Jak zrobić portfolio online na WordPress (krok po kroku)

Jak zrobić portfolio online


Czy chcesz stworzyć portfolio online, aby zaimponować potencjalnym klientom? Idealne portfolio prezentuje Twoją pracę w piękny, profesjonalny sposób. Korzystając z WordPress, możesz umieścić swoje portfolio online na swojej stronie internetowej, aby zwiększyć działalność i zwiększyć przychody.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo zrobić portfolio online za pomocą WordPress.

Dlaczego warto zrobić portfel online?

Internetowe portfolio oferuje wiele możliwości. Dobrze zaprezentowana jakość Twojej pracy będzie naprawdę świecić, co zaimponuje odwiedzającym Twoją witrynę i staną się Twoimi ambasadorami.

Istnieje wiele powodów, aby stworzyć portfolio online. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, aby zrozumieć podstawowe zalety posiadania własnej strony portfela:

 • Jeśli masz witrynę biznesową, najprawdopodobniej udostępniasz oferowane usługi. Powinieneś także wyświetlić swoje portfolio, aby pokazać potencjalnym klientom swoje poprzednie osiągnięcia. Portfolio jest wizualnym dowodem na to, że możesz wykonywać oferowane usługi.
 • Gdy ktoś zapyta Cię o twoje portfolio, nie musisz wysyłać mu go pocztą ani faksem. Możesz po prostu udostępnić link do strony swojego portfolio.
 • Strona portfolio online poprawia pozycję Twojej witryny w wyszukiwarkach.

Związane z: Najlepsze wtyczki dla witryn biznesowych.

Twoje portfolio online nie tylko pomoże Ci rozwinąć działalność, ale także zbliży cię do ludzi o podobnych poglądach, którzy chcą rozwijać swoją działalność w tym samym kierunku. Musisz jednak upewnić się, że Twoje portfolio wygląda profesjonalnie i interesująco, aby czerpać te korzyści.

Jak wygląda dobry portfel online?

Portfele mogą być różne dla każdej firmy lub niszy. Na przykład agencja opracowująca witryny prawdopodobnie wyświetli witryny, które utworzyła; podczas gdy firma zajmująca się nieruchomościami pokazywałaby swoje projekty budowlane.

Wykorzystanie treści wizualnych w angażujący sposób może mieć większy wpływ niż zwykły, płaski tekst. Możesz zbudować przyciągające wzrok portfolio, pokazując najpierw swoją najlepszą pracę.

Przykład portfela

Dzięki witrynie WordPress możesz użyć galerii zdjęć lub suwaka do prezentacji swojego portfolio. Jeśli korzystasz z wtyczki galerii obrazów, możesz również dodać tekst towarzyszący obrazom, aby wyjaśnić swoją pracę. Im bardziej reprezentatywne jest portfolio, tym bardziej angażujesz użytkowników.

Sprawdź także: Najlepsze wtyczki WordPress dla fotografów.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak zbudować piękne portfolio online za pomocą WordPress.

Budowanie portfolio online za pomocą WordPress

Teraz, gdy wiesz, dlaczego potrzebujesz portfela online i co sprawia, że ​​Twoje portfolio wygląda dobrze, nadszedł czas, abyśmy przeprowadzili Cię przez każdy etap tworzenia portfela online od podstaw.

Uwaga: Jeśli masz już witrynę internetową, możesz bezpośrednio przejść do trzeciego kroku.

Krok 1: Wybór nazwy domeny i hostingu

Jeśli dopiero zaczynasz, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest nazwa domeny i hosting. Możesz kupić domenę od dowolnego z najlepszych rejestratorów nazw domen na rynku. Prosta nazwa domeny kosztuje zwykle 11 USD rocznie.

Następnie znajdziesz wiele firm hostingowych z różnymi ofertami.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Jest najpopularniejszym dostawcą usług hostingowych i oficjalnie rekomendowanym partnerem hostingowym WordPress.

bluehost-register-domain-name-free

Nasi użytkownicy oferują bezpłatną nazwę domeny i ogromną zniżkę na hosting. Zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy od razu przy tworzeniu portfolio online.

Krok 2: Instalacja WordPress

WordPress jest najpopularniejszym na świecie narzędziem do budowania witryn dzięki swojej elastyczności i funkcjom. Umożliwia zbudowanie portfolio online dokładnie tak, jak chcesz.

Po zakupie nazwy domeny i hostingu internetowego musisz zainstalować WordPress. Jeśli używasz Bluehost, możesz użyć instalatora 1-kliknięcia, aby zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym.

Po zainstalowaniu możesz stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress.

Następnie możesz przejrzeć najlepsze motywy i wtyczki WordPress, aby stworzyć i dostosować swoją stronę. Jest to bardzo proste i nie wymaga żadnej wiedzy na temat programowania.

Krok 3: Korzystanie z motywów portfolio WordPress

WordPress ma dużą kolekcję darmowych i premium motywów portfolio. Darmowe motywy można znaleźć na stronie WordPress.org. Po prostu wyszukaj termin „portfolio”, aby wyświetlić wszystkie motywy, których można użyć do stworzenia portfolio online.

Wyszukaj motywy portfolio

Możesz również znaleźć setki innych motywów / szablonów w Internecie.

W tym przewodniku wykorzystamy motyw Portfolio MyThemeShop. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem na temat instalacji motywu WordPress.

Po zainstalowaniu możesz wybrać układ. Oferuje 2 projekty: portfolio blogów i portfolio domyślne. Domyślny szablon portfolio pokazuje zdjęcia na ekranie głównym z dużymi miniaturami.

Motyw portfela

Możesz dodać elementy portfolio z zaplecza administracyjnego WordPress. Motyw pozwala dodawać filtry w portfolio i organizować pracę, aby ułatwić przeglądanie użytkownikom. Możesz także wybrać liczbę kolumn do wyświetlenia obrazów.

W kompozycji znajduje się wiele innych przydatnych funkcji, takich jak zmiana rozmiaru obrazów, nawigacja w portfolio, widżety paska bocznego (działa również z ruchomym widżetem paska bocznego) itp. Możesz stworzyć potężne portfolio online, aby zwrócić uwagę potencjalnych klientów.

Nie jesteś fanem naszego przykładowego motywu? Bez obaw. Do stworzenia swojego portfolio możesz użyć praktycznie dowolnego motywu portfolio WordPress. Opcje i ustawienia będą różne dla każdego motywu, ale nadal będziesz w stanie uzyskać pożądany efekt.

Krok 4: Korzystanie z wtyczek portfolio WordPress

Podczas gdy motywy portfolio WordPress koncentrują się wyłącznie na tworzeniu strony internetowej z portfolio internetowym, możesz również użyć motywu uniwersalnego, a następnie użyć wtyczek, aby dodać swoje portfolio do swojej strony internetowej. Wystarczy zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak dodać portfolio do swojej witryny WordPress.

Możesz szukać darmowych wtyczek portfolio w repozytorium wtyczek WordPress.org.

Wtyczki portfela

Jeśli chcesz dodać funkcje premium do swojego portfolio, możesz także znaleźć płatne wtyczki WordPress w Internecie. Wszystkie te wtyczki będą miały różne funkcje i opcje. Musisz przeprowadzić trochę badań i wybrać idealną wtyczkę portfolio, która spełni Twoje wymagania.

Co robić po utworzeniu portfela online

Kiedy Twoje portfolio online będzie gotowe, nie powinieneś się na tym kończyć.

Musisz ją promować, aby więcej osób mogło zobaczyć Twoją pracę. Można to zrobić na wiele sposobów, w tym przez e-mail marketing, udostępnianie w mediach społecznościowych i otrzymywanie wiadomości od najlepszych wpływowych osób w Twojej niszy. Możesz także założyć blog i podzielić się swoimi doświadczeniami w angażujący, profesjonalny sposób.

Musisz także zoptymalizować witrynę lub strony swojego portfolio pod kątem wyszukiwarek. Pomoże Ci uzyskać większy ruch organiczny. SEO doprowadzi do twojego portfolio odpowiednich ludzi, którzy aktywnie szukają podobnego rodzaju pracy. Sprawdź nasz kompletny przewodnik po najlepszych narzędziach SEO, aby zwiększyć ruch w Twojej witrynie.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci nauczyć się tworzyć portfolio online za pomocą WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym artykułem na temat korzystania z Google Optimize w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map