Znaczenie tworzenia kopii zapasowej witryny WordPress

Regularne tworzenie kopii zapasowych witryny jest bardzo ważne. Każdy doświadczony właściciel strony wie o tym. Niestety, wielu nowych użytkowników WordPress nie traktuje tworzenia kopii zapasowych tak poważnie, jak powinno. Czasami wynika to z założenia, że ​​wszystko będzie dobrze. Inni analizowali tworzenie kopii zapasowych swoich plików i uznali, że jest to zbyt czasochłonne lub zbyt kosztowne. W rzeczywistości, jeśli coś z twoją witryną pójdzie nie tak, możesz stracić wszystko.


Często zdarza się, że właściciele witryn nie biorą kopii zapasowych na poważnie, dopóki coś nie pójdzie nie tak. To trudna lekcja, której nigdy nie zapominają. Jeśli jesteś mądry, od samego początku nabierzesz zwyczaju tworzenia kopii zapasowej swojej witryny.

W tym artykule sprawdzimy, dlaczego tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress jest tak ważne.

Awarie serwera

Żadna firma hostingowa na świecie nie jest w stanie zapewnić 100% niezawodności i niezawodności. Nawet najlepsze firmy hostingowe WordPress miały poważne problemy ze swoimi centrami danych. Klienci mogą doświadczać nieregularnych przestojów i problemów w tym czasie przez kilka dni.

Istnieje wiele powodów, dla których serwer może ulec awarii. Na przykład w 2007 r. Moc RackSpace została całkowicie odcięta, gdy ciężarówka uderzyła w jeden z generatorów elektrycznych. Inne awarie spowodowane były przez błędy oprogramowania, awarie dysków twardych lub zmiany w strukturze serwera.

Gdy serwer przestaje działać, firma hostingowa zazwyczaj (ale nie zawsze) może odzyskać swoje dane. Jednak nawet jeśli dane Twojej witryny można odzyskać, być może trzeba będzie wrócić do wersji witryny, która ma kilka dni. Dlatego, gdy Twoja firma hostingowa upadnie, możesz potencjalnie stracić kilka dni pracy.

Strony internetowe WordPress są podatne na ataki hakerskie

WordPress jest zdecydowanie najczęściej stosowanym systemem zarządzania treścią do publikowania treści online. Być może dlatego hakerzy i spamerzy są tak często atakowani. Jak zbadano, 39% zhakowanych stron WordPress używało przestarzałej wersji oprogramowania. Nawet jeśli używasz wtyczki bezpieczeństwa w swojej witrynie, nadal istnieje ryzyko, że złośliwy skrypt wstrzykuje złośliwe oprogramowanie lub wirusa na twoją stronę.

Możesz nawet nie wiedzieć, że ktoś zainfekował twoją stronę. Jedną z popularnych technik stosowanych przez hakerów jest zastępowanie jednego z plików szablonów własnym kodem. Dzięki temu mogą wykonywać różne czynności, na przykład używać witryny do wysyłania tysięcy e-maili ze spamem. W rezultacie Twój serwer będzie na czarnej liście monitorów spamu i żadne wiadomości e-mail wysyłane z twoich stron nie będą odbierane.

Nie ma znaczenia, jak jesteś doświadczony: zdarzają się błędy

Nawet doświadczeni właściciele witryn, którzy pracują online od kilku lat, od czasu do czasu popełniają błędy. Niewłaściwe pliki mogą zostać zastąpione lub usunięte. Lub prosta komenda MySQL z małym błędem może spowodować, że wiele danych zostanie nieprawidłowo zaktualizowanych.

Sprawdź także: Jak zatrudnić programistę WordPress

Błędy nie zdarzają się codziennie, ale kiedy się zdarzają, będziesz zadowolony z wszelkich ostatnich kopii zapasowych, które masz.

Nie można polegać wyłącznie na swojej firmie hostingowej w zakresie kopii zapasowych

Wiele firm hostingowych oferuje codzienne lub cotygodniowe kopie zapasowe witryny. W przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, możesz uzyskać kopię swojej ostatniej działającej wersji witryny. Większość firm hostingowych może przywrócić całą witrynę do stanu, w którym działała poprawnie. Należy pamiętać, że plany wspólnego hostingu nie zawsze mogą oferować tę funkcję, ponieważ na tym samym serwerze znajdują się setki innych witryn.

Codzienne tworzenie kopii zapasowych stron internetowych przez firmę hostingową jest pewne, ale niebezpiecznie jest polegać wyłącznie na firmie hostingowej jako jedynym rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych. Systemy kopii zapasowych firm hostingowych są zawsze na miejscu. Jak wspomniano wcześniej, firmy hostingowe mogą ucierpieć z powodu problemów elektrycznych, awarii napędu i innych problemów. Jeśli więc kopia zapasowa znajduje się w tej samej lokalizacji, może również zostać utracona podczas awarii.

Bądź mądry i często twórz kopie zapasowe

Ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych stron internetowych. Codzienne tworzenie kopii zapasowej na komputerze osobistym nie zawsze jest praktyczne, szczególnie jeśli witryna korzysta z dużej ilości pamięci. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z zewnętrznej usługi do tworzenia kopii zapasowych plików.

Istnieje wiele wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, które utworzą kopię zapasową spakowanej wersji witryny na Twój serwer. Nie ma żadnej realnej korzyści, jeśli firma hostingowa oferuje codzienne kopie zapasowe, ponieważ plik kopii zapasowej będzie przechowywany w głównym pakiecie hostingowym. Więc jeśli Twoja witryna przejdzie w tryb offline, nie będziesz mieć dostępu do pliku kopii zapasowej.

Zalecam użycie BackupBuddy do wykonania kopii zapasowej witryny WordPress. Pozwala automatycznie zaplanować tworzenie kopii zapasowych i przechowywać je bezpośrednio w chmurze. Możesz również sprawdzić listę wybranych przez nas ekspertów do tworzenia kopii zapasowych wtyczek WordPress, aby uzyskać więcej opcji.

Nie daj się zwieść myśleniu, że ponieważ nic złego nie stało się z Twoją witryną w przeszłości, nic złego się nie wydarzy w przyszłości. Incydenty zwykle mają miejsce, gdy najmniej się ich spodziewasz. Kiedy to zrobią, szybko przekonasz się, że są one czasochłonne, stresujące i kosztowne. Bądź mądry i często twórz kopie zapasowe swojej witryny WordPress. Będziesz zadowolony, że tak zrobiłeś.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map