziesz pole informacji o paczce. Możesz wybrać plan podstawowy na 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy. Zobaczysz również, że wstępnie wybranych jest kilka dodatków, co podnosi całkowitą cenę. Możesz odznaczyć te dodatki, ponieważ nie będziesz ich potrzebować od razu. W razie potrzeby zawsze możesz je dodać później.

Uwaga: wybór 36-miesięcznego planu zapewni Ci najlepszy stosunek jakości do ceny!

informacje o pakiecie bluehost

Po skonfigurowaniu abonamentu przewiń stronę w dół, aby wprowadzić szczegóły płatności. Musisz wyrazić zgodę na Warunki korzystania z usługi, a następnie kliknąć Prześlij.

Otóż ​​to!

Subskrybujesz plan hostingowy. Zostaniesz poproszony o utworzenie hasła do swojego konta. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat logowania do panelu sterowania hostingu (cPanel), w którym możesz zarządzać wszystkim, od plików hostingu po wiadomości e-mail i wsparcie.

3.3 Jak zainstalować WordPress na swoim hoście internetowym

Dzięki Bluehost nie musisz przechodzić osobnego procesu instalacji WordPress, ponieważ Bluehost teraz robi to domyślnie. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać motyw WordPress, a następnie podać nazwę i slogan swojego bloga, a będziesz gotowy, aby rozpocząć korzystanie z WordPress.

Po zasubskrybowaniu planu hostingowego pojawi się monit o wybranie motywu WordPress. Na tym etapie możesz wybrać prawie wszystko, ponieważ zawsze możesz zmienić motyw później (pokażemy Ci, jak to zrobić w późniejszym kroku tego samouczka). Najważniejsze jest, aby zacząć budować swojego bloga, więc wybierz motyw, który przyciągnie twoją uwagę.

wybierz motyw

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy i sloganu swojego bloga.

stwórz nowy blog wordpress

Po określeniu szczegółów kliknij Kolejny. Bluehost automatycznie zainstaluje dla Ciebie WordPress. Po zakończeniu wyświetli się taki ekran:

instalacja wordpress powiodła się

Możesz zalogować się na swojej stronie, dołączając wp-admin na twój adres URL. Oto jak powinien wyglądać Twój adres URL logowania do WordPress:

http://example.com/wp-admin

Możesz teraz zalogować się na swoim blogu WordPress przy użyciu poświadczeń przesłanych na Twój adres e-mail.

logowanie wordpress

3.4 Jak zainstalować motyw WordPress

Po zalogowaniu się do WordPress zmiana wyglądu bloga jest łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiedni motyw WordPress i zainstalować go na swoim blogu WordPress.

Domyślny motyw WordPress jest dobry, ale jeśli chcesz zmienić wygląd swojej witryny, możesz znaleźć alternatywny motyw z oficjalnego katalogu motywów i zainstalować go na swojej stronie.

Ale zanim wybierzesz losowy darmowy motyw na swojego bloga, zapoznaj się z naszą listą najlepszych motywów WordPress i zdecyduj, który byłby najlepszym wyborem.

Jeśli wybierzesz motyw premium, musisz go pobrać ze strony dostawcy motywu i przesłać na WordPress.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z bezpłatnego motywu WordPress z oficjalnego repozytorium motywów, możesz go wyszukać i zainstalować bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress bez konieczności pobierania go na komputer.

Aby zainstalować darmowy motyw, przejdź do Wygląd »Tematy na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Następnie kliknij Dodaj nowy motyw pudełko.

dodaj nowy motyw

Na pulpicie zobaczysz niektóre polecane motywy. Przed zainstalowaniem motywu można go wyświetlić podgląd, klikając wyświetlone miniatury.

Możesz także filtrować motywy na podstawie układów, funkcji i nisz blogowych, klikając ikonę Filtr funkcji przycisk.

filtr funkcji motywu

W prawym rogu wpisz nazwę motywu na pasku wyszukiwania. Po znalezieniu odpowiedniego motywu umieść wskaźnik myszy na jego obrazie, a następnie kliknij przycisk zainstalować przycisk. Następnie musisz kliknąć Aktywuj aby zmienić wygląd swojego bloga.

instalacja motywu

3.5 Jak zainstalować wtyczkę WordPress

Po zainstalowaniu motywu WordPress prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak ulepszyć swojego bloga, dodając takie funkcje, jak formularz kontaktowy, galeria zdjęć itp..

Dzięki WordPress możesz znaleźć tysiące darmowych wtyczek (aplikacji), które pozwalają łatwo dodawać dodatkowe funkcje do swojego bloga bez konieczności dotykania jednego wiersza kodu. Podobnie jak motywy WordPress, możesz łatwo znaleźć i zainstalować darmowe wtyczki z repozytorium wtyczek WordPress na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić Wtyczki »Dodaj nowe i użyj pola wyszukiwania w prawym rogu, aby znaleźć wtyczkę. Gdy znajdziesz wtyczkę, której szukasz, kliknij Zainstaluj teraz przycisk, a następnie kliknij Aktywuj.

zainstaluj wtyczkę

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 2 – Wybór platformy blogowej

Rozdział 4: Konfiguracja ustawień bloga WordPress

rozdział 4 konfigurowanie ustawień blogu

Do tej pory masz już podstawową konfigurację bloga.

Wiesz już, jak zmienić motyw WordPress i zainstalować wtyczki. Na razie w porządku.

Zanim włączysz się i zaczniesz publikować artykuły na swoim blogu, musisz zmienić niektóre domyślne ustawienia blogu i dostosować je do swoich preferencji. Spójrzmy…

4.1 Wybierz swoją strukturę Permalink

W WordPress, bezpośredni link to adres internetowy / URL treści, które publikujesz na swojej stronie. To właśnie ludzie wpisują w pasku adresu przeglądarki, aby odwiedzić strony internetowe Twojej witryny.

Niewłaściwy wybór bezpośredniego linku może zaszkodzić ruchowi w wyszukiwarce i ruchowi odesłań, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać właściwy podczas konfigurowania witryny.

Domyślna struktura bezpośredniego łącza znana jako Równina zawiera pewne losowe liczby w twoim adresie URL, co nie mówi nic o twoich treściach, więc prawie każdy inny wybór jest lepszy. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Aby wybrać odpowiednią strukturę permalink, przejdź do Ustawienia »Permalinki na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

ustawienia bezpośredniego łącza do wordpress

Jeśli nie masz żadnych preferencji, możesz po prostu wybrać Nazwa postu opcja z listy.

4.2 Wybierz Widoczność w wyszukiwarkach

WordPress zawiera opcję, która pozwala łatwo zniechęcić wyszukiwarki do indeksowania witryny za pomocą jednego kliknięcia. Nie wspominając o tym, że nigdy nie należy zaznaczać tej opcji, jeśli prowadzisz publikowaną witrynę lub blog.

widoczność w wyszukiwarce

Poniżej znajduje się kilka przypadków użycia, gdy chcesz zniechęcić wyszukiwarki do indeksowania witryny.

 • Prywatne treści: Możesz nie chcieć indeksować swoich prywatnych treści za zaporą, np. Stroną członkowską, która jest tworzona specjalnie dla twoich członków.
 • Strona testowa / programistyczna / demonstracyjna: Aby uniknąć podwójnej kary za treść w witrynie produkcyjnej, możesz zindeksować swoją witrynę programistyczną z wyszukiwarki.
 • Dynamiczna treść: Podobnie możesz zniechęcić wyszukiwarkę do indeksowania witryny, jeśli tworzysz dynamiczną zawartość, która aktualizuje się zbyt często.

4.3 Skonfiguruj WordPress Customizer

Chcesz natychmiast zaktualizować ustawienia motywu, jednocześnie wyświetlając podgląd witryny?

Teraz jest to możliwe dzięki WordPress Customizer. WordPress Customizer pozwala wyświetlić podgląd zawartości witryny z innym motywem, różnymi ustawieniami motywu i nie tylko.

Na przykład możesz łatwo ustawić tytuł witryny, slogan i Favicon.

Aby zmienić ustawienia, wystarczy przejść do Wygląd »Dostosuj.

konfigurator wordpress

4.4 Utwórz menu nawigacyjne

Menu nawigacyjne zapewnia szybki link do niektórych najważniejszych stron witryny. W WordPress menu nawigacyjne jest funkcją motywu.

Jego wygląd i wyświetlanie są kontrolowane przez motyw WordPress. Po utworzeniu ważnych stron możesz przejść do konfiguracji menu nawigacyjnego.

Aby dodać, edytować lub zarządzać menu nawigacyjnym, przejdź do Wygląd »Menu. Następnie kliknij utwórz nowe menu.

utwórz menu w WordPress

Zostaniesz teraz poproszony o określenie Nazwa menu.

Jak widać na zrzucie ekranu, nasz motyw obsługuje 2 różne lokalizacje menu: Menu główne i Menu linków społecznościowych. Pamiętaj, że lokalizacje menu i ich nazwy różnią się w zależności od motywu.

Następnie wybierz strony, które chcesz dodać do menu, a następnie kliknij Dodaj do menu.

struktura menu pozycji

Możesz zmienić pozycję menu za pomocą przeciągania i upuszczania. Następnie możesz wybrać lokalizację menu i kliknąć Zapisz menu przycisk.

4.5 Skonfiguruj widżety paska bocznego / stopki

Widżety WordPress to proste ruchome elementy, które pozwalają łatwo dostosować stronę internetową. Za pomocą widżetów możesz wykonywać różne czynności, takie jak wyświetlanie najnowszych postów, popularnych komentarzy, pola rejestracji e-mail itp.

Możesz dodawać widżety do obszarów witryny z gotowymi widżetami. Zwykle oznacza to pasek boczny bloga, ale wiele motywów obsługuje dodawanie widżetów do stopki, a także innych sekcji na stronie głównej.

Aby dodać widżety do obszarów gotowych dla widżetów, takich jak pasek boczny i stopka, wykonaj poniższe czynności.

Nawigować do Wygląd »Widżety.

widżety wordpress

W panelu po lewej stronie znajduje się lista dostępnych widżetów. Po prawej stronie możesz znaleźć kilka różnych pól, które są obszarami gotowymi dla widgetów obsługiwanymi przez Twój motyw.

W naszym przykładzie nasz widget obsługuje 3 różne obszary gotowe do utworzenia widgetu: pasek boczny, stopka 1 i stopka 2.

Aby dodać widżet, wystarczy przeciągnąć go w dowolne miejsce gotowe na widżet.

4.6 Zdecyduj o akceptowaniu komentarzy

Komentarze są siłą napędową każdego bloga lub publikacji online. Blogi nie są monologami. Zostały stworzone do prowadzenia dwukierunkowej rozmowy z czytelnikami poprzez komentarze.

Za pomocą komentarzy na blogu możesz zachęcić czytelników do współpracy z Tobą i innymi czytelnikami. Ale zawsze musisz moderować swoje komentarze, zanim zostaną opublikowane. W ten sposób możesz zapewnić publikowanie tylko uzasadnionych komentarzy.

Domyślnie WordPress umożliwia użytkownikom komentowanie Twojego bloga. Jeśli nie chcesz akceptować komentarzy, możesz przejść do Ustawienia »Dyskusja, a następnie odznacz pole obok Zezwalaj innym na dodawanie komentarzy do nowych artykułów.

zezwalaj na komentarze

4.7 Zdecyduj się na zezwolenie na Pingbacki / Trackbacki

Podobnie jak komentarze, WordPress domyślnie dopuszcza pingbacki i trackbacki. Pingbacki i trackbacki pozwalają innym blogom powiadamiać Cię za każdym razem, gdy prowadzą do Ciebie.

Ponieważ większość pingbacków i trackbacków to spam, w ich najlepszym interesie jest ich wyłączenie w swojej witrynie. Aby to zrobić, możesz odznaczyć pole, Zezwalaj na powiadomienia o linkach z innych blogów idąc do Ustawienia »Dyskusje.

4.8 Ustaw żądaną strefę czasową

Domyślna strefa czasowa WordPress to UTC +0. Po zainstalowaniu WordPress na swojej stronie możesz chcieć zmienić strefę czasową zgodnie z własnymi preferencjami. Ułatwia to wcześniejsze zaplanowanie postów.

Aby zmienić strefę czasową, przejdź do Ustawienia »Ogólne a następnie wybierz przesunięcie strefy czasowej Miasto lub UTC.

strefa czasowa

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 3 – Tworzenie bloga – Przewodnik techniczny (krok po kroku)

Rozdział 5: Niezbędne wtyczki & Samouczki na blogu WordPress

rozdział 5 niezbędne wtyczki i samouczki

Posiadanie odpowiedniego zestawu wtyczek w zestawie narzędzi jest konieczne do rozszerzenia podstawowych funkcji bloga WordPress.

Każdy blog jest wyjątkowy pod względem odbiorców, treści, wyglądu i funkcji. Istnieją jednak popularne wtyczki, które prawie każdy blog będzie musiał zainstalować. Ponieważ dość łatwo jest zostać przytłoczonym wszystkimi różnymi wtyczkami dostępnymi dla WordPress, które działają prawie tak samo, wybraliśmy te najlepsze poniżej.

Używamy tych wtyczek na naszych własnych stronach i zalecamy, aby nasi użytkownicy również je zainstalowali. Dla Twojej wygody wraz z nazwą wtyczek wyjaśniliśmy również ich użycie i zamieściliśmy linki do wersji pro i darmowych.

 • Buduj formularze kontaktowe za pomocą WPFormsZawodowiec | Wolny
 • Połącz swoją witrynę z Google Analytics za pomocą MonsterInsightsZawodowiec | Wolny
 • Popraw swoje SEO dzięki Yoast SEOZawodowiec | Wolny
 • Dodaj dodatkową warstwę bezpieczeństwa za pomocą Sucuri
 • Wykonuj regularne kopie zapasowe za pomocą Updraft Plus – Pro | Wolny
 • Popraw wydajność WordPress za pomocą W3 Total Cache
 • Zapobiegaj komentarzom ze spamem za pomocą Akismet – Pro | Wolny
 • Rozwijaj swoich subskrybentów i sprzedaż dzięki OptinMonster

Ponieważ szczegółowe objaśnienie WSZYSTKICH wtyczek byłoby przytłaczające, wyjaśnimy, jak dodać tylko 3 najważniejsze funkcje do swojego bloga za pomocą wymienionych wyżej wtyczek.

 1. Jak dodać formularz kontaktowy za pomocą WPForms
 2. Jak połączyć swojego bloga z Google Analytics za pomocą MonsterInsights
 3. Jak poprawić swoje SEO dzięki Yoast SEO

5.1 Jak dodać formularz kontaktowy za pomocą WPForms

Bez względu na temat bloga konieczny jest formularz kontaktowy na swoim blogu. Dodanie formularza kontaktowego do bloga ułatwia odwiedzającym kontakt z Tobą.

WPForms to najlepsza wtyczka formularzy kontaktowych dla początkujących WordPress. Umożliwia tworzenie formularza kontaktowego za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania oraz pozwala z łatwością opublikować go w dowolnym miejscu witryny.

Kilka dodatkowych korzyści z używania WPForms to:

 • Twórz bezproblemowo wszelkiego rodzaju formularze online, takie jak formularze kontaktowe, formularze darowizn, formularze rejestracyjne, formularze rejestracyjne i wiele innych…
 • Wszystkie formularze tworzone za pomocą WPForm będą w 100% responsywne, co oznacza, że ​​działa na urządzeniach mobilnych, tabletach i komputerach stacjonarnych.
 • Bezproblemowo zintegruj formularz z ulubionymi narzędziami e-mail marketingu lub aplikacjami internetowymi innych firm.
 • I więcej…

Przeczytaj pełną recenzję WPForms.

Aby utworzyć formularz na swoim blogu, najpierw musisz zainstalować WPForms, przechodząc do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj wtyczkę WPForms, a gdy się pojawi, kliknij Zainstaluj teraz, i wtedy Aktywuj.

zainstaluj wpforms

Nastąpi przekierowanie do pięknej strony powitalnej WPForms. Możesz albo kliknąć Utwórz swój pierwszy formularz przycisk lub kliknij WPForms »Dodaj nowe aby utworzyć swój pierwszy formularz.

stwórz swój pierwszy formularz

Następnie pojawi się monit o wybranie szablonu. Możesz wybrać jeden z gotowych szablonów lub rozpocząć od pustego formularza. Jeśli chcesz, możesz nadać niestandardową nazwę swojemu pierwszemu formularzowi kontaktowemu.

wybierz szablon formularza

WPForms ułatwia tworzenie formularzy metodą przeciągnij i upuść. Kliknij odpowiednie pola formularza w lewym panelu, aby dodać je do formularza. Możesz również z łatwością zmienić ich rozmieszczenie, a nawet z łatwością usunąć niepotrzebne pola. Po wprowadzeniu niezbędnych zmian kliknij Zapisać.

utwórz prosty formularz

Następnie przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij WPForms »Wszystkie formularze. Zobaczysz teraz wszystkie utworzone formularze. Tuż obok nazwy formularza zobaczysz krótki kod formularza. Skopiuj ten krótki kod.

WPForms

Teraz przejdź do posta lub strony, na której chcesz dodać formularz, i kliknij „+” zaloguj się w lewym górnym rogu edytora Gutenberga.

Za pomocą pola wyszukiwania wyszukaj krótki kod. Wybierz po znalezieniu. Na ekranie pojawią się następujące informacje.

Teraz wklej wcześniej skopiowany kod, wklej go w danym polu i wciśnij Publikować przycisk po prawej stronie.

Otóż ​​to! Pomyślnie opublikowałeś formularz kontaktowy.

Chcesz w prosty sposób utworzyć formularz kontaktowy? Następnie, zacznij korzystać z WPForm już dziś.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować WPForms Lite.

5.2 Jak połączyć swojego bloga z Google Analytics za pomocą MonsterInsights

Jeśli chcesz zwiększyć ruch na swoim blogu, musisz zrozumieć, w jaki sposób ludzie znajdują Twojego bloga i co robią, gdy znajdują się na Twoim blogu.

Najłatwiejszym sposobem śledzenia interakcji użytkownika w Twojej witrynie jest użycie Google Analytics. Google Analytics to najlepsze rozwiązanie do śledzenia witryn internetowych, z którego można korzystać bezpłatnie.

Wtyczka MonsterInsights ułatwia skonfigurowanie Google Analytics na blogu WordPress. Ponadto umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału śledzenia Google Analytics, takiego jak śledzenie pobrań plików, śledzenie reklam, śledzenie przesyłanych formularzy, śledzenie transakcji e-commerce itp. Bez konieczności dotykania jednego wiersza kodu.

Przeczytaj pełną recenzję MonsterInsights.

Aby skonfigurować Google Analytics na swoim blogu, przejdź do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj MonsterInsights, a gdy pojawi się wtyczka, kliknij Zainstaluj teraz i wtedy, Aktywuj.

zainstaluj monsterinsights

Udaj się do Statystyki »Ustawienia do uwierzytelnienia swojego bloga za pomocą Google Analytics. Kliknij Uwierzytelnij się na swoim koncie Google.

kliknij uwierzytelnij na swoim koncie Google

Na następnym ekranie wybierz swoje konto Google.

wybierz konto Google do analizy

Następnie pozwól MonsterInsights zarządzać swoim kontem.

zezwalaj monsterinsights na zarządzanie analityką

Na koniec wybierz odpowiedni profil witryny dla swojego bloga i kliknij Pełne uwierzytelnienie.

uwierzytelnij monsterinsights

Po uwierzytelnieniu możesz łatwo sprawdzić, jak działa Twoja witryna, odwiedzając stronę Statystyki »Raporty.

wordpress google analytics with monsterinsights

Zacznij korzystać z MonsterInsights już dziś aby łatwo skonfigurować Google Analytics w swojej witrynie.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować MonsterInsights Lite.

5.3 Jak poprawić swoje SEO dzięki Yoast SEO

Chcesz przyciągnąć do swojego bloga odbiorców docelowych? Najlepszym sposobem na przyciągnięcie docelowych użytkowników jest zwiększenie ruchu w wyszukiwarce, zwanego także ruchem organicznym, poprzez poprawę SEO witryny.

Według OptinMonster SEO to praktyka polegająca na zwiększaniu ruchu w Twojej witrynie poprzez podnoszenie jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Odwiedzający, którzy odwiedzają Twoją witrynę za pośrednictwem wyszukiwarek, są określani jako ruch organiczny.

SEO może stać się techniczne i skomplikowane, ale dzięki darmowym wtyczkom SEO i przewodnikom SEO WordPress stało się dość łatwe, nawet dla początkujących.

Chociaż można tam znaleźć mnóstwo różnych wtyczek SEO, używamy i zalecamy Yoast SEO. Jest to najpopularniejsza wtyczka SEO na rynku.

Dzięki Yoast SEO możesz łatwo dodawać metatagi i tytuły do ​​postów / stron blogów WordPress. Zmusza Cię również do wybrania słowa kluczowego dla postów i stron blogu, aby upewnić się, że używasz tego słowa kluczowego odpowiednio na tej stronie.

Z pulpitu nawigacyjnego WordPress przejdź do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj Yoast na pasku wyszukiwania, który znajduje się w prawym górnym rogu. Wtyczka Yoast SEO pojawi się na Twojej stronie. Kliknij zainstalować i wtedy Aktywuj.

yoast seo install

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress możesz teraz znaleźć menu SEO na pasku zadań po lewej stronie. Po prostu kliknij na to. Jeśli wtyczka wykryje błędy SEO, możesz je naprawić, postępując zgodnie z podanymi sugestiami.

Konfigurowanie Yoast SEO jest łatwe przy użyciu kreatora konfiguracji. Po prostu kliknij kreator konfiguracji rozpocząć.

Kreator konfiguracji SEO

W pierwszym kroku zostaniesz zapytany, czy chcesz samodzielnie skonfigurować Yoast SEO, czy zatrudnić eksperta, który zrobi to za Ciebie. Wybierz KONFIGURUJ SWOJE SEO zrobić to sam.

skonfiguruj swoją SEO

W następnym kroku zostaniesz zapytany, czy Twoja witryna jest gotowa do indeksowania. Możesz wybrać opcję A. Następnie kliknij Kolejny.

yoast seo indexing

W następnym kroku musisz wybrać typ strony internetowej. Dla ciebie to blog. Następnie kliknij Kolejny.

typ witryny seoast

W przypadku karty graficznej wiedzy Google zostaniesz zapytany, czy blog jest prowadzony przez osobę czy markę. Jeśli wybrano opcję Osoba, musisz podać jej nazwę. Jeśli wybierzesz Firma, musisz również dodać logo. Następnie kliknij Kolejny.

Twoja firma lub osoba

Możesz teraz wpisać adres URL swojego profilu w mediach społecznościowych w odpowiednim polu. Następnie kliknij Kolejny.

profile społecznościowe yoast seo

W kroku widoczności w wyszukiwarce nie musisz zmieniać ustawień domyślnych, ponieważ są one skonfigurowane do indeksowania Twoich postów i stron. Po prostu kliknij Kolejny.

Twoja widoczność w wyszukiwarce seo

Archiwa autora mogą powodować problemy z treścią dla wyszukiwarek. Aby temu zapobiec, możesz ją wyłączyć, jeśli Twój blog nie ma wielu autorów.

yoast seo wielu autorów

Następnie pojawi się monit o połączenie witryny z Google Search Console, która jest bezpłatnym narzędziem, które daje szczegółowe informacje o tym, jak Google postrzega treść bloga.

yoast seo wyszukiwarka google

Następnie możesz ustawić tytuł swojego bloga, a następnie kliknij Kolejny.

Twoje ustawienia tytułu

Możesz teraz wyjść z kreatora konfiguracji, ponieważ inne kroki zostały utworzone w celach promocyjnych, takich jak zapisanie się do newslettera Yoast.

Zacznij korzystać z Yoast SEO już dziś aby poprawić SEO swojego bloga.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 4 – Konfiguracja ustawień bloga

Rozdział 6: Praca z edytorem WordPress w celu utworzenia bloga

rozdział 6 praca z edytorami wp

WordPress szczyci się tym, że jest najlepszą dostępną platformą wydawniczą pod względem popularności i elastyczności. Oczywiście, z 60% udziałem w rynku, WordPress pokonuje całą konkurencję.

Jednak główną wadą jest to, że edytory postów i stron nie są tak eleganckie, jak inne platformy blogowe. Starszy edytor WordPress, znany teraz jako Classic Editor, ma interfejs w stylu edytora tekstu. Umożliwia użytkownikom wprowadzanie tekstu w trybie tekstowym lub wizualnym. Ponieważ jest on częścią WordPress od ponad dekady, istniejący użytkownicy są przyzwyczajeni do tego interfejsu.

Jednak redaktorzy innych platform wydawniczych, takich jak Medium lub Ghost, są znacznie bardziej intuicyjni niż WordPress.

Związane z: Jak przeprowadzić migrację ze średniej do WordPress (bez przestojów!)

Aby ułatwić dodawanie bogatych treści do WordPress, w wersji 5.0 WordPress jest dostarczany z nowym edytorem, znanym jako Gutenberg.

W tym rozdziale przyjrzyjmy się różnicom między Gutenbergiem a Classic Editor.

6.1 Pisanie treści – Classic Editor vs. Gutenberg

Domyślnie WordPress jest dostarczany z edytorem Gutenberg, który pozwala natychmiast wyświetlić podgląd artykułu bezpośrednio w edytorze. Z kolei Classic Editor pozwala użytkownikom wprowadzać tekst w trybie tekstowym lub wizualnym.

klasyczny edytor

Dzięki Classic Editor użytkownicy nie mogą natychmiast wyświetlić podglądu ukończonej strony podczas pisania treści. Problemem może być także edycja i przenoszenie różnych elementów. Użytkownicy będą musieli przełączać się między trybami tekstowym i wizualnym. Mogą również powodować problemy z odstępami i wymiarowaniem. W tym miejscu pojawia się redaktor Gutenberg.

Edytor Gutenberg pozwala zobaczyć, jak wygląda ukończona strona w edytorze. W ten sposób możesz dostosować rozmiar i odstępy w czasie rzeczywistym bez konieczności przełączania się do panelu podglądu. Cała edycja została przebudowana dla treści multimedialnych.

redaktor Gutenberg

Gutenberg dzieli wszystkie elementy treści na poszczególne jednostki zwane blokami. W przeciwieństwie do edytora klasycznego bloki w Gutenberg pomagają w łatwym dostosowaniu stylu i wyglądu treści multimedialnych bez potrzeby używania niestandardowego kodu.

6.2 Decyzja o wyborze programu budującego strony

Bez wątpienia Gutenberg stworzył, aby zapewnić niezrównane wrażenia z pisania i edytowania w WordPress. Jego celem jest ułatwienie i wzbogacenie dodawania bogatych treści do WordPressa. Nie oznacza to jednak zamiany wtyczek programu budującego strony dla WordPress.

Wbudowane edytory WordPress są dostarczane ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami do tworzenia podstawowej strony w Twojej witrynie. Jeśli jednak chcesz zbudować atrakcyjną stronę, możesz skorzystać z narzędzia do tworzenia stron w swojej witrynie.

Nie tylko pomaga stworzyć niestandardowy układ strony, ale także stworzyć oszałamiającą stronę bez zmiany istniejących motywów WordPress.

Zalecamy używanie Beaver Builder do budowania niestandardowej strony. Możesz także sprawdzić najlepsze programy budujące strony dla WordPress.

Mamy nadzieję, że teraz masz podstawowe pojęcie o edytorach WordPress. W następnych 2 rozdziałach wyjaśnimy, jak tworzyć strony i posty WordPress.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 5 – Niezbędne wtyczki WordPress & Poradniki

Rozdział 7: Tworzenie stron WordPress

rozdział 7 utwórz stronę na wordpress

W WordPress możesz publikować zawartość jako post lub stronę. Kiedy chcesz opublikować zwykły artykuł na blogu, piszesz post, a gdy chcesz opublikować niezależną stronę internetową, taką jak O mnie, Strony kontaktowe, piszesz stronę.

Kolejna różnica polega na tym, że posty pozwalają uporządkować zawartość za pomocą kategorii i tagów, a strony umożliwiają stosowanie niestandardowych szablonów i zmianę ich kolejności w zależności od potrzeb.

7.1 Niezbędne strony, których potrzebujesz

Strona główna

Twoja strona główna jest prawdopodobnie pierwszą stroną, którą widzą użytkownicy na Twoim blogu. Aby serdecznie powitać użytkowników po raz pierwszy, możesz dostosować swoją stronę główną. Poszukaj inspiracji na stronie głównej IsItWP.

Domyślnie WordPress ustawia stronę blogu jako stronę główną. Możesz jednak utworzyć stronę i wybrać ją jako stronę główną. Zanim zanurzysz się i utworzysz stronę główną, poniżej jest kilka rzeczy do rozważenia.

 • Wbudowany szablon: Sprawdź, czy Twój motyw obsługuje szablon strony głównej. W takim przypadku możesz z niego skorzystać, zamiast tworzyć zupełnie nową stronę główną, chyba że chcesz inną.
 • Układ o pełnej szerokości: Jeśli chcesz samodzielnie skonfigurować stronę główną, możesz wybrać układ strony o pełnej szerokości / bez paska bocznego. W ten sposób możesz uniknąć elementów paska bocznego ze strony głównej i łatwo utworzyć wysoce spersonalizowaną stronę.
 • Wybierz narzędzie do tworzenia stron: Możesz znaleźć dziesiątki różnych programów budujących strony, które pomogą Ci stworzyć oszałamiającą spersonalizowaną stronę.

Po skonfigurowaniu strony głównej możesz przejść do Ustawienia »Czytanie.

ustawienia strony głównej w wordpress

Następnie wybierz stronę statyczną jako stronę główną, a następnie wybierz preferowaną stronę główną i stronę postów.

O stronie

Tworzenie strony z informacjami to świetny sposób na nawiązanie emocjonalnego połączenia z odbiorcami. Na stronie z informacjami możesz wyjaśnić, jak zacząłeś, dlaczego i jakie są wartości Twojego bloga.

Przed utworzeniem strony z informacjami musisz koniecznie zrozumieć motywacje i obawy odbiorców. W ten sposób możesz stworzyć fascynującą historię, do której Twoi odbiorcy będą mogli łatwo się odnieść. Musisz także znaleźć odpowiednie więzi emocjonalne, aby połączyć swojego bloga z problemami czytelników.

Jeśli szukasz inspiracji, zajrzyj na stronę o stronie SyedBalkhi.com.

Przykład strony - Syed Balkhi

Na stronie z informacjami o Syedie opowiada o zmaganiach, jakie napotkał podczas swojej podróży jako przedsiębiorca. Ponieważ blog jest skierowany do początkujących przedsiębiorców i marketerów, czytelnicy mogą łatwo nawiązać kontakt z ich codziennym życiem.

Strona kontaktowa

Twoja strona kontaktowa odgrywa ważną rolę w przekształcaniu odwiedzających witrynę w klientów. Jeśli chcesz zachęcić odbiorców do nawiązania z Tobą kontaktu, dodaj formularz kontaktowy do swojej strony kontaktowej.

W porównaniu do wyświetlania adresu e-mail, formularz kontaktowy na stronie kontaktowej ułatwia odbiorcom kontakt z Tobą. W ten sposób Twoi odbiorcy mogą się z Tobą skontaktować bez opuszczania Twojej witryny.

Możesz użyć WPForms aby zbudować formularz kontaktowy na swojej stronie, która jest jedną z najlepszych wtyczek konstruktora formularzy dla WordPress.

7.2 Jak stworzyć stronę blogu za pomocą Classic Editor

Aby utworzyć nową stronę, przejdź do Strony »Dodaj nowe.

Nowa strona w WordPress

Możesz teraz określić tytuł swojej nowej strony i dodać trochę treści w polu tekstowym.

The Atrybuty strony sekcja pozwala wybrać stronę nadrzędną. Możesz także zagnieżdżać strony w zależności od potrzeb.

Niektóre motywy WordPress zapewniają niestandardowe szablony stron. Wybór szablonu ułatwia łatwe dodawanie odmian strukturalnych do stron internetowych.

Po dodaniu treści wyświetl podgląd strony, a następnie kliknij Publikować. Udało Ci się opublikować nową stronę.

7.3 Jak utworzyć stronę blogu za pomocą Gutenberga

Zobaczmy teraz, jak utworzyć stronę za pomocą edytora Gutenberga.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować Wtyczka Gutenberg. Zastąpi to Classic Editor edytorem Gutenberg.

Aby utworzyć stronę, przejdź do Strony »Dodaj nowe. Pojawi się monit o dodanie tytułu wpisu. Następnie możesz zacząć pisać zawartość, tak jak klasyczny edytor.

Gutenberg pozwala łatwo dodać dowolny blok treści, taki jak tekst, obrazy, galerie, obrazy bohaterów, przyciski itp. Aby dodać blok, wystarczy kliknąć narzędzie Wstawianie (+).

bloki w edytorze Gutenberga

Aby znaleźć Atrybuty strony kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu, a następnie kliknij kartę Dokument. W atrybutach strony możesz wybrać stronę nadrzędną i zagnieżdżać strony w zależności od potrzeb.

atrybuty strony gutenberg

Na karcie Dokument możesz zmienić szablon strony, aby dodać zmiany strukturalne do stron.

Aby dostosować dowolny blok, możesz przejść do zakładki Blok i zmienić konfiguracje wybranego bloku.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 6 – Praca z edytorem WordPress

Rozdział 8: Pisanie pierwszego posta na blogu

rozdział 8 tworzenie posta na blogu

Po utworzeniu statycznych stron WordPress i wypełnieniu paska bocznego i stopki odpowiednimi informacjami czas zacząć publikować swój pierwszy post na blogu.

W tym momencie mogłeś już zrozumieć cel i niszę swojego bloga. Jeśli nie, możesz wrócić do Rozdział 1 nauczyć się tego.

8.1 Jak utworzyć posta za pomocą Classic Editor

Aby utworzyć pierwszy post na blogu, przejdź do edytora postów, klikając Posty »Dodaj nowe.

Musisz dodać tytuł do wpisu i rozpocząć pisanie treści w edytorze postów. Aby przesłać zdjęcia do swojego bloga, wystarczy przeciągnąć i upuścić swoje zdjęcia do edytora tekstu z komputera. Alternatywnie możesz użyć Dodaj media przycisk, aby przesłać swoje zdjęcia i filmy.

Dodaj media

8.2 Jak utworzyć post za pomocą Gutenberga

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Gutenberg.

Aby utworzyć post, przejdź do Posty »Dodaj nowe. Pojawi się monit o dodanie tytułu wpisu. Następnie możesz zacząć pisać zawartość, tak jak klasyczny edytor.

Gutenberg pozwala łatwo dodać dowolny blok treści, taki jak tekst, obrazy, galerie, obrazy bohaterów, przyciski itp. Aby dodać blok, wystarczy kliknąć narzędzie Wstawianie (+).

8.3 Dodawanie kategorii i tagów

Treść bloga WordPress jest uporządkowana według kategorii i tagów.

Kategorie to zasadniczo szeroka grupa postów na blogu. Pomyśl o tym jako o ogólnych tematach, które omawiasz lub spisie treści na swoim blogu. Ponieważ są hierarchiczne, dla każdej z nich możesz mieć aż tyle podkategorii.

Tagi mają na celu opisanie określonych szczegółów Twojego postu. Można ich użyć do mikrokategoryzacji treści i nie są hierarchiczne.

Oto jak dodawać kategorie i tagi za pomocą Classic Editor:

Na ekranie edytora postów przewiń w dół do meta pola kategorii po prawej stronie. Możesz kliknąć Dodaj nową kategorię lub po prostu wybierz z istniejących kategorii.

kategorie i tagi - klasyczny edytor

Podobnie, korzystając z pola metki Tagi, możesz tworzyć nowe tagi lub wybierać spośród istniejących tagów.

W Gutenberg, aby dodać kategorię i dodać tagi do posta na blogu, możesz kliknąć ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu edytora. Na karcie Dokument możesz dodawać kategorie i tagi do postu na blogu. Możesz także zmienić wyróżniony obraz, fragment, a nawet zmienić opcje Status i Widoczność.

kategorie i tagi - Gutenberg

Aby dostosować dowolny blok, możesz przejść do zakładki Blok i zmienić konfiguracje wybranego bloku.

Możesz kliknąć 3 kropki, aby zmienić widok edytora. Możesz również przejść do edytora kodu, jeśli chcesz.

Na koniec możesz kliknąć przycisk Publikuj w prawym rogu.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 7 – Tworzenie stron WordPress

Rozdział 9: Promuj swojego bloga

rozdział 9 promuj swojego bloga

Blog bez czytelników i zaangażowania to martwy blog. Prowadzenie bloga nie ma żadnej wartości, jeśli nikt nie chce konsumować twoich treści.

Tylko dlatego, że opublikowałeś świetne treści na swoim blogu, nie zawsze oznacza to, że może to spowodować duży ruch. Musisz przyciągnąć odpowiedni segment czytelników, którzy pokochają publikowane przez Ciebie treści. W przeciwnym razie nie będą się trzymać, co na dłuższą metę nie będzie dla Ciebie opłacalne.

W tym rozdziale wyjaśnimy kilka różnych sposobów promowania swojego bloga.

 • Utwórz treść filaru
 • Adres e-mail
 • E-mail marketing
 • Media społecznościowe
 • Innymi słowy

9.1 Utwórz zawartość filaru

Zanim zagłębisz się i zaczniesz promować swojego bloga, musisz opublikować w swojej witrynie treści filarowe. W rzeczywistości nikt nie chce trzymać się witryny, która nie zapewnia wartości. Oznacza to, że jeśli kierujesz ruch do bloga, który nie ma solidnych podstaw, takich jak treść filarowa, tracisz niektóre z najcenniejszych zasobów: czas, pieniądze i inne zasoby.

Treść filaru jest kamieniem węgielnym twojego bloga. Zwykle jest to seria postów na blogu, które przedstawiają twoją najlepszą pracę, ale mogą to być również infografiki, filmy lub inne treści.

Główną zaletą treści filarowych jest to, że przyciąga ona nowych odwiedzających i linki zwrotne. Ponieważ stanowi to pewną wartość, Twoi odbiorcy chętniej będą trzymać się Twojego bloga i promować go. Co najlepsze, nadal przyciąga większy ruch – długo po ich początkowym opublikowaniu.

Nie jestem pewien, jakiego rodzaju posty na blogu powinieneś pisać?

Nie martw się! Wyjaśnimy kilka różnych typów postów na blogu, które okazały się skuteczne.

 • Samouczki i poradniki: Wyjaśnij, jak wykonać żmudne zadanie krok po kroku, w łatwym do wykonania stylu. Ten konkretny przewodnik, który właśnie czytasz, jest doskonałym przykładem samouczka.
 • Listicles: Posty na liście zawsze należą do najczęściej udostępnianych treści w Internecie, ponieważ są łatwe do strawienia.
 • Najnowsze wiadomości branżowe: Miej oko na najnowsze wiadomości branżowe i bloguj o tym. Możesz nawet wyjaśnić przeciętnemu czytelnikowi, co każdy trend oznacza i jak mogą uwzględnić zmiany w Twojej branży.
 • Kontrowersyjne tematy: Mówienie o kontrowersjach może przyciągnąć czytelników na twojego bloga, ale bądź ostrożny! Kontrowersje mogą być bardzo emocjonalne. Bądź świadomy używanego języka i staraj się nie być celowo złośliwy, wyrażając swoje myśli.

Szukasz więcej pomysłów na posty na blogu? Czytać 73 rodzaje blogów, które sprawdziły się.

Pamiętaj, że blogowanie to ciągły proces. To, że utworzyłeś serię postów, nie oznacza, że ​​skończyłeś z treściami. Pamiętaj, że blogowanie to maraton, a nie sprint.

Sukces Twojego bloga polega na tym, jak wytrwałe jest tworzenie wysokiej jakości treści. Teraz nie musisz codziennie tworzyć jednego posta na blogu. Miej harmonogram publikacji i trzymaj się go.

9.2 Adres e-mail

Gdy już położysz solidne fundamenty na swoim blogu, tworząc serię treści filarowych, nadszedł czas, aby przyspieszyć i zacząć promować swojego bloga.

E-mail pomaga w promowaniu swojego bloga na kilka różnych sposobów: Możesz zwiększyć ruch i linki zwrotne, otrzymywać informacje prasowe, oferować posty gości na popularnych blogach i więcej.

Bez wątpienia e-mail jest najprostszym sposobem na nawiązanie osobistego kontaktu z wpływowymi osobami w Twojej niszy. Oto jak wysyłać wiadomości e-mail we właściwy sposób.

Krok 1: Zrozum swój cel.

Na przykład możesz rozpocząć kampanię informacyjną, aby oferować artykuły gości na popularnych blogach. Lub jeśli chcesz budować linki zwrotne, możesz rozejrzeć się na influencerach i poinformować ich, że utworzyłeś na swoim blogu cenne treści, które warto linkować do.

Krok 2: Znajdź adresy e-mail na podstawie swojego celu.

Jeśli szukasz postu gościnnego, utwórz listę adresów e-mail popularnych blogerów.

Krok 3: Użyj narzędzia do wysyłania wiadomości e-mail, takiego jak OutreachPlus, aby utworzyć kampanię informacyjną.

outreachplus

OutreachPlus pomaga spersonalizować kampanię, zapewniając wyższą dostarczalność, odpowiedź i zaangażowanie. Usprawnia wysiłki informacyjne i pomaga osiągać najlepsze wyniki.

Dzięki odpowiednim strategiom zasięg wiadomości e-mail może być bardzo skuteczny w tworzeniu linków zwrotnych i zwiększaniu ruchu.

9.3 Marketing e-mailowy

Czy wiesz, że 95% osób odwiedzających witrynę po raz pierwszy nigdy nie wróci na Twoją stronę? Oznacza to, że jeśli nie budujesz połączenia ze swoimi pierwszymi użytkownikami i nie zmuszasz ich do wielokrotnego odwiedzania, znikną na zawsze.

Tworzenie biuletynu e-mail to najlepszy sposób na budowanie kontaktu z odbiorcami i zachęcanie ich do powrotu na Twoją stronę.

Aby utworzyć biuletyn e-mail, możesz wybrać oprogramowanie e-mail marketingowe, takie jak Constant Contact lub MailChimp. Możesz od czasu do czasu wysłać im przydatne e-maile, aby zbudować trwałą relację. Od czasu do czasu możesz promować swoje najnowsze posty na blogu w biuletynie i zachęcać subskrybentów do odwiedzenia Twojej witryny.

9.4 Media społecznościowe

Media społecznościowe to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł ruchu na Twoim blogu. Jeśli masz problem ze złamaniem kodu dotyczącego kierowania ruchem społecznościowym do swojego bloga, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą pomóc.

Skonfiguruj podstawy

Utwórz profil dla swojego bloga w różnych serwisach społecznościowych. Możesz zaprezentować te profile na swoim blogu i zachęcić użytkowników do nawiązania z Tobą kontaktu. Ponadto zainstaluj wtyczkę udostępniania społecznościowego, taką jak Shared Counts, i ułatw użytkownikom udostępnianie treści w mediach społecznościowych.

Skoncentruj się na jednej lub dwóch platformach społecznościowych

Koncentrowanie się na każdej sieci społecznościowej może być zbyt cienkie. Jeśli masz ograniczony budżet i zasoby, w Twoim najlepszym interesie jest początkowo skoncentrowanie się tylko na jednej lub dwóch platformach społecznościowych.

Jeśli szukasz inspiracji do zwiększenia ruchu w mediach społecznościowych, możesz to sprawdzić jak zwiększyć ruch na Facebooku o 332%.

Zoptymalizuj treść

Jeśli kiedykolwiek udostępniasz wpis na blogu w mediach społecznościowych, być może zauważyłeś, że sieć społecznościowa automatycznie pobiera obraz, tytuł i opis treści. Te informacje stanowią podstawowy zarys treści, które udostępniasz, co zachęca innych użytkowników do kliknięcia.

Jeśli nie możesz znaleźć pięknego podglądu posta podczas udostępniania go w mediach społecznościowych, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój motyw nie obsługuje tagów OG (Open Graph). Tagi OG pomagają sieciom społecznościowym pobierać odpowiednie informacje z linku. Jeśli masz ten sam problem z udostępnianymi linkami, możesz spróbować jak naprawić błąd nieprawidłowej miniatury Facebooka.

9.5 Inne sposoby promowania swojego bloga

Poniżej znajduje się kilka innych sposobów promowania swojego bloga.

Komentowanie na blogu: Aktywnie komentuj popularne blogi w swojej niszy i angażuj się w rozmowy. Gdy użytkownicy klikną Twoje imię i nazwisko, zostaną przekierowani na Twojego bloga (pod warunkiem, że skomentowany przez Ciebie blog zezwala na linki zwrotne od nazwy komentatora).

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO): SEO pozwala zwiększyć ruch w witrynie, podnosząc pozycję blogów na wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Dzięki taktykom SEO na miejscu i poza nim możesz kierować bardziej ukierunkowany ruch organiczny do swojej witryny. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w następnym rozdziale.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 8 – Pisanie pierwszego posta na blogu

Rozdział 10: SEO WordPress: Pierwsze kroki

rozdział 10 wordpress seo

Chcesz zwiększyć ukierunkowany ruch do swojej witryny z wyszukiwarek? Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) może być trudna ze względu na ciągle zmieniające się algorytmy wyszukiwania.

Jednak dzięki odpowiedniej strategii możesz zwiększyć ruch organiczny pomimo ciągłych zmian algorytmu. Przestrzegając najlepszych taktyk SEO, pozwalasz wyszukiwarkom na łatwe skanowanie i indeksowanie witryny.

W tym rozdziale omówimy następujące kwestie:

 • Badanie słów kluczowych
 • SEO na stronie
 • Budynek łączący

10.1 Badanie słów kluczowych

Badanie słów kluczowych jest jednym z najważniejszych aspektów SEO. Badanie słów kluczowych pomaga zrozumieć, czego widzowie szukają w Google.

W idealnym przypadku musisz znaleźć każdą możliwą kombinację słów kluczowych, których potencjalni odbiorcy używają w Google do znajdowania treści.

Poniżej znajduje się kilka narzędzi do badania słów kluczowych, które mogą okazać się pomocne.

 • Planer słów kluczowych Google: Planer słów kluczowych to bezpłatne narzędzie, które pomaga znaleźć odpowiednie słowa kluczowe dla kampanii AdWords. Możesz użyć tego samego narzędzia do burzy mózgów swoich pomysłów na treść.
 • Wyszukiwarka Google: Wyszukiwarka Google pomaga znaleźć wiele powiązanych słów kluczowych dla swojego bloga. Powiązane słowa kluczowe można znaleźć na dole strony wyników wyszukiwania.
 • SEMRush: SEMRush to płatne narzędzie, które pomaga znaleźć listę potencjalnych słów kluczowych dla Twojego bloga. Pomaga Ci dowiedzieć się, co działa na Twoją konkurencję, jakich stron odwiedzają Twoją branżę i na jakich słowach kluczowych powinieneś się skupić.

Po utworzeniu listy potencjalnych słów kluczowych nadszedł czas na utworzenie kalendarza redakcyjnego w celu usprawnienia procesu tworzenia treści.

10.2 SEO na stronie

Aby uzyskać wyższą pozycję w Google i pozycjonować strony internetowe nad wynikami wyszukiwania, musisz zoptymalizować swoje strony internetowe pod kątem wyszukiwarki.

Dzięki WordPress łatwo jest zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek. Oto jak to zrobić.

Zainstaluj wtyczkę SEO

Wtyczka SEO pomaga uczynić twoją stronę przyjazną wyszukiwarce. Zalecamy instalację Wtyczka Yoast na twojej stronie. Po zainstalowaniu wtyczki w każdym poście i edytorze stron znajdziesz meta box, aby dodać tytuł SEO, opis i słowo kluczowe.

Yoast SEO zmusza Cię do wybrania słowa kluczowego podczas publikowania treści, a następnie upewnia się, że używasz go poprawnie na tej stronie.

Dodaj alt Tagi dla obrazów

Tagi pomocnicze opisują to, co jest na obrazie. Google przykłada stosunkowo dużą wagę do tekstu alternatywnego, aby określić, co jest na obrazie i temat otaczającego tekstu.

Linkowanie wewnętrzne

Dodaj 2-3 wewnętrzne linki do każdego posta.

Wewnętrzne linki pozwalają użytkownikom przechodzić do innych stron. Utrzymuje odwiedzających dłużej na Twojej stronie, a co ważniejsze, zwiększa sok z linków, co poprawia SEO.

10.3 Budynek łączący

Budowanie linków jest głównym czynnikiem wpływającym na pozycję stron w rankingu Google. Możesz poprawić ranking swojego bloga, zwiększając liczbę wysokiej jakości linków prowadzących do twoich stron.

Istnieje wiele różnych sposobów legalnego tworzenia linków zwrotnych do Twojej witryny. Rzućmy okiem na kilka z nich poniżej.

Utwórz treść filaru:

Wspominaliśmy o tym już, ale mówimy to jeszcze raz. Zanim się zanurzysz i spróbujesz zbudować linki zwrotne, upewnij się, że opublikowałeś już garść treści, do których warto linkować. Niektóre przykłady zawartości filaru to poradniki, listy i studia przypadków.

Utwórz infografiki do udostępniania:

Możesz zatrudnić projektanta graficznego lub stworzyć go samodzielnie, korzystając z narzędzia do tworzenia infografik, takiego jak Canva, Piktochart lub Visme. Po utworzeniu udostępnij go, udostępniając kod do osadzenia, z którego użytkownicy mogą łatwo korzystać.

Dotrzyj do prawdopodobnych linkerów:

Utwórz listę blogów, które mogą zawierać link do Twojego bloga. Na przykład możesz znaleźć blogi, które publikują cotygodniowe podsumowanie Twojej niszy i poprosić ich o przedstawienie Twojego artykułu w nadchodzącym poście.

Publikuj wywiady:

Utwórz listę wpływowych osób i opublikuj z nimi wywiad na jedno pytanie. Prawdopodobnie dodadzą link do opublikowanego wywiadu.

Blogowanie gości:

Publikuj wysokiej jakości artykuły gościnne na renomowanych stronach w swojej niszy. Chociaż jest to skuteczna strategia pozyskiwania linków, pamiętaj, że Google rozprawił się z marketerami, którzy nadużywają tej taktyki z artykułami i linkami niskiej jakości.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 9 – Promuj swojego bloga

Rozdział 11: Zarabiaj na swoim blogu

rozdział 11 zarabiaj na swoim blogu

Czy chcesz rzucić pracę od 9 do 5? Zastanawiasz się, jak założyć blog i zarabiać pieniądze? Więc nie jesteś sam!

Chociaż zarabianie na blogach nie jest szybkim, bogatym programem, przy odpowiednich strategiach można w pełni zarabiać.

W tym rozdziale wyjaśnimy 4 różne metody zarabiania pieniędzy na blogach.

 1. Reklama
 2. Marketing afiliacyjny
 3. Freelancing
 4. Sprzedawanie produktów

11.1 Reklama

Reklama jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na zarabianie pieniędzy na blogach.

Możesz zacząć od wyświetlania reklam przez Google AdSense, która jest siecią reklamową Google. Najlepsze jest to, że nie wymaga dużego ruchu, aby dołączyć do programu.

Alternatywnie możesz sprzedawać bezpośrednie reklamy w swojej witrynie. Jest skuteczny dla Twojego bloga, jeśli przyciąga znaczną bazę ruchu. Ponieważ nie zależy to od żadnych sieci reklamowych, możesz zachować pełne zyski z reklam.

Aby zarabiać na swojej witrynie za pomocą wszelkiego rodzaju reklam, zalecamy korzystanie z wtyczki AdSanity. Upraszcza zarządzanie reklamami i pozwala generować większe przychody z reklam przy minimalnym wysiłku.

11.2 Marketing afiliacyjny

Marketing partnerski pomaga generować przychody z Twojego bloga, gdy ktoś kupuje produkt za pośrednictwem Twoich poleconych. Zasadniczo wybierasz produkt, który ci się podoba, wstawiasz link partnerski do tego produktu i za każdym razem, gdy ktoś go kupi, klikając link, możesz zarabiać prowizje.

Jeśli uważasz, że reklamy są denerwujące, marketing afiliacyjny jest najlepszym sposobem na uzyskanie solidnych przychodów z Twojego bloga. Możesz go nawet używać w połączeniu z reklamą i innymi metodami monetyzacji.

Używamy i polecamy ThirstyAffiliates do zarządzania i maskowania linków partnerskich.

11.3 Freelancing

Oferowanie swoich umiejętności i wiedzy na swoim blogu jako freelancer to najlepszy sposób na zarabianie na życie. Będziesz mógł nie tylko zaprezentować swoje portfolio na blogu, ale także przyciągnąć odpowiedni segment klientów płacących.

Upewnij się, że utworzysz stronę wynajmu mnie na swoim blogu i intensywnie ją promujesz.

11.4 Sprzedawanie produktów

Jeśli szukasz stałego przepływu pasywnego dochodu, możesz rozważyć sprzedaż produktów z bloga. Dzięki odpowiednim strategiom można całkowicie zarabiać na swoim blogu w pełnym wymiarze godzin, sprzedając produkty.

Poniżej kilka pomysłów:

Sprzedawaj eBooki: Stworzenie produktu może być żmudnym i zastraszającym zadaniem. Jeśli już opublikowałeś kilka świetnych treści filarowych, możesz łatwo zmienić ich przeznaczenie na eBook i sprzedać je odbiorcom.

Zintegruj sklep eCommerce: Zintegruj witrynę sklepu eCommerce z istniejącym blogiem za pomocą wtyczki eCommerce, takiej jak WooCommerce. Jeśli sprzedajesz towary, które odzwierciedlają rodzaj treści, które uwielbiają na Twoim blogu, możesz narzucić istniejącą bazę użytkowników, aby sprzedawać produkty eCommerce.

↑ Wróć do spisu treści

«Poprzedni: Rozdział 10 – SEO WordPress: Pierwsze kroki

Rozdział 12: Materiały do ​​nauki i opanowania WordPress

rozdział 12 zasoby wordpress

Społeczność WordPress jest ogromna, więc możesz znaleźć mnóstwo różnych zasobów w Internecie, które pomogą Ci nauczyć się i opanować WordPress.

Niektóre z najlepszych i bezpłatnych zasobów WordPress, które można znaleźć w Internecie, to:

 • IsItWP: W IsItWP regularnie publikujemy samouczki WordPress, motyw WordPress i podsumowania wtyczek, recenzje, oferty WordPress i wiele więcej.
 • WPBeginner: WPBeginner to największy darmowy zasób WordPress w Internecie dla początkujących WordPress. Regularnie publikują przydatne samouczki, filmy, kody kuponowe do produktów WordPress i wiele innych.
 • Blog WPForms: Jeśli chcesz przeczytać samouczki, które pomogą Ci rozwinąć działalność za pomocą platformy WordPress, musisz śledzić blog WPForms. Możesz także znaleźć wskazówki i zalecane praktyki tworzenia wszelkiego rodzaju internetowych formularzy WordPress.
 • Blog MonsterInsights: Blog MonsterInsights to doskonały zasób, z którego można skorzystać, aby zapoznać się z najlepszymi praktykami i zaleceniami Google Analytics.

FAQ

Pomogliśmy tysiącom użytkowników założyć bloga i okazało się, że ludzie wciąż zadają takie same pytania. Dlatego opracowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań, abyś mógł łatwo założyć swojego bloga.

Czym blog różni się od strony internetowej??
Blog jest tylko rodzajem strony internetowej, która publikuje artykuły w odwrotnej kolejności chronologicznej. Artykuły na blogach są zwykle publikowane za pomocą platformy blogowej, takiej jak WordPress, dzięki czemu każdy, kto nie umie kodować, może z łatwością założyć blog. Po skonfigurowaniu bloga możesz łatwo rozpocząć tworzenie treści w edytorze postów i opublikować je jednym kliknięciem.

Czytaj więcej: Jak zbudować stronę internetową.

Czy mogę utworzyć blog bez WordPress?

Tak! Istnieją dziesiątki platform blogowych, takich jak Blogger, WordPress.com i TypePad. Ale zawsze zalecamy założenie bloga na WordPressie, ponieważ zapewnia on pełną swobodę tworzenia bloga tak, jak chcesz, bez żadnych ograniczeń.

Jaka jest różnica między WordPress.com a WordPress.org (WordPress na własnym serwerze)?

WordPress.com to darmowa platforma blogowa, która pozwala z łatwością rozpocząć blog, ale ma wiele ograniczeń, takich jak ograniczona dostępność motywów i ograniczona przestrzeń dyskowa. Co więcej, bezpłatna platforma nie pozwala zarabiać na swojej witrynie.

WordPress.org, znany również jako WordPress z własnym hostingiem, wymaga posiadania nazwy domeny i konta hostingowego do prowadzenia bloga. Dzięki platformie hostowanej przez siebie masz pełną kontrolę nad swoim blogiem, możesz zarabiać na swoim blogu tak, jak chcesz, uzyskać nieograniczoną liczbę motywów i opcji dostosowywania oraz cieszyć się nieograniczoną przestrzenią dyskową w zależności od dostawcy usług hostingowych.

Ile kosztuje założenie bloga??

Aby założyć blog na WordPressie na własnym serwerze, musisz kupić nazwę domeny za 14,99 USD rocznie i konto hostingowe, które kosztują około 7,99 USD miesięcznie. W sumie założenie bloga będzie kosztowało zaledwie 110,87 USD rocznie.

Możesz znaleźć tysiące darmowych motywów i wtyczek do swojego bloga. Jeśli jednak wolisz motywy premium i wtyczki, koszty bieżące Twojego bloga mogą wzrosnąć.

Czy mogę założyć blog anonimowo?

Jeśli chcesz opublikować blog, ale pozostać anonimowy, musisz chronić swoją domenę przy włączonej prywatności WHOIS. W przypadku anonimowych blogów ludzie często używają pseudonimu / pseudonimu do pisania. Możesz nawet utworzyć unikalny e-mail tylko do pisania bloga.

O czym powinienem założyć bloga?

Chociaż możesz założyć bloga na dowolny temat, zalecamy założenie bloga na temat, który naprawdę Cię pasjonuje. Lub możesz nawet założyć osobisty blog, dokumentujący swoje codzienne życie i dotrzeć do podobnie myślących osób w Internecie.

Czy mogę prowadzić bloga z wieloma autorami?

Tak. WordPress ma 5 domyślnych ról użytkownika, które pomogą Ci zarządzać i kontrolować uprawnienia każdego autora na blogu.

Czy mogę dodać sklep internetowy eCommerce do mojego bloga??

Tak! Dodanie sklepu eCommerce umożliwia łatwe rozpoczęcie sprzedaży produktów fizycznych lub cyfrowych bezpośrednio z bloga. Wystarczy zainstalować wtyczkę taką jak WooCommerce i zintegrować witrynę sklepu eCommerce ze swoim blogiem, aby móc zacząć sprzedawać swoje produkty.

Jak mogę dowiedzieć się więcej na temat terminologii WordPress?

Zobacz to Glosariusz WordPress Warunki dla początkujących za każdym razem, gdy zastanawiają Cię dziwne terminy lub skróty WordPress.

Czy mogę założyć blog w wielu językach??

Dzięki WordPress możesz łatwo założyć wielojęzyczny blog z wielojęzyczną wtyczką, taką jak Polylang. Możesz także wybrać motyw WordPress, który obsługuje wielojęzyczną wtyczkę, której chcesz użyć.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci założyć blog WordPress. Miłej blogowania!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map