Jak zbudować rynek online w WordPress (2020)

jak zbudować wordpress na rynku


Czy chcesz zbudować internetowy rynek w WordPress??

Budowa internetowego rynku jest jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Chociaż nie jest to szybki, bogaty program, z odpowiednimi strategiami, całkowicie możliwe jest uzyskanie solidnego dochodu dzięki rynkowi online.

W tym artykule pokażemy, jak zbudować rynek online w WordPress.

Co to jest rynek online?

Rynek online jest rodzajem strony internetowej eCommerce, która pozwala użytkownikom zostać sprzedawcą i wystawić listę swoich produktów do sprzedaży. Jako właściciel portalu nie masz żadnych zasobów reklamowych. Twoja działalność polega na umożliwieniu użytkownikom wystawiania listy produktów w Twojej witrynie i ułatwienia transakcji.

Możesz zarabiać, zarabiając określoną prowizję za każdą sprzedaż na Twoim rynku.

eBay jest doskonałym przykładem rynku internetowego.

Ile kosztuje stworzenie internetowego rynku?

Rynek fizyczny kosztowałby miliony dolarów i zajmuje wiele lat. Jednak rynek online można zbudować w niecałą godzinę i kosztuje on nawet 6,95 USD miesięcznie.

Oto narzędzia, których potrzebujesz, aby zbudować internetowy rynek i przekonaj się, ile kosztują:

 1. Nazwa domeny (14,95 USD / rok): Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie, np. Google.com lub IsItWP.com. To, co odwiedzający wpisują w swoich przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny.
 2. hosting (13,99 USD / miesiąc): hosting to miejsce, w którym ludzie przechowują zawartość i pliki swoich stron internetowych. Gdy ktoś wpisze Twój adres internetowy (nazwę domeny), zostanie przekierowany do plików witryny zapisanych na Twoim serwerze hostingowym.
 3. WordPress (bezpłatny): WordPress jest najbardziej niezawodną i popularną platformą do budowania wszelkiego rodzaju stron internetowych, w tym rynku.
 4. WooCommerce (bezpłatny): WooCommerce to największa na świecie wtyczka eCommerce do WordPress.
 5. Wtyczka WC Wendors (bezpłatny): jest to wtyczka nr 1 dla rynku WooCommerce, która przekształca witrynę eCommerce w pełnoprawny rynek.
 6. Certyfikat SSL (6,67 USD / miesiąc): SSL dodaje zieloną ikonę kłódki do paska adresu, informując klientów, że witryna jest godna zaufania do przetwarzania transakcji online.

Oznacza to, że łączny koszt budowy strony internetowej będzie kosztował około 263 USD rocznie, co oznacza 22 USD miesięcznie. Kiedy zaczynasz, wydaje się to trochę drogie. Właśnie dlatego wynegocjowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom wszystko, czego potrzebują za 6,95 USD / miesiąc. Płać co roku i oszczędzaj na Bluehost.

bluehost-woocommerce-refer

Bluehost jest oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress przez WordPress.org. Oferują szeroką gamę opcji hostingu, ale na rynku online zalecamy hosting WooCommerce, który jest dostarczany w pakiecie ze wszystkim, czego potrzebujesz do rynku.

Zgłoś tę wyjątkową ofertę Bluehost »

Krok 1: Tworzenie sklepu internetowego za pomocą WordPress

Najpierw musisz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak stworzyć sklep internetowy w WordPress za pomocą WooCommerce.

Chociaż WooCommerce jest potężną wtyczką, tworzy sklep jednego dostawcy i tylko Ty możesz dodawać produkty. Ten sklep nie zezwala dostawcom na rejestrację, co oznacza, że ​​potrzebujesz dodatku lub wtyczki, aby przekonwertować swój sklep internetowy na rynek.

Krok 2: Zmień sklep w Marketplace za pomocą wtyczki

Gdy sklep internetowy będzie gotowy, możesz przystąpić do instalacji Dostawcy WC podłącz. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat instalowania wtyczki WordPress.

Wtyczka WC Vendors będzie działać jako dodatek, aby zmienić sklep internetowy z jednym dostawcą w rynek z wieloma dostawcami. Po skonfigurowaniu dostawcy mogą się zarejestrować, dodać swoje produkty i sprzedawać online z Twojej witryny.

Jako administrator możesz kontrolować dostawców i rynek. Wtyczka pozwala ustawić procent prowizji od sprzedaży, kategorii produktów, bramek płatności i innych.

Po aktywacji możesz przejść do Dostawcy WC »Ustawienia stronę, aby wprowadzić zmiany w witrynie.

Ustawienia dostawców WC

W ustawieniach ogólnych znajdziesz następujące opcje:

 • Zezwalaj na rejestracje dostawców
 • Warunki & pole wyboru warunki
 • Ręczna akceptacja dostawcy
 • Zostań linkiem dostawcy

Istnieją również inne ustawienia. Możesz wybrać opcje, które chcesz włączyć na swoim rynku.

Uwaga: Kliknij przycisk „Zapisz zmiany”, zanim przejdziesz do innych kart w celu uzyskania dalszych ustawień.

Następnie możesz przejść do zakładki „Prowizja”, aby dodać ustawienia prowizji dla dostawców. Procent dodany w tym polu będzie kwotą zapłaconą dostawcom za ich sprzedaż.

Komisja

Możesz również dodać osobny procent prowizji dla każdego dostawcy i produktów.

Teraz możesz przejść do karty „Możliwości”, aby zarządzać uprawnieniami dostawców. Ogólne ustawienia możliwości mają wiele opcji, w tym zezwalanie dostawcom na dodawanie / edycję produktów, wypychanie produktów bezpośrednio na rynek bez zatwierdzenia, wyświetlanie i eksportowanie zamówień oraz raporty sprzedaży.

Możliwości

Jeśli przełączysz się na ustawienia „Produkty” na karcie Możliwości, możesz dodać typy produktów, opcje typów, karty danych produktów i zezwolić dostawcom na dodawanie polecanych produktów.

Możliwości produktu

Następnie możesz przejść do ustawień „Zamówienia”, aby skonfigurować ustawienia, które dostawca powinien zobaczyć dla otrzymanego zamówienia. Istnieje wiele ustawień, w tym zezwalanie dostawcom na wyświetlanie notatek zamówień, dodawanie notatek zamówień, nazwy klientów, nazwy wysyłki, adresów i innych.

Możesz po prostu odznaczyć dowolne ustawienie, którego dostawcy nie chcą widzieć dla swoich zamówień.

Możliwości zamówień

Gdy skończysz z ustawieniami możliwości dostawców, możesz przejść do karty „Wyświetlanie”.

Ma niestandardowe ustawienia tworzenia stron dla dostawców. Aby utworzyć strony, możesz przejść do Strony »Dodaj nowe w WordPress i dodaj skróty podane pod każdym menu rozwijanym.

Wyświetlaj skróty strony

Po utworzeniu stron z tymi skrótami po prostu wróć, aby wybrać te strony na karcie „Wyświetlanie”.

Przewiń w dół na tej samej stronie do „Ustawień sklepu” i zmień opcje sklepu poszczególnych dostawców, w tym adres URL sklepu dostawcy, wyświetlany szablon nagłówka sklepu, wyświetlaną nazwę sklepu itp..

Zapisz ustawienia

Następnie możesz przejść do karty „Płatności”. Jeśli masz doświadczenie z portalami internetowymi, wiesz, że dostawcy otrzymują wynagrodzenie w sieci tygodniowej, dwutygodniowej i miesięcznej.

Zalecanym sposobem jest jednak ręczne wyczyszczenie płatności. W międzyczasie możesz monitorować recenzje produktów i przetwarzać wnioski klientów o zwrot pieniędzy.

Płatności

Możesz także użyć płatne dodatki od dostawców WC, aby skonfigurować automatyczne płatności dla dostawców. Ta wtyczka obsługuje Stripe, Escrow, MangoPay i wiele innych.

Każda metoda płatności ma swoje własne ustawienia. Po wybraniu bramki płatności konieczne może być wprowadzenie kluczy interfejsu API, aby płatności przebiegały sprawnie.

To kończy ustawienia wtyczki WC Vendors. Wróć do ustawień WooCommerce, aby umożliwić zarządzanie kontami dla klientów.

Krok 3: Pozwolenie klientom na utworzenie konta

Po prostu idź do WooCommerce »Ustawienia strona. Na karcie „Konta i prywatność” musisz wybrać wszystkie ustawienia tworzenia konta.

Tworzenie konta

Przewiń w dół i kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.

Krok 4: Dodanie strony kont do menu nawigacji

Następnie możesz wybrać opcję rejestracji konta w menu nawigacyjnym. Ułatwi to proces rejestracji klienta, a wszyscy użytkownicy będą mogli szybko się zarejestrować.

Musisz odwiedzić Wygląd »Menu stronę, aby dodać strony Moje konto i Strony do kasy do menu nawigacji.

Ustawienia menu

Po dodaniu tych stron kliknij przycisk „Zapisz menu”, aby kontynuować.

Jeśli nie jest dostępna strona „Moje konto”, utwórz nową stronę z tytułem „Moje konto”. Musisz dodać ten krótki kod na stronie:

[woocommerce_my_account]

Krok 5: Uruchom swój rynek online i zarządzaj nim

Gdy rynek online będzie gotowy, możesz sprawdzić, czy wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, tworząc nowe konto, zatwierdzając test oczekujących żądań dostawcy i nie tylko.

Sprzedawcy mogą zarejestrować konto i zalogować się na swoje konta z Twojej witryny.

Rejestracja dostawców

Po zalogowaniu sprzedawcy mogą dodawać swoje produkty do rynku online. Muszą skonfigurować swoje sklepy, aby wyświetlać zamówienia, raporty sprzedaży i inne szczegóły.

Wszyscy dostawcy powinni również podać informacje dotyczące płatności w celu uzyskania zapłaty, w zależności od wybranej bramki płatności. W przypadku ręcznego przetwarzania płatności dostawcy muszą podać dane konta bankowego.

Szczegóły płatności

Otrzymasz także wiele powiadomień e-mail o działaniach podjętych przez dostawców. Obejmuje powiadomienia o żądaniach produktu. Możesz zatwierdzić, edytować lub usunąć produkt, ponieważ masz pełną kontrolę nad swoim rynkiem online.

Zalecamy również przejrzenie tych artykułów, aby poprawić wydajność swojego rynku eCommerce:

 • Jak skonfigurować śledzenie eCommerce Google Analytics dla WooCommerce
 • Najlepsze motywy WooCommerce na Twój rynek online
 • Najlepsze platformy eCommerce dla rynków dostawców

To wszystko.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci nauczyć się budować rynek online w WordPress. Możesz również sprawdzić nasz artykuł na temat najlepszych firm hostingowych eCommerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me