Dvadsaťšesť

Dvadsaťšestnásť je predvolená téma pre WordPress vytvorená spoločnosťou Automattic. Vždy, keď je WordPress nainštalovaný prvýkrát, nainštaluje sa spolu s ním dvadsaťšesťnásť a spolu s ním sa aktivuje, čo z neho robí jednu z najpoužívanejších tém WordPress v adresári. Zistite viac o jeho funkciách v našej recenzii Dvadsaťšesť.


Dvadsaťšestnásť recenzií

Asi dvadsaťšesť

Téma dvadsaťšesťnástich patrí do série predvolených tém Automattic pre WordPress, z ktorých každá je pomenovaná po roku. Podobne ako dvadsaťštrnásť a dvadsaťšestnásť, dvadsaťšestnásťročný navrhol Takashi Irie.

Dvadsaťšestnásť bolo prvýkrát vydaných v auguste 2015, aby sa časovo zhodovalo s vydaním programu WordPress 4.4.

Je navrhnutý tak, aby bol moderným, minimalistickým prístupom k tradičnému rozloženiu blogu WordPress so zameraním na dobré typografie a princípy dizajnu.

„Dvadsaťšestnásť je modernizovaný prístup stále populárnejšieho rozloženia – vodorovný masthead a voliteľný pravý bočný panel, ktorý dobre funguje s blogmi aj webovými stránkami. Má vlastné farebné možnosti, ktoré vám umožňujú vytvoriť si vlastnú dvadsaťšesť. Téma bola navrhnutá na harmonickej tekutinovej mriežke s mobilným prvým prístupom. To znamená, že vyzerá skvele na akomkoľvek zariadení. “

Takashi Irie

Funkcie dvadsaťšestnástich

Dvadsaťšestnásť ako predvolená téma WordPress nemá pokročilé funkcie prémiových tém WordPress. Namiesto toho sa zameriava na základy: minimalistický dizajn s dobrou typografiou v téme určenej špeciálne pre blogerov.

Plne reagujúci

Dvadsaťšestnásť je plne responzívne a navrhnuté tak, aby vyzeralo dobre na obrazovke akejkoľvek veľkosti. Na menších obrazovkách sa váš bočný panel presunie do dolnej časti stránky a vaše menu sa skryje za a Ponuka v hornej časti stránky.

Obrázky sa tiež automaticky rozširujú a zmenšujú, aby sa prispôsobili veľkosti obrazovky.

Veľké previslé obrázky

S Twenty Sixteen môžete predvádzať svoje veľké obrázky v rámci svojho príspevku bez toho, aby im prekážali vo vašom ďalšom obsahu. Na veľkých obrazovkách sa obrazy, ktoré sú väčšie ako 840 px (šírka hlavného stĺpca), automaticky pretečú na ľavú stranu stránky:

Twenty Sixteen Review - pretečenie obrazu

A ak používate plnú šírku bez rozloženia bočného panela, váš odporúčaný obrázok sa môže rozšíriť až na 1200 pixlov.

Unikátna typografia

Dvadsaťšestnásť má niekoľko jedinečných typografických funkcií, ktoré minimalistickému dizajnu dávajú určitý záujem.

Jednou z nich je pullquote funkcia, ktorá určite zaujme čitateľov ‘záujem. Ak pridáte triedu zarovnanie doľava alebo zarovnanie do ľubovoľného bloku, bude automaticky štylizovaný ako pullquote, ktorý presahuje stĺpec..

Dvadsaťšestnásť recenzií - pullquote

K dispozícii je tiež elegantná funkcia po úvode. Stačí do svojho príspevku pridať úryvok (k dispozícii v časti Ďalšie možnosti bočného panela Editora príspevkov).

Twenty Sixteen Review - zadajte výňatok z príspevku

Výňatok sa teraz objaví ako podnadpis pod nadpisom vášho príspevku, priamo nad vašim odporúčaným obrázkom.

Dvadsaťšestnásť Recenzia - príspevok po úvode

Možnosti prispôsobenia dizajnu

Môžete si vybrať zo štyroch rôznych možností farby pozadia alebo vybrať svoje vlastné farby navigáciou na Vzhľad »Prispôsobiť a kliknutím na farby v ľavom menu.

Dvadsaťšestnásť Recenzií - farby

Pomocou nástroja na prispôsobenie môžete tiež nahrať vlastný obrázok hlavičky, obrázok na pozadí a logo lokality.

Oblasti miniaplikácií

Dvadsaťšestnásť obsahuje tri oblasti, z ktorých každá obsahuje widget: jednu pre pravý bočný panel a dve, ktoré sa zobrazujú pod vaším obsahom.

Twenty Sixteen Review - widgetové oblasti

Ak máte miniaplikácie na bočnom paneli, objaví sa na každej stránke a príspevku.

(Ak uprednostňujete rozloženie po celej šírke bez postranných panelov, odstráňte z oblasti bočného panela všetky widgety a obsah namiesto toho automaticky vyplní celú šírku.)

Oblasti miniaplikácií „Spodok 1“ a „Spodok 2“ sa nezobrazia na prednej stránke vášho webu. Zobrazujú sa iba na jednotlivých príspevkoch a stránkach.

Na stránkach sa miniaplikácie zobrazia hneď za obsahom vašej stránky v rovnakom stĺpci – nejde o pätu plnej šírky.

Dvadsaťšestnásť recenzií - miniaplikácia na spodnej časti stránky

Na vašich individuálnych príspevkoch sa widgety zobrazia po predchádzajúcej / nasledujúcej navigácii po príspevku:

Dvadsaťšesť Recenzia - príspevok spodnej miniaplikácie

Možnosti stránkovania

V dolnej časti vášho blogu môžu používatelia navigovať pomocou číselnej stránky a šípok.

Dvadsaťšesť Recenzia - stránkovanie

Dve umiestnenia ponuky

Dvadsaťšestnásť obsahuje dve zabudované umiestnenia ponuky: primárne menu (umiestnené v záhlaví) a „Ponuka sociálnych prepojení“.

Dvadsať šestnásť recenzií - ponuky

Ponuka sociálnych odkazov je navrhnutá tak, aby automaticky zmenila odkazy sociálnych médií na ikony. Budete musieť vytvoriť novú ponuku pomocou vlastných odkazov na vaše profily sociálnych médií a potom ju nastaviť ako ponuku sociálnych odkazov.

Keď to urobíte, automaticky zmení tieto odkazy na ikony umiestnené na pravej strane päty.

Dokumentácia a podpora

Dvadsať pätnásť je predvolená téma WordPress zahrnutá v každej inštalácii a je tiež k dispozícii zadarmo na WordPress.org. Nájdete tu základnú dokumentáciu o jej funkciách a o tom, ako začať.

Pretože je to predvolená téma, väčšina doplnkov sa testuje pomocou tejto témy a pravdepodobne bude kompatibilná.

Ak narazíte na nejaké problémy s témou alebo potrebujete pomoc s jej nastavením, môžete uverejniť príspevky na fórach podpory WordPress.org a komunita môže pomôcť.

Naše skóre

Dvadsaťšesť ako základnú tému môže byť dobrou voľbou pre jednoduché osobné blogy. Je to pekne vyzerajúca téma s niektorými základnými možnosťami prispôsobenia, ktoré vám môžu pomôcť urobiť z nej viac vlastných.

Dvadsaťšestnásť je pekná základná téma, ale niektoré z rozhodnutí o dizajne sme našli trochu čudne. Niektorým blogerom môže napríklad byť nevhodné, aby sa miniaplikácie „Obsah zdola“ zobrazovali iba na jednotlivých príspevkoch alebo stránkach, ale nie sú k dispozícii žiadne miniaplikácie. Menu sociálnych prepojení je trochu nepríjemné a dá sa ľahšie dosiahnuť ako widget. Tiež CSS používaný na podčiarknutie odkazov je neštandardný (pomocou „tieňového poľa“ namiesto „textového podčiarknutia“) a môže zasahovať do CSS vašich doplnkov..

Ak hľadáte pokročilejšie funkcie a možnosti prispôsobenia alebo len iný vzhľad ako štandard WordPress, ktorý používajú milióny ďalších používateľov, budete musieť investovať do inej témy. Ďalšie možnosti nájdete v našich najlepších recenziách tém WordPress.

Dáme Dvadsaťšestnásť 3 z 5 hviezdičiek. Tu je rozpis našich hodnotení recenzií:

celkovo
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

Vlastnosti
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 2,0 / 5,0

výkon
Hodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 0,0 / 5,0

podpora
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

Jednoduchosť použitia
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

stanovenie ceny
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

Získajte dvadsaťšesť teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me