The Ultimate Guide to WordPress Loop

W tym samouczku omówię to Pętla, i jak WordPress używa go do wyświetlania twoich postów i stron. Pamiętaj, to jest nieco bardziej zaawansowany niż nasze poprzednie samouczki. Mamy nadzieję, że ten ostateczny przewodnik będzie łatwiejszy do zrozumienia niż ten dostępny w Dokumentacja WordPress. Oto, co omówimy:


 • Definicja Pętla.
 • Podstawowy przepływ pętli.
 • Tagi szablonu używane w Pętla
 • Co robić później Pętla
 • Hierarchia plików szablonów

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć, jak motyw WordPress naprawdę działa za sceną, czytaj dalej.

Uwaga: w tym samouczku założono, że używasz standardowego motywu WordPress, takiego jak domyślny motyw Kubrick. Brak zaawansowanych rzeczy z wieloma pętlami… jeszcze.

Co to jest The Loop?

Prawdopodobnie nadal zastanawiasz się, czym jest The Loop. Zasadniczo to właśnie wyświetla zawartość, którą widzisz na swoim strona główna, Twój pojedyncze posty, strony, archiwa, wyniki wyszukiwania i wiele innych.

Jeśli użytkownik wejdzie na twoją stronę główną, archiwa lub wyniki wyszukiwania – domyślnie Pętla wyświetli pewną liczbę postów zgodnie z Twoimi opcjami czytania.

Opcje czytania WordPress

W tej chwili moje strona główna wyświetla 10 postów na stronie, co zdefiniowałem Pokaż maksymalnie * posty. Na pojedynczych postach i stronach – ten sam podstawowy kod Loop wyświetli tylko tę konkretną stronę.

Podstawowy przepływ pętli

Podzielmy pętlę na 3 części.

<?php if (have_posts ()): ?>
<?php while (have_posts ()): the_post (); ?>

1. Co chcesz wyświetlać w pętli

<?php tymczasem;?>

2. Co jest wyświetlane po zakończeniu pętli

<?php jeszcze: ?>

3. Jeśli nie ma nic do wyświetlenia

<?endif php; ?>

Gdyby w zapytaniu są dostępne posty, rozpocznie się ich wyświetlanie w podczas pętla, co jest zdefiniowane w Część 1. Po upływie czasu wyświetli się zawartość część 2. Jeśli nie znaleziono żadnych postów lub występuje jakiś inny błąd 404, część 3 wyświetla się.

Tagi szablonów używane w pętli

Chyba że chcesz 1. To, co chcesz wyświetlać w pętli powtarzanej 10 razy na stronie głównej bloga WordPress, prawdopodobnie powinieneś nauczyć się kilku podstawowych tagów szablonów. Rzućmy okiem na kod index.php w domyślnym szablonie WordPress.

Podział pętli WordPress

Jak widać, jest ich całkiem sporo tagi szablonów w pętli, która wyświetli takie rzeczy, jak tytuł postu, bezpośredni link, treść itp. Podzielę każdy z tagów szablonów w domyślnym motywie WordPress.

 • <?php the_permalink () ?> – Będzie to odzwierciedlać bezpośredni link do wpisu, tj. Http://www.themelab.com/?p=1
 • <?php the_title (); ?> – To echo tytułu postu, tj. Hello World!
 • <?php the_time („F jS, Y”) ?> – Spowoduje to wyświetlenie daty, tj. 4 kwietnia 2008 r. Pełna lista sposobów formatowania daty znajduje się na php.net
 • <?php the_author () ?> – Wyświetli to nazwisko autora, tj. Leland. Zostało to skomentowane w domyślnym motywie.
 • <?php the_tags („Tagi:„ ”,„, ”,„
  ’); ?>
  – Spowoduje to wyświetlenie tagów przypisanych do posta, oddzielonych przecinkami, a następnie podziału wiersza
 • <?php the_category („,”) ?> – Wyświetli kategorie w podobny sposób jak powyższe tagi.
 • <?php edit_post_link („Edytuj”, „,” | „); ?> – Link do edycji postu będzie widoczny tylko dla osób posiadających pozwolenie.
 • <?php comments_popup_link („Brak komentarzy» ”,„ 1 komentarz »”, „% komentarzy» ”); ?> – Wyświetli link do komentarzy. To nie będzie wyświetlane na pojedynczych postach lub stronach.

Jest o wiele więcej na liście Tagi szablonów strona na WordPress.org. Niektóre z nich mogą działać w pętli, a niektóre nie.

Po pętli

Rzućmy okiem na kod, gdy pętla przestaje zapętlać się w domyślnym motywie.

Po awarii pętli

<?php next_posts_link (‘«Starsze wpisy’) ?>
<?php previous_posts_link („Nowsze wpisy» ”) ?>

Jak można się domyślić, wyświetli się podział na strony główne, archiwa i wyniki wyszukiwania. Nie będą one wyświetlane na pojedynczych postach i stronach. Oczywiście możesz to zastąpić czymś takim PageNavi, ale to zależy od ciebie.

Jeśli nie ma żadnych postów do wyświetlenia (prawdopodobnie z powodu błędu 404), po drugim zostaną wyświetlone następujące informacje

Nie znaleziono

Przepraszamy, ale szukasz czegoś, czego tu nie ma.

<?php obejmują (TEMPLATEPATH . "/searchform.php"); ?>

Spowoduje to wyświetlenie komunikatu „Nie znaleziono” wraz z formularzem wyszukiwania. W takim przypadku musiałby istnieć kod formularza wyszukiwania znajdujący się w pliku o nazwie searchform.php w katalogu szablonów, który znajduje się w domyślnym motywie.

Hierarchia szablonów

Niektóre pliki szablonów będą miały pierwszeństwo przed plikiem index.php dla niektórych typów stron, jeśli znajdują się w katalogu szablonów. Poniżej wymieniono kilka przykładów hierarchii szablonów, uszeregowanych według priorytetu.

Strona główna

 1. home.php
 2. index.php

Pojedynczy post

 1. single.php
 2. index.php

Wyniki wyszukiwania

 1. search.php
 2. index.php

404 strony

 1. 404.php
 2. index.php

Istnieje kilka bardziej zaawansowanych technik wymienionych na stronie Hierarchia szablonów strona na WordPress.org.

Jaki jest sens hierarchii szablonów? Zasadniczo możesz go używać do tworzenia nowych układów dla różnych typów stron WordPress bez zbytniego modyfikowania pliku index.php.

Wniosek

Więc teraz (mam nadzieję) masz lepszy wgląd w to, o co chodzi w Loopie WordPress. Dodaj komentarz, jeśli Ci się podobało, nienawidzisz, nie rozumiesz, cokolwiek – z zadowoleniem przyjmuję wszelkie opinie. Subskrybuj do kanał dla wszystkich najnowszych aktualizacji wydań motywów Theme Lab i nowych samouczków. Dziękuje za przeczytanie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map