Marketing partnerski prosty dla początkujących: krok po kroku

jak zrobić marketing partnerski


Chcesz zarabiać w Internecie dzięki marketingowi afiliacyjnemu? Marketing partnerski jest jednym z najskuteczniejszych i najłatwiejszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie.

Niestety wielu właścicieli witryn wciąż boi się spróbować. Nie powinno tak być.

W tym ostatecznym przewodniku marketingu afiliacyjnego wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o marketingu afiliacyjnym, najlepszych praktykach, zalecanych narzędziach i więcej.

Co to jest marketing partnerski?

Usługi marketingu afiliacyjnego

Marketing partnerski jest formą programu rekomendacji, w którym zarabiasz za polecane produkty. Jeśli użytkownik zakupi produkt na podstawie polecenia, otrzymasz prowizję. Ta prowizja różni się w zależności od promowanego produktu lub usługi.

W przeciwieństwie do innych typów reklam, które płacą na podstawie kliknięć lub wyświetleń, marketing afiliacyjny działa na podstawie CPA (kosztu pozyskania) lub CPL (kosztu pozyskania klienta). Oznacza to, że otrzymasz prowizję tylko wtedy, gdy ktoś podejmie działania, takie jak zakup produktu lub zapisanie się na bezpłatny okres próbny itp..

Po wybraniu produktu możesz uzyskać link partnerski / polecający i promować produkt poprzez ten link na swojej stronie.

Dla kogo najlepszy jest marketing afiliacyjny?

Niezależnie od tego, czy jesteś absolutnym początkującym, czy sześciocyfrowym blogerem, marketing partnerski byłby dla Ciebie najlepszą strategią zarabiania.

W przeciwieństwie do reklam, najlepszą rzeczą w marketingu afiliacyjnym jest to, że możesz zacząć zarabiać na swojej stronie od pierwszego dnia. Ponieważ linki partnerskie są naturalnie zintegrowane z twoją treścią, twoja strona nie wyglądałaby na amatorską.

Ponadto możesz osiągnąć przyzwoity dochód, nawet jeśli nie masz dużego ruchu w witrynie. Musisz jednak upewnić się, że Twoja witryna przyciąga PRAWY ruch, który faktycznie chce przeczytać rekomendacje dotyczące Twoich produktów.

Jak działa marketing afiliacyjny?

Przyjrzyjmy się krok po kroku, jak działa marketing afiliacyjny.

Krok 1: Zbuduj stronę internetową dla marketingu afiliacyjnego

Aby zarabiać w Internecie dzięki marketingowi afiliacyjnemu, musisz najpierw zbudować stronę internetową.

Aby zbudować witrynę, musisz posiadać nazwę domeny i konto hostingowe.

Gdy zaczynasz, zakup nazwy domeny i konta hostingowego może wydawać się dużym wydatkiem. Dlatego zalecamy Bluehost, najlepszy dostawca hostingu WordPress.

Szczegółowy przewodnik możesz sprawdzić, jak zbudować stronę internetową od zera.

Krok 2: Znajdź odpowiedni produkt do promowania

Następnie znajdź najlepsze produkty i usługi, które są odpowiednie i przydatne dla odwiedzających. Na przykład, jeśli masz blog, który mówi o projektowaniu stron internetowych, promuj produkty lub usługi z nim związane, a nie coś związanego z pięknem lub modą.

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie odpowiedniego produktu, który możesz promować w swojej witrynie, jest dołączenie do sieci partnerskiej.

ShareASale, sieć afiliacyjna

Sieć stowarzyszona to usługa strony trzeciej, która działa jako pośrednik między sprzedawcą (który promuje produkty) a sprzedawcą (którego produkty promujesz). Sieć partnerska jest korzystna zarówno dla marketerów, jak i handlowców.

Kupcy mogą znaleźć wykwalifikowanych sprzedawców powiązanych w celu promowania swoich produktów. Jeśli jesteś sprzedawcą, możesz wymienić wszystkie swoje produkty, które marketerzy mogą promować w swojej witrynie. Możesz także śledzić i zarządzać swoimi partnerami, a także wysyłać płatności.

Jako marketer możesz łatwo znaleźć produkty do promowania na swojej stronie. Możesz także śledzić swoje kampanie, aby poznać swoją skuteczność jako partner i śledzić swoje zarobki.

Oto lista popularnych sieci partnerskich, które możesz chcieć sprawdzić.

Krok 3: Utwórz treść, aby promować produkty stowarzyszone

Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie długoterminowego dochodu partnera jest napisanie szczegółowego fragmentu długoterminowej treści i uczynienie z niego partnera integralnej części tych treści.

Jeśli jednak Twoim celem jest przekształcenie bloga WordPress w w pełni funkcjonalną witrynę stowarzyszoną, oto kilka pomysłów:

3.1 Utwórz witrynę z recenzjami

Witryna z recenzjami to witryna z treściami mająca na celu generowanie przychodów partnerów poprzez publikowanie recenzji produktów w określonej, ale szerokiej kategorii (na przykład telefony komórkowe lub gry wideo).

Aby utworzyć witrynę z recenzjami, musisz wybrać konkretną niszę, opublikować recenzje produktów i polecić powiązane produkty w tej niszy. Otrzymasz zapłatę za każdym razem, gdy ktoś dokona zakupu za pomocą linków polecających.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź, jak utworzyć witrynę z recenzjami.

3.2 Utwórz sklep afiliacyjny Amazon

Amazon, największy na świecie sklep internetowy, posiada system partnerski, który pozwala polecać produkty Amazon odbiorcom Twojej witryny i zarabiać prowizję partnerską.

Możesz nawet utworzyć sklep partnerski, który jest zasadniczo sklepem eCommerce stworzonym specjalnie do sprzedaży produktów Amazon.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź, jak utworzyć sklep partnerski Amazon.

Krok 4: Integracja linków partnerskich z twoimi treściami

Po dołączeniu do sieci partnerskiej, znalezieniu produktów do promowania i utworzeniu treści w witrynie, kolejnym krokiem jest zintegrowanie linków partnerskich w treści.

Po dołączeniu do sieci otrzymasz link partnerski do każdego produktu. Gdy użytkownik kliknie ten link i dokona zakupu w promowanej witrynie sprzedawcy, sieć stowarzyszona może śledzić go jako skierowanie.

Narzędzia i wtyczki do zarządzania podmiotami stowarzyszonymi

Oto niektóre z narzędzi i wtyczek, które mogą uprościć działania marketingowe i zarządcze.

1. Zarządzaj linkami partnerskimi za pomocą ładnych linków

Pretty Links to wtyczka do zarządzania podmiotami stowarzyszonymi, która pomaga zarządzać wszystkimi łączami partnerskimi w jednym miejscu na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Pretty Links pomaga ukryć linki partnerskie, które promujesz na swojej stronie.

Linki partnerskie to zazwyczaj długie, brzydkie adresy URL, takie jak to:

http://example.com/products/?product_id=123&Identyfikator partnera

Pretty Links pomaga ukryć takie linki partnerskie i uczynić je krótszymi i schludniejszymi:

http://www.yoursite.com/refer/productname

2. Kolejna wtyczka do zarządzania linkami partnerskimi: ThirstyAffiliates

spragnieni

ThirstyAffiliates to kolejna wtyczka do zarządzania podmiotami stowarzyszonymi, która umożliwia bezproblemowe znajdowanie, zastępowanie i zarządzanie łączami partnerskimi. Podobnie jak Pretty Links, ThirstyAffiliate z łatwością zamyka brzydko wyglądający URL na ładne linki.

3. Narzędzie do śledzenia linków partnerskich: MonsterInsights

monsterinsights, login użytkownika i wtyczki rejestracyjne

Z MonsterInsights, możesz łatwo śledzić linki partnerskie i sprawdzać, który produkt lepiej konwertuje w Twojej witrynie. Działa na bazie Google Analytics i umożliwia wyświetlanie wyników marketingu afiliacyjnego bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Sprawdź recenzję MonsterInsights tutaj.

Przeczytaj także, jak śledzić linki partnerskie w Google Analytics.

4. Wtyczka bannera partnerskiego: AdSanity

AdSanity

AdSanity umożliwia szybkie i łatwe tworzenie banerów reklamowych i afiliacyjnych w Twojej witrynie.

Ta wtyczka umożliwia także wstawianie reklam do postów, stron, pasków bocznych i widżetów WordPress.

Więc to jest to. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny.

Możesz także sprawdzić najlepsze alternatywy AdSense.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map