Jak zbudować witrynę aukcyjną za pomocą WordPress (krok po kroku)

zbuduj witrynę aukcyjną za pomocą wordpress


Chcesz zbudować witrynę aukcyjną taką jak eBay za pomocą WordPress? Witryna aukcyjna pozwala użytkownikom licytować Twoje produkty. Możesz zmaksymalizować swoje zyski, sprzedając swoje produkty najlepszemu oferentowi. Możesz także pozwolić użytkownikom wyświetlać swoje produkty na stronie aukcyjnej, aby zarobić część każdej sprzedaży. 

W tym artykule pokażemy, jak zbudować witrynę aukcyjną za pomocą WordPress.

Po co budować witrynę aukcyjną za pomocą WordPress?

Stworzenie witryny aukcyjnej to najlepszy sposób, aby dać Twojej społeczności możliwość kupowania i sprzedawania produktów w środowisku aukcyjnym online.

Chociaż można znaleźć wiele gigantycznych witryn aukcyjnych, takich jak eBay, niszowa strona aukcyjna ma swoje własne miejsce na rynku.

Dla twoich użytkowników, korzyścią jest to, że mogą łatwo kupować i sprzedawać produkty osobom o podobnych poglądach w Twojej społeczności. W przeciwieństwie do serwisu eBay aukcje są otoczone angażującą społecznością. Oznacza to, że użytkownicy mogą łatwo dotrzeć do docelowych odbiorców za pomocą witryny aukcyjnej.

Wielu użytkowników wybiera także serwis aukcyjny wspierany przez społeczność, ponieważ zapewnia on lepszy zwrot z inwestycji.

Dla Was, zbudowanie witryny aukcyjnej oznacza, że ​​możesz sprzedawać swoje produkty licytantowi, który zaoferuje najwyższą cenę, bez żadnych pośredników między tobą a kupującym. Możesz uniknąć opłat i blokowania innych platform aukcyjnych. Możesz także ustawić opłatę za wystawienie listy produktów i otrzymać prowizję od każdej sprzedaży. Nie wspominając o tym, że budowa witryny aukcyjnej jest jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie.

Wymagania dotyczące budowy witryny aukcyjnej za pomocą WordPress

Aby stworzyć witrynę internetową dla swojej firmy aukcyjnej, potrzebujesz następujących rzeczy:

 • Nazwa domeny: Jest to adres internetowy Twojej witryny, takiej jak IsItWP.com lub Google.com
 • Konto hostingowe: Tutaj przechowywane są pliki witryny.
 • Certyfikat SSL: Umożliwia bezpieczne połączenie w Twojej witrynie do przyjmowania płatności online.
 • Wtyczka eCommerce: Pozwala dodać Kup Teraz przycisk, obsługa różnych bramek płatności, wyszukiwanie produktów, recenzje i wiele innych. Zawsze zalecamy WooCommerce, najlepszą istniejącą wtyczkę eCommerce dla WordPress.
 • Dodatek do aukcji: Ten dodatek do eCommerce integruje funkcje aukcji z Twoją witryną.

Pomożemy Ci zbudować witrynę aukcyjną za pomocą WordPress.

Krok 1: Skonfiguruj witrynę aukcyjną za pomocą WooCommerce

Podobnie jak w przypadku każdej strony internetowej, musisz założyć nazwę domeny i hosting, aby skonfigurować witrynę aukcyjną. Musisz także kupić certyfikat SSL, aby zapewnić bezpieczne połączenie w swojej witrynie, abyś mógł bezpiecznie akceptować płatności online.

Kiedy zaczynasz, łączne koszty budowy witryny mogą wydawać się dość wysokie.

Nazwa domeny kosztuje około 14,95 USD rocznie, hosting około 7,99 USD miesięcznie, a certyfikat SSL kosztuje 49,99 USD.

Właśnie dlatego opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i 50% zniżki na hosting WooCommerce. W Bluehost trzeba płacić tylko 6,95 USD miesięcznie.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Dzięki planowi hostingowemu WooCommerce możesz łatwo skonfigurować witrynę aukcyjną bez żmudnych kroków instalacji WordPress + WooCommerce.

Szczegółowy przewodnik konfiguracji można sprawdzić, jak skonfigurować witrynę eCommerce za pomocą WooCommerce.

2. Zainstaluj dodatek do aukcji WooCommerce

Następnie musisz zainstalować i aktywować dodatek do aukcji WooCommerce, Aukcje YITH WooCommerce.

Po aktywacji wtyczki przejdź do YITH Wtyczki »Aukcje  skonfigurować ustawienia wtyczki. Upewnij się, że dokonałeś niezbędnych zmian zgodnie ze swoimi wymaganiami.

wtyczki aukcji yith

Następnie możesz rozpocząć wystawianie przedmiotów aukcyjnych na swojej stronie internetowej.

Krok 3: Wystaw przedmiot aukcyjny

Ponieważ wtyczka YITH jest dodatkiem do WooCommerce, możesz wystawiać przedmioty na aukcji tak, jak dodawałeś produkty do swojego sklepu internetowego.

Możesz także zapoznać się z tym przewodnikiem, aby utworzyć sklep internetowy.

Aby dodać element, przejdź do Produkty »Dodaj nowe. Musisz podać tytuł, szczegóły i dodać zdjęcia przedmiotu aukcji.

dodaj nowe produkty

Pod edytorem, obok opcji Dane produktu, musisz wybrać Aukcja. Spowoduje to wyświetlenie ustawień przedmiotów aukcyjnych.

ustawienia produktów aukcyjnych

Możesz ustawić cenę początkową aukcji, podnieść stawkę, minimalną kwotę przyrostu oraz wszystkie inne aspekty aukcji i licytacji przedmiotów aukcyjnych na swojej stronie internetowej.

Po dostosowaniu szczegółów aukcji możesz opublikować swój wpis. Twoja aukcja pojawi się teraz na stronie sklepu WooCommerce. Elementy aukcji zostaną wyróżnione ikoną młoteczka obok produktów WooCommerce.

lista przedmiotów na aukcji

W razie potrzeby możesz wyświetlić listę dedykowanych stron aukcyjnych, aby wyświetlić tylko pozycje aukcyjne w Twojej witrynie. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć stronę i wstawić następujący kod w polu zawartości, a następnie opublikować stronę.

[yith_auction_products]

Krok 4: Zarządzaj swoimi aukcjami

Wtyczka YITH pozwala wybrać czas rozpoczęcia aukcji na stronie produktu. W ten sposób możesz wybrać najlepszy czas na wystawienie aukcji i zakończenie jej.

Po rozpoczęciu aukcji każdy zarejestrowany użytkownik może licytować przedmiot. Na poszczególnych stronach aukcji domyślnie możesz zobaczyć następujące szczegóły: aktualna najwyższa oferta, pozostały czas, czas zakończenia aukcji i przycisk licytacji.

indywidualny przedmiot na aukcji

Pod listą można również znaleźć szczegóły poprzednich ofert, w tym nazwę użytkownika, kwotę oferty i czas licytacji.

szczegóły oferty

Główną zaletą wtyczki YITH jest to, że zapewnia ona pełną kontrolę nad stawkami. Możesz łatwo usunąć każdą ofertę ze strony aukcji, logując się do pulpitu WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Usuń ofertę przycisk na tym, czego nie chcesz wyświetlać na stronie aukcji.

Możesz także ustawić cenę Kup teraz w swoich aukcjach. Dzięki temu użytkownicy mogą od razu kupić Twoje produkty.

Wszyscy użytkownicy, którzy uczestniczyli w aukcji, otrzymają powiadomienia e-mail o każdej nowej ofercie, czasie przedłużenia aukcji, zakończeniu aukcji itp. Po zakończeniu aukcji wiadomość e-mail zostanie wysłana do zwycięzcy aukcji w celu dokończenia płatności za zakup produktu.

Krok 5: Pozwolenie innym użytkownikom na wystawienie przedmiotów na aukcji

Aby umożliwić innym użytkownikom wyświetlanie aukcji w Twojej witrynie, musisz przekształcić swoją witrynę w rynek aukcyjny, instalując bezpłatną wtyczkę, Dostawcy WC.

dostawcy wc

Po aktywacji wtyczki przejdź do Dostawcy WC »Ustawienia. Na tej stronie możesz również zezwolić użytkownikom na złożenie wniosku o zostanie dostawcą. W zakładce Prowizja możesz ustawić stawkę prowizji za każdą udaną aukcję.

Aby uzyskać więcej informacji, powinieneś przeczytać te artykuły na tworzenie rynku online i najlepsze platformy eCommerce dla rynków wielu dostawców.

Witryna aukcji z polecanymi wtyczkami WordPress

Teraz wiesz, jak zbudować witrynę aukcyjną za pomocą WordPress. Zobaczmy jedne z najlepszych wtyczek, które musisz zainstalować w swojej witrynie po skonfigurowaniu witryny aukcyjnej.

WPForms: Formularze kontaktowe są integralną częścią każdej strony internetowej. WPForms pozwala łatwo utworzyć formularz kontaktowy, a nawet zintegrować go z wieloma różnymi dodatkami dodatkowymi. Przeczytaj naszą recenzję WPForms.

MonsterInsights: MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress. Dzięki MonsterInsights możesz łatwo zainstalować Google Analytics, aby śledzić interakcje odwiedzających w Twojej witrynie. Przeczytaj naszą recenzję MonsterInsights.

OptinMonster: OptinMonster to najlepsza wtyczka generująca ołów. Pozwala łatwo przekształcić odwiedzających w subskrybentów i klientów. Możesz tworzyć zależne od czasu kampanie oparte na zachowaniu, aby radykalnie zmniejszyć ogólny wskaźnik porzucania koszyków i zwiększyć sprzedaż. Przeczytaj naszą recenzję OptinMonster.

Yoast SEO: Popraw swoje WordPress SEO dzięki Yoast SEO. Przeczytaj naszą recenzję Yoast SEO.

WP Super Cache: Popraw wydajność swojej witryny WordPress, instalując najlepsze buforowanie WordPress i inne wtyczki wydajnościowe WordPress.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zbudować witrynę aukcyjną za pomocą WordPress. Możesz także zapoznać się z naszymi artykułami na temat tworzenia witryny z drobnymi zleceniami, takimi jak Fiverr, a 25 musi mieć wtyczki WordPress do witryn firmowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map