Charakteristický

Salient je jednou z najpopulárnejších prémiových tém dostupných na portáli Themeforest. Táto vysoko prispôsobiteľná viacúčelová téma obsahuje mnoho vstavaných funkcií, ako sú animácie stránok, posuvníky a vlastný typ portfólia. Zistite všetky podrobnosti v našej recenzii Salient.


Prehľadné preskúmanie

O spoločnosti Salient

Salient je jedným z najpopulárnejších a vysoko hodnotených tém na tému Themeforest s viac ako 50 000 predajmi. Je vyvinutý spoločnosťou ThemeNectar.

Salient vyžaduje, aby doplnok Salient Visual Composer fungoval. Po nainštalovaní a aktivácii doplnku sa vám zobrazí nasledujúce upozornenie:

Dôkladná kontrola - požadované doplnky

Môžete kliknúť Začať s inštaláciou doplnkov rozhodnúť, ktoré z nich nainštalovať a aktivovať.

Aj keď odporúča doplnkový kontaktný formulár 7 a WooCommerce, nemusíte ich používať. Zistili sme, že doplnok Contact Form 7 má obmedzené funkcie a nie je veľmi užívateľsky príjemný, a odporúčame ho používať WPForms miesto. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti o tomto doplnku, môžete si prečítať náš kontaktný formulár 7.

WooCommerce je potrebný iba v prípade, ak z vášho webu budete predávať produkty alebo služby.

Funkcie Salient

Salient má veľa možností, ako úplne prispôsobiť vzhľad svojich stránok. Tu je niekoľko funkcií, ktoré odlišujú túto tému od davu:

Obrovský panel možností

Po inštalácii a aktivácii programu Salient sa na paneli zobrazí nová položka ponuky. pod Salient »Všeobecné nastavenia, uvidíte všetky novo dostupné možnosti.

Prehľadné preskúmanie - možnosti

Môžeš si vybrať:

 • ikony a štýly tlačidiel
 • farby pozadia a písma
 • typografie
 • farby hlavičky, čalúnenie a nepriehľadnosť
 • päty stĺpcov a úverový text
 • …a viac

Prechody stránky a animácie

Salient obsahuje niekoľko prechodov na stránku a animačné efekty pre vaše stránky.

V predvolenom nastavení sa aktuálna stránka stratí po kliknutí na odkaz. Potom sa zobrazí animovaná ikona načítania, kým sa nenačíta ďalšia stránka.

Môžete zmeniť efekt zoslabovania na efekt „Odhalenie stredovej masky“ a odhaliť tak, že sa nová stránka rozširuje zo stredu.

Ak sa budete držať ikony načítania, môžete zmeniť farbu ikony alebo zvoliť nahranie vlastnej ikony (napríklad loga). Animáciu ikon môžete tiež prispôsobiť z predvoleného odstreďovania na efekt „hladkého odstreďovania“.

Prehľadný prehľad - prechody na stránku

Tlačidlo globálnej výzvy na akciu

V Salient »Výzva na akciu V ponuke môžete povoliť sekciu „výzva na akciu“, ktorá sa zobrazí na každej stránke vášho webu priamo nad pätou stránky. Môžete prispôsobiť text, farbu tlačidla, odkaz a vylúčiť zobrazovanie na konkrétnych stránkach.

Salient review - nastavenie tlačidla s výzvou na akciu

Vynikajúci vizuálny skladateľ

Ako je uvedené vyššie, Salient vyžaduje použitie doplnku Salient Visual Composer.

Visual Composer je doplnok na vytváranie a ukladanie stránok pre WordPress. Verzia Salient vám umožňuje používať vizuálny editor pre príspevky aj stránky a obsahuje niektoré jedinečné možnosti.

Prehľadný prehľad - vizuálny skladateľ

Tu si môžete prečítať našu recenziu štandardného doplnku Visual Composer.

Vstavaný jazdec

Po inštalácii témy si všimnete niekoľko nových možností vrátane Posuvník domov a Posuvník Nectar.

Ak chcete aktivovať posúvač domov, budete musieť vytvoriť stránku pomocou jednej zo šablón domovskej stránky.

Prehľadný prehľad - šablóny stránok

Potom musíte ísť Nastavenia »Čítanie a nastaviť túto stránku ako statickú prednú stránku.

Do jazdca domovskej stránky môžete pridať snímky tak, že prejdete na Posuvník Domov »Pridať nový. Tu môžete vybrať obrázky alebo videá, ktoré chcete pridať a zadať text titulkov a tlačidlá, ak chcete.

Šírka obrázkov by mala byť medzi 1600 – 2 000 pixlov a výška 700 pixlov. Ak sú vyššie ako 700 pixlov, budú orezané v širších veľkostiach obrazovky. Bez ohľadu na šírku bude obraz roztiahnutý tak, aby sa zmestil na celú obrazovku, takže menšie obrázky budú vyzerať na veľkých obrazovkách veľmi pixelované.

Ak chcete zmeniť štýl a funkcie jazdca, musíte prejsť na Salient »Domov Posuvník. Tu môžete upraviť animácie, nastavenia automatického prehrávania, rýchlosť atď.

Posuvník Nectar

Posuvník Nectar môžete použiť na iných miestach okrem domovskej stránky. Zahŕňa omnoho viac možností ako domáci posúvač.

Vaše snímky sa zobrazujú podľa polohy (miesta fungujú ako kategórie). Ak chcete vytvoriť posúvač, musíte pridať všetky snímky na konkrétne miesto.

Aby ste mohli používať svoj Nectar Slider, musíte ho umiestniť pomocou skráteného kódu.

Pri úprave akéhokoľvek príspevku alebo stránky sa zobrazí modrá farba Nectar Shortcode gombík.

Prehľadný prehľad - nektarové krátke kódy

Môžete kliknúť na toto a potom vybrať svoje možnosti, aby sa zobrazil posúvač Nectar, ktorý ste vytvorili. Vyberte „Nectar Slider“ v časti „Elements“ a potom v časti „Location“ vyberte miesto, do ktorého ste pridali všetky svoje snímky.

Prehľadný prehľad - jazdec nektáru

(Ak hľadáte ľahší spôsob, ako vytvoriť posúvače, ktoré môžete použiť s ľubovoľnou témou, odporúčame vám Samostatný doplnok.)

Typ vlastného príspevku portfólia

Salient prichádza s vlastným typom príspevku určeným pre vaše portfólio. Môžete upraviť štýl a vzhľad svojich položiek portfólia Salient »Portfólio, a pridaním položiek svojho portfólia prejdite na Portfólio »Pridať nové. Položkám portfólia je možné priradiť kategórie a značky, rovnako ako príspevky.

Je dôležité si uvedomiť, že pretože tento typ vlastného príspevku v portfóliu je zameraný na jednotlivé témy, stratíte všetky informácie o svojom portfóliu, ak zmeníte motívy.

Podpora a dokumentácia

Súčasťou nákupu Salient je šesťmesačná podpora od vývojára. Podpora je dostupná prostredníctvom systému lístkov.

Salient prichádza so 16-stranovým dokumentom PDF, ktorý poskytuje základný prehľad hlavných funkcií a nastavení témy.

Ak však chcete získať podrobnejšie informácie a návody, musíte si pozrieť ich návody. Bohužiaľ pre tých, ktorí nemôžu videá používať alebo nechcú, nie sú k dispozícii žiadne prepisy ani písomné príručky.

Mnoho zásadných pokynov na používanie témy je k dispozícii iba vo forme videa a mnohé z videí sú dlhšie ako 10 minút. Neexistuje teda spôsob, ako hľadať konkrétne informácie, ktoré potrebujete – musíte si pozrieť celé video (a dúfať, že má to, čo potrebujete, takže nemusíte strácať viac času).

Ak uprednostňujete písomné príručky pred videom, pravdepodobne to nie je vaša téma.

Naše skóre

Salient je jednou z najpopulárnejších tém na Themeforest a je veľmi hodnotená.

Ak sa nechcete učiť žiadny kód, ale chcete tému, ktorá je vysoko prispôsobiteľná vo všetkých aspektoch, môže byť Salient dobrou voľbou. Má niekoľko jedinečných a zaujímavých funkcií, ako napríklad animácie prechodu na stránku, vďaka ktorým bude vaša stránka vynikať.

Jedným z možných problémov, ktoré môžete mať pri téme Salient (okrem nedostatku písomných návodov), je to, že ak sa niekedy rozhodnete prepnúť témy, stratia sa všetky informácie, ktoré ste zadali do funkcií špecifických pre danú tému. To zahŕňa vaše portfólio, posuvníky, stránky vytvorené pomocou vizuálneho skladateľa a všetky ostatné funkcie Salient. Podľa pokynov WordPress by sa kvôli tomuto problému mala vytvoriť doplnková funkčnosť s doplnkami, nie s motívmi.

Dávame Salient 4 z 5 hviezdičiek. Tu je rozpis našich hodnotení recenzií:

celkovo
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

Vlastnosti
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

výkon
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

podpora
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

Jednoduchosť použitia
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

stanovenie ceny
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

Získajte prehľad teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map