Zobacz, jak łatwo jest widgetować motywy WordPress

Przygotowywanie motywów tak naprawdę nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Widgetowanie Twojego motywu zazwyczaj wiąże się z przygotowaniem elementów paska bocznego do przygotowania widżetu. Podchodzę czym dokładnie jest motyw gotowy na widżet w poprzednim artykule. Jeśli masz motyw zakodowany w czystym CSS, może to potrwać nawet 5 minut, a pokażę Ci, jak to zrobić.


 • Upewnij się, że Twój motyw jest „przyjazny dla widgetów”
 • Tworzenie pliku functions.php w celu zarejestrowania paska bocznego
 • Umieść statyczny pasek boczny w tagu warunkowym dynamicznego paska bocznego
 • Tworzenie wielu obszarów gotowych dla widgetów
 • Inne kreatywne sposoby korzystania z widżetów

Zacznij widżetować swoje motywy i czytaj…

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że pasek boczny (lub cokolwiek, co tworzysz) jest tym, co lubię nazywać przyjaznym dla widgetów. Wymaga to sformatowania HTML w określony sposób. Idealny element paska bocznego w kompozycji WordPress gotowej na widżet jest kodowany w następujący sposób:

Kategorie

Zauważ, że jest to bardzo czysty kod. Nie ma div i żadnych dodanych klas do

  i
 • tagi.

  Możliwe są także następujące cztery przykłady.

  Kategorie

 • Kategorie

 • Kategorie

  Kategorie

  Tak, w tych przykładach dodano div, ale są one wykonalne w systemie widgetów WordPress. Tak długo, jak nic między nimi

   tagi są potrzebne do stylizacji CSS, powinieneś być gotowy. Biorąc to pod uwagę, następujący przykład to nie przyjazny dla widgetów.

   Kategorie

   Wynika to z faktu, że dodano do nich style

    i
   • tagi. Upewnij się, że Twój motyw jest zakodowany w jednym z bardziej „idealnych” przyjaznych dla widgetów sposobów uniknięcia tego problemu.

    Zarejestruj paski boczne

    Następnym krokiem jest ocena twojego układu. Ile chcesz obszarów widgetizowanych? Nie ma problemu. Dwa lub więcej nie stanowi problemu. Możesz nawet sformatować je na różne sposoby, o ile są przyjazne dla widgetów, jak wyjaśniono powyżej.

    Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest utworzenie functions.php plik w katalogu motywów. Jest to plik, którego możesz użyć do modyfikacji funkcjonalności WordPress za pomocą kodu PHP, bez użycia wtyczki – lub edycji kodu podstawowego. Wszystko jest wbudowane w konkretny temat.

    Wróćmy do tego idealnego formatu elementu paska bocznego przyjaznego dla widgetów, pierwszego przykładu w tym poście. Aby zarejestrować pasek boczny z tym formatowaniem, umieścilibyśmy następujący kod w naszym pliku functions.php.

    <?php
    if (function_exists (‘register_sidebar’))
    register_sidebar (tablica (
    „before_widget” => ”,
    „after_widget” => ”,
    „before_title” => „

    „,
    „after_title” => „

    „,
    ));
    ?>

    Wydaje się to dość oczywiste, prawda? Tytuł „Kategorie” został zawarty w

    i

    , dlatego podajemy, że jest to odpowiednio wartość before_title i after_title. Możesz także umieścić kod w innym przed_widgetem i after_widget, aby zawrzeć każdy element widgetu w innym kodzie, który może być potrzebny dla twojego układu.

    Tagi warunkowe paska bocznego

    Hej, warunkowy tag? Ufnie to brzmi znajomo. Będziemy używać czegoś podobnego, aby sprawdzić, czy pasek boczny jest zarejestrowany w widżetach i czy są aktywne. U góry paska bocznego (lub tam, gdzie chcesz, aby widżety zaczęły być wyświetlane) umieść następujący kod.

    <?php if (! function_exists (‘dynamic_sidebar’) ||! dynamic_sidebar ()): ?>

    Pasek boczny przechodzi między, a następnie…

    <?endif php; ?>

    Upewnij się, że masz endif; po otwarciu instrukcji if w pewnym momencie lub cały motyw się zepsuje. Jeśli w tym momencie zrobiłeś wszystko dobrze, Twój motyw powinien być gotowy na widżety. Jednak jeszcze nie skończyliśmy …

    Wiele obszarów gotowych na widżety

    Z kilkoma dodatkami i zmianami w pliku functions.php oraz kilkoma dodatkowymi instrukcjami if w plikach motywów, możesz mieć tyle dowolnych obszarów widgetizowanych, z których każdy ma własną unikalną nazwę.

    Załóżmy, że masz układ trzech kolumn z 2 paskami bocznymi – jeden po lewej, a drugi po prawej. Oba z nich chcesz widgetować osobno. Będziemy pracować ze strukturą paska bocznego pierwszego przykładu dla obu. Twój plik functions.php będzie wyglądał następująco:

    <?php
    if (function_exists (‘register_sidebar’))
    register_sidebar (tablica (
    „name” => ‘Lewy pasek boczny’,
    „before_widget” => ”,
    „after_widget” => ”,
    „before_title” => „

    „,
    „after_title” => „

    „,
    ));
    if (function_exists (‘register_sidebar’))
    register_sidebar (tablica (
    „name” => „Prawy pasek boczny”,
    „before_widget” => ”,
    „after_widget” => ”,
    „before_title” => „

    „,
    „after_title” => „

    „,
    ));
    ?>

    Zwróć uwagę na nową część tablicy. Możesz nazwać to jak chcesz, ale staraj się być opisowy. Teraz, gdy przejdziesz do pliku sidebar.php lub wszędzie tam, gdzie każdy z pasków bocznych znajduje się w Twoim motywie, użyjesz następującego znacznika warunkowego – z nazwą paska bocznego, który wybrałeś w functions.php. Upewnij się również, że w tym pliku nie ma żadnych błędnych spacji ani podziałów wierszy, ponieważ może to powodować wyświetlanie komunikatów ostrzegawczych podczas edytowania elementów.

    <?php if (! function_exists (‘dynamic_sidebar’) ||! dynamic_sidebar ("Lewy pasek boczny")): ?>Domyślne elementy lewego paska bocznego tutaj…
    <?endif php; ?>

    A dla prawego paska bocznego…

    <?php if (! function_exists (‘dynamic_sidebar’) ||! dynamic_sidebar ("Prawy pasek boczny")): ?>Domyślne ustawienia prawego paska bocznego tutaj…
    <?endif php; ?>

    Upewnij się, że wszystko jest spójne pod względem nazw wybranych w obu plikach.

    Inne rzeczy, które możesz zrobić za pomocą widżetów

    Widżetów nie trzeba używać do pasków bocznych. Można ich używać do innych rzeczy, takich jak stopki, a nawet nagłówek. Teoretycznie nie musisz nawet umieszczać żadnego „domyślnego” kodu między tagiem warunkowym. Bądź kreatywny i użyj swojej wyobraźni. Użyj widżetu w nagłówku, aby rotuj reklamy, lub mieć widżet pola logowania w stopce lub gdziekolwiek chcesz – to zależy od Ciebie.

    Wniosek

    Mam nadzieję, że nauczyłeś się z tego samouczka, a teraz wiesz, jak widgetować swoje motywy. Jeśli pojawi się błąd, taki jak „nagłówki już wysłane…” podczas edycji czegokolwiek, może być konieczne dwukrotne sprawdzenie pliku functions.php, aby upewnić się, że pod zamknięciem nie ma miejsca ?> etykietka.

    Niektóre dalsze informacje są dostępne na stronie Automatyczny i WPDesigner. Istnieje kilka innych „skróconych” wersji kodu, które zrobiłem na tych stronach.

    Możesz komentować lub udostępniać, jeśli Ci się podobało. Z zadowoleniem przyjmuję wszelkie opinie. Pamiętaj też o subskrybowaniu kanał jeśli nie masz jeszcze najnowszych wydań motywów i samouczków.

    Jeffrey Wilson Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map