Jak zarezerwować system rezerwacji spotkań za pomocą WordPress

jak zrobić system rezerwacji spotkań


Chcesz zbudować system rezerwacji spotkań online? Zarządzanie spotkaniami dla twoich usług może być kłopotliwe. Konfigurując system rezerwacji spotkań, możesz pozwolić swoim klientom na łatwe planowanie spotkań na swojej stronie bez udziału.

W tym artykule pokażemy, jak zrobić system rezerwacji spotkań za pomocą WordPress.

Wybór wtyczki rezerwacji terminu dla WordPress

Dzięki wszystkim różnym wtyczkom do rezerwacji spotkań, tworzenie systemu rezerwacji spotkań z WordPress jest łatwe. Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz wybrać BirchPress lub WPForms do planowania spotkań.

BirchPress to najlepszy wybór, jeśli potrzebujesz kompletnej wtyczki do rezerwacji spotkań na swojej stronie. Umożliwia zarządzanie terminami bezpośrednio z pulpitu WordPress.

Możesz wybrać WPForms jeśli chcesz zintegrować swoje spotkania z ulubioną niezależną platformą rezerwacji spotkań. WPForms to kompletny internetowy kreator formularzy. Dzięki integracji z Zapier możesz połączyć formularz rezerwacji spotkania z dowolną aplikacją internetową obsługującą Zapier.

Oto samouczek na temat jak zrobić formularz rezerwacji klienta za pomocą WPForms i zarządzaj swoimi spotkaniami na przykład za pomocą Kalendarza Google.

W naszym samouczku wykorzystamy BirchPress do stworzenia systemu rezerwacji spotkań w WordPress.

Rozpoczęcie pracy z systemem rezerwacji spotkań

Aby skonfigurować witrynę rezerwacji terminów za pomocą WordPress, musisz kupić nazwę domeny i hosting.

Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie, taki jak Google.com i IsItWP.com, a hosting to miejsce, w którym pliki treści witryny są przechowywane online.

Zalecamy założenie witryny na Bluehost, jednym z najlepszych dostawców hostingu na świecie. Są również oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu przez WordPress.

Opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom DARMOWĄ nazwę domeny i ponad 60% zniżki na hosting. Dzięki Bluehost możesz założyć swoją stronę internetową już za 2,75 USD miesięcznie.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Krok 1: Zainstaluj i skonfiguruj BirchPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę BirchPress. Po aktywacji przejdź do ustawień wtyczki, przechodząc do Spotkania »Ustawienia i zacznij konfigurować system rezerwacji.

ustawienia ogólne - rezerwacja terminu

Na stronie ustawień można znaleźć kilka różnych sekcji:

 • Generał: Dostosuj ogólne opcje, w tym strefę czasową, walutę, domyślny widok kalendarza i tak dalej.
 • Kreator formularzy: Tutaj możesz dostosować swoje formularze spotkań.
 • Powiadomienia: Skonfiguruj powiadomienia dla usługodawców i klientów. E-maile są wysyłane, gdy spotkanie jest zarezerwowane, przełożone lub anulowane.
 • Płatności: Na karcie Płatności możesz skonfigurować ustawienia płatności. BirchPress umożliwia odbieranie płatności za pośrednictwem PayPal. Aby uzyskać więcej bramek płatności, musisz zainstalować integrację WooCommerce.
 • WooCommerce: Włącz integrację WooCommerce w tej sekcji.
 • Kod niestandardowy: Dodaj niestandardowy kod do wtyczki BirchPress.

Krok 2: Dodaj swoje lokalizacje

Jeśli oferujesz swoje usługi w wielu lokalizacjach, możesz zarządzać spotkaniami dla wszystkich swoich lokalizacji od administratora WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać lokalizacje w BirchPress i pozwolić użytkownikom wybrać prawidłową lokalizację podczas rezerwacji spotkania.

Aby dodać lokalizację, przejdź do Spotkania »Lokalizacje. Następnie kliknij Dodaj miejsce.

Ustawienia główne

Następnie możesz podać więcej szczegółów na temat swojej lokalizacji, w tym numer telefonu, adres, kod pocztowy itp.

Chcesz zapoznać się z naszym artykułem na temat najlepszych usług i systemów telefonii biznesowej.

Krok 3: Dodaj dostawców usług

Następnie chcesz dodać usługodawców lub swoich pracowników. Jeśli jesteś soloprenerem, musisz tylko dodać siebie jako usługodawcę.

Jeśli chcesz zarządzać spotkaniami dla całej firmy, powiedzmy, w Twojej firmie doradztwa podatkowego, musisz dodać każdego konsultanta w systemie rezerwacji.

Dodawanie dostawców do systemu rezerwacji jest łatwe. Nawigować do Spotkania »Dostawcy i podaj dane swoich dostawców.

przypisać usługi dostawcy

Możesz podać nazwę i opis każdego dostawcy w edytorze. Następnie przypisz usługi, które każdy dostawca może wykonywać w polu Usługi. Po przewinięciu strony zobaczysz kilka metatapów, takich jak:

 • Dodatkowe informacje: Podaj adres e-mail dostawcy.
 • Integracja kalendarza: BirchPress współpracuje z kalendarzami, które już masz, w tym Google, iCal, iPhone, Android i Outlook. Możesz importować i synchronizować swoje terminy automatycznie.
 • Dni wolne: Określ dni wolne w kalendarzu
 • Plan pracy: Wybierz miasto i dodaj harmonogram dla każdego dostawcy.

Krok 4: Dodaj swoje usługi

Aby dodać usługę w BirchPress, przejdź do Spotkania »Usługi i podaj swoje dane. Po prawej stronie możesz określić lokalizacje, w których będziesz świadczyć tę usługę, oraz dostawców, którzy mogą ją obsłużyć.

ustawienia serwisowe

Następnie przewiń stronę w dół i dostosuj ustawienia usługi do swoich potrzeb.

Krok 5: Opublikuj formularz rezerwacji

Teraz, gdy masz już skonfigurowane wszystkie szczegóły dotyczące swoich usług, czas opublikować formularz rezerwacji spotkania.

Formularz rezerwacji można osadzić we wpisie na stronie i widżetach za pomocą krótkiego kodu. Po opublikowaniu klienci mogą łatwo sprawdzić Twoją dostępność i łatwo rezerwować terminy online.

Aby opublikować formularz rezerwacji, utwórz nową stronę w WordPress. Następnie dodaj poniższy kod do edytora, gdziekolwiek chcesz osadzić formularz: [bpscheduler_booking_form]

Możesz też dodać spotkanie bezpośrednio z pulpitu WordPress, przechodząc do Spotkania »Nowe spotkanie.

Oto jak wygląda przykładowy formularz rezerwacji:

formularz rezerwacji spotkania

Możesz także sprawdzić kalendarz, aby wyświetlić swoje rezerwacje i zarządzać nimi, odwiedzając stronę Spotkania »Kalendarz.

prasa do brzozy kalendarza

Otóż ​​to!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci w systemie rezerwacji spotkań w WordPress. Aby uzyskać więcej wtyczek, możesz sprawdzić nasz przewodnik po najlepszych wtyczkach do rezerwacji spotkań.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map