Posejdon

Szukasz motywu magazynu WordPress dla swojej witryny? Motyw Poseidon to darmowy motyw WordPress dostępny w repozytorium WordPress, który najlepiej nadaje się do blogów, portali informacyjnych lub innych publikacji internetowych. W tej recenzji Poseidon wyjaśnimy jego funkcje i pomożemy Ci zdecydować, czy jest to najlepszy motyw dla Twoich potrzeb.


poseidon

O Posejdonie

Posejdon to łatwy w użyciu motyw magazynu WordPress, który doskonale nadaje się do czasopism internetowych, portali informacyjnych lub blogów osobistych.

Temat został wydany przez ThemeZee, niemiecki internetowy sklep z motywami premium założony przez Thomasa Weichselbaumer.

ThemeZee koncentruje się na tworzeniu i wspieraniu różnych motywów magazynu WordPress. Wydali 40 bezpłatnych motywów WordPress w oficjalnym repozytorium WordPress.

Funkcje Posejdona

Posejdon to lekki motyw magazynu WordPress zoptymalizowany pod kątem szybkości i wydajności. Obsługuje stronę główną w stylu magazynu i pozwala z łatwością utworzyć wyróżniony suwak postów.

Rzućmy okiem na niektóre z jego funkcji poniżej.

100% responsywny motyw

Motyw Poseidon zapewnia całkowicie responsywny układ witryny, który działa świetnie na dowolnym urządzeniu, niezależnie od jego rozmiaru ekranu.

Łatwo utwórz niestandardową stronę główną

W przypadku większości motywów czasopism dostosowanie strony głównej może być żmudnym zadaniem. Jednak dzięki Poseidon możesz w kilka sekund stworzyć stronę główną w stylu magazynu. Wynika to z faktu, że Poseidon korzysta z opcji widżetów w celu dostosowania obszaru strony głównej. Nawet jeśli jesteś absolutnym początkującym, możesz łatwo zmienić wygląd strony głównej bez żadnych kłopotów.

Posejdon oferuje następujące niestandardowe widżety.

 • 2 kolumny
 • Zapakowane
 • Krata

Aby utworzyć niestandardową stronę główną w stylu magazynu, wystarczy dodać te widżety do sekcji Strona główna magazynu.

widget magazynu poseidon

Dostosuj wszystko w Customizer

Poseidon nie tworzy dedykowanej karty paska bocznego do dostosowywania motywów na pulpicie WordPress. Używa domyślnej opcji dostosowywania motywu do konfigurowania wszystkich ustawień motywu.

Opcje motywów można znaleźć, przechodząc do Wygląd »Dostosuj» Opcje motywu. W Opcjach motywu możesz skonfigurować Ustawienia ogólne, Ustawienia wpisu i Suwak ogłoszenia.

opcje motywu poseidon

Jeśli chcesz dodatkowych funkcji dostosowywania, musisz zdobyć dodatek pro. Dodatek pro zapewnia zaawansowane opcje dostosowywania, takie jak niestandardowe kolory, niestandardowe czcionki, widżety stopki, nawigacja stopki, nawigacja u góry i menu ikon społecznościowych.

Opublikuj pokaz slajdów

Posejdon pozwala na stworzenie pięknego pokazu slajdów w Twojej witrynie, który pomoże Ci zaprezentować najważniejsze treści. Aby ustawić suwak, przejdź do Wygląd »Dostosuj» Opcje motywu »Suwak postu. Możesz dostosować prędkość suwaka, wybrać określoną kategorię dla suwaka, ustawić liczbę postów suwaka i efekty animacji suwaka.

suwak poseidon

Polecane wtyczki

Motyw Poseidon zaleca zainstalowanie trzech wtyczek na swojej stronie. Oni są…

 • Niestandardowe tytuły archiwów: Prosta wtyczka do dostosowania domyślnych tekstów tytułów archiwów w Twojej witrynie.
 • Listy zmian motywów WP: Pozwala wyświetlić dziennik zmian przed aktualizacją motywu.
 • ThemeZee Toolkit: Zawiera moduły zapewniające widoczność widżetów, skrypty nagłówka i stopki, niestandardowy CSS, karuzelę galerii i obsługę nieskończonego przewijania.

Menu nawigacji

Darmowa wersja Poseidon obsługuje pojedyncze menu na twojej stronie. Za pomocą niestandardowego widżetu menu możesz dodawać menu nawigacyjne do paska bocznego WordPress.

W wersji pro, wraz z górnym menu nawigacyjnym, możesz także dodawać menu ikon społecznościowych.

5 pięknych szablonów stron

Z Posejdon, możesz użyć 5 różnych szablonów stron w swojej witrynie.

 • Domyślna: Szablon z prawym paskiem bocznym
 • Strona główna magazynu: Szablon strony głównej
 • Szablon o pełnej szerokości: Szablon bez paska bocznego
 • Szablon suwaka postu: Szablon z paskiem bocznym i suwakiem postu
 • Wyróżniony nagłówek obrazu: Szablon z paskiem bocznym i nagłówkiem wyróżnionego obrazu.

Minimalny rozmiar prezentowanych zdjęć musi wynosić 1920 x 480 pikseli.

Jeśli Twoje istniejące posty już korzystają z polecanych obrazów, musisz to zrobić ponownie wygeneruj miniatury lub obraz może wyglądać na zniekształcony.

Dokumentacja i wsparcie

W przeciwieństwie do większości darmowych motywów WordPress, Posejdon ma obszerną dokumentację, która poprowadzi cię w każdym aspekcie użycia motywu, bez względu na to, czy instalujesz go, czy wdrażasz różne funkcje motywu w Twojej witrynie.

Każdy krok jest pięknie opisany niezbędnymi zrzutami ekranu, dzięki czemu możesz łatwo skanować samouczki.

Ponieważ jest to darmowy motyw, jego programista nie oferuje wsparcia za pośrednictwem wiadomości e-mail. Wszystkie pytania dotyczące pomocy muszą być publikowane na forach WordPress.org. Wygląda na to, że bardzo szybko reagują na prośby o pomoc na forach WordPress.org, ale wsparcie nie jest gwarantowane, ponieważ jest to darmowy motyw.

Możesz rozszerzyć funkcje dostosowywania, kupując wersję Pro. Poseidon Pro to dodatkowa wtyczka, która dodaje zaawansowane ustawienia dostosowywania dla Twojego motywu. Kupując wersję Pro, uzyskasz również dostęp do samouczków wideo WP 1o1, które uczą Cię podstaw rdzenia WordPress.

Ceny wersji pro zaczynają się od 59 EUR, czyli około 70 USD bez VAT.

Nasz wynik

Posejdon jest jednym z najlepszych darmowych motywów magazynu WordPress dostępnych w oficjalnym katalogu motywów WordPress. Możesz łatwo zbudować stronę internetową podobną do strony demonstracyjnej. Możesz skonfigurować ustawienia za pomocą dostosowania motywu i niestandardowych widżetów.

Poseidon może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem, jeśli szukasz motywu w stylu magazynu dla swojego portalu informacyjnego, publikacji online lub osobistych blogów.

Dajemy Posejdonowi 4.6 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullOcena Gwiazda Połowa 4,5 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Zdobądź Poseidon teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map