Jak zrobić serwis społecznościowy taki jak Facebook za pomocą WordPress

Jak stworzyć serwis społecznościowy taki jak Facebook na WordPress


Czy chcesz stworzyć serwis społecznościowy taki jak Facebook za pomocą WordPress??

WordPress jest tak elastyczny, że pozwala na budowę dowolnego rodzaju strony internetowej, w tym niszowej sieci społecznościowej, takiej jak Facebook. W tym artykule pokażemy, jak stworzyć niszową witrynę społecznościową, taką jak Facebook, za pomocą WordPress.

Po co budować niszową sieć społecznościową?

Istnieje wiele sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram itp. Ale te platformy są dla wszystkich i nie można kontrolować na nich odbiorców. Możesz tworzyć prywatne grupy na Facebooku, które nie są publicznie dostępne, ale ponieważ nie jesteś właścicielem grupy, Facebook może ją usunąć w dowolnym momencie bez Twojej zgody.

Niszowa sieć społecznościowa daje pełną kontrolę nad użytkownikami, działaniami użytkowników i samą siecią. Możesz zbudować witrynę taką jak Facebook dla swoich użytkowników, aby umożliwić im łączenie się ze sobą.

Tworzenie witryny społecznościowej takiej jak Facebook przy użyciu BuddyPress

BuddyPress to popularna wtyczka WordPress, która może przekształcić dowolną witrynę WordPress w sieć społecznościową. Jest dostępny za darmo z repozytorium WordPress.org.

Ma podobne funkcje jak Facebook, takie jak rejestracja użytkowników, zarządzanie profilami, grupy użytkowników i inne. Użytkownicy mogą również wysyłać do siebie zaproszenia do znajomych i komunikować się w prywatnych wiadomościach. Jako administrator możesz kontrolować aktywność i nikt nie może usunąć niszowej sieci społecznościowej.

Krok 1: Kup nazwę domeny i hosting

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kupić nazwę domeny i hosting.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Jest to jeden z najpopularniejszych dostawców hostingu i oficjalny partner hostingowy WordPress.

Użytkownicy IsItWP oferują również bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL i świetną zniżkę na hosting.

Recenzja Bluehost

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Możesz także sprawdzić tę pełną recenzję Bluehost!

Wejdź na stronę Bluehost i kliknij Zaczynaj przycisk. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie planu hostingowego. W przypadku sieci społecznościowej typu Facebook wybierzmy podstawowy plan, który dopiero zaczynasz (zawiera bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL). Zawsze możesz zaktualizować później, gdy Twoja witryna się powiększy.

Wybierz plan Bluehost

Teraz musisz wprowadzić informacje o domenie. Możesz przejść do istniejącej domeny, którą jesteś właścicielem, lub kupić nową bezpłatnie. Wybierz najlepszą opcję, która pasuje do Twojej sytuacji.

Bluehost Wybierz domenę

Po wybraniu nazwy domeny musisz podać informacje o koncie. Aby ułatwić rejestrację, możesz zalogować się w Google i ukończyć konfigurację za pomocą kilku kliknięć.

Utworzenie konta Bluehost

Następnie przewiń w dół, aż znajdziesz pole informacji o paczce. Możesz wybrać plan podstawowy na 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy. Pokazuje również, że wstępnie wybranych jest kilka dodatków, co daje łączną cenę. Zalecamy odznaczenie dodatków, ponieważ nie potrzebujesz ich od razu. Zawsze możesz je kupić później, kiedy chcesz.

Wybór 36-miesięcznego planu zapewni Ci najlepszy stosunek jakości do ceny.

Informacje o pakiecie Bluehost

Na koniec musisz przewinąć w dół do strony i wprowadzić szczegóły płatności. Musisz wyrazić zgodę na Warunki korzystania z usługi, a następnie kliknąć przycisk Zatwierdź przycisk.

Otóż ​​to!

Subskrybujesz plan hostingowy. Śmiało i utwórz hasło do swojego konta.

Następnie otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na temat logowania do panelu sterowania hostingu (cPanel), w którym możesz zarządzać wszystkim, w tym plikami internetowymi, wiadomościami e-mail i pomocą techniczną.

Krok 2: Skonfiguruj WordPress dla swojej witryny sieci społecznościowej

Za pomocą WordPress łatwo jest skonfigurować stronę internetową taką jak Facebook.

Bluehost oferuje instalację WordPress 1-kliknięciem na swoim pulpicie. Musisz odwiedzić swoje konto Bluehost i podać dane swojej witryny. Zainstaluje WordPress za kilka minut.

Dzięki Bluehost nie musisz przechodzić ręcznego procesu instalacji WordPress. Oszczędza to czas i wysiłek. Dodaj nazwę i slogan swojej witryny, wybierz motyw, a będziesz od razu gotowy do korzystania z WordPress.

Możesz zmienić wszystkie ustawienia później z pulpitu administratora WordPress.

Krok 3: Wybierz odpowiedni motyw WordPress dla swojej sieci społecznościowej

Chociaż na swojej stronie BuddyPress można znaleźć wiele różnych motywów WordPress, zalecamy Kleo. Ten motyw przekształca twoją witrynę w stronę społeczności. Oprócz BuddyPress ten motyw obsługuje również bbPress.

Śmiało, zainstaluj i aktywuj motyw Kleo. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania motywu WordPress.

Recenzja motywu Kleo WordPress

Krok 4: Zainstaluj BuddyPress do tworzenia witryny podobnej do Facebooka

Następnie zainstaluj i aktywuj BuddyPress podłącz. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania wtyczki WordPress.

Po aktywacji musisz przejść do Ustawienia »BuddyPress spojrzeć na domyślne ustawienia wtyczek.

Ustawienia BuddyPress

Strona ustawień ma wiele kart, w tym składniki, opcje, strony i kredyty.

w składniki zakładkę, możesz zaznaczyć dowolną opcję, aby włączyć lub wyłączyć ustawienia. Po wprowadzeniu zmian musisz kliknąć Zapisz ustawienia przycisk u dołu strony.

Zapisz komponenty

w Opcje Na karcie możesz zarządzać ustawieniami ogólnymi, profilami i aktywnością. Domyślnie te ustawienia działają z dowolną siecią społecznościową.

Ustawienia opcji

Jeśli zamierzasz zmienić opcję, zaznacz ją i przejdź na dół strony, aby kliknąć Zapisz ustawienia przycisk.

w Strony zakładka, możesz zarządzać katalogami i stronami rejestracji. Po zainstalowaniu BuddyPress automatycznie tworzy wymagane strony, co oznacza, że ​​domyślne ustawienia mogą działać w sieci społecznościowej.

Ustawienia stron

Jeśli zmienisz dowolne ustawienia strony, kliknij Zapisz ustawienia przycisk.

The Kredyty Zakładka wyświetli zespół odpowiedzialny za wtyczkę BuddyPress.

Krok 5: Utworzenie menu nawigacyjnego dla niszowej sieci społecznościowej

Po ustawieniach ogólnych musisz utworzyć menu nawigacyjne dla sieci społecznościowej. Pomoże użytkownikom w łatwym przejściu do innych stron.

W tym celu musisz odwiedzić Wygląd »Menu strona w obszarze administracyjnym WordPress. I dodaj wszystkie strony BuddyPress do menu nawigacji.

Menu nawigacji

Kliknij na Zapisz menu przycisk, aby kontynuować.

Następnie możesz odwiedzić niszową witrynę sieci społecznościowej, aby sprawdzić strony.

Strony witryny

Możesz kliknąć dowolną stronę BuddyPress, taką jak strona Aktywność. To pokaże aktywność użytkownika, a także umożliwi opublikowanie aktualizacji statusu, podobnie jak Facebook.

Strona aktywności

Wtyczka BuddyPress jest kompatybilna z popularnymi motywami WordPress. Możesz również znaleźć kilka szablonów specyficznych dla BuddyPress w Internecie. Tak więc menu nawigacyjne będzie wyglądać świetnie na niszowej stronie sieci społecznościowej.

Krok 6: Uruchomienie sieci społecznościowej za pomocą BuddyPress

Po skonfigurowaniu witryny sieci społecznościowej ważne jest, aby była nadal aktywna i zachęcała użytkowników. Oznacza to również unikanie spamu i moderowanie treści przesyłanych przez użytkowników.

Na szczęście BuddyPress jest wyposażony w kilka gotowych narzędzi, które pomagają w płynnym zarządzaniu i zarządzaniu serwisem społecznościowym.

Najpierw musisz odwiedzić Czynność strona z menu administratora WordPress. Stamtąd możesz zarządzać ostatnią aktywnością użytkownika. Pozwala filtrować aktywność według członków, profili i strumieni aktywności.

Ustawienia aktywności

Możesz podjąć zbiorcze działania, aby oznaczyć jako spam, trwale usunąć i nie oznaczać spamu na temat działań.

Następnie powinieneś odwiedzić Użytkownicy strona. Stamtąd możesz podejmować masowe działania w celu usuwania użytkowników, edytowania profili, oznaczania użytkowników spamu itp. Możesz także zmieniać role użytkowników, aby kontrolować ich dostęp do sieci społecznościowej.

Rejestracja użytkowników

Możesz także odwiedzić Zarządzaj rejestracjami stronę, aby sprawdzić rejestracje nowych użytkowników. Stamtąd możesz zatwierdzić użytkownika i usunąć użytkowników spamu.

Krok 7: Dodawanie grup do sieci społecznościowej

Grupy użytkowników są częstą funkcją na Facebooku. Możesz także zezwolić użytkownikom sieci społecznościowej na tworzenie grup. Grupy te działają jako społeczności, w których użytkownicy mogą dodawać innych członków, zapraszać użytkowników, aktualizować statusy itd.

Możesz odwiedzić Grupy stronę w obszarze administracyjnym WordPress, aby utworzyć pierwszą grupę użytkowników. Kliknij na Dodaj nowe przycisk, aby rozpocząć tworzenie grupy.

Dodaj nową grupę

Zacznij od dodania nazwy i opisu grupy. Następnie musisz kliknąć Utwórz grupę i kontynuuj przycisk.

Utwórz grupę i kontynuuj

Następnie wyświetli opcje prywatności. Możesz tworzyć grupy publiczne, prywatne lub ukryte. W każdej opcji prywatności możesz znaleźć warunki, które pomogą Ci zdecydować, jak chcesz prowadzić swoją grupę.

Prywatność grupy

Możesz również wybrać ustawienia zaproszeń grupowych poniżej. Kliknij na Następny krok przycisk, aby kontynuować.

Teraz musisz dodać zdjęcie profilowe grupy i kliknąć Następny krok przycisk.

Zdjęcie profilowe grupy

W następnej opcji powinieneś dodać zdjęcie na okładkę swojej grupy. Kliknij na Następny krok przycisk.

Następnie możesz zaprosić użytkowników do dołączenia do grupy. Członkowie mogą również wyszukiwać Twoją grupę i wysłać prośbę o dołączenie do niej.

Dodaj członków do grupy

Kliknij na koniec przycisk, a grupa jest gotowa.

Twoi użytkownicy mogą odwiedzić Grupy strona z menu nawigacji, aby sprawdzić wszystkie grupy w sieciach społecznościowych.

Krok 8: Skonfiguruj powiadomienia e-mail

Aby wysyłać powiadomienia do użytkowników o ostatniej aktywności na ich osi czasu, możesz skonfigurować powiadomienia e-mail i dostosować wiadomości dla użytkowników.

Odwiedzić E-maile strona w obszarze administracyjnym WordPress. Jeśli chcesz utworzyć nowe powiadomienie e-mail, kliknij przycisk Dodaj nowe przycisk.

Dodaj nowy e-mail

Istnieje wiele gotowych szablonów wiadomości e-mail, które można edytować i zmieniać zgodnie z niszową siecią społecznościową.

Edytuj e-maile

Dzięki opcji dostosowywania możesz zmienić kolor tła, kolor i rozmiar tekstu powiadomień e-mail.

Opcja dostosowywania adresu e-mail

Kliknij na Publikować przycisk, aby zapisać te ustawienia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się tworzyć serwisy społecznościowe takie jak Facebook na WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia witryn takich jak Reddit za pomocą WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map