Atena

Athena to popularny darmowy motyw WordPress, który ma duży suwak na stronie głównej. Zawiera kilka schematów kolorów i kilka podstawowych opcji dostosowywania. Przeczytaj naszą recenzję Athena, aby poznać wszystkie szczegóły.


Przegląd motywu Athena WordPress

O Atenie

Athena jest bardzo popularnym motywem na WordPress.org z ponad 20 000 aktywnych instalacji. Został zaprojektowany jako uniwersalny motyw, którego można używać w blogach, firmach, witrynach eCommerce i nie tylko.

Athena jest autorstwa Smartcat, twórców kilku darmowych i premium motywów i wtyczek WordPress, chociaż Athena jest ich najbardziej popularną.

Funkcje Ateny

Athena ma kilka podstawowych opcji dostosowywania witryny. Oto kluczowe funkcje:

Konfigurowalny projekt

Do większości funkcji motywu można uzyskać dostęp za pośrednictwem Wygląd »Dostosuj menu.

Recenzja Athena - dostosuj menu

Pod Wygląd możesz zmienić kolory i czcionki, układ bloga oraz włączyć lub wyłączyć wyszukiwanie w witrynie ikona wyświetlana w nagłówku i stopce.

Recenzja Ateny - wygląd

Jeśli klikniesz Kolor skóry, możesz wybierać spośród 6 różnych predefiniowanych schematów kolorów. (Nie ma możliwości ustawienia własnych kolorów z menu bez ręcznej modyfikacji CSS witryny).

Recenzja Athena - kolory

Kilka z tych schematów kolorów nie jest jednak bardzo użytecznych. Ciemnoniebieskie linki są prawie nie do odróżnienia od czarnego tekstu, a linki nie są podkreślone, więc bardzo trudno jest powiedzieć, co to jest link, a co nie.

Recenzja Athena - schemat kolorów zawodzi

Żółty jest zbyt trudny do odczytania na białym tle. Jest bardzo słaby pod względem użyteczności z powodu braku kontrastu, jak widać w tym teście dostępności sieci dla kontrastu kolorów:

Recenzja Athena - brak kontrastu kolorów

Pod Czcionki, możesz wybrać osobne czcionki dla nagłówków i tekstu głównego oraz wybrać rozmiar czcionki dla menu i treści.

Athena Review - czcionki

Istnieją również dwa układy blogów, które można wybrać na stronie głównej: kafelki (dwie kolumny postów z polecanymi obrazami) lub ułożone w stos (jednokolumnowa lista postów z polecanymi obrazami).

Athena Review - opcje układu bloga

Pod Wygląd »Dostosuj» Stopka, możesz zmienić linki społecznościowe i górny tekst chroniony prawem autorskim, ale nie możesz wyłączyć linku „Design by Smartcat” na dole bez kupowania wersji pro, chyba że edytujesz kod, aby go ukryć.

Recenzja Athena - kredyty w stopce

Suwak strony głównej

Na pierwszej stronie znajduje się duży suwak o pełnej szerokości, który można dostosować za pomocą Wygląd »Dostosuj» Suwak menu. Istnieją dwa slajdy, które możesz edytować.

Recenzja Athena - opcje suwaka

Dla każdego slajdu możesz zmienić obraz, tekst nagłówka i dodać 2 przyciski.

Recenzja Athena - opcje slajdów

Nie zawiera żadnych zaleceń dotyczących rozmiarów zdjęć. Obrazy zawsze rozciągają się, aby pasowały do ​​ekranu, więc mały obraz będzie rozmazany i pikselowany na dużym ekranie. Ale użycie bardzo dużych obrazów spowoduje powolne ładowanie suwaka.

(Jeśli potrzebujesz szybszego suwaka, zalecamy Soliloquy. Sprawdź naszą recenzję Soliloquy, aby uzyskać więcej informacji.)

6 obszarów widżetów

Athena zawiera 6 obszarów widżetów:

 • Prawy pasek boczny
 • Lewy pasek boczny
 • Stopka: wyświetla widżety w 3 kolumnach
 • Strona główna: wyświetla się bezpośrednio pod suwakiem na stronie głównej
 • Kupuj pasek boczny (WooCommerce): nie ma dokumentacji dotyczącej tego, gdzie jest wyświetlany
 • Suwak nakładki: zobacz poniżej, jak to działa

Przegląd Athena - obszary widżetów

Prawy i lewy pasek boczny są wyświetlane na stronie głównej, postach i stronach. Możesz po prostu użyć jednego z nich lub pozostawić je puste, aby je wyłączyć i wyświetlać pełną szerokość treści na każdej stronie.

Obszar widżetu „Nakładka” ma być wyświetlany w wyskakującym okienku, gdy użytkownik kliknie ikonę na suwaku strony głównej. Można go włączyć z Wygląd »Dostosuj» Strona główna »Nakładka menu.

Recenzja Athena - opcje nakładki

Ale ikona jest bardzo mała i prawdopodobnie nie zostanie zauważona przez odwiedzających, szczególnie dlatego, że tekst suwaka i przyciski przyciągają wzrok po przeciwnej stronie ekranu.

Recenzja Ateny - malutka ikona

Odblokuj więcej funkcji dzięki Athena Pro

Dostępna jest wersja premium motywu o nazwie Athena Pro. Dodaje więcej funkcji do motywu, w tym:

 • 9 szablonów stron
 • wbudowany Formularz kontaktowy
 • uwzględnij do 5 slajdów w suwaku strony głównej
 • więcej obszarów widżetów na stronie głównej
 • 6 dodatkowych schematów kolorów
 • usuń link Smartcat ze stopki

Wersja pro jest dostępna za 50 USD, ale nie określa, czy licencja kiedykolwiek wygasa. Istnieje możliwość odnowienia licencji w kasie, więc wydaje się, że jest to możliwe.

Dokumentacja i wsparcie

Na stronie Smartcat dostępna jest dokumentacja dotycząca Athena, która omawia większość funkcji, chociaż brakuje w niej niektórych informacji i można by użyć więcej szczegółów i zrzutów ekranu. Na przykład dość niejasne są niektóre obszary widżetów i ich wyświetlanie.

Wsparcie społeczności dla darmowego motywu jest dostępne na forach WordPress.org, choć odpowiedź dotyczy tylko około połowy wątków.

Jeśli chcesz uzyskać wsparcie od programistów, musisz kupić wersję Pro motywu. Wsparcie jest dostępne za pośrednictwem prywatnego systemu biletów. Niektóre opinie wspominają o szybkim i pomocnym wsparciu.

Nasz wynik

Athena to bardzo podstawowy motyw, który ma ładny design, ale wydaje się mieć kilka błędów i źle zaimplementowane funkcje. Niejasna dokumentacja może utrudnić korzystanie z tego tematu dla początkujących.

Dajemy Atenie 3 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 2,0 / 5,0

Wydajność
Gwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 0,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Zdobądź Athena teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map